Новини
Обережно, чадний газ!
Управління з питань цивільного захисту населення і охорони праці Хмельницької міської ради застерігає про небезпеку отруєння чадним газом. Адже саме в зимовий період отруєння чадним газом є одним з факторів, який становлять реальну загрозу для населення.
Чадний газ (оксид вуглецю) – це безколірний газ, який не має запаху. Головна небезпека полягає в тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Внаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія).
Отруєння може статися під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових підприємствах. Велика кількість смертельних випадків відбувається в закритих приміщеннях з відсутністю вентиляції, наприклад в гаражах.
При незначній концентрації чадного газу виникає головний біль, нудота, блювота, загальна слабість, непритомність.
Тяжкий ступінь гострого отруєння чадним газом характеризується розвитком коматозного стану з порушенням серцевої діяльності й дихання. Іноді з’являються плями з пухирцями, токсична пневмонія, набряки легень, інфаркт міокарда.
Ознаки та симптоми отруєння чадним газом:
• головний біль, нудота;
• задуха;
• потьмарення свідомості;
• м’язова слабість;
• червоний колір обличчя;
• тривала дія чадного газу може призвести до смерті.
Як попередити отруєння чадним газом?
Конфорки і духовки призначені тільки для приготування чи підігріву їжі!
У жодному разі не можна вмикати конфорки чи духовку для обігріву приміщення!
Колонку не можна залишати без нагляду. Перед тим, як приймати ванну, треба вимкнути колонку і тільки тоді заходити у воду.
Треба ретельно перевірити тягу у димоходах! Якщо її немає, треба звернутися до керівника КП УМК (ЖЕК), голови ОСББ чи до спеціалістів, які займаються прочищанням димохідних та вентиляційних каналів.
Небезпекою можуть стати несправні димарі: якщо тяга у димарях порушена, то продукти згоряння потраплятимуть у житлове приміщення.
Газові конвектори також можуть бути небезпечними: якщо тяга недостатня – продукти згоряння також можуть проникати у приміщення.
Якщо при включених конфорках чи колонці починає боліти голова і з’являються подібні симптоми отруєння – негайно потрібно вийти на свіже повітря, виключити усі нагрівальні прилади, відчинити усі вікна і двері для протягу. Якщо відчутний запах газу – у жодному разі не можна включати чи виключати електричні прилади та світло. Терміново зателефонувати “104”. Якщо людина почувається погано – викликати терміново “швидку”.
Регулярно потрібно запрошувати спеціаліста і ретельно перевіряти усі системи опалення. Особливу увагу слід звернути на справність системи виведення продуктів згоряння.
Не залишати дітей без нагляду при ввімкнених нагрівальних приладах!