Проекти рішень виконавчого комітету
Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2022 рік
Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2022 рік
На основі оцінки досягнутого рівня економічного і соціального розвитку у
2021 році та очікуваних тенденцій зміни цих факторів у 2022 році, керуючись Законом України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради
ВИРІШИВ:
- Внести на розгляд сесії міської ради пропозицію про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2022 рік (додається).
- Контроль за виконанням рішення покласти на управління економіки.
Міський голова О. СИМЧИШИН
ПРОГРАМА
ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ
ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
НА 2022 РІК
ЗМІСТ
2. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ……….…………………………………….23
2.1. Промисловість та підприємництво. 23
2.2. Агропромисловий комплекс………………………………………………………………….25
2.3. Зовнішньоекономічна та інвестиційна діяльність. 27
2.4. Споживчий ринок та сфера послуг. 28
2.5. Грошові доходи населення та ринок праці. 29
2.6. Інформаційна та адміністративна політика. 30
3. РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ …………………………………………………..…..………..32
3.1. Житлово-комунальне господарство та благоустрій. 32
3.2. Енергоефективність та енергозбереження. 35
3.3. Дорожньо-транспортна інфраструктура. 37
3.4. Житлова політика, містобудування, регулювання земельних відносин. 39
4. РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ. 41
4.1. Соціальний захист населення. 41
4.2. Підтримка сім’ї, дітей та молоді. 43
4.6. Фізична культура і спорт. 51
5. ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА, БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ. 53
5.1. Охорона навколишнього природного середовища. 53
5.2. Техногенна безпека, забезпечення правопорядку, охорона праці. 56
6. РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ.. 57
6.1. Бюджетно-фінансова політика. 57
6.2. Управління майном територіальної громади . 58
Додаток 1. Основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку на 2022 рік
……………………………………………………………………………….…………………..……..61
Додаток 2. Перелік основних об’єктів вкладень на 2022 рік (за рахунок коштів бюджету громади).............................................................................................................................................................. ..63
Додаток 3. Перелік цільових програм, які виконуватимуться у 2022 році.................................. ..72
Додаток 4. Перелік інвестиційних проєктів, які планується реалізовувати у 2022 році ………...74
Додаток 5. Звіт про стратегічну екологічну оцінку Програми економічного і соціального розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2022 рік.
ВСТУП
Програма економічного і соціального розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2022 рік (далі – Програма) розроблена відповідно до Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Методологічною основою розробки Програми є:
- Закон України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України»;
- постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 р. №621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проектів Бюджетної декларації та державного бюджету»;
- постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2021 р. №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки».
Програма враховує положення Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки, розроблена з урахуванням пріоритетних завдань, визначених Стратегічним планом розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки, Стратегією розвитку міста Хмельницького до 2025 року.
Метою Програми є забезпечення сталого розвитку громади шляхом створення умов для розвитку промислового та агропромислового секторів, зміцнення малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій у соціально-економічний та інфраструктурний розвиток, підвищення енергоефективності, поліпшення якості та доступності суспільних послуг, покращення стану довкілля.
На основі аналізу економічного і соціального розвитку громади за підсумками 9 місяців 2021 року та тенденцій на кінець звітного року у Програмі визначено проблеми, пріоритети соціально-економічного розвитку, завдання та заходи на 2022 рік, очікувані результати її реалізації.
Завдання і заходи Програми фінансуватимуться за рахунок коштів бюджету громади, державного, обласного бюджету, кредитних ресурсів, коштів, залучених у рамках грантових програм, власних коштів суб’єктів господарювання, інших джерел відповідно до чинного законодавства.
Програма є відкритою для участі у її реалізації юридичних, фізичних осіб, у тому числі підприємств, приватних підприємців, громадських організацій тощо.
ЗА 9 МІСЯЦІВ 2021 РОКУ.
Хмельницький отримав найвищу відзнаку Парламентської Асамблеї Ради Європи – Приз Європи (Europe Prize) за поширення європейських ідеалів.
За результатами дослідження Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Індексу конкурентоспроможності міст України 2020/2021 місто Хмельницький визнано найконкурентноспроможнішим містом в Україні. Місто стало не лише лідером загального рейтингу, а й і посіло перші місця рейтингів у компонентах «Ресурси для розвитку», «Прозорість та відкритість даних», «Доступ до публічного майна», «Лідерство міської влади».
На основі Індексу конкурентоспроможності міст у 2021 році створено рейтинг 45 найбільших міст України за якістю ділового середовища та умовами ведення бізнесу, де місто Хмельницький зайняв почесне перше місце. Рейтинг розроблено Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) «Конкурентоспроможна економіка України», у партнерстві з компанією Info Sapiens, а також Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.
У рейтингу Forbes Хмельницький увійшов у перші 10 міст із погляду легкості ведення бізнесу.
За результатами VII всеукраїнського муніципального опитування щодо розвитку міст, проведеного у 24 містах Міжнародним республіканським інститутом (МРІ) в Україні спільно з соціологічною групою «Рейтинг», Хмельницький посів перші місця за оцінкою напрямку розвитку міста та за оцінкою мешканців щодо ефективного і прозорого використання бюджету. Загалом по 22 показниках оцінки різних сфер і послуг місто посіло 2-5 місця, при цьому збільшивши загальний індекс з 3,1 до 3,6.
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating оновило кредитний рейтинг міста на рівні uaА з прогнозом «у розвитку» та рейтинг інвестиційної привабливості на рівні invА+ «Висока інвестиційна привабливість». На думку експертів IBI-Rating місто характеризується прозорістю діяльності міської влади та якісною організацією комунікації з потенційними інвесторами, проводиться ефективна промислова та інвестиційна політика, спрямована на розвиток малого бізнесу, підтримку місцевих виробників та розширення міжнародного співробітництва.
За підсумками Рейтингу прозорості міст та регіонів України, складеного Міжнародним центром перспективних досліджень та Інститутом економічних і соціальних реформ (INEKO (Словаччина)), місто увійшло до трійки лідерів, посівши друге місце. Рейтинг спрямований на підвищення ефективності органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства та державного управління у сфері створення та нагляду за регіональною політикою, менеджменту державними підприємствами, моніторингу бюджетів та відкритості місцевої влади.
Місто Хмельницький ввійшло у десятку фіналістів Всеукраїнського конкурсу «Молодіжна столиця України 2022».
Промисловість та підприємництво.
Станом на 01.10.2021 року зареєстровано 37948 суб’єктів господарювання (станом на 01.01.2021 року – 35367 од.). У загальній кількості зареєстрованих суб'єктів господарювання юридичні особи становлять 13574, фізичні особи-підприємці - 24374 (станом на 01.01.2021 року – 12676 та 22691 відповідно).
Промисловими підприємствами громади за січень-серпень 2021 року реалізовано продукції (товарів, послуг) на суму 12179,1 млн. грн. Найбільшу частку у загальному обсязі реалізованої продукції займають: виробництво ґумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 19,1%; текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 7%; виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 6,8%; машинобудування – 6,7%.
