Новини
Стріт-арт проєкт «Вони любили наше місто. А ти?»: Кость Місевич
У місті Хмельницькому започатковано вуличний мистецький проєкт «Вони любили наше місто. А ти?». Проект має на меті ознайомити хмельничан з видатними особистостями, які жили і творили у Проскурові-Хмельницькому та залишили спадок у різних сферах життя нашого міста. Сьогодні, у День Державного Прапора України, на вулиці Проскурівській, поблизу Музею історії міста Хмельницького презентували другу частину проєкту, присвячену хмельничанину, видатному українському, політичному та культурному діячеві, просвітянину, учаснику Української рреволюції 1917-1921 років, депутату Української Центральної Ради від Проскурівського повіту Костю Місевичу.
«У липні розпочався цикл заходів проєкту «Вони любили наше місто. А ти?». Першою була розповідь про Бориса Шильмана – власника театру в Проскурові, який тепер є міським Будинком культури. Тепер ми хочемо познайомити хмельничан і гостей міста з Костянтином Федоровичем Місевичем, Костем Місевичем, як про нього говорять. Він – хмельничанин, уродженець Лезневого, і дуже цікава особистість. Був видатним громадським діячем, патріотом, людиною щедро обдарованою талантами. Він – унікальний бандурист, який самостійно навчився грати на бандурі. Крім цього, гарно співав і навіть сам майстрував бандури. Кость Місевич – людина широкого кола інтересів, захоплювався бджолярством. І взагалі цікава особистість. Хочемо розповісти хмельничанам про небайдужу людину, яка вболівала за Україну у найскладніші часи, яка робила все для того, аби ми мали сьогодні незалежність. Він – один з тих, хто виборював цю незалежність» - розповіла заступник начальника Управління культури і туризму Хмельницької міської ради Світлана Шевченко.
Для хмельничан організували інформаційні стенди, які розкривають багатогранність особистості Костя Місевича, фотовиставку, тематичні книги і фотозони.
Хмельничани переглянули книжково-ілюстративну виставку «Епоха нескорених: Кость Місевич». Усі охочі, діти, молодь та люди старшого віку, також мали можливість пограти у цікаву гру, присвячену подіям 1917-1921 років та взяти участь у вікторині: хроніки української революції 1917-1921 років.
Під час презентації проєкту виступила капела бандуристів Зразкового ансамблю бандуристів «Намистечко» Хмельницької школи мистецтв (керівник – Марія Ковбасіста).
На інтерактивній дошці, яка мала назву «А я зробив для свого міста Хмельницького ось що…» охочі мали можливість залишати дописи про особисті досягнення задля процвітання нашого міста.
Стріт-арт проєкт «Вони любили наше місто. А ти?» є частиною програми розвитку Хмельницької міської територіальної громади у сфері культури на 2021-2025 роки «Нова лінія культурних змін».