Новини

У Хмельницькому триває підготовка до купального сезону

Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради купальний сезон у Хмельницькому розпочнеться 1 червня і триватиме до 1 вересня 2019 року. Документом визначено одне і єдине місце організованого літнього відпочинку хмельничан ‒ міський пляж на лівому березі річки Південний Буг. Для створення комфортних і безпечних умов відпочинку в період купального сезону документом передбачено вжити низку дієвих заходів. Про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах міста до купального сезону йшлося і під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету міської ради, яке провів заступник міського голови Анатолій Нестерук.

Варто нагадати, що з серпня 2007 року територію міського пляжу орендувало товариство з обмеженою відповідальністю «Браво» (вул. Свободи, 1а). Цю ділянку товариство передало для користування власниці кафе “Малібу” Анаїді Ділоян, яка й відповідала за утримання та благоустрій пляжу. Проте, як повідомили у відділі благоустрою управління житлово-комунального господарства, приватний підприємець не виконувала умов договору.

26 жовтня 2018 року управління житлово-комунального господарства уклало угоду з ТОВ «Браво» про розірвання договору про передачу утримання об’єкта благоустрою від 02.08.2007 року за взаємною згодою сторін. Земельну ділянку, на якій розташовується міський пляж, повернуто у комунальну власність і передано на баланс комунального підприємства «Парки і сквери міста Хмельницького».

За словами начальника житлово-комунального господарства Василя Новачка до початку купального сезону цьогоріч на міському пляжі заплановано встановити 3 кабінки для переодягання (з трьома секціями і лавочками), близько 10 парасольок від сонця, замінити старі питні фонтанчики на нові естетичні нікельовані, завезти пісок і провести очистку акваторії пляжу.

«Цього року за санітарний стан міського пляжу відповідатиме і обслуговуватиме його КП «Парки і сквери міста Хмельницького». З міського бюджету виділені кошти на приведення пляжу до ладу, - зазначив начальник управління житлово-комунального господарства Василь Новачок. – За 200 тисяч гривень порівняємо рельєф пляжу, вивеземо звідти бур’яни, розчистимо акваторію пляжу від водоростей, які накопичилися впродовж багатьох років, завеземо новий просіяний пісок. У штатний розпис буде введено штатну одиницю – працівника, який безпосередньо займатиметься прибиранням піщаної смуги пляжу».

Наразі на офіційно облаштованому місці для купання вже встановлено першу кабінку для переодягання. Решту кабінок планують встановити до кінця квітня.

Відповідно до рішення виконавчого комітету, керівнику комунального підприємства «Парки і сквери міста Хмельницького» (Боднарчук О. П.) відповідно до «Правил охорони життя людей на водних об’єктах» належить забезпечити якісну підготовку міського пляжу до купального сезону. Зокрема, забезпечити безпечні умови для відпочинку на міському пляжі. Укласти договір з атестованою аварійно-рятувальною службою на водних об'єктах на аврійно-рятувальне обслуговування. Забезпечити організацію функціонування рятувальних постів та водолазного обстеження дна акваторії пляжу з подальшим позначенням небезпечних місць попереджувальними написами: “Небезпечно!”, “Купатись заборонено!”. Також очистити пісок від сміття, провести ремонт обладнання на міському пляжі, на період купального сезону забезпечити експлуатацію, санітарну очистку і утримання території пляжу. Спільно з управлінням ЖКГ потрібно встановити чіткі межі пляжу за допомогою інформаційно-попереджувальних щитів.

Рішенням також передбачено встановити знаки щодо заборони проїзду та стоянки автотранспорту на території пляжу, вигулу та купання собак. Обладнати пляж засобами оповіщення, наочною агітацією, інформаційними матеріалами щодо заходів безпеки на воді, способів надання допомоги потерпілому, саморятування. Виставити буї оранжевого або червоного кольору через кожні 25-30 м в межах 50 м від берега. В період купального сезону інформувати відпочиваючих про правила поведінки на воді.