Рішення міської ради

Про впорядкування управління об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького

УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення двадцять восьмої сесії

№11 від 30.10.2013 р.

 

 

Втратило чинність відповідно до

рішення 4-ї сесії міської ради від 17.02.2021 №40

 

 

Про впорядкування управління об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького

 

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету та з метою впорядкування управління об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького, підвищення ефективності використання об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького, керуючись Конституцією України, Цивільним та Господарським кодексами України, законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Про оренду державного та комунального майна”, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Визначити виконавчий комітет Хмельницької міської ради органом, що здійснює управління комунальним майном в межах наданих йому повноважень, та затвердити повноваження виконавчих органів Хмельницької міської ради та комунальних підприємств, установ, організацій щодо управління майном, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького (додаток 1).

2. Надати повноваження орендодавця:

2.1. виконавчому комітету Хмельницької міської ради щодо цілісних майнових комплексів (надалі – ЦМК) комунальних підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна;

2.2. підприємствам, установам та організаціям, на балансі яких знаходяться об’єкти оренди, щодо окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна).

3. Здійснювати передачу об’єктів комунальної власності в тимчасове безоплатне користування, крім передачі міським комунальним підприємствам, установам, організаціям, на підставі рішення сесії міської ради та на строк не більше 2 років.

Здійснювати передачу в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років за рішеннями міської ради.

4. Проводити списання майна бюджетних установ, організацій міської комунальної власності в порядку, передбаченому для списання майна комунальних підприємств з розглядом документів та наданням листів-погоджень на списання майна фінансовим управлінням міської ради згідно із пунктами 3.8-3.12, 3.14, 4.7, 6.3-6.7 Положення про порядок списання майна, що є комунальною власністю територіальної громади м.Хмельницького і перебуває на балансі комунальних підприємств, засновником яких є Хмельницька міська рада, затвердженого рішенням тринадцятої сесії міської ради від 14.12.2011 року №4.

5. Зобов’язати балансоутримувачів комунального майна проводити облік майна, контролювати наявність, стан, напрями та ефективність використання комунального майна, яке перебуває в них на балансі, в т.ч. переданого в оренду або тимчасове безоплатне користування.

6. Покласти на керівників комунальних підприємств, установ, організацій персональну відповідальність за цільове використання коштів, отриманих від надання в користування комунального майна, яке перебуває в них на балансі, та вчасне перерахування частини таких коштів до міського бюджету.

7. Затвердити Положення про передачу в оренду об’єктів комунальної власності територіальної громади м.Хмельницького (додаток 2).

8. Затвердити Типовий договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького (додаток 3).

9. Затвердити Типовий договір оренди цілісного майнового комплексу підприємства (структурного підрозділу підприємства), що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького (додаток 4).

10. Затвердити Методику розрахунку та розподілу орендної плати за комунальне майно територіальної громади міста Хмельницького (додаток 5).

11. Затвердити орендні ставки за використання нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького (додаток 6).

12. Проекти рішень, які стосуються комунального майна територіальної громади міста і виносяться на розгляд виконавчого комітету міської ради, попередньо розглядаються постійною комісією з питань приватизації та використання майна територіальної громади міста.

13. Уповноважити управління комунального майна Хмельницької міської ради в особі начальника або особи, яка виконує його повноваження, від імені виконавчого комітету Хмельницької міської ради укладати та підписувати договори оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів та договори оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького. Уповноважити управління комунального майна Хмельницької міської ради вести переддоговірну та претензійно-позовну роботу щодо виконання умов зазначених договорів оренди.

14. Застосовувати Типовий договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького, визначений додатком 3, Типовий договір оренди цілісного майнового комплексу підприємства (структурного підрозділу підприємства), що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького, визначений додатком 4, Методику розрахунку та розподілу орендної плати за комунальне майно територіальної громади міста Хмельницького, визначену додатком 5, орендні ставки за використання нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького, визначені додатком 6, при укладанні нових договорів оренди та при продовженні на новий строк договорів оренди укладених до набрання чинності цього рішення.

15. Визнати такими, що втратили чинність, пункт 1 рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 03.05.2001р. №339 “Про затвердження Положення про порядок визначення збиткових і низькорентабельних підприємств, а також об’єктів, що мають важливе соціальне значення, орендарям яких надаються пільги щодо орендної плати”, рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 09.10.2003р. №875 “Про визначення управління комунального майна єдиним орендодавцем нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), що належить до комунальної власності територіальної громади м.Хмельницького”, рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 27.08.2003р. №733 “Про затвердження типової форми договору оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до комунальної власності” (зі змінами та доповненнями), пункти 1-7 рішення 12 сесії Хмельницької міської ради від 28.12.1999р. №11 “Про впорядкування орендних відносин” (зі змінами та доповненнями), рішення 13 сесії міської ради від 22.08.2007р. №35 “Про затвердження Положення про порядок використання плати за оренду майданчиків для припаркування транспортних засобів”, рішення 21 сесії міської ради від 11.07.2001р. №1 “Про ефективність використання комунального майна” (зі змінами та доповненнями), пункт 1 рішення дванадцятої сесії міської ради від 24.06.2003р. №6 “Про затвердження розмірів орендних ставок за використання нерухомого майна та про втрату чинності додатка 2 до рішення ХІІ сесії міської ради №11 від 28.12.99р. і додатка 1 до рішення VІ сесії №8 від 24.09.2002р.” (зі змінами та доповненнями), пункт 1 рішення тринадцятої сесії міської ради від 14.12.2011р. №17 “Про затвердження порядку нарахування та розподілу плати за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) міської комунальної власності та втрату чинності рішень сесії міської ради”.

16. Відповідальність за виконання рішення покласти на першого заступника міського голови О.Віннікова.

17. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань приватизації та використання майна територіальної громади міста.

 

Міський голова   С.Мельник

 

Додаток 1

до рішення сесії міської ради

від 30.10.2013р. №11

 

ПОВНОВАЖЕННЯ

виконавчих органів Хмельницької міської ради та комунальних підприємств, установ, організацій щодо управління об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького (крім землі)

 

1. Повноваження виконавчого комітету Хмельницької міської ради

1.1. Виконавчий комітет Хмельницької міської ради є орендодавцем цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів, нерухомого майна (будівель, споруд, нежитлових приміщень) комунальної власності, крім іншого окремого індивідуально визначеного майна.

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради попередньо розглядає проекти рішень, що вносяться на розгляд пленарних засідань Хмельницької міської ради з наступних питань:

- затвердження переліку об’єктів, які можуть надаватися у концесію;

- створення, ліквідації, реорганізації та перепрофілювання підприємств (організацій, установ, закладів) комунальної власності;

- затвердження статутів (положень) підприємств (організації, установ, закладів) комунальної власності, змін та доповнень до них;

- списання з балансу основних засобів;

- передача в тимчасове безоплатне користування об'єктів комунальної власності (крім передачі міським комунальним підприємствам, установам, організаціям);

- погодження умов передачі в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років або відмову;

- передача в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років;

- передача бюджетним установам в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років (без вивчення попиту та проведення конкурсу у випадках, передбачених чинним законодавством);

- надання дозволу на передачу в суборенду частини орендованого нерухомого майна;

- про надання згоди на передачу майна з державної в комунальну власність та прийняття рішень про передачу майна з комунальної власності в державну.

1.2. Виконавчий комітет Хмельницької міської ради приймає рішення з наступних питань:

- про погодження умов передачі в оренду об’єктів комунальної власності або відмову (крім передачі в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років);

- про передачу в оренду об’єктів комунальної власності (крім передачі в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років);

- про надання дозволу комунальним підприємствам, установам, організаціям на передачу в оренду окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна);

- про передачу бюджетним установам об’єктів комунальної власності в оренду (без вивчення попиту та проведення конкурсу у випадках, передбачених чинним законодавством) (крім передачі в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років);

- про передачу міським комунальним підприємствам, установам, організаціям об’єктів комунальної власності в тимчасове безоплатне користування;

- про затвердження Положення та персонального складу конкурсної комісії, що проводить відбір суб’єктів оціночної діяльності (оцінювачів);

- про затвердження Порядку проведення конкурсу по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в міській комунальній власності та складу конкурсної комісії по передачі в оренду цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів, нерухомого майна;

- про передачу комунального майна з балансу на баланс підприємств (установ, організацій, закладів) комунальної власності;

- про погодження проведення будівельних робіт у разі реконструкції, реставрації, капітального ремонту жилих та нежилих приміщень міської комунальної власності у порядку передбаченому рішенням міської ради.