Промисловими підприємствами міста Хмельницького реалізовано продукції (товарів, послуг) на суму 11996,6 млн. грн., що на 42% більше, ніж за січень-серпень 2020 року. Обсяг реалізованої продукції на 1 особу склав 43760 грн. (у відповідному періоді 2020 року –
31021 грн.).
Промислові підприємства продовжують удосконалювати виробничі процеси, покращують технічні характеристики продукції. Зокрема, ТзОВ «Техінвест Груп» модернізовано виробничий цех, ТОВ «Проскурів–Агро» введено у експлуатацію вакуумну пакувальну машину, оснащено додатково конденсаторними агрегатами з повітроохолоджувачами цех по виробництву сирокопчених виробів.
Продовжується робота над створенням індустріального парку. 21 вересня 2021 року відбувся конкурс з вибору керуючої компанії індустріального парку. Рішенням міської ради затверджено переможця конкурсу. Проводяться роботи з будівництва інфраструктури індустріального парку та виготовлення проєктно-кошторисної документації.
Часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими для реалізації інвестиційних проєктів, з бюджету громади отримали 11 суб’єктів підприємництва на загальну суму 1215,5 тис. гривень.
Четвертий рік поспіль успішно реалізується проєкт промоції локального виробництва «Купуй Хмельницьке!», у рамках якого продовжується маркування брендованими підцінниками та воблерами товарів місцевого виробництва у найбільших ритейл–мережах («Сільпо», «Хлібосол», «Таврия-В», «Економ», «АТБ», «SPAR»). Здійснюється активне просування бренду «Купуй Хмельницьке!» та ведеться наповнення багатофункціонального веб порталу https://kupuikhmelnytske.com/.
3–5 лютого 2021 року представники легкої промисловості (BESSA, Bocharova, Family by Stolyarchuk, Dias, Gato, Bretelle, Vertex, Socks, Breathe experience) мали змогу продемонструвати одяг власного виробництва, розширити ділове співробітництво на міжнародному фестивалі моди Kyiv Fashion 2021.
14 червня–24 червня 2021 року відбулось бізнес-навчання учнів 9-11 класів у Smart Finance Школі фінансової грамотності і ділової англійської мови. По завершенню навчання учні захистили власні проєкти та отримали сертифікати про проходження навчання.
27-31 липня, 16-20 серпня 2021 року проведено 2 тренінгові сесії для підприємців-початківців та власників бізнес-ідей «Школа молодого підприємця». Участь у навчанні взяли 50 підприємців, які мають перспективні ідеї бізнес-ініціатив та прагнуть зміцнити власний бізнес у нових умовах, пов'язаних з COVID-19. Заходи проведені у рамках проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH GIZ Ukraine.
У центрі підтримки інновацій та підприємництва iHUB проведено низку інформативних та пізнавальних заходів для представників бізнесу та молоді.
У жовтні 2021 року проведено конкурсний відбір підприємницьких бізнес ініціатив (ідей), стартапів. Визначено 3 переможців конкурсу, які отримають на розвиток власних бізнес-ідей фінансування з бюджету громади.
На основі запитів роботодавців громади сформовано пропозиції до регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та фахівців у закладах професійної (професійно-технічної) освіти у кількості 629 осіб на 2021/2022 роки за напрямками: загальні професії електротехнічного виробництва, будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи, автомобільний транспорт, швейне виробництво, громадське харчування, загальні професії для всіх галузей економіки. Заклади професійної (професійно-технічної) освіти здійснюють підготовку кваліфікованих робітників з впровадженням елементів дуальної форми навчання за професіями: штукатур, муляр, монтажник систем утеплення будівель, токар, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, майстер з діагностики автомобільного устаткування, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар з механоскладальних робіт, швачка, кравець.
Розвиток аграрного сектору.
У аграрному секторі економіки Хмельницької міської територіальної громади здійснюють діяльність 32 суб’єкти сільськогосподарського виробництва (у т. ч. 21 мале фермерське господарство), які обробляють 16,6 тис. га сільськогосподарських угідь. У населених пунктах громади зареєстровано 6497 домогосподарств, яким надано земельні ділянки для ведення особистого селянського господарств, у т. ч. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (194 га). Переважна частина домогосподарств здійснює сільськогосподарську діяльність з метою самозабезпечення продуктами харчування, виробництва і реалізації товарної сільськогосподарської продукції без створення юридичної особи.
Під урожай 2021 року агропідприємствами засіяно 15,6 тис. га сільськогосподарських культур, з них зернових – 10,4 тис. га (67% у структурі посівних площ), технічних культур - 5 тис. га (32%), кормових - 0,2 тис. га (1%).
Агроформуваннями громади станом на 01.10.2021 року утримується 3067 гол. великої рогатої худоби (у т. ч. корів – 1150 гол.), свиней – 9095 гол., птиці – 132,6 тис. гол.
Виробництво молока становить 13,3 тис. т (136,0% у порівнянні з відповідним періодом минулого року), м’яса – 2,0 тис. т (124,0%), яєць – 19,2 млн. шт. (267,8%).
У домогосподарствах населення утримується 984 гол. великої рогатої худоби (у т. ч. корів - 813 гол.), свиней - 988 гол., а також інші види сільськогосподарських тварин (вівці, кози, коні).
Сільськогосподарськими підприємствами проводяться роботи щодо покращення матеріально-технічної бази господарств, умов утримання сільськогосподарських тварин. Зокрема ФГ «Маїсс» завершено будівництво корівника (потужністю утримання 400 гол. корів) та силосної ями (об’ємом 19,2 тис. м3).
На виконання наказу Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» проводиться робота з реєстрації пасік (зареєстровано 51 фізична особа-пасічник).
Діє ТОВ «Укрволнат», яке сертифіковане з виробництва та реалізації органічної продукції, зокрема, постачанні ядр волоських горіхів, горіхів в шкаралупі і насіння гарбуза.
Зовнішньоекономічна та інвестиційна діяльність.
У січні-червні 2021 року експорт товарів склав 79,4 млн. дол. США, що на 27,6% більше, ніж у відповідному періоді 2020 року. Обсяг імпорту товарів – 186,6 млн. дол. США, що на 44,8% більше, ніж у січні-червні 2020 року. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 107,2 млн. дол. США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту товарів склав 0,42 (у відповідному періоді 2020 року – 0,45). Експорт зовнішньо-торгівельних операцій відбувався з 78 країнами-партнерами, імпорт – 92.
У січні-червні 2021 року експорт послуг склав 5,2 млн. дол. США, імпорт – 3,2 млн. дол. США. Сальдо зовнішньої торгівлі послугами становило 2,1 млн. дол. США (у відповідному періоді 2020 року – 772,9 тис. дол. США). Коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,62 (у січні-березні 2020 року – 1,28).
Місцеві підприємства орієнтуються на ринки країн Європи, зокрема у січні-червні 2021 року частка експорту товарів до країн ЄС у загальному обсязі експорту склала 52,7%.
