Новини

Заходи щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусу в Хмельницькому обговорили на брифінгу

Начальник управління охорони здоров’я Борис Ткач та директор КП «Хмельницька інфекційна лікарня» Оксана Піддубна поспілкувалися з журналістами та розповіли про заходи, які проводяться в Хмельницькому в зв’язку із поширенням коронавірусу в світі.

«Ми сьогодні зібрали брифінг, бо бачимо нездорову ситуацію з коронавірусом. Коронавірус - це одна з підгруп гострих респіраторних вірусних інфекцій, яка відрізняється від грипу лиш тим, що більш заразна і що немає вакцини від цієї інфекції. Вірус більш заразніший, частіше дає ускладнення, але потрібно пам’ятати, що це ГРВІ і що профілактика підходить така ж - провітрювання, миття рук, зміцнення імунітету», - розповів Борис Васильович.

Минулого тижня відбулося засідання комісії виконавчого комітету Хмельницької міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де затвердили комплексний план запобігання розповсюдженню вірусних інфекцій, зокрема і коронавірусу.

Розпорядженням міського голови створена протиепідемічна комісія, яка буде діяти на постійній основі. Посилено санітарну обробку та профілактичну дезінфекцію у закладах охорони здоров’я, освіти, культури, громадському транспорті, тобто там, де є велике скупчення людей. Від 26 лютого після завершення зміни проводиться дезінфекція комунального транспорту: вологе прибирання, протирання поручнів, спинок крісел хлорвмісними або спиртовмісними засобами.

Також створено мобільні бригади для огляду хворих вдома та постійно діючу протиепідемічну комісію при Хмельницькій міській раді. Розроблено алгоритм дій для лікарів та лабораторного обстеження. Решта заходів передбачені в плані заходів щодо ГРВІ та грипу і вони традиційні.

«Хочу нагадати, що маска захищає навколишніх від хворого. Маску повинен вдягати хворий, щоб вберегти оточуючих. Здоровим людям маска не потрібна. Ми робимо все для того, щоб запобігти занесенню інфекції, але якщо так станеться, що у нас будуть випадки, то ми готові прийняти і хворих, і тих, хто з ними контактував», - наголосив Борис Ткач.

Міська інфекційна лікарня визначена як базовий заклад для ізоляції та лікування випадків захворювання коронавірусу.

Як розповіла директор КП «Хмельницька інфекційна лікарня» Оксана Піддубна, персонал закладу завжди готовий до прийому пацієнтів із інфекційними хворобами.

«Наш заклад визначений базовим і ми вже отримали алгоритм дій. Провели неодноразово теоретичні та практичні заняття. Ми кожного року готуємося до особливо небезпечних інфекцій. Маємо бокси з окремими виходами на вулицю, закупили респіратори підвищеного ступеню захисту, маємо достатню кількість масок, спеціальні костюми. Ми повинні думати про безпеку медичного персоналу, який працюватиме з хворими. Ми абсолютно готові – є ліки, відповідна апаратура. Завдяки тому, що в минулому році з міського бюджету нам було виділено 100 тис. грн на ліки, маємо запас ліків», - зазначила Оксана Вікторівна.

Також очільниця медичного закладу зазначила, що за статистикою у 80% випадків захворювання коронавірусом протікають в легкій формі, лише 3% хворих потребують лікування в реанімаційному відділенні.

На завершення спілкування медики нагадали, що для того, щоб убезпечити себе від хвороби потрібно дотримуватися таких заходів гігієни:

- гігієна рук – часте миття з рідким милом або обробка спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після кожного контакту з тваринами, відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі тощо;
- гігієна кашлю – прикриття роту та носа при кашлі та чханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, яку необхідно знешкоджувати відразу після використання;
- утримання від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра);

- утримання від дотиків обличчя руками;

- у разі виникнення симптомів захворювання, таких як лихоманка, кашель, ломота в тілі тощо, слід залишитися вдома та утриматись від відвідування місць скупчень людей;

- використання медичної маски лише за наявності респіраторних симптомів, перерахованихних вище, її своєчасна заміна (кожні 3 години або негайно після забруднення) з подальшим знешкодженням та миттям рук з милом або обробкою рук спиртовмісним антисептиком відразу після знімання маски.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!