Новини

Відтепер з хмельницького сміттєзвалища спеціальна установка видобуває газ та переробляє на електроенергію

Сьогодні відбулася презентація запуску роботи установки з дегазації полігону твердих побутових відходів. Фактично, проект було розпочато ще у 2016 році. Тоді техніко-економічне обґрунтування здійснив для міської ради Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні», у рамках якого було замовлено експертизу в Інституті газу НАН України, аби з’ясувати чи є газ на хмельницькому сміттєзвалищі і чи можна його використовувати для якихось потреб. І у червні 2017 року було проведено конкурс на визначення інвестора, у результаті якого переможцем стала компанія «Біогаз ЕНЕРДЖІ».

Тож тепер з хмельницького полігону буде відкачуватись звалищний газ, який у спеціальній установці перероблятиметься на електричну енергію, яку ТОВ «Біогаз ЕНЕРДЖІ» продаватиме по «зеленому тарифу» державному підприємству. 13% від загальної суми сплачуватиме місту, за підрахунками це становитиме близько 2,5 млн грн на рік. Кошти надходитимуть на рахунок «Спецкомунтрансу» й будуть використовуватись виключно на роботи, пов’язані з потребами полігону твердих побутових відходів. 

«Установка уже працює і постачає у мережу електроенергію по «зеленому тарифу» та забезпечує дегазацію сміттєзвалища, – говорить міський голова Олександр Симчишин. – Вартість установки близько 20 млн грн – це та інвестиція, яка зайшла у місто. Тут створено 5 робочих місць. Фактично, не вклавши жодної копійки місто отримало хорошу інвестицію, додаткові робочі місця, грошові надходження на потреби полігону».

Як зазначив директор ТОВ "Біогаз ЕНЕРДЖІ" Віталій Каленський, встановлення газоелектрогенераторної установки у визначений договором термін відбулося завдяки злагодженій співпраці з міською владою.

«Ми виконали усі умови конкурсу: проектування, буріння свердловин, будівництва усіх інженерних споруд та встановлення генераторних станцій компанії австрійського виробництва. У наших планах - виробляти приблизно 3 млн 700 тис кіловат на рік», –  зазначив директор підприємства.

Важливо, що завдяки видобутку газу зі сміттєзвалища мінімізуються ризики виникнення пожеж на полігоні.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!