Рішення міської ради

Про затвердження Програми розвитку міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» на 2021-2023 роки

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення четвертої сесії

№24 від 17.02.2021 р.

 

Про затвердження Програми розвитку міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» на 2021-2023 роки

 

 

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету міської ради, з метою створення належних умов для розвитку підприємства, забезпечення доступу мешканців громади до інформації про роботу органів місцевого самоврядування, керуючись Бюджетним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму розвитку міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» на 2021-2023 роки. (додається)

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на керуючого справами виконавчого комітету Ю.САБІЙ.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, соціальної політики, гуманітарних питань та розвитку громадянського суспільства, свободи слова та інформації.

 

Міський голова  О.СИМЧИШИН

 

Додаток

до рішення №24 Хмельницької міської ради

від 17.02.2021 р.

 

Програма розвитку

Міського комунального підприємства “Муніципальна телерадіокомпанія «Місто»” на 2021-2023 роки

 

Програма розвитку Міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» розроблена на підставі Законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформацію», «Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальний захист журналістів», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності  органів державної влади», та з метою  підтримки МКП МТРК «Місто».

 

І. Загальна частина

Міське комунальне підприємство “Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» створено у 2003 році. Згідно ліцензії Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення проводить радіоефір у проміжках часу 6.30-6.45 з понеділка по п’ятницю, та 14.00-14.30 – понеділок, середа, п’ятниця. Сумарний час мовлення -2 години 45 хвилин на тиждень. Також телерадіокомпанія здійснює телевізійне мовлення в аналоговому форматі – 2 години на добу: у відрізках часу понеділок-п'ятниця -19.15-20.15; 22.45-23.45; субота – 8.40-10.40; неділя – 16.50-18.50.

МКП МТРК «Місто» виробляє та транслює низку радіопрограм власного виробництва: “Новини”, “Влада і громада” (виступи керівництва міської ради, начальників управлінь та депутатів міської ради), “Віч-на-віч” (неформальна розмова з відомими у місті людьми, гостями міста), тощо. З моменту отримання ліцензії на власне телевізійне мовлення творчим колективом телерадіокомпанії створено цикли телепроектів «15 хвилин з міським головою», «Ековектор», «Спортдайджест», «Територія М», «80 днів навколо Європи», «Рідний вікенд», «ПроМистецтво», «Будьмо здорові», підготовлено телевізійний формат проектів «Влада і громада» та «Віч-на-віч». З вересня 2020 року запроваджено оновлений випуск телевізійних новин з ведучою та перекладом на жестову мову, для глядачів з порушенням слуху.

Основним завданням міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» є висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування, та інформування громади про її життя, забезпечення права громадян на свободу думки і слова, на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, відкрите і вільне обговорення суспільних питань. Для комунального ЗМІ це передбачає виконання функцій громадського контролю за діяльністю влади, впровадження цивілізованих форм взаємодії влади та громади.

Телевізійна практика багатьох телерадіомовників показує, що для виконання своєї функції підприємству недостатньо 2-х годин власного телевізійного мовлення. Тому отримання ліцензії зі збільшенням ефірного часу для радіо і телебачення – є ключовим завданням  МТРК «Місто» на наступний період.

 

ІІ. Мета та основні напрямки Програми розвитку Міського комунального підприємства “Муніципальна телерадіокомпанія «Місто»

Метою програми розвитку МКП «МТРК «Місто»» на 2021-2023 рр. є продовження заходів зі створення конкурентоспроможної телерадіокомпанії із повним циклом телевізійного та радіо-виробництва, з сучасним професійним обладнанням, не менш професійним творчим та технічним персоналом. Телерадіокомпанія зберігає за собою інформаційний формат у збільшених обсягах мовлення, одночасно працюючи над створенням  суспільно важливих телевізійних та радіо-проектів.

 

Основними завданнями програми є:

  • Отримання у 2021 році ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на цифрове ефірне телевізійне мовлення (24 години на добу);
  • Отримання ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення на радіомовлення у FМ діапазоні (24 години на добу);
  • В стислі терміни  забезпечити вихід телевізійних проектів у прямий ефір з дотриманням усіх технічних вимог до такого формату;
  • Забезпечити телевізійну та радіостудію можливістю прямого телефонного зв’язку з метою долучення телеглядачів та радіослухачів до обговорення суспільно важливих питань життя громади;
  • Створення сприятливих умов для розширення інформаційного простору за рахунок збільшення можливостей телерадіокомпанії та підвищення якості телевізійних програм;
  • Забезпечення максимальної доступності контенту до людей з порушенням  слуху.

 

ІІІ. Шляхи і способи розв’язання проблеми

Програма ґрунтується на необхідності розширення можливостей телерадіокомпанії за рахунок збільшення ефірного часу та збільшенням зони покриття телевізійним сигналом.

Наявний власний телевізійний ефір сприятиме виконанню державної політики щодо збільшення в інформаційному просторі громади частки передач, створених і поширених місцевим засобом масової інформації.

 

IV. Фінансове забезпечення програми.

Фінансування програми проводиться за рахунок коштів міського бюджету, та власних коштів підприємства, отриманих від реалізації реклами.

Вказані об’єми фінансування є оптимальними, враховують можливості бюджету, рівень цін на телевізійне обладнання та об’єми телевізійного виробництва, а також виробниче навантаження на працівників.

 

V. План заходів на виконання Програми розвитку Міського комунального підприємства “Муніципальна телерадіокомпанія «Місто»

пп

Назва заходу

Од.

виміру

2021р.

2022р.

2023р.

Разом

1.

Фінансова підтримка підприємства

тис. грн.

8583,0

9183,8

9826,7

27593,5

2.

В т.ч. капітальні видатки на придбання обладнання:

тис. грн.

326,0

 

 

326,0

 

VI. Очікувані результати

Виконання Програми дасть змогу:

1. Створити повний цикл телерадіовиробництва, підвищити ефективність роботи міського комунального підприємства Муніципальна телерадіокомпанія «Місто».

2. Розширити зону покриття телевізійним сигналом телерадіокомпанії, збільшити кількість телевізійних  програм, забезпечити доступ мешканців громади до інформації;

3. Підвищити рівень інформування населення про роботу органів місцевого самоврядування та життя громади;

4. Запровадити постійний діалог влади і громади з метою залучення широких верств населення до участі у вирішенні питань місцевого значення, сприяння більш ефективній взаємодії депутатів Хмельницької міської ради з виборцями.

 

Секретар міської ради В. ДІДЕНКО

Директор Міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто»  М.КРЕНТОВСЬКИЙ

 

 

Додаток 1 До Програми

ПАСПОРТ

Програми розвитку Міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» на 2021-2023 роки

1.

Ініціатор розроблення Програми

МКП МТРК «Місто»

2.

Розробник Програми

МКП МТРК «Місто»

3.

Відповідальний виконавець Програми

МКП МТРК «Місто»

4.

Учасник Програми

МКП МТРК «Місто»

5.

Термін реалізації Програми

2021 – 2023 роки

6.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, (тис.грн.)

27593,5

 

Директор Міського комунального підприємства Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» М.КРЕНТОВСЬКИЙ