Проекти рішень виконавчого комітету

Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження  Програми підтримки книговидання та читацької культури у м. Хмельницькому  на 2021-2025 роки  «#ЩодняЧитай українською»

Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження  Програми підтримки книговидання та читацької культури у м. Хмельницькому  на 2021-2025 роки  «#ЩодняЧитай українською»

Розглянувши клопотання управління культури і туризму, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

  1.  Внести на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження  Програми підтримки книговидання та читацької культури у м. Хмельницькому   на 2021-2025 роки «#ЩодняЧитай українською» (далі – Програма), додається.
  2.  Управлінню культури і туризму Хмельницької міської ради  (А. Ромасюкову) при складанні та поданні управлінню фінансів (С. Ямчуку) бюджетних запитів на 2021-2025 роки враховувати потребу в коштах на реалізацію заходів Програми.
  3.  Встановити, що бюджетні призначення для реалізації заходів Програми на кожен рік передбачаються щорічно при формуванні міського бюджету, виходячи з можливостей його дохідної частини, і затверджуються рішенням міської ради про бюджет на відповідний бюджетний період.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови  Г. Мельник.

 

Міський голова      О. СИМЧИШИН

 

Додаток

до рішення виконавчого комітету

                                                                                           від “__”____   2020р. №____

 

Програма підтримки книговидання та читацької культури

у м. Хмельницькому на 2021-2025 роки «#ЩодняЧитай українською»

 

 

І. Загальні положення

Невід’ємною складовою демократичних перетворень, започаткованих в Україні, є наближення основних принципів органів місцевої влади у сфері культури до стандартів країн розвиненої демократії.

Читацька культура – стратегічно важливий чинник духовної культури особистості, інструмент підвищення інтелектуального потенціалу нації та соціальної активності суспільства.

Програма підтримки книговидання та читацької культури у м. Хмельницькому на 2021-2025 роки «#ЩодняЧитай українською» (далі – Програма) розроблена у зв’язку із закінченням терміну дії Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською», затвердженою рішенням дев’ятнадцятої сесії Хмельницької міської ради №25 від 27.12.2017 р.

Завдяки виконанню заходів, вказаної програми, протягом 2018-2020 років видано 80 назв книг місцевих авторів в кількості 8920 примірників, на загальну суму 820,6 тис. грн. Відповідно рішень Координаційної ради по закупівлі книжкової продукції місцевих авторів за бюджетні кошти протягом дії програми було придбано 66 назв книг місцевих авторів в кількості 1990 примірників на загальну суму 108,41 тис. грн. Хмельницька міська централізована бібліотечна система (далі – ЦБС) отримала 1758 примірників на суму 160,0 тис. грн. Бібліотечні фонди поповнились літературою в кількості 20388 прим. на суму 1275,0 тис. грн.

В наслідок виконання завдань Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською» значно пожвавилась робота щодо популяризації та підтримки української книги місцевих авторів шляхом проведення творчих літературних вечорів, зустрічей з письменниками, краєзнавцями, видавцями – членами обласної та міської організації Національної спілки  письменників України, Хмельницького обласного та міського об’єднання товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка, міської літературної спілки «Поділля», обласної організації Національної спілки журналістів України, обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України». Так, шорічно  проводились близько 40 заходів, за участю близько 800 учасників.

У новостворених БібліоХабі центральної бібліотеки, коворкінгу бібліотеки-філії №2, суспільно-літературній студії «Слово» бібліотеки-філії №8 працюють потужні письменницькі студії та літературні клуби. Впроваджено досвід центральної міської бібліотеки з проведення історичних батлів «Об’єднай Україну». Читачі взяли  участь   в історичній настільній  грі «100 років боротьби», яка розроблена Українським інститутом національної пам'яті до 100-річчя Української революції 1917-1921 рр. У 2018-2019 рр. у міських бібліотеках проведено 15 ігор за участі 150 читачів.

2.