На веб-ресурсі «Інвестиційний портал Хмельницького» розміщено інформацію для потенційних інвесторів, зокрема, про експортні можливості промислових підприємств, вільні виробничі площі, офісні приміщення, земельні ділянки, успішні історії інвестування тощо. На офіційному сайті міської ради розміщено Інвестиційний профіль Хмельницького (українською та англійською мовами).
Проводиться робота з розширення кордонів міжнародної співпраці. У 2021 році підписано Угоди про споріднення з містами Наманган (Узбекистан), Айдин Ефелер (Туреччина).
Актуалізовано інформацію на онлайн платформі міст-побратимів (https://khm.ileyes.com/), яка сприяє комунікації з містами-побратимами під час пандемії.
Здійснюються заходи із системної промоції, зокрема, створено іміджевий відеоролик про місто Хмельницький, який представлено у Парламентській Асамблеї Ради Європи.
Створено рекламний ролик про місто Хмельницький – володаря Призу Європи, який розміщено на YouTube каналі.
Важливим фактором покращення інституційної спроможності громади, отримання доступу до альтернативних фінансових ресурсів, забезпечення сталого соціально-економічного розвитку, є співпраця з міжнародними організаціями.
У 2021 році розпочато розробку Плану дій «Зелене місто» у рамках Програми ЄБРР «Зелені міста» за донорської підтримки Шведського Агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку.
Місто Хмельницький став переможцем конкурсного відбору міст-партнерів USAID «Проєкт енергетичної безпеки» (ПЕБ), який підтримує реформи, спрямовані на оптимізацію та розвиток інфраструктури теплопостачання. За рахунок грантових, безповоротних коштів місто отримає сучасну оптимізовану схему теплопостачання, довгострокову стратегію розвитку системи теплопостачання та багаторічну інвестиційну програму.
Активно налагоджується співпраця з посольствами іноземних країн в Україні. Зокрема, в 2021 році відбулись зустрічі керівництва міської ради з послами Туреччини, Угорщини, Литви, Узбекистану та Ізраїлю. Під час зустрічей обговорено актуальні питання співпраці у соціально-економічній, культурній, освітній, спортивній, медичній та ІТ сферах, представлено інвестиційний потенціал та можливості реалізації спільних проєктів, здійснювалися виїзди на підприємства.
26 січня 2021 року підприємства легкої промисловості взяли участь у текстильному онлайн бізнес-форумі «Україна-Узбекистан» (В2В), організованому Торгово-промисловою палатою України та Асоціацією «Укрлегпром» спільно з дипломатичними установами України та Узбекистану.
23 лютого 2021 року прийнято участь у Zoom-конференції, організованій Посольством України в Ізраїлі. Обговорено питання, які стосуються основних положень та можливостей. Угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем, її перспективи та вплив на економічні відносини обох країн.
З метою залучення іноземного інвестора налагоджено співпрацю з
ДУ «ЮКРЕЙНІНВЕСТ». 15 травня 2021 року під час зустрічі представлено інвестиційні можливості та потенціал Хмельницької міської територіальної громади, обговорено можливості сприяння у взаємодії іноземним інвесторам з державними органами та органами місцевого самоврядування, надання підтримки іноземним інвесторам під час підготовки та реалізації ними інвестиційних проєктів.
15 березня 2021 року проведено Zoom-зустріч українського та узбецького бізнесу, у ході якої обговорено питання співпраці, відкриття спільних українсько-узбецьких підприємств, умови постачання узбецької сировини.
13-18 вересня 2021 року бізнес-делегація перебувала з робочим візитом у Узбекистані (м. Ташкент, м. Самарканд, м. Наманган), під час якого підприємці відвідали фабрики з виробництва махрових, лляних та шовкових тканин, трикотажних полотен, джинсу й готових виробів з цих тканин; відбулися робочі зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом України у Республіці Узбекистан (м. Ташкент); представниками Торгово-Промислової Палати Республіки Узбекистан та Узбектекстильекспорт, під час яких обговорено особливості та перспективи співпраці українських та узбецьких виробників (м. Самарканд).
30 вересня 2021 року у приміщенні Хмельницької торгово-промислової палати відбулася зустріч хмельницьких підприємців з польськими колегами, під час якої учасники ознайомилися з діяльністю Польсько-Української Господарчої Палати у Жешові, можливостями програми «Poland Prize».
З метою залучення грантових коштів для реалізації стратегічних ініціатив у соціальній, культурній, інфрастуктурній сферах міста розроблено та подано 16 конкурсних проєктів. Потенційними грантодавцями є уряди країн Європейського союзу, Великобританії, Канади, США, Український культурний фонд.
Прийнято участь у різноманітних конференціях, вебінарах, семінарах та навчальних програмах.
Споживчий ринок та сфера послуг.
На території громади функціонує 2649 об’єктів торгівлі та закладів ресторанного господарства‚ 438 об’єктів побуту, які отримали рішення виконавчого комітету міської ради про надання дозволу на розміщення/експлуатацію об’єктів або зареєстрували декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам чинного законодавства.
Розширилась мережа великоформатних магазинів «АТБ», «Булка», «Сільпо». Відкрито нові заклади ресторанного господарства – «ForRest», «МакДональдз».
Продовжують функціонувати 2 постійно діючі виставки–ярмарки продовольчих товарів на вул. Львівське шосе, 14, вул. Кам’янецькій, 80 (здійснюють торгівельну діяльність 34 суб'єкти господарювання-виробники продовольчих товарів). Працює 177 об'єктів фірмової торгівлі.
Роздрібний товарооборот підприємств (юридичних осіб), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, за січень-червень 2021 року склав 5205,5 млн. грн. (у січні-червні 2020 року – 4024,2 млн. грн.). Частка продовольчих товарів склала 29,8%, непродовольчих – 70,2%.
Укладено 440 договорів про встановлення строкового сервітуту на розміщення стаціонарних та пересувних тимчасових споруд, відкритих майданчиків для харчування, згідно з якими до бюджету громади надійшло 6,1 млн. грн.
За участь у проведенні виставково-ярмаркових заходів від їх організаторів надійшло 351,3 тис. грн., що на 108,1 тис. грн. більше, ніж у відповідному періоді 2020 року.
Продовжувалась робота щодо приведення зовнішнього вигляду тимчасових споруд до єдиного архітипу: переобладнано 43 тимчасові споруди. Здійснювався демонтаж тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності розміщених на території міста без відповідних дозвільних документів (демонтовано 2 тимчасові споруди).
Значне місце у задоволенні потреб населення у товарах продовжує належати ринкам. На території громади функціонує 41 ринок, 26 торгових рядів та майданчиків.
Адміністраціями ринків постійно вживаються заходи щодо зміцнення їх матеріально-технічної бази та перетворення у сучасні торговельно-сервісні комплекси, створення продавцям та покупцям належних умов для провадження господарської діяльності і здійснення процесу купівлі-продажу товарів.
