Новини

Олександр Симчишин про бюджет Хмельницької громади на 2025 рік

"Отже, бюджет 2025 року Хмельницької громади. Коротко.
Ухвалений одностайно.
Бюджет гірший, ніж був минулорічний, але ми дуже сподіваємося перевиконати дохідну частину. Віримо, що будемо мати можливість ще більше допомагати Силам Оборони, бо це для нас пріоритет номер 1.
Ми і далі віддаємо до державного бюджету частину коштів платників податків - ПДФО із зарплат військових, силовиків, правоохоронців, рятувальників тощо. У 2024 році було 1 млрд 245 млн грн, у 2025 році це вже буде близько 1 млрд 300 млн грн. Також у нас вилучатимуть частину коштів через реверсну дотацію (понад 160 млн грн), також нам надійшла менша на 200 млн грн освітня субвенція на зарплати педагогам від держави.

Бюджет не дефіцитний, він збалансований, але деякі видатки розраховані на 10-11 місяців. У базовому варіанті дохідна частина бюджету - 3 млрд 752 млн грн. Це на 1 млрд менше, ніж було в базовому бюджеті 2024 року. Сподіваємося, що тут додасться ще освітня субвенція та інші джерела, і ми вийдемо на цифри цього року.
3 млрд 744 млн грн - власні доходи громади. Це кошти платників податків. Головне джерело - ПДФО. Приємно, що кількість роботодавців почала зростати, а це перспектива збільшення наших можливостей. Зростає також і кількість найманих працівників та платників єдиного податку.

Видатки.
Порівняння видатків за розпорядниками коштів можете побачити у таблиці. Загалом видатки по всіх розпорядниках на 30% менші, але сподіваємося на перевиконання бюджету. Тоді будемо додавати кошти на необхідне.

Основні пріоритети бюджету 2025 року - підтримка Сил Оборони. Майже 360 млн грн в базовому варіанті закладаємо. Це більше, ніж було в базовому варіанті 2024 року, але загалом за рік ми витратили майже 980 млн грн. Тому розраховуємо додавати кошти в результаті перевиконання доходів і вийти на приблизно таку ж суму або й збільшити.

Решта видатків - у ілюстраціях.
Найменше коштів отримує галузь ЖКГ, бо ми не закладаємо коштів на капремонти доріг, благоустрій, будівництва спортмайданчиків тощо. Ми розуміємо скарги людей, але все ж вважаємо пріоритетним фінансування Сил Оборони.

Паралельно шукаємо позабюджетний ресурс на ті проєкти, які потребують негайної реалізації.

Щиро дякую сумлінним платникам податків! завдяки вам ми можемо бути у ТОПі з допомоги Силам Оборони!

Працюємо далі…", - зазначив міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!