Новини
Для працівників міської ради провели семінар щодо змін в українському правописі
«Культура українського офіційно-ділового мовлення. Зміни в українському правописі» - на таку тему у Хмельницькій міській раді поведено семінар-практикум з ділової української мови для працівників структурних підрозділів та комунальних підприємств. Подібний семінар у міській раді проводиться уже втретє. Цього разу його провели вчителі української мови шкіл міста: Майя Тернецька, учитель-методист Навчально-виховного об’єднання № 5 імені Сергія Єфремова, Вікторія Кальмучина, учитель української мови та літератури Навчально-виховного об’єднання № 5 імені Сергія Єфремова та Алла Шпилюк, вчитель української мови та літератури, заступник директора з виховної роботи Ліцею № 17.
Досвідчені вчителі української мови та літератури допомогли посадовим особам місцевого самоврядування засвоїти основні лексичні, граматичні та стилістичні норми офіційно-ділового стилю, уникати найпоширеніших помилок у діловому спілкуванні, а також роз’яснили основні зміни у новій редакції українського правопису, яка набрала чинності з 3 червня 2019 року. Саме з цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення. Учасники семінару також виконали практичні завдання.
Аби семінар був цікавим слухачам, «уроки української» доповнювали транслюванням уривків з програми «Сніданок з 1+1» українського телеканалу з відомим педагогом, теле- та радіоведучим, автором багатьох підручників і посібників з української мови Олександром Авраменком, що також дала можливість легко та цікаво ознайомитися з особливостями нового правопису. За словами Олександра Авраменка, новий правопис – це нормальні зміни, а якщо точніше – повернули словам нормальне звучання, а перехідний період, коли буде функціонувати два правописи, триватиме 2-3 роки.
Нагадаємо, Український правопис схвалено Кабінетом Міністрів України (Постанова № 437 від 22 травня 2019 року) спільним рішенням Президії Національної академії наук України (протокол № 22/10 від 24 жовтня 2018 року) і Колегії Міністерства освіти і науки України (протокол № 10/4-13 від 24 жовтня 2018 р.) Затверджено Українською національною комісією з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України, (протокол № 5 від 22 жовтня 2018 року). Зараз розробляється план імплементації нової редакції "Українського правопису". Цим документом, зокрема, буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.