МКП - ринок «Ранковий» на продовольчому ринку на пров. Гвардійському, 21 облаштовано дахове покриття над проходом між кіосками, дворядне перекриття над торгівельними прилавками, здійснено реконструкцію 3 торгових стаціонарних кіосків, ремонт м’ясного павільйону, проведено роботи з облаштування бруківки на території ринку; введено у експлуатацію 5 кіосків на секторі ринку на вул. Курчатова, 4/3.
ТОВ «ТСЦ «Кооператор» на продовольчому ринку на вул. Соборній, 11, замінено металеві столи та облаштовано систему кондиціювання приміщення м’ясного павільйону.
Грошові доходи населення та ринок праці.
У серпні 2021 року середній розмір заробітної плати штатних працівників громади становив 12354 грн. (у Хмельницькій області – 12055 грн., по Україні – 13997 грн.).
Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.10.2021 року становила
3519,2 тис. грн. У переліку боржників перебувають 8 економічно активних підприємств.
З метою здійснення контролю за своєчасною виплатою заробітної плати проводився щотижневий моніторинг погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Стан справ на підприємства-боржниках із виплати заробітної плати розглядався на спільних засіданнях комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій стипендій та інших соціальних виплат і робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати (проведено 4 засідання).
Проводяться заходи, спрямовані на легалізацію «тіньової» зайнятості та «тіньової» заробітної плати. Здійснено 3464 відвідування роботодавців з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, 489 працівників повідомили, що не перебувають у офіційних трудових відносинах.
Під час проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання видавались пам’ятки щодо відповідальності за порушення трудового законодавства (розповсюджено більше 7 тис. пам’яток для роботодавців та працівників).
Послугами центру зайнятості скористалися понад 5 тис. громадян, працевлаштовано 2,2 тис. осіб.
Кількість зареєстрованих безробітних станом на 01.10.2021 року становила 1027 осіб, що на 43,8% більше у порівнянні з відповідним періодом 2020 року.
Ринок праці характеризується дисбалансом між попитом та пропозицією: серед вакансій, поданих роботодавцями, переважають пропозиції роботи для кваліфікованих робітників, що складає майже дві третини від усіх заявлених вакансій.
Для підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці, часткового подолання дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили міським центром зайнятості організовано професійне навчання 104 безробітних під гарантовані робочі місця. Навчання проводилось за 19 професіями та напрямками, актуальними на ринку праці. Одним із шляхів підвищення кваліфікації є стажування безробітних на робочих місцях, яким охоплено 93 особи. Рівень працевлаштування після закінчення навчання майже 100%. Участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру брали 24 зареєстрованих безробітних.
З метою якісного вирішення питання працевлаштування незайнятого населення проведено 202 інформаційних та 112 профконсультаційних заходів, якими охоплено 7336 шукачів роботи, у т. ч. 14 міні-ярмарок вакансій.
Кількість вакансій, заявлених роботодавцями, становила 5650 одиниць, з них укомплектовано 1937.
Послугами центру зайнятості скористались 879 осіб, які не здатні на рівні конкурувати на ринку праці (працевлаштовано - 105 осіб), осіб з інвалідністю - 348 (працевлаштовано – 39,
проходили навчання за професіями і напрямками, які користуються попитом на ринку праці – 3, взяли участь у громадських та тимчасових роботах - 8), учасників АТО – 196 осіб (працевлаштовано - 29, проходили професійне навчання - 2),
Проведено 10 інформаційних семінарів «Генеруй бізнес ідею та розпочни свій бізнес». Учасниками заходів стали 110 осіб, у т. ч. 16 учасників АТО.
У рамках реалізації програм із соціальної та професійної адаптації учасників АТО
128 осіб отримали профорієнтаційні послуги та рекомендації щодо професійного навчання за професіями, актуальними на ринку праці.
З метою підвищення трудової та підприємницької активності молоді продовжено реалізацію комплексного профорієнтаційного проєкту «Успішна молодь – успішна громада». Проведено 37 заходів для безробітної молоді, 32 - для учнівської молоді загальної середньої освіти, 12 - для працівників закладів освіти, 8 - для учнів професійно-технічної освіти, 4 - для студентів вищої освіти.
За січень-червень 2021 року створено 2506 робочих місць, у т. ч. у юридичних осіб - 486, фізичних осіб-підприємців - 2020 робочих місць.
Інформаційна та адміністративна політика.
Впродовж 2021 року забезпечено розвиток інструментів е-демократії, е-управління та висвітлення діяльності міської ради та її виконавчих органів, економічного, господарського, культурного, соціального життя громади на офіційному сайті міської ради, у ефірі Муніципальної телерадіокомпанії «Місто», газеті «Проскурів» та інших місцевих ЗМІ. Розміщено на офіційному сайті міської ради та передано до місцевих і центральних ЗМІ близько 1,5 тис. інформаційних матеріалів. Діяли сайти виконавчих органів міської ради та комунальних підприємств, їх сторінки у соціальних мережах.
Проведено 17 прес-конференцій, брифінгів, 3 консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення.
Затверджено Положення про громадський простір у Хмельницькій міській територіальній громаді та участь жителів громади в його плануванні (у рамках провадження проєкту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» у Хмельницькій міській раді), Концепцію розвитку цифрових компетентностей жителів Хмельницької міської територіальної громади та План дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2021-2022 роки (у рамках міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»).
Надавалось сприяння проведенню за ініціативами громадських об’єднань 6 проєктів та акцій, спрямованих на розвиток громади, зміцнення державності, патріотичне виховання молоді (Хода за сімейні цінності, сімейне містечко з нагоди Міжнародного дня сім’ї, І Молитовний сніданок, приурочений Дню Героїв, Хмельницький молитовний сніданок, присвячений 30 річниці Незалежності України, фольклорно-етнографічний фестиваль, Польський пікнік).
Забезпечувались належні умови для проведення громадянами та їх об’єднаннями 56 мирних зібрань.
Відбулось 4 засідання громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради та 5 засідань правління громадської ради.
З метою активізації комунікації між представниками влади та громади в умовах протиепідемічних обмежень, спрямованих на протидію поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, запроваджено проведення щочетверга онлайн прийомів громадян міським головою, секретарем міської ради, заступниками міського голови. Відбулось 25 онлайн прийомів громадян.
Проведено 2 вивчення громадської думки мешканців щодо роботи органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, актуальних питань життєдіяльності громади.
Забезпечено функціонування електронних сервісів(Електронні консультації з громадськістю, Електронні петиції, Відкрите місто, Громадський бюджет), онлайн комунікацій для мешканців (Електронні звернення, Електронні запити на отримання публічної інформації, Запис на секції та гуртки).
Впроваджуються портал «КОНТАКТ ЦЕНТР м. Хмельницький» (https://1580.khm.gov.ua/) та чат-бот (СВОЇ https://toolkit.in.ua/chatbot), за підтримки Фонду Східна Європа у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та фінансується Швейцарією у рамках швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP).
