Новини
У Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва відбулися тематичні заходи до Дня Небесної Сотні
27 лютого - тематичний вечір-зустріч з родинами хмельничан – Героїв Небесної Сотні «У їхніх серцях жила Україна. А в наших – вона живе і понині». На зустріч завітала Світлана Вікторівна – мати Артема Мазура, яка поділилась світлими спогадами про сина, його участь у подіях на Майдані. Світлана Вікторівна вважає, що участь Артема в подіях Революції це не героїзм, а поклик душі.
Не менш хвилюючими та вражаючими були спогади В’ячеслава Михайловича – чоловіка Людмили Шеремет, що загинула під стінами СБУ у м. Хмельницькому і теж є Героєм Небесної Сотні.
28 лютого - тематичний захід до Дня Небесної Сотні «Зима, що нас змінила», на якому учні закладів загальної середньої освіти міста мали можливість поспілкуватися з активними учасниками Майдану та російсько-української війни, а саме Ігорем Білим, Віктором Данилевським, Андрієм Дроздою, Олегом Бляхарським.
Історія України написана не чорнилом, а кров’ю. За роки, що минають, ми у цьому переконалися. Хто з нас міг би подумати, що вшановуючи пам’ять героїв різних історичних епох: Героїв Крут, Голодомору 1932-1933 рр., Бабиного Яру, ОУН - УПА, іноді, не вникаючи у сутність загальних висловів – у ХХІ ст.. ми станемо свідками, учасниками, жертвами схожих подій.
У листопаді 2013 р. – лютого 2014 р. на Майдані в Києві відродилася українська нація, гімн набув нового звучання, а кольори національного стягу ніколи не були такими символічними, як на тлі невинної крові Героїв Небесної Сотні.
Найбільша трагедія сталася 20 лютого 2014 року. В цей день у Києві бійці «Беркуту» розстріляли понад сім десятків найкращих синів та дочок України. Нині всіх їх називають Небесною Сотнею. Саме тому в лютому у Хмельницькому, як і в інших містах України, пройшли заходи, приурочені цим трагічним подіям.
За інформацією департаменту освіти та науки
Хмельницької міської ради