 

2. Повноваження управління комунального майна Хмельницької міської ради

2.1. Управління комунального майна Хмельницької міської ради:

- формує на підставі інформації балансоутримувачів переліки комунального майна, яке може бути передано в оренду;

- розміщує в засобах масової інформації та на веб-сайті міської ради переліки та при надходженні заяви про оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства, або його структурного підрозділу, або нерухомого майна - оголошення про намір передати майно в оренду;

- розглядає заяви фізичних та юридичних осіб, які мають намір укласти договір оренди об’єктів комунальної власності;

- виступає замовником оцінки об’єктів оренди та рецензування звітів про оцінку майна у випадку оренди цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу, нерухомого майна;

- готує проекти рішень та подає їх на розгляд виконавчого комітету та сесій міської ради про погодження умов передачі в оренду об’єктів комунальної власності;

- готує проекти рішень та подає їх на розгляд виконавчого комітету та сесій міської ради про передачу в оренду об’єктів комунальної власності;

- готує проекти рішень про передачу з балансу на баланс нерухомого майна комунальної власності;

- готує проекти рішень про надання дозволу на передачу в суборенду частини орендованого нерухомого майна;

- готує проекти рішень виконавчого комітету та міської ради про передачу в тимчасове безоплатне користування об’єктів комунальної власності;

- повідомляє голову конкурсної комісії про надходження двох та більше заяв від осіб, які бажають отримати в оренду об’єкти комунальної власності у випадку оренди цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу, нерухомого майна;

- на підставі рішень виконавчого комітету або сесій міської ради про передачу майна в оренду підписує в особі начальника управління від імені виконавчого комітету Хмельницької міської ради договори оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів, нерухомого майна;

- від імені виконавчого комітету веде переддоговірну та претензійно-позовну роботу щодо виконання умов договорів оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів, нерухомого майна;

- від імені виконавчого комітету здійснює контроль за своєчасною оплатою орендарями орендної плати відповідно до укладених договорів оренди у випадку оренди цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу, нерухомого майна;

- веде облік договорів оренди (користування) нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень);

- здійснює спільно з балансоутримувачами у випадку оренди нерухомого майна та спільно з галузевим управлінням у випадку оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів, контроль за виконанням умов договорів оренди;

- здійснює спільно з балансоутримувачами всі необхідні дії щодо оформлення права власності територіальної громади міста Хмельницького на об’єкти нерухомого майна (крім земельних ділянок).

 

3. Повноваження виконавчих органів міської ради, в підпорядкуванні яких знаходяться комунальні підприємства, установи, організації, на балансі яких перебуває майно комунальної власності

3.1.Виконавчі органи міської ради, в підпорядкуванні яких знаходяться комунальні підприємства, установи, організації, на балансі яких перебуває майно комунальної власності:

- готують пропозиції щодо передачі з балансу на баланс об’єктів комунальної власності;

- погоджують пропозиції балансоутримувачів щодо надання майна в оренду;

- здійснюють контроль за ефективним використанням комунального майна, яке перебуває в них на балансі або на балансі підпорядкованих їм комунальних підприємств, установ, організацій.

- готують проекти рішень про списання майна комунальної власності.

 

4. Повноваження комунальних підприємств, установ, організації, на балансі яких перебуває майно комунальної власності

4.1. Комунальні підприємства, установи, організації, на балансі яких перебуває майно комунальної власності:

- розміщують в засобах масової інформації та на веб-сайті міської ради оголошення про намір передати окреме індивідуально визначене майно в оренду (крім нерухомого майна);

- розглядають заяви фізичних та юридичних осіб, які мають намір укласти договір оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна);

- затверджують склад конкурсної комісії по передачі в оренду окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна);

- готують проекти рішень та подають їх на розгляд виконавчого комітету про надання дозволу комунальним підприємствам, установам, організаціям на передачу в оренду окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна);

- повідомляють голову конкурсної комісії про надходження двох та більше заяв від осіб, які бажають взяти в оренду інше окреме індивідуально визначене майно (крім нерухомого майна);

- на підставі рішень виконавчого комітету підписують договори оренди (користування) нерухомого майна;

- на підставі рішень виконавчого комітету про надання дозволу комунальним підприємствам, установам, організаціям на передачу в оренду окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) та на підставі наказу, укладають і підписують договори оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна), ведуть переддоговірну та претензійно-позовну роботу щодо виконання зазначених договорів оренди;

- спільно з управлінням комунального майна здійснюють контроль за виконанням умов договорів оренди (користування) нерухомого майна, яке перебуває в них на балансі та передане в оренду (користування);

- здійснюють контроль за ефективним використанням комунального майна, яке перебуває в них на балансі, в т.ч. за майном, яке передано в оренду (користування);

- готують проекти рішень про списання майна комунальної власності.

 

Начальник управління комунального майна В.Івашко

 

Додаток 2

до рішення сесії міської ради

від 30.10.2013р. №11

ПОЛОЖЕННЯ

про передачу в оренду об'єктів комунальної власності територіальної громади м.Хмельницького

(крім землі)

Положення про передачу в оренду об’єктів комунальної власності територіальної громади м.Хмельницького (крім землі) (надалі - Положення) розроблено на основі Конституції України, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про оренду державного та комунального майна”, інших нормативних актів, з метою ефективного використання та створення єдиного механізму передачі в оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького.

 

1. Загальні положення

1.1. Це положення регулює організаційно-розпорядчі відносини, пов’язані з передачею в оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького (надалі – майно), правові та майнові відносини між орендодавцями, орендарями, отримувачами коштів та балансоутримувачами щодо господарського використання комунального майна, порядок укладення, зміни, припинення та розірвання договору оренди комунального майна.

1.2. Об’єктами оренди за цим Положенням є:

1.2.1. Цілісні майнові комплекси підприємств, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), які перебувають в комунальній власності територіальної громади міста Хмельницького (надалі - ЦМК);

1.2.2. Нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення), що перебувають в комунальній власності територіальної громади міста Хмельницького.

1.2.3. Інше окреме індивідуально визначене майно, яке перебуває в комунальній власності територіальної громади міста Хмельницького.

1.3. Органом, уповноваженим територіальною громадою міста Хмельницького управляти майном в частині передачі в оренду ЦМК, їх структурних підрозділів, нерухомого майна (будівель, споруд, нежитлових приміщень) та іншого окремого індивідуально визначеного майна, яке перебуває у міській комунальній власності, є виконавчий комітет Хмельницької міської ради в межах наданих йому повноважень.

1.4. Орендодавцем ЦМК, нерухомого майна є виконавчий комітет Хмельницької міської ради. Орендодавцем окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) є комунальні підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходиться це майно.

1.5. Терміни, що зазначені в цьому Положенні, вживаються в розумінні, визначеному нормативними актами України.

 

2. Порядок передачі в оренду майна

2.1. Ініціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до Закону України “Про оренду державного та комунального майна”.

2.2. В оренду передається лише те майно, яке включено до переліку майна територіальної громади міста Хмельницького, як таке що може бути передано в оренду. Управління комунального майна за поданням балансоутримувачів формує та оприлюднює в газеті міської ради і на веб-сайті Хмельницької міської ради перелік майна, яке може бути передано в оренду.

2.3. Фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди комунального майна, подають в Центр надання адміністративних послуг Хмельницької міської ради (надалі - ЦНАП) звернення на ім’я міського голови та інші документи, передбачені цим Положенням. В зверненні обов’язково має бути зазначено об’єкт оренди, його місцезнаходження, термін оренди та мету використання, ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України для юридичних осіб/реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичних осіб (крім тих, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера і мають про це відповідну відмітку в паспорті).

2.4. До заяви про оренду майна додаються наступні документи:

2.4.1. Проект договору оренди об’єкта.

2.4.2. Належним чином засвідчену довіреність (для уповноваженої особи-представника).

2.4.3. Копії установчих документів для юридичних осіб/копії сторінок паспорта для фізичної особи (сторінки 1,2 та сторінка із зазначенням останнього місця проживання).

2.4.4. Копію ліцензії на здійснення окремого виду діяльності у випадках, передбачених чинним законодавством (у разі якщо на об’єкті оренди передбачається здійснення діяльності, що підлягає ліцензуванню).

2.5. У разі оренди ЦМК, його структурного підрозділу, до заяви додаються також наступні документи:

- копія відповідного рішення органів Антимонопольного комітету України про надання дозволу на концентрацію відповідно до пункту 3.9.9.3 пункту 3.9 глави 3 Положення про порядок подання заяв до Антимонопольного комітету України про попереднє отримання дозволу на концентрацію суб'єктів господарювання (Положення про концентрацію), затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 лютого 2002 року №33-р, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2002 року за №284/6572, або копія попередніх висновків органів Антимонопольного комітету України про відсутність необхідності отримання дозволу на концентрацію;

- рішення трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу про оренду цілісного майнового комплексу та щодо створення господарського товариства (додається в окремих випадках, передбачених законодавством).

2.6. У разі оренди нерухомого майна до заяви додаються в окремих випадках, передбачених законодавством також наступні документи:

- інформація про орендаря, зареєстрованого згідно з вимогами законодавства та внесеного органами державної податкової служби в установленому порядку до Реєстру неприбуткових організацій та установ;

- погодження органу охорони культурної спадщини (у разі належності об’єкта оренди до об’єктів культурної спадщини, що є пам’ятками);

- у разі наміру отримання в оренду об'єкта комунальної власності з метою розміщення базових станцій стільникового зв'язку з обладнанням та антенно-фідерних пристроїв додатково надається технічний висновок про стан конструктивних елементів, висновки органу державного пожежного нагляду та документи, які підтверджують відповідність зазначеного обладнання та пристроїв державним санітарним нормам.

