Новини

Підсумки діяльності освітянської галузі у 2017 році та плани на 2018 рік обговорили на нараді

Міський голова Олександр Симчишин провів робочу нараду з керівниками підпорядкованих та частково підпорядкованих міській раді закладів освіти: дошкільні навчальні заклади, заклади середньої освіти (школи), позашкільні заклади та професійно-технічні училища.

Спілкувались на тему підсумків 2017-го фінансового року та планів на поточний рік. Зокрема, міський голова довів до керівників дитячих садочків, що за результатами анонімного опитування батьків, здійсненого в грудні 2017 року, лише 11% опитаних висловили незадоволення якістю надання дошкільної освітньої послуги, 89% батьків висловили часткове або повне задоволення зазначеною послугою.

Олександр Симчишин поінформував також про стан справ з будівництвом нових навчальних закладів та ще раз наголосив на потребі ліквідації черги в дошкільні заклади міста. З цією метою навесні заплановано прийняти на баланс департаменту освіти та науки ДНЗ №7 "Козачок", що будується у мікрорайоні Гречани, восени – садочок на Озерній, протягом року заплановано завершення добудови у СЗОШ №18, добудова НВО №1 та НВК №10, продовження будівництва нового садочка в мікрорайоні Лезневе.

Окрім того, влітку розпочнуться заходи з термомодернізації (утеплення) ДНЗ №29 та №54, а також СЗОШ №14 та №15 за програмою NEFCO. Ще більш глобальний проект з термомодернізації закладів освіти Хмельницького почне реалізовуватись спільно з Європейським інвестиційним банком. Зокрема, передбачається повна заміна віконних блоків, утеплення фасаду, ремонт системи опалення, вентиляції, утеплення даху та підлоги, заміна електричних плит на індукційні в ДНЗ №8, 23, 25, 33, та 37, в СЗОШ №1, №8, №18, №19, №29 та НВК №4, гімназії №2.

За програмою співфінансування з державним бюджетом розпочнеться будівництво спортивних майданчиків в СЗОШ №8 та №27, виключно за кошти міського бюджету - у ЗОШ №25.

Враховуючи підготовку та початок реформи освіти в 2018 році, міський голова доручив департаменту освіти та науки сформувати фінансову потребу для забезпечення реалізації НУШ (Нової української школи). Щонайменше будуть закуплені по одному комплекту парт та оргтехніки в усі заклади освіти, що мають початкову школу. Олександр Симчишин запевнив, що й надалі функціонуватиме інноваційна програма Хмельницького "гроші ходять за дитиною", за якою усі школи міста отримують по 100 грн в розрахунку на учня, а дошкільні заклади з 2018 року по 200 грн на вихованця. Розглядається можливість збільшення цієї суми до 150 грн. на одного учня у школах. Водночас, міський голова наголосив, що контроль за так званими "добровільно-примусовими" внесками стане ще більш жорстким. Анонімні опитування проводитимуться в усіх навчальних закладах міста, а керівники закладів нестимуть персональну відповідальність за використання коштів міського бюджету.

Близько години тривало вільне спілкування, упродовж якого міський голова відповідав на запитання керівників закладів освіти міста.

Очільник галузі освіти Роман Миколаїв зауважив, що керівникам закладів слід бути готовими до несення повної відповідальності за розвиток ввірених їм закладів. Важливими завданнями цього року для усіх керівників буде жорстке дотримання норм законодавства про освіту в частині академічної доброчесності (викорінення так званого вимушеного репетиторства), повноцінний перехід на функціонування електронного журналу та участь в освоєнні позабюджетних коштів (грантів).

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!