Новини
Хмельничан і гостей міста з різдвяними святами вітали фольклорні гурти «Ладовиці» та «Ладосвіти»
Україна має свою унікальну культуру та історію. Різдво в Україні – одне з найважливіших свят у році, що має багатовікові традиції, які шануються від заходу до сходу країни.
Колядки та щедрівки мають особливе місце в календарній обрядовості. Наші предки протягом багатьох століть співали колядки та вірили в їх магічну силу. В колядках часто чуємо слова побажання щастя, добробуту, здоров'я на весь рік всій родині, аж до наступної коляди. Наші пращури глибоко вірили у магію слова: сказане під час ритуалу обов'язково збудеться.
А колядування – це особливе дійство, яке створює незабутню атмосферу зимових свят, час який можна весело провести з друзями та рідними.
Про це та інше можна було дізнатися від учасників фольклорних гуртів «Ладовиці» і «Ладосвіти» Хмельницької школи мистецтв «Заріччя» та керівниці цих колективів Ірини Телюх під час різдвяного дійства, яке відбулося у середмісті Хмельницького, поблизу Торговельного центру «Дитячий світ». У виконанні молодших і старших учасників фольклорних гуртів звучали давні колядки та щедрівки, записані в експедиціях. Розповідали про традиції святкування зимових свят, зокрема й на Поділлі.
Дійство розпочалося різдвяними піснеспівами, на фоні яких звучала поезія поетеси, жительки села Зелені Курилівці, Кам’янець-Подільського району, Хмельницької області, Антоніни Вигідник. Яскраві та дзвінкі голоси виконавців перегукувались один з одним, створюючи на імпровізованій сцені атмосферу стародавнього Різдва.