2.7. Після надходження заяви з доданими до неї документами в ЦНАП, адміністратор передає їх в управління комунального майна в разі оренди ЦМК, нерухомого майна, а в разі надходження заяви про оренду іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) заява передається орендодавцеві цього майна (комунальному підприємству, установі, організації, на балансі яких знаходиться це майно.)

2.8. Управління комунального майна після розгляду цієї заяви готує відповідний проект рішення на розгляд виконавчого комітету з пропозиціями щодо умов передачі, які розглядаються останнім на черговому засіданні. В разі передачі в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років питання виноситься на розгляд сесії міської ради.

Орендодавець іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) готує відповідний проект рішення про надання дозволу комунальному підприємству, установі, організації на передачу в оренду окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого).

2.9. В разі прийняття виконавчим комітетом або сесією міської ради рішення щодо погодження умов передачі в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу або нерухомого майна, Управління комунального майна на веб-сайті Хмельницької міської ради та в друкованих засобах масової інформації міської ради розміщує оголошення про намір передати зазначене майно в оренду.

2.10. В разі прийняття виконавчим комітетом рішення про надання дозволу комунальному підприємству, установі, організації на передачу в оренду окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого), орендодавець зазначеного майна на веб-сайті Хмельницької міської ради та в друкованих засобах масової інформації міської ради розміщує оголошення про намір передати зазначене майно в оренду.

2.11. Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення про намір передати визначене майно в оренду, в ЦНАПі приймаються заяви про оренду відповідного майна. Заяви про оренду ЦМК, їх структурних підрозділів, або нерухомого майна одразу ж передаються в управління комунального майна. Заяви про оренду іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) одразу ж передаються орендодавцеві цього майна (комунальному підприємству, установі, організації, на балансі яких знаходиться це майно.)

2.12. Протягом 3 робочих днів після закінчення строку прийняття заяв на оренду ЦМК, їх структурних підрозділів або нерухомого майна, у разі, якщо подано одну заяву, управління комунального майна готує проект рішення про передачу майна в оренду та подає його на засідання виконавчого комітету. В разі передачі в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років питання виноситься на розгляд сесії міської ради.

В разі надходження двох і більше заяв управління комунального майна подає документи конкурсній комісії для проведення конкурсу на право оренди цього майна.

2.13. Протягом 3 робочих днів після закінчення строку прийняття заяв на оренду окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого), у разі, якщо подано одну заяву, орендодавець цього майна видає наказ про укладення договору оренди з конкретним заявником за результатами вивчення попиту. На підставі наказу орендодавець укладає договір оренди за результатами вивчення попиту. В разі надходження двох і більше заяв орендодавець подає документи конкурсній комісії для проведення конкурсу на право оренди цього майна.

2.14. Конкурс на право оренди проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна (будівель, споруд, нежитлових приміщень) та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в комунальній власності територіальної громади м.Хмельницького, який затверджується рішенням виконавчого комітету.

2.15. За результатами проведення конкурсу управління комунального майна в разі оренди ЦМК, нерухомого майна, на підставі протоколу конкурсної комісії про визначення переможця готує та подає на розгляд виконавчого комітету проект рішення про передачу в оренду об’єкта комунальної власності. В разі передачі в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років питання виноситься на розгляд сесії міської ради.

2.16. За результатами проведення конкурсу орендодавець окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) видає наказ про укладення договору оренди за результатами проведення конкурсу. На підставі наказу орендодавець окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) укладає договір оренди.

2.17. У разі надходження заяви про оренду майна на короткий строк (не більше п’яти днів та без продовження строку дії договору оренди) або заяви від бюджетної установи, музею, підприємства чи громадської організації у сфері культури і мистецтв (у тому числі національної творчої спілки або її члена під творчі майстерні), релігійної організації для забезпечення проведення релігійних обрядів та церемоній, громадської організації ветеранів або інвалідів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, державних та комунальних спеціалізованих підприємств, установ та закладів соціального обслуговування, що надають соціальні послуги відповідно до Закону України “Про соціальні послуги” (966-15), Пенсійного фонду України та його органів, державних видавництв і підприємств книгорозповсюдження, вітчизняних видавництв та підприємств книгорозповсюдження, що забезпечують підготовку, випуск та (чи) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру), оголошення про намір передати майно в оренду не розміщується, а договір оренди укладається з таким заявником без проведення конкурсу на підставі рішення виконавчого комітету (в разі передачі в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років – на підставі рішення сесії міської ради).

 

3. Оцінка об’єкта оренди

3.1. Оцінка об’єкта оренди здійснюється за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

3.2. Оцінка об’єкта оренди проводиться перед укладенням договору оренди при передачі майна в оренду та при продовженні терміну оренди на новий строк з врахуванням вимог чинного законодавства. Відбір оцінювачів здійснюється на конкурсних засадах згідно з Положенням про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності-суб'єктів господарювання, яке затверджується рішенням виконавчого комітету.

3.3. Замовником оцінки ЦМК, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та рецензування звіту про оцінку майна виступає управління комунального майна. Висновок про вартість нерухомого майна затверджується управлінням комунального майна. Акт оцінки цілісного майнового комплексу комунального підприємства, його структурного підрозділу затверджується виконавчим комітетом.

Замовником оцінки іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого) та рецензування звіту про оцінку майна виступає орендодавець цього майна. Висновок про вартість окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого) затверджується орендодавцем цього майна.

3.4. Послуги з проведення незалежної оцінки об’єкта оренди (активів, що входять до складу об’єкта оренди) та рецензування звіту про вартість майна при продовженні договору оренди оплачує орендар. В разі передачі майна в оренду вперше послуги з проведення незалежної оцінки об’єкта оренди (активів, що входять до складу об’єкта оренди) та рецензування звіту про вартість майна оплачує особа, за заявою якої органом, уповноваженим управляти майном, погоджено умови передачі зазначеного майна в оренду. В разі визначення орендаря за результатами конкурсу, переможець конкурсу відшкодовує вартість послуг з проведення незалежної оцінки об’єкта оренди (активів, що входять до складу об’єкта оренди) та рецензування звіту про вартість, особі, яка оплатила вартість цих послуг.

 

4. Порядок укладення та продовження договору оренди.

4.1. Договір оренди цілісного майнового комплексу підприємства (структурного підрозділу підприємства), нерухомого майна від імені виконавчого комітету укладається та підписується управлінням комунального майна в особі начальника управління, або особи, яка виконує його обов’язки. Договір оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) укладається та підписується орендодавцем цього майна. Договори оренди укладаються відповідно до типової форми Договору оренди, затвердженої рішенням сесії міської ради, з урахуванням індивідуальних особливостей майна. Підставою укладення договору оренди в разі оренди ЦМК, нерухомого майна є рішення виконавчого комітету (в разі передачі в оренду нерухомого майна на строк більше ніж 5 років – рішення сесії міської ради) про передачу в оренду об’єкта оренди визначеному орендарю, а у разі оренди окремого індивідуального майна (крім нерухомого майна) підставою укладення договору оренди є рішення виконавчого комітету про надання дозволу комунальному підприємству, установі, організації на передачу в оренду окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) та наказ орендодавця. У разі безпідставного ухиляння орендаря від підписання договору оренди протягом двох тижнів з моменту виникнення підстав для укладення договору оренди, управління комунального майна готує проект рішення про втрату чинності рішень, які є підставою укладення договору оренди.

Особі, яка не підписала договір оренди відповідно до Порядку проведення конкурсу по визначенню орендарів, не повертається внесена застава за участь у конкурсі.

При передачі в оренду об’єктів комунальної власності вперше одночасно з підписанням договору оренди оформлюється акт приймання-передачі, який підписується між балансоутримувачем та орендарем у а разі оренди нерухомого майна, іншого окремого індивідуально визначеного майна. У разі оренди цілісного майнового комплексу комунального підприємства зазначений акт приймання-передачі підписується між галузевим управлінням та орендарем.

4.2. У разі передачі в оренду майна за результатами конкурсу до договору оренди включаються зобов’язання, визначені умовами конкурсу, та пропозиції переможця конкурсу, надані ним для участі у конкурсі.

4.3. При укладанні договорів оренди ЦМК орендодавець керується Законом України “Про оренду державного та комунального майна”, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.

4.4. Договір оренди у випадках, визначених чинним законодавством, підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. Витрати, пов’язані з укладанням договору оренди, його нотаріальним посвідченням та державною реєстрацією, покладаються на орендаря.

4.5. Зміни та доповнення до Договору оренди вносяться за взаємною згодою сторін на підставі рішення виконавчого комітету або сесії міської ради шляхом укладання додаткової угоди до договору.

4.6. Після закінчення терміну дії договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов’язки за договором, має переважне право на продовження строку оренди. Для отримання цього права він повинен звернутися в ЦНАП з відповідною заявою щодо продовження оренди за два місяці до закінчення терміну дії договору оренди. Заява на продовження терміну оренди передається в управління комунального майна в разі оренди ЦМК, нерухомого майна, а в разі надходження заяви про оренду іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) заява передається орендодавцеві цього майна (комунальному підприємству, установі, організації, на балансі яких знаходиться це майно.) для розгляду та підготовки проектів рішень виконавчого комітету. Рішення виконавчого комітету про продовження договору оренди є підставою щодо укладення договору оренди на новий строк.

