Новини
У Хмельницькому вперше вручили Крайову премію імені Лесі Українки
Крайова премія імені Лесі Українки заснована з ініціативи Хмельницької крайової організації Всеукраїнського громадського об’єднання «Український клуб», міської літературної спілки «Поділля» та інших громадських об’єднань. Премія, приурочена до 150-річчя з дня народження видатної письменниці Лесі Українки. Лауреатами першої премії стали 15 талановитих подолян, серед яких не лише поети та письменники, а й майстри народного мистецтва.
«Я надзвичайно рада вас бачити в Хмельницькій міській раді. Ми радіємо, коли зустрічаємося з інтелігенцією, адже розуміємо, що те, що ви робите, стає підґрунтям, яке ми використовуємо у вихованні молоді та дітей. Ми маємо берегти те, що нам дали пращури, щоб йти в майбутнє. Леся Українка дуже визначна жінка, потужна та інтелігентна постать. Це є дух українства, жіноцтва. Образ жінки в поезії Лесі Українки відрізняється від жіночих образів, створених в попередні століття. Щиро радіємо, що ця премія вручається саме в міській раді», - зазначила керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій.
Юлія Сергіївна разом із головою журі крайової премії ім. Л. Українки, поетом, членом Національної спілки журналістів, меценатом Миколою Радицею вручили дипломи лауреатам та подякували за творчість.
«Я не знав що у нас на Хмельниччині така велика кількість талантів. Спочатку ми думали вручити 4 премії, потім 8, але сьогодні ми відзначили 15 талановитих людей, адже просто не могли відкинути надзвичайно талановиті роботи. Ця премія – початок нової ери. Ми створили премію не для себе, а для наступних поколінь. Сподіваюся, що наступного року ми розширимо склад журі і збільшимо кількість лауреатів», - відзначив Микола Радиця.
Серед відзначених сьогодні – хмельницька поетка Ольга Захарівна Лихогляд, майстриня-художниця Ніна Іванівна Гончарук, Народний артист України Володимир Петрович Смотритель, письменниця, журналістка Любов Андріївна Сердунич та інші надзвичайно талановиті митці.
Кожен із лауреатів мав можливість подарувати присутнім свою творчість та подякувати за визнання.
Без винятку, усі, хто прийшов на вручення премії, відзначали надзвичайно великий внесок Лесі Українки в українську культуру та її значимість кожного.