Рішення міської ради
Про створення клубу «Книжківці» та затвердження його Статуту
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА
Рішення двадцять третьої сесії
№10 від 27.02.2013 р.
Про створення клубу «Книжківці» та затвердження його Статуту
Розглянувши пропозицію виконавчого комітету, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні» та Законом України «Про культуру» міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Створити клуб «Книжківці».
2. Затвердити Статут клубу «Книжківці» (додається).
3. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови Г.Давиденка та управління культури і туризму Хмельницької міської ради.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань.
Міський голова С.Мельник
Додаток
до рішення сесії міської ради
від 27.02.2013р. №10
СТАТУТ
клубу «Книжківці»
1. Загальні положення
1.1. Клуб «Книжківці», розташований у мікрорайоні Книжківці (далі - клуб) – це клубний заклад комунальної форми власності, що забезпечує задоволення потреб мешканців мікрорайону міста у самодіяльній творчості, організації їх відпочинку та дозвілля, відродження, збереження й розвиток національної творчості та мистецтва, є власністю територіальної громади міста Хмельницького.
1.2. Засновником клубу є Хмельницька міська рада.
1.3 Клуб у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про культуру», законами України, наказами та інструкціями Міністерства культури України, рішеннями міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, наказами управління культури і туризму міської ради та цим Статутом.
1.4. Клуб є неприбутковим закладом.
1.5. Діловодство клубу ведеться українською мовою.
1.6. Клуб є юридичною особою, має самостійний баланс, круглу печатку зі своїм найменуванням, інші печатки та штампи.
1.7. Юридична адреса центру: 29022, м.Хмельницький, вул.Карбишева,1.
2. Предмет та мета діяльності клубу
2.1. Клуб забезпечує виконання головних функцій: культурно – творчої, виховної, пізнавальної, розважальної та методичної.
2.2. Головною метою діяльності клубу є:
- збереження та розвиток народної творчості та аматорського мистецтва;
- максимальне задоволення потреб населення мікрорайону міста в усіх видах культурних послуг;
- впровадження нових форм і методів культурно-виховної роботи та організації дозвілля жителів мікрорайону міста;
- співробітництво з іншими суб’єктами культурної діяльності незалежно від відомчого підпорядкування та форми власності.
3. Основні завдання клубу
3.1 Основними завданнями клубу є:
3.1.1.Створення умов для задоволення культурних потреб населення мікрорайону Книжківці.
3.1.2. Підтримка та збереження осередків народних художніх промислів.
3.1.3. Розвиток аматорського мистецтва, самодіяльної народної творчості.
3.1.4.Створення та організація діяльності творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань та клубів за інтересами, інших клубних формувань.
3.1.5. Підтримка соціально важливих культурно – творчих, пізнавально – розважальних, художньо - естетичних ініціатив.
3.1.6. Впровадження нових форм організації дозвілля відповідно до потреб населення.
3.1.7. Надання інформаційних та методичних послуг і консультацій культурно – дозвіллєвим та іншим закладам в організації змістовного відпочинку.
4. Права клубу
4.1. З метою виконання завдань, що стоять перед клубом та забезпечення найбільш сприятливих умов для задоволення потреб громадян різних вікових категорій, клуб має право:
4.1.1. Надавати на розгляд Хмельницької міської ради, її виконавчого комітету, управління культури і туризму Хмельницької міської ради пропозиції щодо удосконалення своєї діяльності;
4.1.2. Визначати зміст, конкретні форми своєї діяльності у відповідності з цілями і завданнями, укладати угоди на співпрацю з юридичними та фізичними особами, визначати умови використання майна клубу, за погодженням із засновником.
4.1.3. Надавати платні послуги населенню, відповідно до діючого законодавства України, за такими видами діяльності:
4.1.3.1. Проведення вистав, театральних та музичних постановок, концертів, діяльність артистичних груп, труп, оркестрів та окремих артистів. Проведення концертів – презентацій, фестивалів, бенефісів, естрадних шоу, циркових вистав, демонстрація відео- та кінофільмів;
4.1.3.2. Навчання у студіях, на курсах, проведення занять у літературно – музичних вітальнях, ігрових кімнатах для дітей та гуртках;
4.1.3.3. Організація діяльності любительських об’єднань та клубів за інтересами (художніх, технічних, природничо-наукових, колекційних, за професіями);
4.1.3.4. Розроблення сценаріїв, постановочна робота і проведення заходів за заявками підприємств, установ та організацій;
4.1.3.5. Проведення спектаклів і концертів художньої самодіяльності;
4.1.3.6. Проведення театралізованих свят, фестивалів, конкурсів, спортивно-розважальних, оздоровчих, обрядових заходів, виставок книг і творів образотворчого мистецтва;
4.1.3.7. Надання послуг з організації та/або проведення культурно – масових заходів, семінарів, майстер – класів, концертів, фестивалів, виставок та вистав;
4.1.3.8. Надання послуг з користування атракціонами, ігровими автоматами (крім тих, що передбачають отримання грошової винагороди), настільними і комп’ютерними іграми, більярдами, тирами, персональними комп’ютерами, глядацькими залами відеотек;
4.1.3.9. Надання в користування (оренду) концертного залу для проведення разових заходів на строк менше ніж на добу;
4.1.3.10. З дозволу виконавчого комітету Хмельницької міської ради, здавати в тимчасове користування приміщення у разі, коли це не перешкоджає провадженню закладом діяльності у сфері культури;
4.1.3.11. Прокат музичних інструментів, культурно-спортивного інвентарю, сценічних костюмів, взуття, театрального реквізиту, обладнання.
4.1.4. Користуватись тарифами щодо оплати послуг, встановлених відповідно до вимог чинного законодавства України.
