Новини
Відбулась колегія управління охорони здоров’я
Днями у Хмельницькому міському протитуберкульозному диспансері відбулася колегія управління охорони здоров’я міської ради, присвячена підсумкам роботи галузі медицини за 9 місяців цього року. У заході взяли участь заступник міського голови Галина Мельник, голова Громадської ради при управлінні охорони здоров’я Олег Янцаловський, члени колегії, заступники головних лікарів закладів охорони здоров’я міста, керівники Хмельницького міського управління ГУ ДСНС України у Хмельницькій області та комунального підприємства «Профдезинфекція».
У ході засідання відзначалося, за підсумками роботи 9 місяців завдання, поставлені перед окремими профільними службами та в цілому перед галуззю охорони здоров’я на 2017 рік частково виконані. Зокрема, в усіх міських поліклініках, включаючи стоматологічну, та двох центрах первинної медико-санітарної допомоги впроваджено електронний запис пацієнтів на прийом до лікаря через систему MEDIСS. Проведено значну підготовчу роботу для створення електронного реєстру пацієнтів: посімейні журнали дільничних лікарів є в електронному вигляді.
Первинну медичну допомогу в місті надають два центри первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), які складаються з 23 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. (11 – у ЦПМСД №1, 12 – у ЦПМСД №2). Частина цих амбулаторій розміщені в приміщеннях міських поліклінік, решта – виведені в окремі приміщення і функціонують як відокремлені структурні підрозділи. На сьогодні тривають ремонтні роботи ще в шістьох амбулаторіях, в яких сімейні лікарі прийматимуть своїх пацієнтів. Їх заплановано завершити до кінця цього року. Крім цього, для центрів ПМСД закуплено комп’ютерну техніку на суму 400 тис. грн.
У ході колегії управління охорони здоров’я зазначалося, що цьогоріч міські заклади охорони здоров’я функціонували за значної підтримки Хмельницької міської ради. Майже 20 млн. грн. виділено на закупівлю обладнання, проведення капітальних ремонтів приміщень та благоустрою прилеглих територій, 30 млн. грн. виділено на медикаменти, у тому числі на закупівлю лікарських засобів для невідкладної медичної допомоги, засобів для наркозу, медичного кисню, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення для безкоштовного лікування мешканців міста протягом перших трьох днів у відділенні анестезіології та палатах з ліжками інтенсивної терапії, в стаціонарних відділеннях з розрахунку в середньому 300 грн. на одного пацієнта, а також для лікарських засобів та виробів медичного призначення для травматологічних пунктів Хмельницької міської та міської дитячої лікарень та на закупівлю хімічних реактивів для клініко-діагностичних лабораторій.
Понад 6 млн грн виділено амбулаторним закладам для забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення у разі їх амбулаторного лікування. Близько 10 млн грн. з міського бюджету додано і на заробітну плату.