Функціонує веб портал відкритих даних міської ради MyCity - Єдина інформаційна система міста. Створено нові реєстри (Публічні закупівлі, Інформація про вільні нежитлові приміщення комунальної власності, які вважаються такими, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні, Перелік відомостей про договори безоплатного користування та постійного користування, укладені до введення в дію Закону України «Про оренду державного та комунального майна»).
Через «Кабінет мешканця» у електронному вигляді можна отримати майже 50 послуг (зареєстровано 13,5 тис. користувачів, надано 2,3 тис. електронних послуг, значна частина з яких для бізнесу).
У рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія», що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), забезпечено функціонування та розвиток геоінформаційної системи міської ради, у т. ч. оприлюднення даних, документів, карт, іншої інформації на геопорталі міської ради (https://gis.khm.gov.ua/).
Впроваджується система відеоспостереження міста, до якої підключено майже 250 відеокамер.
У 2021 році місто стало учасником пілотних проєктів, що впроваджуються Міністерством цифрової трансформації України (запроваджено комплексну послугу єМалятко, реєстрацію місця проживання дитини (віком до 14 років), шеринг копій цифрових документів (із використанням додатку «Дія»)).
Управлінням адміністративних послуг надається 288 видів послуг (за січень-вересень 2021 року надано 46,2 тис. послуг).
Житлово-комунальне господарство та благоустрій.
Створено 20 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Станом на 01.10.2021 року зареєстровано 430 ОСББ загальною площею 2,0 млн. кв. м.
За рахунок співфінансування мешканців робіт з ремонту багатоквартирних житлових будинків виконано капітальний та поточний ремонт покрівель у 4 будинках, замінено трубопроводи водопостачання та водовідведення у 5 житлових будинках, замінено віконні та дверні блоки у місцях загального користування у 14 житлових будинках.
У підвальних приміщеннях 3 багатоквартирних житлових будинків замінено трубопроводи теплопостачання, встановлено 8 пандусів. Виконано капітальний ремонт-модернізацію 131 ліфта, експертну оцінку технічного стану 123 ліфтів.
Проведено капітальний ремонт 4 прибудинкових територій та поточний ремонт 73 прибудинкових територій.
Виконано капітальний та поточний ремонт 16 дитячих майданчиків біля житлових будинків.
Завершено роботи з капітального ремонту дитячого майданчика у с. Богданівці, будівництва комплексу із спортивного та дитячого майданчиків у с. Олешин, облаштування дитячого майданчика у парку ім. М. Чекмана. Продовжуються роботи з капітального ремонту атракціону «Колесо огляду» у парку ім. М. Чекмана.
Виконано роботи з облаштування зони відпочинку навколо водойми у мікрорайоні Озерна, зокрема, облаштовано волейбольний майданчик, встановлено воркаут-комплекс та 6 тренажерів.
Завершено роботи з поточного ремонту скульптурних композицій М. Мазура на вул. Свободи, 22 та на розі вул. Свободи та пр. Миру, пішохідних доріжок у парку «Заріччя», парку ім. М. Чекмана.
Продовжуються роботи з будівництва центру поводження з тваринами на
вул. Заводській, 165.
Облаштовано майданчики для вигулу тварин у мікрорайонах Озерна та Дубове.
Теплопостачальними підприємствами продовжувались роботи із забезпечення надійного функціонування системи теплоенергетики, зокрема, з підготовки котелень, центральних теплових пунктів та теплових мереж до опалювального сезону. Проведено заміну 5 км теплових мереж, технічне переоснащення котелень на вул. Бандери, 32/1, вул. Трудовій, 11, прс. Миру, 99/101, вул. Молодіжній, 2, вул. Курчатова, 8/1Г, капітальний ремонт когенераційної установки у котельні на вул. С. Бандери, 32/1 тощо.
У водопровідному господарстві виконано заміну 464 п. м зношених мереж водопостачання, замінено 29 одиниць запірно-регулюючої арматури, відремонтовано 30 одиниць пожежних гідрантів та водорозбірних колонок, проведено заміну та накриття 27 колодязів кришками люків. Проведено модернізацію водопровідних споруд та насосних агрегатів ВНС №№1-9, реконструкцію ділянки водопроводу на вул. Північній. Завершено роботи з будівництва ділянки водопроводу через р. Південний Буг на вул. Старокостянтинівське шосе. Здійснюється будівництво вуличних мереж водопостачання у мікрорайоні Лезневе (вул. Кошарського,
вул. Лезнівська-2, вул. Молдавська, вул. Гончарова, вул. Тамбовська, вул. Пасічна). Виконується будівництво зовнішніх мереж водопроводу у с. Шаровечка.
Для стабільного відведення та очищення стічних вод усунено аварійні ситуації з ліквідацією перелому каналізаційного трубопроводу самопливних колекторів та ліквідовано пошкодження напірних колекторів, відремонтовано та накрито 15 каналізаційних колодязів, проведено ремонт насосних агрегатів та обладнання на очисних спорудах міста. Придбано труби каналізаційні для виконання капітального ремонту каналізаційного колектора на
вул. Зарічанській, 38. Виконуються роботи з будівництва вуличних мереж водовідведення на
вул. Черняховського, реконструкції каналізаційної мережі від житлових будинків №№ 4, 6 на
вул. Деповській та житлового будинку № 63/2 на вул. Курчатова.
Завершено роботи з капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення на вул. Гагаріна (від вул. Кам’янецької до вул. Грушевського).
Енергоефективність та енергозбереження.
Продовжується робота з реалізації МКП «Хмельницькводоканал» проєкту «Реконструкція каналізаційних насосних станцій №№ 2, 7, 12 у м. Хмельницькому» за кошти Європейського Союзу. Підписано кредитний договір з НЕФКО на реалізацію проєкту у розмірі 820 тис. євро на 10 років під 6% річних та грантовий договір на 160 тис. євро. Завершено роботи з реконструкції каналізаційних насосних станцій.
Продовжується робота з НЕФКО на умовах програми «Енергоефективність в малих та об’єднаних громадах України». Проєктом передбачається проведення комплексної термомодернізації 6 освітніх закладів (ДНЗ №№ 8, 23, 45, 47, 48, ССЗОШ №1). Загальна вартість проєкту – 3,3 млн. євро (2,3 млн. євро – кредитні кошти, 700 тис. євро – грант). Здійснюється підготовка до підписання грантового та кредитного договорів.
25 травня 2021 року підписано Меморандум про взаєморозуміння між Хмельницькою міською радою та USAID «Проект енергетичної безпеки» щодо підтримки реформ, спрямованих на оптимізацію та розвиток інфраструктури теплопостачання міста та отримання технічної підтримки (розробка схеми теплопостачання; довгострокової стратегії розвитку системи теплопостачання та пріоритетних проектів; техніко-економічного обґрунтування та потенційних джерел їх фінансування).
У рамках Концепції системи енергетичного менеджменту Хмельницької міської територіальної громади здійснюється щоденний моніторинг споживання енергоресурсів 190 установ (384 бюджетних будівлі), проведено тепловізійну зйомку 22 будівель бюджетної сфери, що були термомодернізовані у попередні роки, обстежено 32 об`єкта бюджетної сфери щодо ефективного використання енергоресурсів.
