Новини

У Хмельницькій міській раді розгортається виставка з 36 вишитих портретів та 37 поетичних рядків Тараса Шевченка

"Образ і слово Кобзаря у вишивці" - таку назву має виставка творчих робіт 77 вишивальниць із Полтавщини та міста Канева. У проекті також взяв участь майстер-чоловік. Виставка присвячена пам’яті майстра народної творчості з Гадяча (Полтавська область) Григорія Кисіля, який за життя видав 5 альбомів «Української вишивки».

Урочисте відкриття виставки "Образ і слово Кобзаря у вишивці" відбудеться завтра, 16 серпня, о 12.00 у приміщенні Хмельницької міської ради (вул. Гагаріна, 3). Запрошуємо усіх охочих хмельничан та гостей міста її відвідати. Виставка триватиме до 17 серпня.

«Це незвична виставка. Її автор – Григорій Кисіль із Гадяцького училища культури, на жаль уже покійний. Він власноруч розробив схеми для вишивання хрестиком, працював без використання комп’ютерних технологій. Ми разом з моїм чоловіком Григорієм Калініченком привезли цю виставку до вашого міста. Виконуємо заповітну мрію Григорія Кисіля, а починали працювати над проектом, коли він ще був живим, - розповідає полтавська вишивальниця, координатор проекту Катерина Калініченко. – У листопаді 2016 року Григорій Олексійович звернувся до мене з проханням прокоординувати та організувати роботу вишивальниць, відтворити його книгу вишивкою. Четвертий альбом української вишивки Григорія Кисіля присвячений 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка (портрети і крилаті цитати Великого Кобзаря). Після його смерті, 2 січня 2017 року, ми втілили задум майстра і за його схемами вишили з четвертого і вже п’ятого альбому 73 роботи – 36 портретів Кобзаря і 37 афоризмів з його поезії».

Вишивальниці працювали над проектом півтора року. Виставка уже помандрувала багатьма українськими містами. Проект стартував у Полтаві. Цю виставку побачили також у Львові, Луцьку, Володимирі-Волинському, Тернополі, Рівному, Івано-Франківську, Ужгороді та Чернівцях. Після Хмельницького вона поїде до Вінниці, Одеси та інших українських міст.

Майстер народної творчості Григорій Кисіль присвятив цей проект до 205-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка і заповів залишити роботи у Каневі, де похований великий поет, геній українського народу.

 

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!