Новини
1200 сертифікованих експрес-тестів Covid-19 передали медичним закладам
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Олександр Симчишин: "1200 сертифікованих експрес-тестів на Covid-19 завдяки ефективній співпраці з місцевим бізнесом вже у наших медзакладах! Додам, що 120 тестів придбала комунальна аптека «Віола». Вони також вже розподілені між нашими медзакладами.
Це вже сьогодні дозволило розпочати масовіше тестування.
Наша мета – максимально протестувати контактні групи, виявити та ізолювати хворих, які можливо і в легкій, і навіть безсимптомній формі переносять коронавірус і самі про це не знають. Додатково знайшли і хочемо придбати ще 300 ПЛР-тестів (тести, які дають більш точний результат) для тестування ними тих категорій громадян, які є найбільш контактними, у першу чергу медиків.
Сьогодні ми маємо у інфекційній лікарні 1099 експрес-тестів.
Тепер ще 1320 експрес-тестів передали на міський лікувально-діагностичний центр (поліклініки), Хмельницьку міську дитячу лікарню, амбулаторії сімейної медицини, перинатальний центр та міську лікарню. Найближчими днями проведемо тестування на COVID-19 кондукторам тролейбусів, медикам, що працюють у мобільних бригадах, лікарнях та амбулаторіях, соціальним працівникам, які також мають багато контактів. На прохання Духовної ради міста протестуємо також частину священиків.
Сьогодні вже провели 172 експрес-тести. У першу чергу тестували хворих із пневмоніями. 17 тестів - негативні. Також тестували наших медиків. Загалом з 172 аналізів - 158 негативні. Ще 14 потребують додаткового обстеження ПЛР тестами.
Дякую благодійникам за допомогу і коштами, і у організаційному процесі: від пошуку виробника до отримання від них сертифікатів, усієї документації, проплати, розмитнення тощо.
Маленькою ложкою дьогтю стала вимога митників сплатити ПДВ за ввезений товар. Хоча ввезення експрес-тестів визначено як товар, який оподаткуванню не підлягає. Але виявляється, митники ще інструкцій не отримали."