Новини

Питання легалізації працівників та підвищення заробітної плати обговорили з роботодавцями будівельної галузі та стоматологами Хмельницького

Відбулась чергова нарада з роботодавцями міста за участю представників комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати та робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати. Її провів заступник міського голови, голова комісії Андрій Бондаренко. Цього разу на захід запросили роботодавців будівельної галузі та стоматологів міста Хмельницького, аби налагодити діалог між бізнесом та владою міста з метою винайдення шляхів підвищення рівня заробітної плати працівників, дотримання роботодавцями міста гарантованого державою мінімуму (на сьогодні становить 3723 грн). У ході жвавої дискусії платники податків двох галузей поділилися проблемними питаннями діяльності підприємств Хмельницького, їх подальшого розвитку. Констатувалося, проблем немало, головна з них – недостатність кваліфікованих працівників та відтік кадрів за кордон. Повернути ж людей можна лише шляхом підвищення заробітної плати. Що стосується стоматології, то стомат-кабінетів більш ніж достатньо, а асистентів стоматолога - не вистачає. Домовились з роботодавцями і Фондом зайнятості спільно попрацювати, щоб допомогти бізнесу в цих питаннях, у тому числі використовуючи важелі профтехосвіти.

«Бізнес також розуміє необхідність підвищення заробітної плати. Не може бути такого, що офіційна середня зарплата по місту складає 6260 грн., а у будівельників вона офіційно лише 4784 грн, у стоматологів - 4087 грн. Хоча оголошення роботодавців в Інтернеті кажуть про цифри в рази більше, - зазначив заступник міського голови Андрій Бондаренко. - Дуже важливо сьогодні, щоб кожний хмельничанин (і роботодавець, і працівник) зрозумів, що розвиток міста і наповнення бюджету залежить не лише від влади, а від кожного персонально, від його чесності, порядності і відповідальності в питаннях оформлення на роботу, виплати легальної заробітної плати та сплати податків».

Під час засідання розглянули рівень заробітної плати на 70 підприємствах (приватних підприємців), які здійснюють діяльність у будівельній сфері та у 20 суб’єктів господарювання, які займаються стоматологічним бізнесом, і в яких, за даними податкової звітності, середній розмір зарплати в березні цього року менший, ніж в середньому по місту (6265 грн. у травні) та значно менший, ніж по Україні (за І квартал 2018 року – 7975 грн).

Наголошувалося, що рівень заробітної плати їх працівників залишає бажати кращого. В Україні майже 23% населення працюють неформально. Це – офіційна цифра. Насправді ж рівень тіньової зайнятості може бути ще вищим – кажуть дослідники.

За інформацією ГУ ДФС у Хмельницькій області, завдяки роботі що проводиться в місті, протягом 6 місяців 2018 року залучено до державної реєстрації, як суб’єктів господарської діяльності (СГД) – 2158 громадян, в тому числі 1065 суб’єктів підприємницької діяльності у результаті проведеної інформаційно-роз'яснювальної роботи членами робочої групи. Укладено 4301 трудову угоду з найманими працівниками: між підприємцями та працівниками – з 2327 працівниками; з найманими працівниками у юридичних осіб – 1974.

Не зважаючи на те, що з об’єктивних причин певна частина роботодавців як юридичних осіб, так і приватних підприємців, припиняють діяльність, а також відбувається припинення трудових відносин, на ринку праці м. Хмельницького спостерігається позитивна динаміка.

Згідно з аналізом, проведеним відділом праці, на підставі звітності, поданої роботодавцями до ДПІ у м. Хмельницькому (6138 СГД) за травень 2018 року, порівняно з січнем цього року встановлено, що:

- кількість роботодавців, що використовують найману працю, збільшилась на 123 або 2% (з 6015 до 6138);

- кількість застрахованих працівників збільшилась на 1250 або на 1,5% (з 85383 до 86633).

Окрім цього, встановлено, що порівняно з січнем цього року загальний фонд оплати праці по місту збільшився на 93 млн грн або майже на 21%, (з 450 до 543 млн грн);

- середня ЗП застрахованих працівників в травні 2018 року становила 6266 грн. - збільшилась майже на 1000 грн. або 19,0 % (в січні - 5267 грн.).

Нагадаємо, протягом останніх місяців управлінням праці Хмельницької міської ради, окрім звичних заходів (наради в управлінні, «обстеження» СГД за місцем здійснення діяльності, виходи на виробничі приміщення перед початком робочого дня), розпочато активну роботу в якості інспекторів праці.

Так, впродовж червня - липня проведено понад 80 відвідувань роботодавців (із застосуванням фото та відеотехніки), в тому числі здійснено 7 інспектувань. За результатами відвідувань, складено акти та приписи. Керівників під час інспектувань попереджено про відповідальність за порушення трудового законодавства, про розміри штрафів, в разі невиконання приписів або якщо порушення буде допущено в подальшому.

Метою заходів, які вживаються в місті, є не накладення штрафів та притягнення роботодавців до відповідальності, а нагадування про те, що трудові відносини мають бути офіційними та максимально прозорими, задля успішного ведення бізнесу та гідної мотивації до праці у працівників.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!