4.1.5. Створювати підрозділи, що працюють на засадах самоокупності, у межах окремих положень про них, а саме:
- циркові, хореографічні, театральні студії, музичні ансамблі, духові та естрадні оркестри, інші аматорські художні колективи для організації культурно-мистецьких заходів;
- зали спортивних тренажерів, Інтернет – класи, центри науково-технічної творчості, студії тощо.
4.1.6. Організовувати проведення семінарів, семінарів-практикумів для працівників культури закладів клубного типу та керівників творчих колективів.
5. Управління клубом
5.1. Управління клубом здійснюється відповідно до Статуту на основі поєднання самоврядування трудового колективу закладу та прав засновника - Хмельницької міської ради.
5.2. Засновник здійснює свої права з управління клубом безпосередньо, або через орган управління – управління культури і туризму Хмельницької міської ради.
5.3. Завідуючий клубом призначається на посаду та звільняється з посади розпорядженням міського голови.
5.4. Завідуючий діє від імені клубу, представляє його в органах влади, на підприємствах, установах і організаціях. Відповідно до вимог законодавства України та Статуту, здійснює управління майном клубу, укладає договори, здійснює творчо-організаційне, адміністративно - господарське керівництво роботою клубу.
5.5. Завідуючий відповідає за підбір, підготовку та розстановку кадрів, приймає на роботу та звільняє з роботи, застосовує заходи заохочення та дисциплінарні стягнення до працівників.
5.6. Права і обов'язки працівників клубу визначаються посадовими інструкціями, які затверджуються завідуючим. Працівники клубу підлягають атестації з метою одержання кваліфікаційної категорії. Порядок проведення атестації визначається Міністерством культури України.
6. Майно, фінансово-господарська та соціальна діяльність клубу
6.1. Майном клубу є основні фонди та оборотні кошти, а також цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі.
6.2. Майно клубу є власністю територіальної громади міста.
6.3. Майно, закріплене за клубом, передано йому на праві оперативного управління. Здійснюючи право оперативного управління, клуб володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном у межах, встановлених законодавством України, а також власником майна.
6.4. Джерелом формування майна є:
- бюджетні асигнування;
- благодійні внески;
- кошти від надання платних послуг;
- орендна плата.
6.5. Клуб в установленому чинним законодавством порядку з дозволу засновника має право:
6.5.1. Передавати, продавати, обмінювати будівлі, споруди, обладнання, інвентар та інші матеріальні цінності й ресурси.
6.5.2. Безкоштовно одержувати матеріальні цінності, або грошові фонди, у тому числі: будівлі, споруди, обладнання, транспорт, тощо від державних підприємств і організацій, благодійних і громадських фондів та від окремих осіб.
6.5.3. Закуповувати необхідне для діяльності клубу обладнання, матеріали та інші матеріальні цінності в установленому діючим законодавством України порядку.
6.6. Фінансово-господарська діяльність клубу проводиться відповідно до вимог чинного законодавства України.
6.7. Фінансування діяльності клубу здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, а також власних надходжень від основної та господарської діяльності, безоплатних та благодійних внесків юридичних і фізичних осіб.
Розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня, яким є клуб має такі повноваження:
- несе відповідальність за управління бюджетними асигнуваннями та здійсненням процедур та вимог, встановлених Бюджетним Кодексом;
- готує запити щодо обсягів видатків з місцевого бюджету та подає їх головному розпоряднику;
- отримує від головного розпорядника коштів відомості про обсяги асигнувань, відповідно до яких у встановленому порядку складає кошторис доходів і видатків клубу;
- подає кошторис на затвердження головному розпоряднику;
- здійснює видатки шляхом оплати рахунків через органи Державного казначейства;
- подає головному розпоряднику та відповідному органу Державного казначейства звіт про використання коштів;
- координує свою діяльність через головного розпорядника та вирішує із ним усі питання, пов’язані з виділенням асигнувань.
6.8. Єдиний фонд оплати праці є джерелом для виплати заробітної плати та інших виплат стимулюючого характеру.
6.9. Клуб веде бухгалтерський облік через централізовану бухгалтерію закладів культури міста. Порядок ведення бухгалтерського та статистичного обліку проводиться згідно з чинним законодавством України.
Звіти про виконання кошторису подаються в порядку, строки та за формами, встановленими чинним законодавством. Перевірки фінансово-господарської діяльності клубу здійснюються відповідно до чинного законодавства.
6.10. Документація клубу, яка регламентує організацію і проведення культурно-освітньої діяльності ведеться за зразками, затвердженими Міністерством культури України.
7. Діяльність клубу у рамках міжнародного співробітництва
7.1. Клуб здійснює міжнародне співробітництво та зовнішньоекономічну діяльність в галузі культури відповідно до вимог чинного законодавства України.
7.2. Вносить пропозиції щодо участі колективів народної творчості в міжнародних фестивалях, конкурсах, виставках.
7.3. Клуб має право:
- самостійно налагоджувати прямі міжнародні зв’язки на основі укладених угод про співпрацю;
- проводити обмін творчими колективами;
- проводити спільні заходи (семінари, фестивалі, концерти тощо).
7.4. Клуб самостійно несе відповідальність по міжнародних зобов’язаннях відповідно до діючого законодавства України.
8. Припинення діяльності клубу
8.1. Клуб припиняє свою діяльність в результаті передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам – правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
8.2. Клуб вважається таким, що припинив свою діяльність з дня внесення запису до Єдиного Державного реєстру про припинення його діяльності.
9. Доповнення та зміни до Статуту
9.1. Доповнення та зміни до Статуту вносяться в тому ж порядку, в якому затверджувався Статут, відповідно до чинного законодавства України.
Начальник управління культури і туризму А.Тарчевський