            З 2018 року бібліотека-філія для дітей №12 стала популярним телемайданчиком. У бібліотеці знято ряд телесюжетів для місцевого телеканалу «tv7plus», де відомі люди нашого міста – депутати, посадовці, письменники, артисти, підприємці читали казки для дітей на троні.

У жовтні 2018 р. відбулася Хмельницька обласна науково-практична конференція «Творчість Івана Іова в контексті сучасних суспільно-літературних візій», приурочена 70-річчю з дня народження поета, де була презентована надрукована за програмою, збірка матеріалів конференції «Він знався на коронації слова…». У листопаді 2020 р. проходила Хмельницька обласна науково-практична конференція «Святослав Караванський – борець за волю, борець за мову» (до 100-річчя від дня народження видатного українського письменника, мовознавця і дисидента). Збірка тез конференції була підготовлена та надрукована теж завдяки фінансування програми «Читай українською».

В рамках заходів святкування Дня міста Хмельницького один раз на два роки проводиться міський літературний фестиваль «Слово єднає!». У 2018 році вперше відбувався літературний марафон «Читай українською». Протягом двох тижнів у всіх бібліотеках-філіях ЦБС проходили презентації літературних новинок та зустрічі з місцевими літераторами. Всього в заходах взяло участь понад сто літераторів та 800 читачів.

У 2019 році літературний фестиваль «Слово єднає!» відвідали літератори з різних куточків України: Мирослав Дочинець (м. Мукачево), Ірина Федорчук, Віктор Крупка, Сергій Головатюк (м. Вінниця), Людмила Ромен (м. Суми), Мар’яна Лелик (м. Київ), Олена Осмоловська (м. Київ), Ірина та Микола Сичови (м. Старобільськ). Міхась Скобло (Республіка Білорусь) презентував книгу віршів у перекладі українською мовою, яка була видана завдяки програмі «Читай українською». Під час фестивалю відбувались творчі зустрічі авторів з хмельничанами та гостями міста, майстер-класи для молодих літераторів та журналістів, бард-шоу, форум короткого вірша, презентації проєктів «Особлива книга для дітей» та «Графіка української мови» (м. Київ), концертно-виставкові дійства.

У рамках фестивалю проведено понад 50 заходів, учасниками яких стали близько 100 письменників і 1500 користувачів. За підсумками фестивалів видається альманах «Слово єднає». 2-й випуск був надрукований та презентований онлайн у вересні 2020 року. 

На сайті ЦБС протягом дії програми «Читай українською» поповнювався розділ «Літературна світлиця», присвячений життєвому і творчому шляху подільських письменників М. Магери, Д. Брилінського, О. Ванжулі, Г. Ісаєнко, П. Карася, О. Лихогляд, П. Маліша та інших.

Протягом березня – жовтня 2020 р. у зв’язку з карантином більшість масових заходів проводились онлайн. Онлайнові письменницькі студії відбулися з М. Лисайчук, В. Міхалевським, М. Дем'янюк, Н. Поліщук, О. Радушинською, Н. Шмуріковою-Гаврилюк, Л. Савчук.

Подіям національно-визвольних змагань була присвячена онлайн-гра «Героїв пам’ятає Україна», яку підготувала бібліотека-філія №11. Працівники бібліотеки-філії №4 провели онлайн читання «Герої не вмирають». Також, бібліотечними працівниками спільно з літераторами підготовлено цикл патріотичних читань із семи відеороликів із назвою «Ти – Герой України», присвячених Артему Мазуру, Дмитру Пагору, Людмилі Шеремет, Євгенію Зеленському, Дмитру Іваху, Вадиму Шалатовському, Назару Якубовському.

З метою виявлення інтенсивності використання та популяризації краєзнавчих фондів у міських бібліотеках та вивчення попиту користувачів на книги місцевих авторів проведено соціологічне дослідження «Використання краєзнавчих фондів у бібліотеках міста».

3.

В зв’язку із обмеженням фінансування спричиненим пандемією коронавірусної хвороби COVID-19 в бюджеті міста 2020 р. не виділялись кошти на поповнення бібліотечних фондів книгами та періодикою, тому спостерігається значне зменшення показників книгозабезпечення запланованих програмою в 2020 році.