Відповідно до Програми часткового відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами на заходи з підвищення енергоефективності надано відшкодування 5 ОСББ на суму 361,8 тис. грн.
Встановлено 869 ЛЕД світильників у місцях загального користування багатоповерхових житлових будинків, що знаходяться на балансі управляючих муніципальних компаній.
Дорожньо-транспортна інфраструктура.
Мережа громадського транспорту міста налічує 27 тролейбусних та 46 автобусних маршрутів, на яких задіяно 72-76 одиниць електротранспорту, 230 одиниць автотранспорту.
Крім того, населення громади обслуговує 18 автобусів на 14 приміських автобусних маршрутах.
Для покращення сполучення мешканців мікрорайонів розпочали роботу 2 тролейбусних маршрути: №19 «Торговий центр -Ракове», №20 «Озерна – вул. Староміська».
Впроваджено автоматизовану систему оплати проїзду у комунальному
електротранспорті (з 01.07.2021 року оплата за проїзд у тролейбусах здійснюється
виключно транспортною карткою, банківською карткою або за допомогою QR-коду).
Встановлено 6 нових павільйонів для очікування пасажирами транспорту.
Підписано попередню кредитну угоду з ЄБРР щодо закупівлі тролейбусів, автобусів та модернізації депо ХКП «Електротранс».
З 01.09.2021 року інспекторами з паркування управління транспорту та зв’язку здійснюються заходи з притягнення до адміністративної відповідальності водіїв, які порушують правила стоянки, зупинки та паркування на території міста. Розпочав функціонування майданчик для платного паркування транспортних засобів на вул. Львівське шосе (130 кількість місць для паркування).
Продовжуються роботи з будівництва вулиці Мельникова (від вул. Зарічанської до
вул. Трудової). Виконуються роботи з виготовлення проєктно-кошторисної документації на виконання робіт з будівництва дороги на вул. Лісогринівецькій (від вул. С. Бандери до
вул. Старокостянтинівське шосе) та дороги від вул. С. Бандери до вул. Західно-Окружної.
Виконано роботи з капітального ремонту 8 об’єктів вулично-дорожньої мережі (на вулицях Ломоносова, Чехова, Саварчука, Підгірній, Волошковій, Глінки, пров. Підлісному, проїзді від вул. Геологів до вул. Геологів, 5/2). Завершується капітальний ремонт на вулицях Верейського, Чайкіної, Заярній, Липневій, провулках Залізничному, Клубному, Покришкіна. Продовжується капітальний ремонт на вулицях Козацькій, Курбаса, Кудрянки, Федунця, під’їзд до буд. 94/2 на вул. Кам’янецькій тощо.
Завершено роботи з капітального ремонту вул. Кам’янецької – місцеве розширення проїзної частини для улаштування зупинки маршрутних автобусів і тролейбусів «Філармонія» (напрямок руху до вул. Пушкіна), встановлено «розумну» зупинку - 2 павільйони для очікування транспорту з інформаційним табло.
Проводяться роботи з капітального ремонту вул. Старокостянтинівське шосе – місцеве розширення проїжджої частини у районі вул. Зарічанської.
Виконано роботи з поточного ремонту 77 об’єктів вулично-дорожньої мережі
(58,8 тис. м2).
Проведено роботи з улаштування велосипедних доріжок і смуг на вул. Старокостянтинівське шосе (між вул. Зарічанською і вул. Прибузькою), на стадії завершення виконання робіт з улаштування велопішохідної доріжки та велосмуг на вул. Трудовій (від вул. Прибузької до вул. Чорновола).
Житлова політика, містобудування, регулювання земельних відносин.
Станом на 01.10.2021 року на квартирному обліку перебуває 11375 громадян на загальних підставах, 4343 громадянина, які мають право на першочергове отримання жилих приміщень, та 945 громадян, які мають право на позачергове отримання житла.
У 2021 році за рахунок житла громади поліпшено житлові умови 46 сім’ям, у т. ч. 3 учасникам бойових дій, одній багатодітній сім’ї переселенців, 42 працівникам комунальних підприємств та установ.
У січні-серпні 2021 року підприємствами громади виконано будівельних робіт на суму 2740,3 млн. грн. У структурі будівельних робіт роботи з будівництва інженерних споруд становили 73%, будівель – 27%.
За січень-червень 2021 року у місті Хмельницькому введено у експлуатацію
108,9 тис. кв. м загальної площі житла, що на 41,2% більше, ніж за відповідний період 2020 року.
Продовжуються роботи з наповнення даними геоінформаційної системи міста.
Затверджено Детальний план території «Заріччя», виконуються роботи з розроблення дизайн-коду вулиці Подільської, внесення змін до Порядку розміщення зовнішньої реклами у місті Хмельницькому з розробленням графічних додатків.
У постійне користування юридичним особам передано 21 земельну ділянку (площею 32,7 га), у оренду юридичним особам та громадянам надано 113 земельних ділянок (площею
20,8 га), у власність громадян передано 634 земельні ділянки (площею 33, 9 га).
Надано у власність земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) 4 учасникам АТО та 1 члену сім’ї загиблого учасника АТО.
Надано 48 дозволів на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), ведення особистого селянського господарства.
Соціальний захист населення.
Проводились заходи, спрямовані на підтримку пенсіонерів, осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, багатодітних сімей, інших соціально вразливих верств населення.
У Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, зареєстровано 72,5 тис. осіб.
З бюджету громади надано одноразову матеріальну допомогу 18 тис. осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечено виплату компенсацій 482 особам, які надають соціальні послуги, відшкодовано додаткові пільги з оплати за житлово-комунальні послуги 1330 сім’ям, у складі яких двоє і більше осіб з інвалідністю І групи, особи з інвалідністю І групи по зору, сім’ям загиблих учасників бойових дій у Афганістані, учасникам АТО/ООС та членам їх сімей, членам сімей загиблих під час проведення АТО/ООС, дружини померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Проведено заміну газового обладнання 7 малозабезпеченим особам, встановлено лічильники газу 64 особам, лічильники води - 25 особам, виконано капітальний ремонт житла 2 особам.
Забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 141 особу.
Надано фінансову підтримку 45 громадським організаціям соціальної сфери, у т. ч.
27 громадським організаціям інвалідів та ветеранів.
Міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надано соціальні послуги 5128 мешканцям громади (особи похилого віку, особи з інвалідністю, особи з частковою або повною втратою рухової активності, пам’яті, особи, які перебувають у складних життєвих обставинах).
Створено відділення соціальної допомоги вдома мешканцям сіл Хмельницької міської територіальної громади (соціальні послуги надані 204 особам). Придбано 18 велосипедів для покращення роботи соціальних робітників на селі.
16 березня 2021 року розпочало роботу відділення денного, цілодобового тимчасового перебування (14 ліжко місць). Послугу цілодобового догляду отримали 40 осіб.
