Новини
У Хмельницькому активно сортують побутові відходи
У листопаді минулого року яскраві контейнери для ПЕТ пляшки і скла з’явилися у мікрорайоні Озерна. В січні цього року такі ж встановили на Виставці. У такий спосіб закликають хмельничан свідомо ставитися до сортування відходів та берегти довкілля.
«Комунальне підприємство «Спецкомунтранс» вже кілька місяців власними силами займається вивезенням ПЕТ пляшки і скла з мікрорайонів Озерна та Виставка. До літа планують взяти на обслуговування ще один мікрорайон. Після контейнера вторинна сировина автомобілем вивозиться для сортування на територію підприємства. ПЕТ сортується за кольором і спресовується. Далі - передається на підприємства, які переробляють. Кожна пляшка, яка не потрапляє на полігон твердих побутових відходів, - це практична користь довкіллю. Адже термін розкладання ПЕТ і скла - сотні років», - зазначив заступник міського голови Микола Ваврищук на власній сторінці у мережі фейсбук.
Викидаючи сміття в контейнери, варто пам’ятати основні правила користування:
- контейнери не можна розмальовувати і ламати;
- ПЕТ пляшку потрібно скручувати (стискати) перед тим як викинути. Це дасть змогу суттєво економити простір у контейнерах та при транспортуванні;
- стежте за маркуванням на пляшках, на кожному контейнері є інформація про те, що можна викидати;
- тару з-під побутової хімії, клеїв, фарби та косметики потрібно віддавати в Екобус, який працює в різних мікрорайонах міста, відповідно до затвердженого графіка.