Новини
Запрошуємо хмельничан на майстер-клас із ткацтва на старовинному ткацькому верстаті ХІХ століття
Управління культури і туризму Хмельницької міської ради, Музей історії міста Хмельницького, Хмельницька дитяча художня школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва запрошують на майстер-клас із ткацтва на старовинному ткацькому верстаті ХІХ століття. Майстер-клас «Ожила легенда» відбудеться 26 вересня о 16-00 в експозиційному залі етнографії музею історії міста Хмельницького в рамках святкування 587-ої річниці з часу першої писемної згадки про місто Хмельницький. Майстер-клас проведе майстриня декоративно-ужиткового мистецтва, член Національної спілки художників з 1993 року, завідуюча відділенням декоративно-прикладного мистецтва ХДШО та ДПМ Надія Борецька.
Мета – привернути увагу до традиційного народного ремесла – ткацтва на верстаті, продемонструвати вихованцям Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва та усім охочим глядачам, як працює верстат, як натягувати основу, створювати різні види ткацьких переплетень.
Майстер - клас проводиться для популяризації народного ремесла – ткацтва. Ще 4 роки тому в Хмельницькій школі образотворчого та декоративно прикладного мистецтва відкрито клас ткацтва. Нині вже зібрано невеличку колекцію дитячих робіт - тканих гобеленів. За словами Надії Борецької, вихованці класу ткацтва мають чимало перемог на всеукраїнських конкурсах за дитячі ткані твори. Зокрема, медаль у конкурсі «Нові імена України».
«Хочемо поділитися своїм невеличким досвідом, - говорить Надія Анатоліївна. - Я працювала довго в техніці ткацтва, робила ткані панно. Зокрема, куліси в Монотеатр «КУТ». Працювала в Польщі (Вроцлав, Мьєхов, Еленя Гура), на фабриці диванів, брала участь у міжнародних симпозіумах із ткацтва. Я володію текстильними техніками ткацтва, валяння, холодним і гарячим батиками, технікою ручноробного паперу. Розвиватися нам важко. Обладнання унікальне і дороговартісне. Сировина теж дуже дорога, але невелички роботи створюємо».
Знана в Україні та за її межами народна майстриня Надія Анатоліївна Борецька працює в різних техніках образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. Закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1988 р.). Бере участь у колективних виставках майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, має чимало персональних виставок: живопису, графіки (пастель), художнього розпису по шовку (батик), створює ляльки-мотанки й авторські ляльки з природних матеріалів, працює в стилі «печворк», з елементами ткацтва (гобелен), розробляє моделі одягу з оригінальним оздобленням. Лауреат міської премії імені Б. Хмельницького.