 

5.Орендна плата

5.1. Орендна плата розраховується згідно з Методикою розрахунку та розподілу орендної плати за комунальне майно. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах, орендна плата, розрахована за Методикою, застосовується як стартова.

5.2. Витрати на утримання нерухомого майна та комунальні платежі до орендної плати не включаються і сплачуються орендарем окремо, пропорційно займаній площі.

5.3. Податок на додану вартість та/або інші обов’язкові податки та збори орендар сплачує у розмірах та порядку, встановленому чинним законодавством, окремо від орендних платежів.

5.4. Зобов’язання Орендаря по сплаті орендної плати забезпечуються у вигляді завдатку у розмірі орендної плати, визначеної за перший місяць оренди, який вноситься орендарем в рахунок сплати за останній місяць. Завдаток вноситься орендарем при укладенні договору оренди вперше та при продовженні договору оренди.

 

6. Інші положення

6.1. Орендар має право, якщо передбачено договором оренди, передати в суборенду частину орендованого нежитлового приміщення за рішенням сесії міської ради.

Для отримання права суборенди необхідно звернутися в ЦНАП з відповідною заявою, погодженою орендарем, та доданими до неї документами, передбаченими п.2.4 цього Положення. При наданні сесією міської ради дозволу орендарю щодо передачі частини орендованого нежитлового приміщення в суборенду, орендар зобов’язаний надати управлінню комунального майна, отримувачу коштів копію договору про суборенду орендованого приміщення протягом 10 днів з моменту отримання дозволу та в разі необхідності укласти додаткову угоду до договору оренди. До договору суборенди застосовуються положення про договір оренди.

6.2. Амортизаційні відрахування на орендоване нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно нараховує та залишає у своєму розпорядженні балансоутримувач. Амортизаційні відрахування на орендовані цілісні майнові комплекси, їх структурні підрозділи нараховує та залишає у своєму розпорядженні орендар. Амортизаційні відрахування використовуються на відновлення переданих в оренду основних фондів. Право власності на майно, придбане орендарем за рахунок амортизаційних відрахувань, належить власнику орендованого майна.

6.3. Орендар має право, якщо передбачено договором оренди, за рахунок власних коштів здійснювати реконструкцію, технічне переоснащення, капітальний ремонт орендованого майна за умови наявності відповідних погоджень наданих виконавчим комітетом згідно з Порядком, затвердженим рішенням сесії міської ради.

6.4. Управлінню комунального майна разом з балансоутримувачами комунального майна у разі оренди нерухомого майна та разом з галузевими управліннями у разі оренди ЦМК контролює виконання умов договорів оренди та перевіряє наявність орендованого майна, його стан, напрями та ефективність використання комунального майна. У випадку оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого) орендодавці цього майна – комунальні підприємства, установи, організації контролюють та перевіряють наявність орендованого майна, його стан, напрями та ефективність використання.

6.5. Орендар в обов’язковому порядку за власний рахунок здійснює страхування всього орендованого майна на термін дії договору оренди.

 

7. Заключні положення

7.1. В разі змін, які відбулися в законодавстві під час дії цього Положення, норми цього Положення застосовуються в частині, яка не суперечить чинному законодавству.

 

Начальник управління комунального майна В.Івашко

 

Додаток 3

до рішення сесії міської ради

від 30.10.2013р. №11

Типовий договір оренди

індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького.

________________          ______________________

                 (місто)                                       (число, місяць, рік - словами)

____________________________________________________,

(повна назва Орендодавця)

(далі - Орендодавець) в особі ________________, що діє на підставі

____________________________,

            (назва документа)

та __________________________________________________,

(повна назва особи Орендаря)

(далі - Орендар) в особі ______________________, що діє на підставі

_____________________________,

             (назва документа)

____________________________________________________, 

(повна назва)

(далі – Отримувач коштів, Балансоутримувач)

в особі _________________________, що діє на підставі 

_______________________________,

              (назва документа)

уклали цей Договір про наведене нижче:

 

1. Предмет Договору

1.1. Орендодавець (Балансоутримувач) передає, а Орендар приймає в строкове платне користування майно

_____________________________________________________

(повна назва)

(далі - Майно) площею ______ кв.м, розміщене за адресою:________________

_____________________________, на __________________________

поверсі(ах) _______________ (будинку, приміщення, будівлі)

_________________________, що перебуває на балансі_____________

______________________________ (далі - Балансоутримувач),

вартість якого встановлена за результатами проведення незалежної оцінки (експертним шляхом) і становить відповідно до Звіту про оцінку майна/акт оцінки ________________ грн. станом на "____"______________.

Майно передається в оренду з метою_________________ строком на _______ з “___________” по “__________”.

 

2. Умови передачі та повернення орендованого майна

2.1. Орендар вступає у строкове платне користування Майном у термін, указаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору та акта приймання-передачі Майна з Балансоутримувачем.

2.2. Передача майна в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це Майно. Власником майна залишається територіальна громада міста, а Орендар користується ним протягом строку оренди.

2.3. У разі припинення, розірвання, відмови від договору Майно повертається орендарем Балансоутримувачу. Орендар повертає Майно аналогічно порядку, встановленому при передачі майна Орендарю цим договором. Майно вважається поверненим з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі.

2.4. Обов'язок по складанню акта приймання-передачі покладається на сторону, яка передає Майно іншій стороні договору.

 

3. Орендна плата

3.1. Орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку та розподілу орендної плати за комунальне майно територіальної громади міста Хмельницького, затвердженої_________________________., (зі змінами та доповненнями), згідно з розрахунком за перший місяць оренди – ____________ р.:

____________________грн. - сума орендної плати за перший місяць оренди без ПДВ,

                (розрахунок)

без врахування індексу інфляції за _____ та з урахуванням індексу інфляції за _________.

- вартість орендованого майна, встановлена за результатами проведення незалежної оцінки (експертним шляхом) _____________ грн. на ___________ р.

- орендна ставка нерухомого майна - ______%

- індекс інфляції з дати проведення оцінки до моменту укладення договору (з ____ по _____ ) – ____;

- коефіцієнт площі або площа загального користування ________

 

У разі, якщо орендаря визначено за результатами конкурсного відбору, цей абзац викладається у такій редакції:

 

“За результатами конкурсного відбору та відповідно до протоколу комісії _____________ від _______ р. № __ стартова орендна плата за перший місяць оренди становила без ПДВ, без врахування індексу інфляції.

Запропонована Орендарем під час конкурсного визначення орендна плата за перший місяць оренди без ПДВ становить ____________ гривень.

Орендна плата корегується на індекс інфляції за період з дати проведення оцінки до дати укладення договору ( _______ по ________) – ______;

Орендна плата (без ПДВ) за ______ року (з врахуванням індексу інфляції за _________ р. та без врахування індексу інфляції за ________р.) становить ________.”

3.2. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.

3.3. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за попередній місяць.

3.4. У разі користування Майном протягом неповного календарного місяця (першого та/або останнього місяця оренди) орендна плата за дні користування визначається на основі орендної плати за відповідні місяці пропорційно дням користування.

3.5. Розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї з сторін, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об’єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України.

3.6. Орендна плата перераховується Отримувачу коштів до 25 числа поточного місяця на обумовлений договором рахунок.

3.7. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується Отримувачем коштів відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

3.8. Зайва сума орендної плати, що надійшла Отримувачу коштів, підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів.

3.9. Зобов'язання Орендаря по сплаті орендної плати забезпечується у вигляді завдатку у розмірі орендної плати, визначеної за перший місяць оренди, який вноситься орендарем на рахунок Отримувача коштів в рахунок плати за останній місяць оренди.

 

4. Використання амортизаційних відрахувань

4.1. Амортизаційні відрахування на орендоване Майно нараховуються його балансоутримувачем і використовуються на відновлення орендованих основних фондів.

4.2. Поліпшення орендованого Майна, здійсненні за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю територіальної громади міста Хмельницького.

 

5. Обов'язки Орендаря

Орендар зобов'язується:

5.1. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього договору, виконуючи заходи щодо дотримання спокою, безпечних і нешкідливих умов проживання мешканців (перебування інших осіб) поруч з приміщенням, переданим в оренду.

5.2. Приймати участь у благоустрої міста: ремонті фасаду та оформленні світлової реклами у будинку, де орендується приміщення, озелененні, ремонті твердого покриття доріг, тротуарів, майданчиків.

5.3. Сплачувати в повному обсязі орендну плату до 25 числа поточного місяця отримувачу коштів. На вимогу отримувача коштів проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звіряння.

5.4. Забезпечувати збереження орендованого Майна, запобігати його пошкодженню і псуванню, тримати Майно в порядку, передбаченому санітарними нормами та правилами пожежної безпеки, підтримувати орендоване Майно в належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормального фізичного зносу, здійснювати заходи протипожежної безпеки.

5.5. Забезпечувати Орендодавцю, Балансоутримувачу (Отримувачу коштів), депутатській комісії з питань приватизації та використання майна територіальної громади міста доступ на об’єкт оренди з метою перевірки його стану і відповідності напрямам використання за цільовим призначенням, визначеним цим Договором, та дотримання інших умов Договору.