В частині сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження через підтримку випуску соціально значущих видань місцевих авторів та їх популяризації, завдання поставлені перед управлінням культури і туризму, ЦБС у Програмі підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги у м. Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською» успішно виконані.

За проведену змістовну роботу у 2020 році колектив Хмельницької централізованої бібліотечної системи нагороджений міською премією ім. Б. Хмельницького у галузі літературної діяльності, популяризації української мови.

Програма підтримки книговидання та читацької культури у м. Хмельницькому на 2021-2025 роки «#ЩодняЧитай українською» продовжує напрацьоване та створюватиме умови для формування читацької культури, підвищення культурного, професійного та інтелектуального рівня хмельничан.

Програма розроблена на виконання Законів України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», «Про видавничу справу», «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління у книговидавничій сфері», «Про культуру», «Про бібліотеки та бібліотечну справу» та «Про місцеве самоврядування в Україні», Указів Президента України від 31.05.2018 року №156/2018 «Про невідкладні заходи щодо зміцнення статусу української мови та сприяння єдиного культурного простору», від 21.03.2006 року №243/2006 «Про деякі заходи з розвитку книговидавничої справи в Україні» та від 19.05.2013 року №336/2013 «Про деякі заходи щодо державної підтримки книговидавничої справи і популяризації читання в Україні».

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

Проблема розвитку читацької культури в еру цифрових технологій актуальна і на часі. Важливість її розв’язання зумовлена суперечностями між вимогами інформаційного суспільства до інтелектуального, духовного розвитку людини та зниженням інтересу до книг; суспільною потребою у вихованні активних читачів і відсутністю системної промоції  читання.

Стан книговидавничої справи в Україні, її повна комерціалізація та значне подорожчання книг нині унеможливлює друк соціально значущих видань. Особливої допомоги потребує історико-краєзнавча та високохудожня дитяча література.

Програма поширює свою дію на:

  • сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження через підтримку випуску соціально значущих видань;
  • забезпечення поповнення бібліотечних фондів;
  • популяризація творів місцевих авторів та виховання культури читання.

Паспорт Програми наведено у додатку 1.

3. Визначення мети Програми:

Головною метою Програми є створення сприятливих умов для розвитку книговидавничої справи, книгорозповсюдження та популяризації української книги,

4.

розвиток і підтримка читацької культури, задоволення потреб містян у книжковій продукції, поширення всебічної інформації про місто Хмельницький.

4. Перелік завдань та  заходів  Програми  та  результативні показники

Пріоритетними завданнями програми є: розвиток та популяризація місцевого книговидання та читання. Виконання Програми дасть змогу: розширити випуск місцевої книжкової продукції, зокрема, краєзнавчого, освітнього, патріотично-громадянського спрямування тощо; забезпечити доступ жителів міста до книг місцевих авторів шляхом поповнення ними бібліотечних фондів, посилити роль книги у формуванні світогляду громадянина, його національної свідомості, патріотизму, української ментальності, створити належні умови для формування читацької культури, задоволення естетичних потреб, а отже, підвищення культурного, професійного та інтелектуального рівня населення.

Завдання і заходи Програми наведено у додатку 2.

5. Фінансове забезпечення Програми

Фінансування заходів Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів міського бюджету у межах можливостей їх дохідної частини, виходячи з конкретних завдань, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

6. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Організація виконання Програми покладається на управління культури і туризму Хмельницької міської ради.

Відповідальні виконавці забезпечують виконання заходів, визначених даною Програмою. Контроль за виконанням даної Програми здійснює постійна комісія міської ради з питань охорони здоров’я, соціальної політики, гуманітарних питань та розвитку громадянського суспільства, свободи слова та інформації.

Управління культури і туризму Хмельницької міської ради щороку до 01 березня інформує постійну комісію міської ради з питань охорони здоров’я, соціальної політики, гуманітарних питань та розвитку громадянського суспільства, свободи слова та інформації  про хід виконання програми за звітний період.

