Новини

На сесії депутати підтримали медиків та підприємців

Коментар міського голови Олександра Симчишина про результати позачергової 41 сесії Хмельницької міської ради:

«Провели позачергове засідання сесії міської ради. Розглянули 17 питань порядку денного.

В першу чергу збиралися заради змін до бюджету. Попередні підрахунки показують, що лише за квітень ми недоотримаємо близько 40 мільйонів гривень.

Сьогодні:

- зменшили на 2 млн 800 тис. грн видатки на утримання виконкому міської ради та структурних підрозділів. Отже, майже повністю відмовилися від премій; додали 2 млн грн з резервного фонду і ці разом 4 млн 800 тис. грн спрямували на медицину. Із цих коштів 3 млн 506 тис. грн піде на муніципальну надбавку працівникам інфекційної лікарні і медиків з мобільних бригад. Ми вже виплатили схожу премію для інфекційної минулого місяця. Молодший медперсонал інфекційної лікарні отримає в квітні і травні по 4 тис. грн за місяць додатково, як муніципальну надбавку, середній медичний персонал - 7 тис. грн, лікарі - 10 тис грн. По 5 тис. грн отримають медики з мобільних бригад.

Зараз маємо безпрецендентну ситуацію: медикам інфекційної не вистачає коштів від держави на зарплату. Дефіцит 750 тис. грн. Я вже не кажу про обіцяні Урядом 300% доплати. Сьогодні з депутатами спрямували звернення з цього приводу до керівництва держави. Переконаний, що так не повинно бути в умовах пандемії.

- Ще 200 тис. грн витратимо на ремонт станції швидкої допомоги, що знаходиться в міській лікарні. 360 тисяч гривень - на придбання низькотемпературної морозильної камери для обласного лабораторного центру. 421 тис. грн - на компресійну установку кисню для інфекційної лікарні, 310 тис. грн - на кисневі концентратори.

Підтримали підприємців, що не можуть працювати в умовах карантину:

- звільнили від єдиного податку підприємців 1 та 2 групи, діяльність яких заборонена в умовах карантину, за травень. Це близько 13 700 платників.

- Звільнили ринки від земельного податку та плати за оренду землі за квітень. Закликаю директорів ринків перерахувати орендну плату для підприємців у частині наданих пільг. Нагадую, що підприємці на комунальних ринках від абонплати на період, коли не працюють, звільнені повністю.

- Не платитимуть за оренду і орендарі комунального майна, діяльність яких заборонена на період карантину.

- Скасували і плату за сервітути для тих, хто не працює через карантин.

Крім цього:

- запустили процес реконструкції каналізаційно-насосних станцій №2, 7, 12 за кредитні і грантові кошти НЕФКО.

- Додали кошти для НВО №1, щоби, поки немає навчального процесу, зробити повністю їдальню і перехід в новий корпус.

- Збільшили кількість діток, що отримують від міської ради стипендії як обдаровані. Якщо в 2015 році така стипендія була 300 гривень, то тепер - 1100 гривень.

- Відвели земельні ділянки під два нові сквери.

- Затвердили відведення земельної ділянки по вулиці Січових Стрільців під будівництво ще однієї школи (4,3 га).

Додам, що продуктові ринки і кавові точки та кіоски працюватимуть в місті з 1 травня!!!

Усім депутатам дякую за плідну і злагоджену роботу!».