5.6. У разі виникнення загрози або настання надзвичайних ситуацій, пов’язаних з природною стихією: ураган, землетрус, великий снігопад, ожеледиця тощо, надавати своїх працівників для їх попередження та ліквідації наслідків.

5.7. Своєчасно здійснювати за власний рахунок поточний ремонт орендованого майна.

5.8. Протягом місяця після укладення цього договору застрахувати орендоване Майно не менше ніж на його вартість, визначену експертним шляхом, на користь Балансоутримувача, який несе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об’єкта оренди, у порядку, визначеному законодавством і надати Балансоутримувачу копію страхового полісу. Постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк оренди Майно було застраховане.

5.9. Протягом місяця після підписання Договору внести завдаток у розмірі орендної плати, визначеної за перший місяць оренди, який вноситься орендарем в рахунок плати за останні місяці оренди та відшкодувати витрати, пов’язані з проведенням незалежної оцінки об’єкта оренди та її рецензування.

5.10. У разі припинення, розірвання або відмови орендодавця від договору в 5 - денний термін повернути Балансоутримувачу орендоване Майно у належному стані, не гіршому ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Балансоутримувачу (Отримувачу коштів) збитки у разі погіршення стану або втрати (повної або часткової) орендованого Майна з вини Орендаря.

5.11. В разі невиконання орендарем вимог, зазначених в п.5.10, орендар сплачує Отримувачу коштів неустойку за фактичне використання приміщення в подвійному розмірі орендної плати по день фактичної передачі приміщення по акту приймання-передачі.

5.12. Укласти з Балансоутримувачем будівлі, в якій розташоване орендоване Майно, договір про відшкодування витрат на утримання орендованого Майна. Орендарю укласти договори про надання комунальних послуг з відповідними підприємствами - надавачами послуг. У разі неможливості укладення договору з підприємствами – надавачами послуг своєчасно сплачувати Балансоутримувачу за комунальні послуги, відповідно до виставлених рахунків.

5.13. Відшкодовувати Балансоутримувачу (Отримувачу коштів) витрати, пов’язані зі сплатою земельного податку, пропорційно займаній площі, відповідно до виставлених рахунків.

5.14. Протягом 5 робочих днів повідомити Орендодавця та Отримувача коштів про зміни юридичної адреси та банківських реквізитів, а також про ліквідацію та скасування (припинення) державної реєстрації.

 

6. Права Орендаря

Орендар має право:

6.1. Використовувати орендоване Майно відповідно до його призначення та умов цього договору.

6.2. За погодженням Орендодавця, Балансоутримувача, Отримувача коштів вносити зміни до складу орендованого Майна, проводити його технічне переобладнання, реконструкцію та капітальний ремонт відповідно до чинного законодавства, нормативних актів міської ради та її виконавчого комітету.

6.3. 3а рішенням сесії міської ради передавати частину орендованого Майна – нежитлового приміщення в суборенду відповідно до чинного законодавства. При цьому Орендар зобов’язаний надати Орендодавцеві, Отримувачу коштів, Балансоутримувачу копію договору суборенди приміщення протягом 10 днів з моменту отримання дозволу сесії міської ради або повідомити про не укладення договору суборенди та в разі необхідності внести відповідні зміни в договір оренди.

 

7. Обов'язки Орендодавця та Балансоутримувача, Отримувача коштів.

Орендодавець зобов’язаний:

7.1. Не перешкоджати Орендарю користуватися орендованим Майном на умовах цього договору.

7.2. Контролювати наявність, стан, напрями використання Майна, переданого в оренду за цим договором.

Балансоутримувач зобов’язаний:

7.3. Забезпечити передачу в оренду Майна Орендарю згідно з цим договором по акту приймання-передачі майна.

7.4. Контролювати наявність, стан, напрями використання Майна, переданого в оренду за цим договором шляхом обстеження один раз в три місяці орендованого Майна зі складанням акта обстеження, в якому зазначається:

- цільове використання орендованого майна, в тому числі санітарний та технічний стан, здійснення заходів протипожежної безпеки;

- стан відшкодування земельного податку, оплати комунальних послуг;

- наявність діючого договору страхування.

Отримувач коштів зобов’язаний:

7.5. Контролювати стан сплати орендної плати та постійно вживати оперативних заходів щодо недопущення заборгованості зі сплати орендної плати.

7.6. Відшкодувати Орендарю в разі приватизації вартість зроблених останнім невідокремлюваних поліпшень орендованого майна, за наявності відповідних погоджень та дозволів на такі поліпшення в межах суми приросту вартості орендованого Майна в результаті таких поліпшень. В інших випадках вартість зроблених орендарем невідокремлених поліпшень орендованого майна не відшкодовується.

7.7. У судовому порядку Отримувач коштів може бути звільнений від обов'язку відшкодувати Орендарю вартість невідокремлюваних поліпшень орендованого Майна, якщо доведе, що витрати Орендаря на ці поліпшення не підвищують вартість орендованого Майна.

7.8. У випадку не виконання орендарем обов’язку, передбаченого пунктом 5.10. цього договору та в разі користування приміщенням без дозволу виконавчого комітету та договору оренди Отримувач коштів зобов’язаний нараховувати орендарю неустойку у подвійному розмірі орендної плати.

7.9. В разі передачі Орендарем Майна третій особі без дозволу сесії міської ради Отримувач коштів зобов’язаний нараховувати орендарю штраф у розмірі 3-х місячної орендної плати.

 

8. Права Орендодавця та Балансоутримувача, Отримувача коштів.

8.1. Контролювати наявність, стан, напрями та ефективність використання Майна, переданого в оренду за цим договором.

8.2. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього договору або його розірвання в разі погіршення стану орендованого Майна внаслідок неналежного виконання умов цього договору, в разі невиконання орендарем умов цього договору, а також в разі зміни Методики розрахунку орендної плати, змін цін і тарифів, що має наслідком зміну розміру орендної плати.

 

9. Відповідальність і вирішення спорів за договором

9.1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим договором сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України та цим договором.

9.2. Орендар, який допустив погіршення стану орендованого Майна, відшкодовує Балансоутримувачу збитки, якщо не доведе, що погіршення сталися не з його вини.

9.3. За передачу Майна третій особі без дозволу сесії міської ради, Орендар сплачує штраф в розмірі 3-х місячної орендної плати.

9.4. У разі несвоєчасного повернення орендованого Майна при припиненні, розірванні, відмові від договору оренди, передбаченого пунктом 5.10. та в разі користування приміщенням без дозволу виконавчого комітету та договору оренди Орендар сплачує неустойку у розмірі подвійної орендної плати за останній місяць оренди до дня повернення Майна за актом приймання-передачі включно. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє Орендаря від обов’язку сплатити Отримувачу коштів заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, враховуючи санкції, передбачені цим Договором.

9.5. Орендодавець за письмової пропозиції балансоутримувача, отримувача коштів має право достроково розірвати договір оренди в разі неефективного використання Майна, використання його не за призначенням, передачі третій особі без дозволу сесії міської ради, несвоєчасної сплати орендної плати, як передбачено цим договором та чинним законодавством України, та в інших випадках порушення умов договору з боку Орендаря.

9.6. Орендар несе відповідальність за дотримання Правил благоустрою території міста Хмельницького.

9.7. Спори, які виникають за цим договором або в зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються в судовому порядку.

 

10. Умови зміни та припинення договору.

10.1. Умови цього договору зберігають силу протягом всього терміну дії цього договору, в тому числі у випадках, коли після його укладення законодавством встановлено правила, що погіршують становище Орендаря, а в частині зобов'язань Орендаря щодо орендної плати та штрафних санкцій передбачених цим Договором - до виконання зобов'язань.

10.2. Зміни і доповнення або розірвання цього договору допускаються за умов, визначених цим договором.

10.3. Зміни та доповнення до цього Договору вносяться за взаємною згодою сторін, але якщо ці зміни стосуються умов договору оренди, які визначені рішенням виконавчого комітету або сесії міської ради, то такі зміни вносяться на підставі відповідного рішення виконавчого комітету або сесії міської ради, та в разі необхідності підтверджуються актом приймання-передачі.

10.4. За ініціативою однієї із сторін цей договір може бути розірвано рішенням господарського суду у випадках, передбачених чинним законодавством.

10.5. У разі припинення, розірвання або відмови від цього договору поліпшення орендованого Майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого Майна не завдаючи йому шкоди, визнаються власністю Орендаря, а невідокремлювані поліпшення - власністю територіальної громади міста. Питання компенсації Отримувачем коштів збільшення вартості орендованого Майна в результаті зазначених невідокремлюваних поліпшень вирішується відповідно до умов цього договору та чинного законодавства.

10.6. Реконструкція об’єкта оренди з метою пристосування його до власних потреб здійснюється за згодою орендодавця, балансоутримувача, проте витрати орендаря щодо такої реконструкції не підлягають відшкодуванню.

10.7. Дія даного договору може бути продовжена за заявою орендаря на підставі рішення міськвиконкому шляхом укладення нового договору при умові відсутності заборгованості по орендній платі. З заявою про продовження оренди орендар має звернутися не пізніше ніж за два місяці до закінчення терміну дії договору оренди.