 

  Керуючий справами виконавчого комітету Ю. САБІЙ

Начальник управління культури і туризму А. РОМАСЮКОВ

 

 

                                                                                        Додаток 1

до Програми підтримки книговидання

та читацької культури

у м. Хмельницькому на 2021-2025 роки

«#ЩодняЧитай українською»

 

ПАСПОРТ

Програми підтримки книговидання та читацької культури у м. Хмельницькому 

на 2021-2025 роки  «#ЩодняЧитай українською»

1.

Ініціатор розроблення програми

Управління культури і туризму Хмельницької міської ради

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

Рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від «_____»  2020 року N ___

3.

Розробник програми

Управління культури і туризму Хмельницької міської ради

4.

Співрозробник програми

Представники профільних громадських організацій

5.

Замовник (відповідальний виконавець) програми

Управління культури і туризму Хмельницької міської ради

6.

Учасники (співвиконавці) програми

Фінансове управління Хмельницької міської ради, громадські організації, підприємства, установи, організації різних форм власності

7.

Термін реалізації програми

2021-2025 роки

8.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

Міський бюджет

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми

Всього, тис.грн.:

у тому числі за роками, тис. грн.

9572,5

2021

2022

2023

2024

2025

 

всього, у тому числі:

 

1535,5

1787,5

1926,5

2134,5

2188,5

9.1.

коштів державного бюджету

-

-

-

-

 

 

9.2.

коштів бюджету міста Хмельницького

9092,5

1460,5

1704,5

1821,5

2033,5

2072,5

9.3.

коштів інших небюджетних джерел

480,0

75,0

83,0

105,0

101,0

116,0

    Термін проведення звітності: щорічно за звітний рік.

    Керуючий справами виконавчого комітету Ю. САБІЙ

Начальник управління культури і туризму А. РОМАСЮКОВ

                                                                                                                                                                             Додаток 2

                                                                                                                                                                     до Програми

 

Напрямки  реалізації та заходи «Програми підтримки книговидання та читацької культури у м. Хмельницькому  на 2021 -2025 роки  «#ЩодняЧитай українською»

 

 

№ п/п

Перелік заходів Програми

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансу-вання

         Очікувані обсяги фінансування, тис. грн.

 

 

Очікувані результати

Всього

2021

2022

2023

2024

2025

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

І.  Розвиток книговидання, поповнення книжкових фондів та розповсюдження   книжкової продукції місцевих авторів

1.1.

Організація роботи Координаційної ради з питань закупівлі та книговидання книжкової продукції місцевих авторів за бюджетні кошти

2021- 2025

Управління культури  і туризму, літературні спілки

Фінансу -вання не потребує

       -

    -

     -

    -

      -

    -

Визначення переліку книжкових видань до друку та закупівлі

 

1.2.

Закупівля книжкової продукції місцевих авторів за бюджетні кошти

2021- 2025

Управління культури  і туризму

Бюджет міста

700,0

100,0

120,0

140,0

160,0

180,0

Підтримка поліграфічної продукції місцевих авторів та поповнення бібліотечних фондів

1.3.

Вживання заходів щодо укомплектування  публічних бібліотек міста книжковою продукцією видавництв України 

2021-2025

Управління культури і туризму

Бюджет міста

 3500,0

600,0

650,0

700,0

750,0

800,0

Наповнення бібліотечних фондів

кращими зразками поліграфічної продукції 

1.4.

Передплата періодичних видань України, у т.ч. місцевих газет і журналів для укомплектування  фондів бібліотек міста

2021-2025

Управління культури і туризму

Бюджет міста

700,0

100,0

120,0

140,0

160,0

180,0

Оперативне інформування 

хмельничан про найважливіші

події політично-економічного, культурного життя країни  та міста 

1.5.

 Книговидання книжкової продукції місцевих авторів - суспільно значущих творів письменників і наукової інтелігенції міста

2021-2025

Управління культури і туризму

Бюджет міста

2000,0

300,0

350,0

400,0

450,0

500,0

 Підтримка місцевого книговидання та діяльності профільних творчих спілок

1.6.