Створено Притулок для осіб постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознаками статі, Мобільна бригада екстреного (кризового втручання).
У центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Школа життя» пройшли курс реабілітації 104 дитини з інвалідністю (надано 13,3 тис. послуг). Оновлено електронний реєстр дітей з інвалідністю, які проживають на території громади, та проведено обстеження 354 сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю.
У Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Родинний затишок» пройшли курс реабілітації 76 молодих інвалідів. Надано 15,5 тис. соціальних послуг з денного догляду, соціальної адаптації, консультування та інформування.
У міському центрі соціальної підтримки та адаптації соціальні послуги отримала 423 особи. Функціонує відділення нічного перебування (40 ліжко-місць) та відділення підтриманого проживання (соціальний готель).
Підтримка сім’ї, дітей та молоді.
На обліку Служби у справах дітей перебуває 200 дітей: 61 дитина-сирота, 92 дитини, позбавлених батьківського піклування, 42 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах, чиї батьки ухиляються від виховання дітей, 5 дітей, які зазнали насильства.
На території громади проживає 130 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають у сім’ях опікунів і піклувальників.
Організовано 42 профілактичні рейди, обстежено умови проживання дітей у 400 сім’ях.
Проведено 18 засідань комісії з питань захисту прав дитини.
Функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу і 3 прийомні сім'ї, у яких виховуються 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Влаштовано під опіку та піклування 22 дитини, усиновлено 17 дітей, у т. ч. 1 дитина - іноземними громадянами.
На обліку перебуває 1780 багатодітних сімей (у яких виховується 5690 дітей), 115 жінок, які отримали почесне звання України «Мати-героїня».
Забезпечено виплату щомісячної грошової допомоги на кишенькові витрати 111 дітям-сиротам та дітям, які залишились без батьківського піклування.
Продовжується реалізація заходів, спрямованих на популяризацію здорового способу життя, розвиток неформальної освіти, відродження національно-патріотичного виховання, створення умов для творчого розвитку особистості, надання соціальної допомоги дітям та молоді.
Проведено фестивалі для учнівської молоді «Молодь обирає здоров’я», «My Fest», проєкти «Школа сучасного лідера», «Молодіжний подкаст на базі МЦ».
У приміщенні КУ «Молодіжний центр» спільно з представниками громадських організацій проводяться щотижневі збори волонтерів, клуб із вивчення мов #YouthSpeakingClub, клуб настільних ігор, вечори тематичного кіно (гурткова робота щомісячно охоплює близько 100 осіб) тощо. Виділено приміщення для створення Пластового центру за адресою: вул. Сковороди, 11.
У 30 гуртках та секціях Центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання займається 950 осіб. У 12 гуртках та секціях СКЦ «Плоскирів» займається у середньому 225 осіб, що на 43 особи більше, ніж у відповідному періоді 2020 року.
Плавальний басейн СКЦ «Плоскирів» (вул. Зарічанська, 11 Ж) відвідали майже 13 тис. осіб, у т. ч. 78 осіб з інвалідністю.
У таборах з денним перебуванням на базі ДЮСШ №№ 1, 2, 3 відпочило 142 дитини.
Започатковано премію міського голови «За вагомі досягнення молоді у розбудові Хмельницької міської територіальної громади в різних сферах суспільного життя». Відзначено 12 лауреатів.
Освіта.
Забезпечено функціонування 56 закладів загальної середньої освіти, у т. ч. 52 заклади комунальної власності громади. Станом на 01.09.2021 року до закладів загальної середньої освіти зараховано 38,5 тис. учнів.
У 59 закладах дошкільної освіти перебуває 13,1 тис. дітей. Різними формами дошкільної освіти охоплено 95% дітей дошкільного віку.
Відкрито ліцей спортивного профілю на базі санаторної школи-інтернату №2.
Завершено роботи з реконструкції НВО №1 на вул. Старокостянтинівське шосе, 3Б
(І черга), реконструкції з добудовою приміщень ліцею №17 під спортивну залу на вул. Героїв Майдану, 5 (І черга).
Продовжуються роботи з будівництва навчально-виховного комплексу на вул. Залізняка, 32 на 480 місць, реконструкції з добудовою їдальні до існуючого приміщення СЗОШ №8 на
вул. Я. Гальчевського, 34.
Розпочато підготовчі роботи для виготовлення проєктно-кошторисної документації на виконання робіт з будівництва закладу загальної середньої освіти на вул. Січових стрільців, 8А у м. Хмельницькому (проведено інженерно-геодезичні вишукування, конкурс на кращу проєктну пропозицію).
Виконано роботи з капітального ремонту у 31 закладі освіти, поточного ремонту – у 32 закладах. ремонту пожежної сигналізації - у 2 закладах.
Продовжуються роботи з утеплення фасаду та сходового майданчика палацу творчості дітей та юнацтва.
На поліпшення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти спрямовано 9,1 млн. грн. (250 грн. на 1 учня), закладів дошкільної освіти – 4,8 млн. грн. (350 грн. на 1 дитину).
Придбано профільні кабінети для 15 закладів освіти, смарт-борди - для 9 шкіл, кухонне обладнання - для 23 закладів.
Для забезпечення перших класів Нової української школи придбано лазерні багатофункціональні пристрої, інтерактивні дошки, проектори, комп'ютери, ноутбуки, планшети, парти.
Завершено роботи з реконструкції спортивного майданчика НВК №31, ЗОШ №13, капітального ремонту спортивних майданчиків Пироговецького ліцею, ЗОШ №22 , СЗОШ №12, ігрового майданчика СЗОШ №32.
Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими потребами, шляхом залучення їх до навчання в інклюзивних класах та групах функціонує 32 заклади загальної середньої освіти (297 учнів з особливими освітніми потребами) та 24 заклади дошкільної освіти (234 дитини з особливими освітніми потребами), де запроваджено інклюзивне навчання.
Здійснює роботу молодіжна студія кар’єрного розвитку «Вектор.ocz» щодо популяризації робітничих професій, формування кар’єрних, підприємницьких компетентностей майбутніх кваліфікованих робітників.
Охорона здоров’я.
Первинну медичну допомогу на території громади забезпечують 2 центри первинної медико-санітарної допомоги, до структури яких входить 31 сімейна амбулаторія (6 амбулаторій - на території сіл).
Загальна потужність медичних закладів, які надають стаціонарну допомогу, складає 1520 ліжок. Збільшено ліжковий фонд КП «Хмельницька міська лікарня» з 700 до 760 ліжок, КП «Хмельницька інфекційна лікарня» - з 150 до 200 ліжок. У амбулаторно-поліклінічних закладах - 294 ліжка денного стаціонару.
Первинну медичну допомогу надають 154 лікаря загальної практики-сімейної медицини, 53 лікарі-педіатри, 7 лікарів-терапевтів. Лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги укладено з мешканцями 268,2 тис. декларацій, з лікарями приватних клінік - 9,4 тис. декларацій, з лікарями-фізичними особами-підприємцями - 6,7 тис. декларацій.