10.8. Орендодавець за письмовою пропозицією отримувача коштів має право відмовитися від договору оренди і вимагати повернення майна, якщо орендар не вносить плату за користування майном протягом трьох місяців підряд. У разі відмови орендодавця від договору оренди договір є розірваним з моменту одержання орендарем повідомлення орендодавця про відмову від договору.

10.9. За згодою сторін Орендар має право достроково розірвати договір оренди, повідомивши про це Орендодавця та Отримувача коштів не менш як за два місяці. У випадку не дотримання цієї вимоги завдаток орендарю не повертається.

10.10. Чинність цього договору припиняється внаслідок:

а) закінчення строку, на який його було укладено;

б) загибелі орендованого Майна;

в) приватизації об’єкта оренди орендарем;

г) банкрутства Орендаря, ліквідації юридичної особи орендаря чи орендодавця, скасування (припинення) державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності – орендаря;

д) в інших випадках, прямо передбачених чинним законодавством України.

10.11. Цей договір укладено в 3-х (трьох) примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу, один зберігається у Орендодавця, другий видається Орендарю, третій – Отримувачу коштів. В разі якщо Отримувач коштів за орендоване майно не є його Балансоутримувачем, то Отримувач коштів обов’язково надає копію договору оренди Балансоутримувачу, для забезпечення Балансоутримувачем виконання умов цього договору з боку орендаря.

 

Додатки:

Додатки до цього договору є його невід’ємною і складовою частиною. До цього договору додаються: Звіт або висновок про оцінку майна, Акт приймання-передачі орендованого майна.

Реквізити сторін:

 

Орендодавець:                            Орендар:                                          Отримувач коштів:

_______________           _______________           _________________

_______________           _______________           _________________

М.П.                                                  М.П.                                                   М.П.

 

Начальник управління  комунального майна   В.Івашко

 

Додаток 4

до рішення сесії міської ради

від 30.10.2013р. №11

Типовий договір оренди

цілісного майнового комплексу комунального підприємства (структурного підрозділу підприємства) м.Хмельницького

 

Місто _____________,                       ______________ року

(число, місяць, рік)

____________________________________________________

(повна назва Орендодавця)

_____________________ (надалі - Орендодавець) в особі

_____________________________________________________

(посада, прізвище, ім'я та по батькові)

що діє на підстав_______________________________________, з одного боку,

(назва та дата документа)

та ____________________________________________________

(повна назва особи Орендаря)

(надалі - Орендар) в особі ________________________________,

(посада, прізвище, ім'я та по батькові)

що діє на підставі ________________________________________,

(назва та дата документа)

з іншого боку, уклали цей Договір про наведене нижче:

 

1. Предмет Договору

1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування цілісний майновий комплекс

_____________________

(комунального підприємства "________________"; структурного підрозділу комунального підприємства "_______________") (надалі - Підприємство), склад і вартість якого визначено відповідно до акта оцінки, протоколу про результати інвентаризації та_______________________

                                (передавального, розподільчого)

балансу Підприємства, складеного станом на 01__20_ р.,  вартість якого становить ______ грн., у тому числі: основні фонди за залишковою вартістю __________ грн.

1.2. Грошові кошти та цінні папери, з урахуванням дебіторської та кредиторської заборгованості, передаються Орендареві в користування на умовах кредитного договору, що укладається одночасно з підписанням цього Договору.

1.3. Оборотні матеріальні засоби в сумі - ______ грн. Орендар викуповує на підставі договору купівлі-продажу, що укладається одночасно з підписанням цього Договору.

1.4. Після укладення цього Договору Орендар приєднує до свого майна Підприємство в установленому порядку.

1.5. Орендар виступає правонаступником усіх прав та обов'язків реорганізованого Підприємства.

(У разі оренди структурного підрозділу Орендар виступає правонаступником прав та обов'язків комунального підприємства "_______" у частині активів і пасивів останнього, переданих відповідно до розподільчого балансу Підприємства).

1.6. Майно Підприємства враховується окремо від іншого майна Орендаря, на окремому балансі з зазначенням того, що це майно є орендованим.

 

2. Умови передачі та повернення орендованого майна Підприємства

2.1. Орендар вступає у строкове платне користування Підприємством у термін, указаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акта приймання-передачі Підприємства.

2.2. Передача Підприємства в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це майно.

Власником Підприємства залишається територіальна громада міста, а Орендар користується ним протягом строку оренди.

2.3. Передача Підприємства в оренду здійснюється за вартістю, визначеною в акті оцінки, складеному за Методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

2.4. Вартість майна Підприємства, яке Орендар повертає Орендодавцю (або юридичній особі, яку вкаже Орендодавець), визначається на підставі передавального балансу Підприємства та акта оцінки, складеного за даними інвентаризації на момент припинення дії цього Договору, звіреного з актом приймання-передачі Підприємства в оренду.

Орендар повертає Підприємство Орендодавцю (або юридичній особі, вказаній Орендодавцем) у порядку, визначеному чинним законодавством України та цим Договором.

Підприємство вважається поверненим Орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі.

 

3. Орендна плата

3.1. Орендна плата визначена на підставі Методики розрахунку орендної плати, затвердженої рішенням сесії, і становить без ПДВ за перший місяць оренди - ___________ грн. з урахуванням індексу інфляції за місяць ___________ та без врахування індексу інфляції за місяць_________ ).

Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.

3.2. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.

3.3. Орендна плата перераховується до бюджету міста, щомісяця не пізніше 12 числа місяця, наступного за звітним.

3.4. Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із сторін у разі зміни методики її розрахунку, змін централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

3.5. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету відповідно до чинного законодавства України, з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості, з урахуванням індексації, за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

3.6. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету, підлягає в установленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів.

3.7. Зобов'язання Орендаря щодо сплати орендної плати забезпечуються внесенням Орендарем завдатку в розмірі орендної плати визначеної  за перший місяць оренди.

 

4. Використання амортизаційних відрахувань

4.1. Амортизаційні відрахування на орендоване майно Підприємства залишаються в розпорядженні Орендаря і використовуються для відновлення основних фондів.

4.2. Поліпшення орендованого майна Підприємства, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є власністю територіальної громади міста.

 

5. Обов'язки Орендаря

Орендар зобов'язується:

5.1. Використовувати орендоване майно Підприємства відповідно до його призначення та умов цього Договору.

5.2. Своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату до бюджету міста.

5.3. Забезпечити збереження орендованого майна Підприємства, запобігати його пошкодженню і псуванню, здійснювати заходи протипожежної безпеки, страхування.

5.4. Своєчасно здійснювати капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого майна Підприємства.

5.5. Протягом місяця після укладення цього Договору застрахувати орендоване майно Підприємства на суму не меншу за його балансову вартість на користь Орендодавця, в порядку, визначеному чинним законодавством.

5.6. Щомісяця, до 20 числа, надавати Орендодавцеві інформацію про перерахування орендної плати (копію платіжного доручення з відміткою банку, що обслуговує Орендаря).

5.7. Забезпечувати Орендодавцю та іншим представникам власника доступ на об’єкт оренди з метою перевірки його стану і відповідності напрямам використання за цільовим призначенням, визначеним цим Договором, та дотримання інших умов Договору.

5.8. У разі припинення або розірвання Договору повернути Орендодавцеві або підприємству, вказаному Орендодавцем, орендоване майно Підприємства, у належному стані, не гіршому ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Орендодавцеві збитки у разі погіршення стану або втрати (повної або його частини) орендованого майна Підприємства з вини Орендаря.

 

6. Права Орендаря

Орендар має право:

6.1. Самостійно визначати і здійснювати напрями господарської діяльності Підприємства в межах, визначених установчим документом (статутом та/або установчим договором/положенням) Орендаря та/або юридичної особи чи відокремленого структурного підрозділу, створених на базі переданого в оренду Підприємства.

6.2. З дозволу Орендодавця вносити зміни до складу орендованого майна Підприємства, здійснювати його реконструкцію, технічне переозброєння та інші поліпшення, що зумовлюють підвищення його вартості. Вартість зазначених поліпшень виконаних орендарем за рахунок власних коштів відшкодуванню не підлягають.

6.3. У встановленому порядку з дозволу власника орендованого Підприємства списувати орендоване майно Підприємства.

6.4. Самостійно розподіляти доходи, створювати спеціальні фонди (розвитку виробництва, соціально-культурних заходів тощо).

 

7. Обов'язки Орендодавця

Орендодавець зобов'язується:

7.1. Передати Орендарю в оренду цілісний майновий комплекс згідно з цим Договором за актом приймання-передачі майна, який підписується одночасно з цим Договором.

7.2. Передати Орендарю на умовах довгострокового кредиту грошові кошти у сумі ______________ грн.

7.3. Продати Орендарю інші матеріальні цінності на суму _______________ грн.

7.4. Не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованим майном Підприємства на умовах цього Договору.

7.5. У випадку реорганізації Орендаря до припинення чинності цього Договору, переукласти цей Договір на таких самих умовах з одним із правонаступників, якщо останній згоден стати Орендарем.

 

8. Права Орендодавця

Орендодавець має право:

8.1. Контролювати наявність, стан, напрями та ефективність використання комунального майна, переданого в оренду за Договором.

8.2. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання в разі погіршення стану орендованого майна Підприємства внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього Договору та в інших випадках не виконання умов цього Договору.