Підготовка до друку, друк та допоміжні послуги, пов'язані з друкуванням поетичної та прозової збірки авторів профільних творчих спілок та громадських організацій міста  Хмельницького, з них періодичних видань:

2021-2025

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління культури і туризму

Бюджет міста

 

 

 

 

Інші джерела

 

1465,0

 

 

 

 

 

420,0

225,0

 

 

 

 

 

60,0

345,0

 

 

 

 

 

75,0

285,0

 

 

 

 

 

90,0

385,0

 

 

 

 

 

95,0

225,0

 

 

 

 

 

100,0

 Підтримка творчих літературних та краєзнавчих спілок міста та краю

 

- Альманах обласної Хмельницької організації Спілки письменників України «Південний Буг»   (2 випуски на рік)

2021-2025

 

Управління культури і туризму

 

Установи, організації різних форм власності

Бюджет міста

 

 

Інші джерела

480,0

 

 

 

150,0

80,0

 

 

 

20,0

 

 

 

 

100,0

 

 

 

25,0

100,0

 

 

 

30,0

100,0

 

 

 

35,0

100,0

 

 

 

40,0

 

- Альманах Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» «Медобори» (2 випуски на рік)

2021-2025

 

Управління культури і туризму

Установи, організації різних форм власності

Бюджет міста

 

 

Інші джерела

380,0

 

 

 

135,0

60,0

 

 

 

20,0

80,0

 

 

 

25,0

80,0

 

 

 

30,0

80,0

 

 

 

30,0

80,0

 

 

 

30,0

 

- Часопис Хмельницької міської літературної спілки «Поділля»  «Літературна громада» (2 випуски на рік)

2021-2025

 

Управління культури і туризму

Установи, організації різних форм власності

Бюджет міста

 

 

Інші джерела

 

185,0

 

 

 

135,0

30,0

 

 

 

20,0

35,0

 

 

 

25,0

40,0

 

 

 

30,0

40,0

 

 

 

30,0

40,0

 

 

 

30,0

1.6.1.

 Збірка творів учасників літературного фестивалю «Слово єднає» (1 випуск на 2 роки)

2022

2024

Управління культури і туризму

     Літературні спілки

 

110,0

-

50,0

-

60,0

-

1.6.2.

 Біобібліографічні словники «Лауреати міської премій ім.

Б. Хмельницького» та «Лауреати міської премій ім.

М. Орловського (один випуск на п’ять років)

2024

Управління культури і туризму

 

Бюджет міста

 

 

70,0

-

-

-

70,0

-

Пошанування лауреатів, сприяння вивченню краєзнавства

1.6.3.

 

Збірка міського конкурсу читців – декламаторів навчальних закладів міста Хмельницького «Слово нації» (щорічно)

2021-2025

 

Управління культури і туризму

 

Літературні спілки

Бюджет міста

 

 

25,0

5,0

5,0

5,0

5,0

5,0

Підсилення впливу подільської поезії у естетичному вихованні дітей і молоді

1.6.4.

Збірка тез Всеукраїнської  науково-практичної конференції «Місто Хмельницький в контексті історії України» (до 590-річчя   від першої згадки про місто)

2021

Управління культури і туризму

 

Спілка краєзнавців

Бюджет міста

 

 

50,0

50,0

-

-

-

-

Сприяння вивченню історії та культури рідного краю

1.6.5.

 Збірка тез Всеукраїнської  науково-практичної конференції до 100-річчя від дня народження видатного українського письменника

М. Магери

2022

Управління культури і туризму

 

літературні спілки

Бюджет міста

 

 

50,0

-

50,0

-

-

-

Сприяння вивченню творчості видатного подільського письменника, класика української літератури

1.6.6.

