Новини

Як Хмельницький став переможцем спільного проєкту UNDP в Україні та GIZ?

«Дитячий світ» помолодшає на півсторіччя. Величезний торговельний центр радянського зразка за крок до перетворення на сучасний бізнес-простір. Це — знакове місце для кожного хмельничанина. Запитайте у будь-якого жителя міста: «Що таке «Дитячий світ» і де він розташований?», — відповіді не здивують. Усі знають про нього з дитинства: тут їм купували перші зошити й щоденники, тут вони зараз можуть смачно пообідати, а майданчик біля входу у будівлю — улюблене місце зустрічі друзів і закоханих. Не втратити цей символ, а вдихнути у нього нове життя — таке амбітне завдання поставила перед собою Хмельницька міська рада. Тож, замість продажу комунального об’єкта нерухомості, взялася оновлювати торговельний центр. За кошти КУ «Агенція муніципальної нерухомості» та співфінансування місцевого бізнесу відремонтували перший поверх. А тоді розпочалася широкомасштабна війна. Тож довелося змістити пріоритети. Аби завершити розпочату ревіталізацію комунального закладу комунальне підприємство «Агенція муніципальної нерухомості» взяло участь у конкурсі «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)». У квітні 2023 року Агенція подала заявку на конкурс.

Організатори — уряд Німеччини та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні — отримали 35 пропозицій від 31 муніципалітету. Хмельницький став одним із 12 переможців. Список оголосили 30 червня 2023 року. Місто одержало грант на понад 635 тис. євро (більш як 24 млн грн) на реалізацію проєкту «Формування інноваційного бізнес-середовища шляхом проведення капітального ремонту, розкриття потенціалу та осучаснення застарілого торговельного центру». Ці кошти — безповоротна допомога.

Економічно стала громада — одна з цілей «Стратегічного плану розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2021–2025 роки». Точки економічного зростання — його базовий елемент. Сучасний торговельний центр, що належить громаді, очевидно, один із таких елементів. Після консультації влади із бізнесом та громадськістю міста викристалізувалася концепція створення підприємницького хабу — унікального для міста майданчика, де жителі громади зможуть не тільки провадити підприємницьку діяльність у комфортних умовах, але й напрацьовувати спільні стратегії та конкретні кроки для посилення сталої економічної стійкості громади.

Реновація «Дитячого світу» — успішний досвід управління комунальним майном. Реалізація проєкту підвищить і розкриє бізнес-потенціал міста; забезпечить доступ маломобільних осіб до робочих місць, торговельних залів та заходів із розвитку для підприємців; збільшить кількість робочих місць у громаді, а також збереже наявні; пожвавить економічне життя у центральній частині міста; посилить впізнаваність місцевих брендів та програму «Купуй Хмельницьке!»; забезпечить додаткові доходи у бюджет муніципалітету, що допоможе й надалі впроваджувати стале відновлення, якого під час війни потребує уся країна.

Цей матеріал створено Хмельницькою міською радою в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам/-кам та упорядникам/-цям і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ, UNDP або інших агенцій ООН.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!