Новини
Правовій освіті хмельничан сприяє міська міжвідомча координаційно-методична рада
Для координації правовиховної та правороз’яснювальної діяльності виконавчих органів Хмельницької міської ради, органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій міста рішенням виконавчого комітету міської ради створена та активно діє міська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення. Сьогодні відбулося чергове її засідання, яке провела голова ради, керуючий справами виконавчого комітету Юлія Сабій.
Члени ради розглянули питання щодо проведення у місті заходів у рамках Всеукраїнського тижня права, який триватиме з 4 до 10 грудня цього року, та затвердили план роботи міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення на 2018 рік. Значну увагу на засіданні приділено питанню щодо здійснення заходів із запобігання та припинення насильства в сім’ї, а також організації правоосвітньої та правовиховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах міста.
Координатором заходів щодо попередження та протидії жорстокому поводженню із дітьми є служба у справах дітей. Зокрема, її начальник Світлана Дика поінформувала, що служба, як орган опіки та піклування, у своїй діяльності в сфері запобігання та припинення насильства стосовно дітей веде облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі стосовно яких вчинено насильство в сім'ї або існує реальна загроза його вчинення й у разі виникнення безпосередньої загрози життю чи здоров'ю дитини вживає відповідних заходів щодо захисту прав дитини.
Так від початку року на адресу служби у справах дітей Хмельницької міської ради надійшло 33 звернення щодо жорстокого поводження із 48 дітьми, у тому числі насильства в сім’ї.
Протягом цього року службою організовано 169 заходів із попередження і профілактики насильства в сім’ї, у тому числі організовано 37 спільних виїздів працівників служби, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, національної поліції за адресами проживання потерпілих дітей, складено 33 акти обстеження умов проживання дітей та 48 актів оцінки рівня безпеки дітей.
До правоохоронних органів надіслано 25 пакетів документів щодо надання оцінки дії/бездіяльності батьків, за якими притягнуто до відповідальності 12 осіб. На обліку в службі перебуває 3 дитини, стосовно яких вчинено насильство в сім’ї (2-психологічне насильство, 1-фізичне насильство), в двох випадках вирішено питання відібрання дітей у батьків.
Крім того, працівники служби провели близько чотирьох десятків індивідуальних бесід із батьками дітей щодо яких надходило повідомлення про вчинення насильницьких дій. Під час проведення профілактичних бесід із учнівськими колективами загальноосвітніх шкіл окремо висвітлювалось питання протидії та попередження насильства в сім’ї/жорстокого поводження з дітьми.
За координацією служби у справах дітей до заходів попередження, протидії та профілактики жорстокого поводження із дітьми залучаються спеціалісти управління праці та соціального захисту населення, центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, працівники поліції.
Як зазначила представник міського відділу поліції, старший інспектор з ювенальної превенції Олена Козицька, від початку року складено 140 протоколів з вчинення насильства в сім’ї, з них 9 випадків – вчинення насильства стосовно неповнолітніх дітей. 17 зі 140 випадків було вчинено протягом року повторно.
Коріння насильства, що людина скоює у зрілому віці, потрібно шукати в дитинстві. Дитина, яка виросла в родині, де була така модель поведінки, має дуже великий ризик того, що вона сама стане агресором або жертвою.
Аби запобігти цьому, у загальноосвітніх навчальних закладах проводиться правоосвітня і правовиховна робота. Про це присутніх поінформувала заступник директора департаменту освіти та науки Світлана Губай.