 

9. Відповідальність і вирішення спорів за Договором

9.1. Орендодавець не відповідає за зобов'язаннями Орендаря. Орендар не відповідає за зобов'язаннями Орендодавця, якщо інше не передбачено цим Договором.

9.2. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

9.3. Спори і суперечки, які виникають з цього Договору або у зв'язку з ним, не вирішені шляхом переговорів, вирішуються в судовому порядку.

 

10. Строк чинності, умови зміни та припинення Договору

10.1. Цей Договір укладено строком на _____, що діє з "___" ___________ 20_ р. до "___" ______________ 20_ р. включно.

10.2. Умови цього Договору зберігають силу протягом всього терміну цього Договору, в тому числі у випадках, коли після його укладення законодавством встановлено правила, що погіршують становище Орендаря, а в частині зобов'язань Орендаря щодо орендної плати - до виконання зобов'язань.

10.3. Зміни і доповнення або розірвання цього Договору допускаються за взаємною згодою сторін.

10.4. За ініціативою однієї із сторін цей Договір може бути розірвано рішенням суду у випадках, передбачених чинним законодавством.

10.5. У разі припинення або розірвання Договору поліпшення орендованого майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого майна, не завдаючи йому шкоди, визнаються власністю Орендаря, а невідокремлювані поліпшення - власністю територіальної громади міста. Питання компенсації Орендодавцем збільшення вартості орендованого майна в результаті зазначених невідокремлюваних поліпшень вирішується відповідно до умов цього Договору.

10.6. Дія даного договору може бути продовжена за заявою орендаря на підставі рішення органу уповноваженого управляти майном шляхом укладення нового договору при умові відсутності заборгованості по орендній платі. З заявою про продовження оренди орендар має звернутися за два місяці до закінчення терміну дії договору оренди.

10.7. Чинність цього Договору припиняється внаслідок:

закінчення строку, на який його було укладено;

приватизації Підприємства за участю Орендаря;

загибелі Підприємства;

достроково за взаємною згодою Сторін або за рішенням суду;

банкрутства Орендаря та в інших випадках, прямо передбачених чинним законодавством України.

10.8. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

10.9. Цей Договір укладено в 3-х (трьох) примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу, один для Орендодавця, один для Орендаря і один для фінансового управління Хмельницької міської ради.

 

11. Платіжні та поштові реквізити сторін:

Орендодавець ________________________________________

Орендар ____________________________________________

 

12. Додатки

Додатки до цього Договору є його невід'ємною і складовою частиною. До Договору додаються:

12.1. Розрахунок орендної плати;

12.2. Акт оцінки вартості майна, що передається в оренду;

12.3. Акт приймання-передачі орендованого майна;

12.4. Договір купівлі-продажу оборотних матеріальних засобів від "__" _______ 20__ р.;

12.5. Договір про надання орендареві коштів та цінних паперів в кредит (кредитний договір) від "___" __________ 20__ р.

 

Орендодавець                             Орендар

_______________           _______________

_______________           _______________

М. П.                                                М. П.

 

Начальник управління комунального майна  В.Івашко

 

Додаток 5

до рішення сесії міської ради

від 30.10.2013р. №11

 

Методика

розрахунку та розподілу орендної плати за комунальне майно територіальної громади міста Хмельницького.

 

1. Розрахунок орендної плати.

1.1. Методику розрахунку та розподілу орендної плати за комунальне майно (надалі – Методика) розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду комунального майна територіальної громади міста Хмельницького.

1.2. Орендна плата розраховується у такій послідовності: визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати розраховується розмір орендної плати за перший місяць оренди з урахуванням індексу інфляції з моменту проведення оцінки майна до дня укладення договору оренди, що фіксується у договорі оренди.

У разі, коли термін оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності - на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.

1.3. Розмір річної орендної плати за оренду Цілісних майнових комплексів комунальних підприємств визначається за формулою:

де Опл - розмір річної орендної плати, грн.; Воз - вартість основних засобів за незалежною оцінкою на час оцінки об’єкта оренди, гривень; Внм – вартість нематеріальних активів за незалежною оцінкою на час оцінки об’єкта оренди, гривень; Сор.ц – орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів.

При розрахунку річної орендної плати за оренду Цілісних майнових комплексів комунальних підприємств застосовуються орендні ставки, за використання Цілісних майнових комплексів державних підприємств, які затверджені Кабінетом Міністрів України.

1.4. Розмір річної орендної плати у разі оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) встановлюється за згодою сторін, але не менш як 10 відсотків вартості орендованого майна встановленої за результатами незалежної оцінки.

1.5. У разі оренди нерухомого майна розмір річної орендної плати визначається за формулою:

де Вп - вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.; Сор - орендна ставка.

При розрахунку річної орендної плати за оренду нерухомого майна комунальної власності застосовуються орендні ставки затверджені рішенням сесії міської ради.

1.6. Розмір місячної орендної плати за перший місяць оренди чи перегляду розміру орендної плати (в тому числі при зміні орендних ставок, вартості орендованого майна, визначеної шляхом проведення незалежної оцінки) розраховується за формулою:

де Опл - річна орендна плата, визначена за цією Методикою, грн.; Іп.н.о.- індекс інфляції за період з дати проведення незалежної оцінки до дати укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати.

1.7. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено за результатами проведення конкурсу, що відображається в договорі.

1.8. Якщо орендоване нежитлове приміщення є часткою будівлі (споруди), то загальною площею приміщень, що передаються в оренду, вважається площа, яку фактично займає орендар, збільшена на коефіцієнт перерахунку корисної площі. Розмір загальної орендованої площі або коефіцієнт перерахунку зазначає балансоутримувач при погодженні звернення про намір орендувати нежитлове приміщення комунальної власності. Також розмір загальної орендованої площі може бути визначено за даними технічної інвентаризації.

1.9. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за попередній (поточний) місяць.

1.10. Зобов'язання Орендаря по сплаті орендної плати забезпечується у вигляді завдатку у розмірі орендної плати визначеної за перший місяць оренди.

1.11. У разі продовження договору оренди, в якому орендна плата була визначена за результатами конкурсу і перевищує стартову на конкурсну надбавку, новий розмір орендної плати визначається шляхом збільшення суми, визначеної за цією Методикою, з урахуванням орендних ставок, застосованих під час передачі майна в оренду, але не нижче діючих на день укладення договору, на конкурсну надбавку, скориговану на індекс інфляції за період оренди, та не може бути меншим, ніж запропонований орендарем розмір орендної плати під час конкурсного визначення.

1.12. Розмір плати за суборенду нерухомого майна розраховується в порядку, встановленому цією Методикою для розрахунку розміру плати за оренду зазначеного майна. Якщо суборендна плата перевищує орендну плату за це майно, обов’язково вносяться відповідні зміни в договір оренди.

Плата за оренду майна з врахуванням плати за суборенду майна сплачується орендарем отримувачу коштів за оренду.

Різниця між орендною платою і платою за суборенду з врахуванням зміни характеру використання нерухомого майна перераховується отримувачем коштів за оренду до міського бюджету.

Різниця між нарахованою платою за кожний наступний місяць суборенди і тією її частиною, що отримує орендар, визначається шляхом коригування різниці за попередній місяць на індекс інфляції попереднього (поточного) місяця.

1.13. Якщо майно орендується бюджетними організаціями для розміщення організацій (за винятком тих по яким встановлено орендні ставки) орендна плата становить 1 грн. та підлягає індексації один раз на рік на підставі річних індексів інфляції.

1.14. Розмір плати за оренду нерухомого майна площею покриття до 10-ти кв.м. для розміщення базових станцій стільникового зв’язку з обладнанням та антенно-мачтовими спорудами складає 1000 грн. за місяць. По об’єктах, площа яких перевищує 10 кв.м., додатково нараховується орендна плата з розрахунку 100 грн. за кожний квадратний метр. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції попереднього місяця.

 

2. Нарахування та розподіл орендної плати.

2.1. Нарахування орендної плати за договором оренди проводиться з моменту підписання договору, якщо інше не встановлено договором оренди. Термін внесення орендної плати визначається у договорі.

2.2. Крім орендної плати орендар сплачує комунальні платежі, експлуатаційні витрати, податки та ін. Нарахування вказаних платежів проводиться балансоутримувачами нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень). Витрати на утримання об'єкта оренди та закріпленої за ним території, переданого в оренду одночасно кільком орендарям в неподільній частині, розподіляється між орендарями пропорційно орендованої ними площі. Податок на додану вартість сплачується орендарями одночасно зі сплатою зазначених платежів у розмірах та порядку, визначених чинним законодавством.

2.3. Отримувачами коштів за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) міської комунальної власності є підприємства, установи, організації міської комунальної власності, на балансі яких перебуває нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) міської комунальної власності, за винятком житлово-експлуатаційних контор №№1, 2, 3, 5 міста Хмельницького, Хмельницьких житлово-експлуатаційних контор №№6, 7.

2.4. Отримувачем коштів за оренду нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) міської комунальної власності, що перебуває на балансі житлово-експлуатаційних контор №№1, 2, 3, 5 міста Хмельницького, Хмельницьких житлово-експлуатаційних контор №№6, 7 є міське комунальне підприємство по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності.