 Збірка матеріалів круглого столу присвяченого 130-річчю заснування першої друкарні у Проскурові

2023

Управління культури і туризму

 

Бюджет міста

 

 

30,0

-

-

30,0

-

-

Сприяння вивченню історії та культури рідного краю

1.6.7

 Збірка матеріалів круглого столу присвяченого 70-річчю від дня народження подільського письменника, літературного критика В. Мацька

2022

Управління культури і туризму

 

Літературні спілки

Бюджет міста

 

 

25,0

-

25,0

-

-

-

Сприяння вивченню творчості видатних подільських письменників

1.6.8

Збірка матеріалів круглого столу присвяченого 80-річчю річчю від дня народження подільського письменника М. Федунця

2023

Управління культури і туризму

 

Літературні спілки

Бюджет міста

 

 

30,0

-

-

30,0

-

-

1.6.9.

Бібліографічний посібник «Хмельницький бібліотечний в персоналіях»

2024

Управління культури і туризму

 

Бюджет міста

 

 

30,0

-

-

-

30,0

 

1.7.

Підтримка випуску та закупівля дитячої навчальної, художньої та науково-пізнавальної літератури місцевих авторів для бібліотек міста

2021-2025

 

Управління культури і туризму

 

Бюджет міста

 

 

100,0

20,0

20,0

20,0

20,0

20,0

Популяризація

кращих зразків

книжкової

продукції.

Підвищення

зацікавленості до

читання

1.8.

Забезпечення дітей з особливими освітніми потребами та дорослих з інвалідністю інклюзивною літературою, аудіокнигами, книгами шрифтом Брайля у бібліотеках

2021-2025

 

Управління культури і туризму

 

Бюджет міста

 

 

75,0

15,0

15,0

15,0

15,0

15,0

Підтримка та забезпечення доступу до надбань світової літератури особам з інвалідністю

1.9.

 Розробка та виготовлення інформаційних, презентаційних матеріалів, просвітницької продукції про місто Хмельницький

2021-2025

 

Управління культури і туризму

 

Бюджет міста

 

 

100,0

20,0

20,0

20,0

20,0

20,0

Створення позитивного іміджу міста та сприяння вивченню краєзнавства

1.10.

Безкоштовне розповсюдження надрукованої книжкової та поліграфічної продукції

2021-2025

 

Управління культури і туризму

Фінансу-

вання не потребує

  -

-

-

-

-

-

Підтримка творчих літературних та краєзнавчих спілок міста та краю

1.10.1.

Передача книг  військовим «Бібліотека українського воїна»

2021-2025

Управління культури і туризму

Інші джерела

10,0

2,0

2,0

2,0

2,0

2,0

Сприяння морально-психологічного мікроклімату у Збройних силах України, підвищенню освітнього рівня військовослужбовців, організації їх змістовного дозвілля

1.10.2.

Акція «Подаруй книгу на Схід» - пересилка  книг місцевих авторів для бібліотек на Сході України

2021-2025

Управління культури і туризму

 

Бюджет міста

 

 

2,5

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

Сприяння єдиного культурного простору  України, розповсюдження української літератури на Сході України

1.10.3

 Акція «»Світ читає українське»: обмін літературою з представниками діаспори - товариством української мови 

 м. Чикаго (США)

Пересилка  2 рази на рік

2021-2025

Управління культури і туризму

 

Бюджет міста

 

 

20,0

4,0

4,0

4,0

4,0

4,0

Розповсюдження української літератури серед поціновувачів українського слова  - представників діаспори у світі

1.10.4.

Організація буккросингу у бібліотеках міста «Жива полиця» - вільний обмін книгами

2021-2025

Управління культури і туризму

 

Фінансу -

вання не потребує

  -

-

-

-

-

-

Підтримка стійкого інтересу до читання паперових українських видань

Всього за напрямом:

 

Всього

у т.ч.:

9092,5

1446,5

1721,5

1816,5

2061,5

2046,5

 

Міський бюджет

8662,5

1384,5

1644,5

1724,5

1964,5

1944,5

Кошти інших джерел:

430,0

62,0

77,0

92,0

97,0

102,0

ІІ. Популяризація місцевого книговидання та виховання культури читання

2.1.

