Новини

Хмельницькі школярі довідалися як стати депутатами

Вчора, 4 червня, кілька десятків хмельницьких школярів побували на екскурсії у Верховній Раді України. Мандрівка до головного законодавчого органу країни стала головним призом переможцям міських брейн-рингів і конкурсів найкращих читців поезій.

За словами керуючого справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлії Сабій, вже другий рік поспіль у міській раді втілюється проект щодо політичної освіти учнівської молоді. Школярі знайомляться з історію місцевого самоврядування Хмельницького, дізнаються про специфіку роботи міської ради під час тематичних екскурсій. Втім найголовніший приз чекає на молодь, яка змогла перемогти на брейн-рингах і конкурсах читців "Слово нації" та ""Шевченківські читання".

“У міській раді ми навчаємо українську молодь бути владою — бути активними, свідомими виборцями й політиками, які зможуть змінити Україну на краще. Дітям надзвичайно важливо пояснити, що саме від виборців залежить, які люди прийдуть до влади у місті, області чи державі, — розповідає Юлія Сабій. — Дворічна практика проведення подібних заходів показує, що обізнаність молоді у політичних процесах стає дедалі вищою. Діти починають розуміти, що високий рівень знань і ораторських здібностей дозволить у майбутньому самим визначати курс розвитку України. Головне — вчитися, працювати над собою і бути активними громадянами”.

Також Юлія Сабій зазначила, що наступного навчального року для учнів середньої і старшої школи при міській раді буде організована політична академія. В рамках цього проекту проводитимуться зустрічі з відомими політиками і посадовими особами органів місцевого самоврядування.

Екскурсію парламентом для школярів провела консультант відділу інформаційних ресурсів та відкритих заходів Інформаційного управління апарату Верховної Ради України Анна Бакланова. Вона розповіла юним хмельничанам про історію будівлі парламенту, цікаві факти й роботу народних депутатів.

“Конкурс на кращий проект будівництва сесійної зали був оголошений у лютому 1936 року. У ньому переміг відомий український архітектор Володимир Загородній. Будівля парламенту споруджувалося три роки, — розповідає Анна Бакланова. — За час свого існування будівля зазнала кілька реконструкцій. В роки Другої світової війни до сесійної зали через купол потрапила авіаційна бомба, проте вона не вибухнула, а лише спричинила пожежу. Реконструкція проводилися під час 1948-1952 років. Тоді до основного будинку добудували так зване півкільце-підкову з внутрішнім двориком, а купол підняли на метр вище, що покращило пропорції будівлі”.

Наступні реконструкції проходили у 1985 році і 2000 році. Останню провели влітку минулого року.

Детальніше розповіли про роботу народних обранців нардепи: сьомого скликання — Ігор Сабій і нинішнього восьмого — Юрій Левченко. Останній відповів на питання школярів і розповів, як власне можна потрапити до парламенту.

“Я щасливий, що молодь цікавиться політичним життям країни, виграє конкурси, щоб потрапити на екскурсію до Верховної Ради. Це надзвичайно важливо, адже все, що відбувається в Україні, починається з цієї зали: від ям на дорогах до роботи судової системи. Якщо тут немає нормальних 226 осіб (мінімальна кількість для прийняття законопроекту), то нічого в країні не зможе змінитися на краще, — переконаний Юрій Левченко. — Власне глобально існує два шляхи, як можна стати народним депутатом. Перший — найлегший, але він веде в нікуди. Просто потрібно знати якусь олігархічну силу й продатися їй, а далі голосувати за антинародні закони. Більшість нинішніх нардепів чинить саме так. Але якщо ви дійсно хоче змінити країну, вам потрібно йти шляхом довгої громадської діяльності й політичної боротьби, потрібно знати законодавство, бути обізнаним у всіх сферах життя й спілкуватися з людьми, переконувати їх у своїй правоті”.

Учні отримали море позитивних емоцій і нових знань. Дехто навіть замислився над тим, щоб він найперше зробив, ставши народним депутатом.

“Найперше вважаю, що депутати мають працювати для розвитку країни. Якщо б сама стала депутатом, то змінила б медичну систему, адже знаю, що багато українців через брак коштів не можуть купити собі ліки. Також попрацювала б над зниженням курсу долара й зменшенням цін на продукти”, — мріє учениця СЗОШ №8 Софія.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!