2.5. Орендна плата розподіляється наступним чином:

2.5.1. Орендна плата отримана від оренди ЦМК комунальних підприємств спрямовується до міського бюджету.

2.5.2 Орендна плата, отримана від оренди окремого індивідуально визначеного майна підприємств, організацій (крім нерухомого) спрямовуються підприємству, організації.

2.5.3. Кошти, отримані від оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), що перебуває на балансі міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності  розподіляються ним наступним чином:

- 70 % фактично отриманих коштів перераховується до загального фонду міського бюджету до 10 числа місяця, наступного за звітним;

- 30 % фактично отриманих коштів використовується на покриття витрат на  функціонування, утримання міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності, утримання, експлуатацію та ремонти нежитлових приміщень, які перебувають на балансі підприємства.

2.5.4. Кошти, отримані від оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), що перебуває на балансі житлово-експлуатаційних контор №№1, 2, 3, 5 міста Хмельницького та Хмельницьких житлово-експлуатаційних контор №№6, 7, нараховуються та розподіляються міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності наступним чином:

- 70 % фактично отриманих коштів перераховується до загального фонду міського бюджету до 10 числа місяця, наступного за звітним;

- 30 % фактично отриманих коштів спрямовується вказаним балансоутримувачам для утримання, експлуатації та ремонту нежитлових приміщень, які перебувають на їх балансі.

2.5.5. Кошти, отримані від оренди нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), що перебуває на балансі інших підприємств міської комунальної власності розподіляються ними наступним чином:

- 70 % фактично отриманих коштів перераховується до загального фонду міського бюджету до 10 числа місяця, наступного за звітним;

- 30 % фактично отриманих коштів залишається вказаним суб’єктам для утримання, експлуатації та ремонту нежитлових приміщень, які перебувають на їх балансі.

2.5.6. Плата за оренду майданчиків для припаркування транспортних засобів, що перебувають на балансі комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту, зараховується на розрахунковий рахунок комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту і розподіляється наступним чином:

- 70 % фактично отриманих коштів перераховується до загального фонду міського бюджету до 10 числа місяця, наступного за звітним;

- 30 % фактично отриманих коштів залишається комунальному підприємству по організації роботи міського пасажирського транспорту і використовується на будівництво матеріально-технічної бази для обслуговування маршрутних автобусів і їх стоянки в неробочий час.

2.6. Плата за оренду майна бюджетних установ, згідно ст.13 Бюджетного кодексу України, являється власними надходженнями бюджетних установ, включається до спеціального фонду бюджету та використовується відповідно до бюджетного законодавства.

2.7. Отримувачі коштів, визначені у договорах оренди, проводять нарахування орендної плати, вручають рахунки на оплату орендарям, зараховують отримані кошти на свої поточні розрахункові рахунки, перераховують частину таких коштів до міського бюджету.

2.8. Отримувачі коштів щомісячно, до 5 числа місяця, наступного за звітним, звітують перед Управлінням комунального майна про стан розрахунку орендарів по сплаті орендної плати за формою, встановленою орендодавцем.

2.9. Отримувачі коштів несуть відповідальність за нарахування, своєчасність сплати орендарями орендної плати, оперативне реагування на несвоєчасну сплату орендарями орендної плати, вчасне перерахування частини отриманих коштів за оренду до міського бюджету. Отримувачі коштів зобов'язані надавати Управлінню комунального майна та фінансовому управлінню будь-яку інформацію стосовно оренди нерухомого майна.

 

Начальник управління комунального майна В.Івашко

 

Додаток 6

до рішення сесії міської ради

від 30.10.2013р. №11

Орендні ставки

за використання нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького

N

з/п

Орендна ставка, % до вартості нерухомого майна, визначеної на підставі незалежної оцінки

Використання орендарем нерухомого майна за цільовим призначенням

1

40

Розміщення:

магазинів по продажу та обміну ювелірних виробів;

фінансових установ, ломбардів, пунктів обміну валют, банкоматів, платіжних терміналів;

операторів телекомунікацій, які надають послуги з рухомого (мобільного) зв’язку, операторів та провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з доступу до Інтернету;

2

25

Розміщення:

організація концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності;

3

20

Розміщення:

підприємств та організацій електрозв'язку;

майстерень по наданню послуг автосервісу;

пунктів прийому кольорових металів;

майстерень з ремонту та виготовлення ювелірних виробів;

4

15

Розміщення:

саун, косметичних та масажних кабінетів, салонів;

розміщення туристичних, дизайнерських, рекламних агентств, страхових компаній, офісів (бюро, контор) підприємств та організацій (крім бюджетних та комунальних);

ресторанів, барів, кафе, інших закладів громадського харчування, що здійснюють продаж товарів підакцизної групи;

розміщення торговельних об’єктів з продажу непродовольчих товарів, крім видів діяльності, по яких встановлена цим додатком окрема ставка;

оренда приміщень в будівлі по вул.Проскурівській,4/3, незалежно від цільового використання, крім видів діяльності, по яких цим додатком встановлені більші орендні ставки (за приміщення загального користування по вул.Проскурівській,4/3 - 8%);

розміщення суб’єктів, що здійснюють надання нотаріальних послуг, надання юридичних, адвокатських консультацій та послуг;

для розміщення політичних партій;

5

13

Розміщення:

магазинів по торгівлі товарами змішаного асортименту - продовольчими та непродовольчими (з врахуванням підсобних, допоміжних, складських приміщень) типу універсам, супер-маркет, міні-маркет та ін.;

6

12

Розміщення:

суб'єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики;

аптек;

підприємств медтехніки, магазинів "Оптика" та торговельних об'єктів з продажу окулярів, лінз, скелець;

ветеринарних аптек, надання ветеринарних послуг;

торговельних об'єктів з продажу товарів підакцизної групи;

7

10

Розміщення відділень ВАТ "Державний ощадний банк України”;

8

8

Розміщення:

торговельних об'єктів з продажу виключно продовольчих товарів (з врахуванням підсобних, допоміжних складських приміщень), крім товарів підакцизної групи;

проведення навчальних курсів (комп'ютерних, іноземних, по підготовці водіїв тощо);

складів (крім складів в підвальних приміщеннях);

9

6

Розміщення:

виробничих майстерень, цехів (столярних майстерень, майстерень по порізці скла та спеціалізованих майстерень з розробки та виготовлення засобів передавальної апаратури, тощо);

перукарень, надання послуг з манікюру, педикюру, ксерокопіювання та ламінування;

ремонт мобільних телефонів;

цехів кулінарних, кондитерських та по виготовленню харчових напівфабрикатів;

10

5

Розміщення:

ВУЗів усіх форм власності;

їдалень та інших закладів громадського харчування, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи, дитячих кафе;

складів в підвальних приміщеннях;

пошив товарів легкої промисловості (швейних, взуттєвих, шкіряних, трикотажних виробів);

11

4,5

Розміщення редакцій засобів масової інформації, видавництва газет, теле- та радіокомпаній, інформаційних агентств;

12

4

Розміщення:

відділень поштового зв'язку;

суб'єктів господарювання, які надають граверні, фотопослуги та послуги по ремонту та обслуговуванню побутової техніки,

оргтехніки, медичної техніки, музичних інструментів, засобів обліку води та тепла, хімчисток, пралень, фарбування, надання послуг з чистки, розміщення майстерень архітекторів;

прокат речей;

суб'єктів господарювання, що надають ритуальні послуги та здійснюють виготовлення вінків та іншої ритуальної продукції;

майстерень по ремонту взуття, головних уборів, шкіргалантереї, годинників, парасольок;

майстерень по виготовленню ключів;

тренажерних залів, фітнес-клубів, оздоровчих та спортивних комплексів, тощо;

13

3

Розміщення:

державних, комунальних підприємств, організацій, установ, незалежно від мети використання та підприємств, які здійснюють виключно утримання та обслуговування житлового фонду, крім бюджетних;

майстерень художників, скульпторів, народних майстрів (самостійних);

спортивних, оздоровчих закладів для дітей та молоді; танцювальних клубів, колективів для дітей та юнацтва;

 

14

3

Розміщення:

благодійних фондів, громадських організацій та організацій інвалідів, ветеранів праці, які не займаються комерційною діяльністю, релігійних організацій на площі не більш як 50 кв.м.;

7

за надлишки площі понад 50 кв.м

15

2

Розміщення:

торговельних об'єктів з продажу книг, газет, журналів та підручників, канцтоварів;

16

1

Розміщення:

приватних шкільних, дошкільних навчальних закладів;

музеїв;

17

1

Розміщення постійно діючих виставок-ярмарків по торгівлі продовольчими товарами

18

15

Інше використання нерухомого майна, що не увійшло в перелік

 

При передачі приміщень в суборенду застосовуються орендні ставки, які визначені для оренди нерухомого майна за цільовим призначенням суборендаря, але не нижче ставки, яка визначена для орендаря. При передачі приміщень в суборенду в центральній частині міста, визначеній відповідно до карти зонування міста, застосовуються орендні ставки в подвійному розмірі, які визначені для оренди нерухомого майна за цільовим призначенням суборендаря, але не нижче ставки, яка визначена для орендаря.

 

Начальник управління комунального майна  В.Івашко

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!