Популяризація та

підтримка української

книги місцевих авторів

шляхом проведення

творчих літературних

вечорів, зустрічей з

письменниками,

краєзнавцями, видавцями міста  у бібліотеках,

навчальних і культурно-

освітніх закладах

2021-2025

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління

культури і

туризму

 

 

Фінансування не потребує

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

-

 

-

 

-

 

-

Популяризація

кращих зразків

книжкової

продукції.

Підвищення

зацікавленості до

читання

2.2.

Проведення Всеукраїнського літературного фестивалю «Слово єднає» за участі письменників Сходу і Заходу України (один раз на два роки)

2021,

2023,

2025

Управління

культури і

туризму

Літературні спілки

 

Бюджет міста

 

 

 

Інші джерела

 

 

160,0

 

 

 

 

30,0

50,0

 

 

 

 

10,0

-

 

 

 

 

-

50,0

 

 

 

 

10,0

-

 

 

 

 

-

60,0

 

 

 

 

10,0

Сприяння. розвитку літературної, журналістської та інших видів колективної та авторської творчості для популяризації міста Хмельницького, підсилення впливу авторського українського мистецтва у естетичному вихованні дітей і молоді, читачів бібліотек міста

2.3.

Презентація збірки матеріалів Всеукраїнського літературного фестивалю «Слово єднає»

2022,

2024

Управління

культури і

туризму

Літературні спілки

 

Бюджет міста

 

 

20,0

-

10,0

-

10,0

-

2.4.

Організація та проведення щорічного онлайн  - конкурсу «Краща книга міста»

 

2022-2025

 

 

Управління

культури і

туризму

 

Бюджет міста

 

 

40,0

      -

10,0

10,0

10,0

10,0

Визначення, кращої за

думкою читачів, виданої за Програмою протягом попереднього року книги. Пошанування автора. 

2.5.

Проведення онлайн-конференцій та презентації книг місцевих авторів виданих за програмою

2021-2025

Управління

культури і

туризму

Літературні спілки

Фінансу-вання не потребує

 

-

-

-

-

-

-

Покращення поіформованості хмельничан про новинки книг місцевих авторів виданих за програмою

2.6.

Проведення літературних

марафонів у бібліотеках міста «#ЩодняЧитай українською»

2021-2025

Управління

культури і

туризму Літературні спілки

 

Фінансу-вання не потребує

-

-

-

-

-

-

Підтримка місцевого книговидання та діяльності профільних творчих спілок

2.7.

Організація роботи  письменницьких студій у БібліоХабі центральної бібліотеки та у коворкінгу бібліотеки - філії №2

2021-2025

Управління

культури і

туризму Літературні спілки

 

Фінансу-вання не потребує

 

-

-

--

-

-

-

Підвищення популярності книжкової продукції місцевих авторів виданих за програмою

2.8.

«Читання на троні» - літературний проєкт «Читаємо дітям…» у інформаційно-розважальному центрі «Дитячий простір» бібліотеки-філії №12

2021-2025

Управління

культури і

туризму

Фінансу-вання не потребує

-

-

-

-

-

-

Заохочення дітей  до читання. Знайомство українською народною казкою та казками сучасних авторів

2.9.

Проведення міських етапів Всеукраїнських конкурсів  дитячого читання «Книгоманія» та «Лідер читання»

2021- 2025

Управління

культури і

туризму

Бюджет міста

 

100,0

10,0

15,0

20,0

25,0

30,0

Заохочення дітей та юнацтва до читання.

Визначення та нагородження кращих читачів.

2.10.

Сприяння участі представників літературних спілок та працівників галузі у  всеукраїнських книжкових форумах у м. Києві та м. Львові

2021-2025

Управління

культури і

туризму

Бюджет міста

 

 

50,0

5,0

8,0

10,0

12,0

15,0

Залучення представників літературної та видавничої справи до узгодження спільних дій з іншими суб’єктами гуманітарної сфери

2.11.

