Рішення виконавчого комітету
від 08.02.2018 року № 79 "Про внесення пропозиції на розгляд сесії міської ради про затвердження Організаційно-методичних вказівок з підготовки населення міста до дій у надзвичайних ситуаціях"
Україна
Хмельницька міська рада
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
від 08.02.2018 року № 79 Про внесення пропозиції на розгляд сесії міської ради про затвердження Організаційно-методичних вказівок з підготовки населення міста до дій у надзвичайних ситуаціях
Розглянувши клопотання управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці, відповідно до частини 2 статті 19, статті 39 Кодексу цивільного захисту України, пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444 "Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях", керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради
Вирішив:
1. Внести на розгляд сесії міської ради пропозицію про затвердження Організаційно-методичних вказівок з підготовки населення міста до дій у надзвичайних ситуаціях (додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці.
Міський голова О. Симчишин
Додаток
до рішення виконавчого комітету
від 08.02.2018 N 79
Організаційно-методичні
вказівки з підготовки населення міста до дій у надзвичайних ситуаціях
Метою Організаційно-методичних вказівок є надання практичних рекомендацій суб'єктам забезпечення цивільного захисту різних рівнів з питань застосування вимог законодавства у сфері навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.
Головним завданням навчання працюючого та непрацюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях є формування культури безпеки його життєдіяльності, обізнаності щодо прав і обов'язків у сфері цивільного захисту та готовності до свідомих практичних дій в умовах надзвичайних ситуацій, а керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, — набуття навичок створювати, приймати та реалізувати управлінські рішення в межах посадових обов'язків і повноважень, передбачених законодавством у цій сфері.
Керуючись вимогами статті 39 Кодексу цивільного захисту України і пункту 7 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444, Програми загальної підготовки працівників підприємств, установ та організацій до дій у надзвичайних ситуаціях, затвердженої наказом ДСНС України від 06.06.2014 N 310, та наказу ДСНС України від 19.02.2016 № 83 «Про затвердження Організаційно-методичних вказівок з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях», рекомендується:
1. Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці:
1.1. Забезпечити організацію навчання з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки посадових осіб міської ради, керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міської ради, на базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області (далі - НМЦ ЦЗ та БЖД області).
1.2. Забезпечити контроль за ходом і якістю підготовки спеціалізованих служб цивільного захисту та їх готовності до дій за призначенням.
1.3. Організувати навчання працюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях, у тому числі, у складі створених спеціалізованих служб цивільного захисту, та контроль за підготовкою встановленим порядком осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління.
1.4. Затвердити план-графіки надання фахівцями НМЦ ЦЗ та БЖД області освітніх послуг підприємствам, установам, організаціям з підготовки та проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань.
1.5. Спільно з фахівцями НМЦ ЦЗ та БЖД області надавати практичну допомогу у підготовці та проведенні спеціальних об'єктових навчань і тренувань на підприємствах, в установах та організаціях.
1.6. Навчання непрацюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях організувати та здійснювати шляхом проведення інформаційно-просвітницької роботи за місцем проживання та доведенням інформаційно-довідкових матеріалів (розповсюдження пам’яток) з питань цивільного захисту, правил пожежної безпеки у побуті та громадських місцях.
1.7. Інформаційно-просвітницьку роботу з населенням з питань поведінки в умовах надзвичайних ситуацій проводити через створену мережу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту, шляхом запровадження постійних рубрик у засобах масової інформації, зокрема друкованих, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, аудіовізуальних та інтерактивних засобів та соціальної реклами.
1.8. Визначити конкретні заходи з підтримання і подальшого вдосконалення навчально-матеріальної бази для підготовки працівників, щорічного придбання та оновлення навчальної літератури та навчальних посібників (відео, аудіо, друкованих) за тематикою цивільного захисту.
2. Керівникам підприємств, установ та організацій - суб'єктам забезпечення цивільного захисту:
2.1. Навчання працівників організовувати безпосередньо на підприємствах, в установах, організаціях та на базі НМЦ ЦЗ та БЖД області (на договірній основі).
2.2. Навчання працівників безпосередньо на підприємствах, в установах, організаціях здійснювати шляхом курсового та індивідуального навчання за програмами підготовки працівників, перелік і основний зміст яких визначено Програмою загальної підготовки у відповідності до тематики, що додається до цих організаційно-методичних вказівок.
2.3. З працівниками під час прийняття на роботу і за місцем праці організувати проведення інструктажів з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях на підставі програм підготовки працівників і діючих на підприємстві, в установі та організації правил, інструкцій, планів реагування на надзвичайні ситуації, інших нормативно - правових актів з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
2.4. Підвищення рівня знань та отримання практичних навичок щодо дій у надзвичайних ситуаціях здійснювати на практичних заняттях у ході проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту з періодичністю, встановленою Порядком підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. N 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту».
2.5. Забезпечити підготовку осіб керівного складу та фахівців згідно з Переліком категорій осіб, які підлягають навчанню у сфері цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 р. N 819 "Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту", за функціональними програмами навчання у сфері цивільного захисту на базі НМЦ ЦЗ та БЖД області, а також в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту.
2.6. Забезпечити ведення документації з питань організації навчання працюючого населення (переліки навчальних груп, осіб керівного складу і фахівців, які підлягають у поточному році навчанню у сфері цивільного захисту, та посадових осіб, які проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки, робочі навчальні плани і програми, розклади занять, графіки консультацій, журнали навчання, плани підготовки і проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань тощо).
2.7. Обладнати в кожному окремо розташованому структурному підрозділі підприємства, установи та організації інформаційно-довідковий куточок з питань цивільного захисту та здійснити його наповнення навчальними посібниками і натурними зразками, передбаченими загальною програмою підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях.
2.8. Вжити заходів щодо удосконалення матеріально-технічної бази з підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях шляхом виділення в навчальних цілях приміщень для обладнання в них навчальних пунктів, класів тощо.
2.9. Навчання працюючого населення здійснювати у робочий час за рахунок коштів підприємств, установ та організацій.
Керуючий справами виконавчого комітету Ю. Сабій
Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці Д. Білоус