Організація «Літературних десантів»  творчих спілок та працівників галузі у всеукраїнських  виставках - ярмарках, мистецьких заходах та фестивалях, з них:

2021-2025

Управління

культури і

туризму Літературні спілки

Бюджет міста

Інші джерела

 

 

60,0

 

20,0

11,0

 

3,0

17,0

 

6,0

7,0

 

3,0

12,0

 

4,0

13,0

 

4,0

Налагодження творчих зв’язків представників літературних спілок України, з метою популяризації місцевої книжкової продукції та обміну д

 

книжкова виставка -ярмарка «БУКФЕСТ» (м. Чернівці);

 

2022,

2024,

2025

Управління

культури і

туризму Літературні спілки

Бюджет міста

Інші джерела

 

 

 

18,0

 

6,0

   -

6,0

 

2,0

 

 

    -

6,0

 

2,0

 

 

6,0

 

2,0

 

 

 

 

- мистецькі заходи до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

(м. Луцьк,

с.Колодяжне, Ковельського р-ну);

 

 

2021

Управління

культури і

туризму Літературні спілки

Бюджет міста

Інші джерела

 

 

 

5,0

 

1,0

5,0

 

1,0

-

-

-

-

 

 

- мистецькі заходи до 110-річчя від дня народження Михайла Стельмаха, заходи

(с.Дяківці Літинського р-ну Вінницької області);

 

2022

Управління

культури і

туризму Літературні спілки

Бюджет міста

Інші джерела

 

 

 

5,0

 

2,0

-

5,0

 

2,0

-

-

-

 

 

- книжковий фестиваль «Сакура-фест»

(м. Ужгород– Мукачеве);

 

2021

2023

Управління

культури і

туризму Літературні спілки

Бюджет міста

Інші джерела

 

 

 

13,0

 

5,0

6,0

 

2,0

-

7,0

 

3,0

-

-

 

 

- фестиваль «Сучасна українська поезія»

(м. Рівне)

 

2022

2024

2025

Управління

культури і

туризму Літературні спілки

Бюджет міста

Інші джерела

 

 

 

19,0

 

6,0

-

6,0

 

2,0

-

6,0

 

2,0

7,0

 

2,0

 

2.12.

Сприяння формуванню електронної бібліотеки, розміщенню електронних версій книг, виданих за підтримки Програми та організація віртуальних книжкових виставок на веб-сайті ЦБС

2021-2025

Управління

культури і

туризму

Фінансу-вання не потребує

 

-

-

-

-

-

-

Покращення

доступу читачів до книжкової продукції

місцевих авторів

2.13.

Реалізація медіа-проектів про книговидання місцевих авторів, створення спеціальних рубрик на сайтах,  теле - радіо передачах та у друкованих засобах масової інформації

2021-2025

Управління

культури і

туризму

Фінансу-вання не потребує

 

-

-

-

-

-

-

Популяризація книги, розвиток читацької активності і соціальної реклами книги і читання

2.14.

Проведення регулярного моніторингу читацького попиту у бібліотеках міста та соціологічні дослідження з метою визначення рівня доступності місцевої книжкової продукції та її популярності серед читачів

2021-2025

Управління

культури і

туризму

Фінансу-вання не потребує

 

-

-

-

-

-

-

Підвищення рівня

надання послуг

бібліотечних закладів. Визначення популярних місцевих авторів.

 

Всього за напрямом:

 

 

 

480,0

89,0

66,0

110,0

73,0

142,0

 

 

Міський бюджет

 

 

 

 

430,0

76,0

60,0

97,0

69,0

128,0

 

 

 

Кошти інших джерел

 

 

 

50,0

13,0

6,0

13,0

4,0

14,0

 

 

Всього за програмою:

 

 

 

9572,5

1535,5

1787,5

1926,5

2134,5

2188,5

 

 

Міський бюджет

 

 

 

 

9092,5

1460,5

1704,5

1821,5

2033,5

2072,5

 

 

Кошти інших джерел

 

 

 

480,0

75,0

83,0

105,0

101,0

116,0

 

 

Керуючий справами Юлія САБІЙ

Начальник управління культури і туризму Артем РОМАСЮКОВ

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!