Забезпечено лікарськими засобами на пільгових умовах під час амбулаторного лікування пацієнтів на суму 5,1 млн. грн. Проведено пільгове протезування зубів для 283 осіб (56 учасників бойових дій та інваліди війни, 90 інвалідів загального захворювання, 137 ветеранів праці та пенсіонерів за віком). Також послуги на пільгових умовах надано 27 учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, 210 учасникам АТО/ООС. Забезпечено аналоговими слуховими апаратами 34 особи з інвалідністю.
Придбано діагностичне та лікувальне обладнання на суму 15,0 млн. грн., а саме:
5 апаратів ШВЛ, 12 моніторів пацієнта, 40 кисневих концентраторів, 12 моніторів пацієнта для КП «Хмельницька міська лікарня», опромінювач для обігріву новонароджених, інкубатор, спеціалізований автомобіль екстреної медичної допомоги (неонатальний) для КП «Хмельницька міська дитяча лікарня», автоматичний біохімічний аналізатор, 3 системи моніторингу, апарат ШВЛ, санітарний автомобіль для КП «Хмельницька інфекційна лікарня», УЗД апарат, 3 монітори пацієнта для КП «Хмельницький міський перинатальний центр», веноскоп (візуалізатор вен), комунікаційну систему для пацієнтів з обмеженими можливостями для КП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр».
Завершено капітальний ремонт сантехнічних вузлів І поверху корпусу №1, приміщення ІІ поверху та центрального входу відділення амбулаторного гемодіалізу корпусу №4, клініко-діагностичної лабораторії КП «Хмельницька міської лікарня».
Виконано капітальний ремонт (із заміною дверей) тераси корпусу №3 КП «Хмельницька інфекційна лікарня».
Проведено капітальний ремонт сантехнічних вузлів поліклінік №№ 1, 2, 4, «КП Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр». Проводяться роботи з капітального ремонту приміщення інфекційного відділення поліклініки №4 для облаштування баклабораторії.
Продовжуються роботи з реконструкції відділення невідкладної допомоги та реанімації, капітального ремонту (заміни) 2 ліфтів у головному корпусі КП «Хмельницька міська дитяча лікарня».
Виконуються роботи з ремонту вхідного ганку з облаштуванням підйомника для маломобільних груп населення КП «Медичний стоматологічний центр».
З бюджету громади виплачено муніципальну надбавку медичним працівникам, які безпосередньо задіяні у наданні медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19 (3,7 млн. грн.).
У 2021 році зріс показник захворюваності на пневмонії: захворіло 5786 дорослих та 161 дитина (у відповідному періоді 2020 року – 1419 дорослих, 456 дітей). Із загальної кількості пневмоній 4532 випадки у дорослих осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19 та 30 у дітей. Показник захворюваності складає 265,3 на 10 тис. дорослого населення (96,5 – у відповідному періоді 2020 року).
Громада активно долучилась до вакцинації від COVID-19. Станом на 01.10.2021 року щеплено 61,3 тис. осіб, з них 49,1 тис. осіб щеплено повним циклом (2 дози).
Культура, туризм.
Проведено 181 загальноміський культурно-мистецький захід, частина яких відбулася у онлайн форматі. Зокрема, проведено 18 іміджевих заходів: етнофестиваль «Дар», виставка-конкурс фотографій «Різдвяний Хмельницький», Марш Героїв до Дня Небесної Сотні, перформанс на Проскурівській з нагоди 207-ї річниці від дня народження Т. Шевченка, XXIII міжнародний фестиваль «Відлуння» онлайн, міський конкурс дитячих художніх робіт «Портрет моєї матусі», День Героїв, рок-фестиваль «Rock&Buh», джазовий фестиваль «Джаз Фест Поділля», показ футбольних матчів збірної України на «Євро 2020» тощо. Вперше відбулись фестиваль оригінальних мистецтв та вогняних шоу-програм «zLightsFest», І відкритий фестиваль традиційного українського народного танцю «Проскурівські клейноди», Польський пікнік, стріт-арт проєкт «Вони любили наше місто. А ти?!».
В умовах адаптивного карантину активно був задіяний міський культурний простір просто неба: пішохідна Проскурівська, Мистецький дворик, парки і сквери, майданчики у мікрорайонах міста (проводились концертні програми учнівських творчих колективів мистецьких шкіл, муніципального академічного камерного хору, кінопокази, художній пленер, цикл заходів «Бібліотечне літо» тощо).
Підтримано 66 громадських ініціатив щодо культурних подій та заходів.
Моно-театром «Кут» проведено 40 вистав, у т. ч. 25 вистав проєкту «Молода еліта міста», 1 виставу у рамках проєкту «Ветеран», 8 вистав онлайн у рамках фестивалю «Відлуння».
У музеях організовано 36 виставок (залучено 9,5 тис. відвідувачів), проведено 81 екскурсію. У фонди музеїв надійшло 511 предметів.
У Музеї історії міста проведено круглий стіл «Символіка міста Хмельницького - центру міста і громади: історія та перспективи розвитку», розроблено екскурсію «Проскурів в роки Української революції 1917-1921 р. р.», запроваджено цикл відеорозповідей «Пісенна спадщина Поділля». У Музеї-студії фотомистецтва проведено онлайн фотовиставку «Весняний Хмельницький, 2021», флешмоб «MuseumSelfieDay–2021».
Проведено заходи щодо трансформації закладів культури сільських населених пунктів (створено 5 центрів культури і дозвілля у старостинських округах). До централізованої бібліотечної системи приєднано 12 філій та 3 пункти.
Створено комунальне підприємство «Хмельницький туристично-інформаційний центр», розроблено Програму розвитку інформаційної інфраструктури туристичних послуг. Відкрито офіс Туристично-інформаційного центру (ТІЦ) біля кінотеатру ім. Т. Шевченка, встановлено 10 сенсорних інформаційних кіосків, створено та наповнюється актуальною інформацією інтернет-сайт https://khmel.travel/.
У Центральній публічній бібліотеці створено мобільний консультативний центр «Цифрова освіта». Хаби цифрової освіти діють у 15 бібліотеках–філіях централізованої бібліотечної системи (13 міських та у бібліотеках-філіях сіл Пирогівці і Масівці). Фонди бібліотек поповнилися на 6,6 тис. примірників нових книг. Вперше придбано 13 примірників дитячих книг з шрифтом Брайля. Придбано 217 примірників книг місцевих авторів.
Продовжуються роботи з капітального ремонту прилеглої території школи мистецтв «Райдуга» («Мистецький сад»), реконструкції будівлі краєзнавчого музею під музейний комплекс історії та культури на вул. Свободи, 22.
Фізична культура і спорт.
Реалізовувались заходи, спрямовані на розвиток фізичної культури і спорту. Проведено 110 міських спортивно-масових заходів, 190 навчально-тренувальних зборів, профінансовано участь спортсменів у 25 обласних, 90 всеукраїнських змаганнях.
Проведено чемпіонати міста з футзалу серед юнаків (48 команд) та дорослих
(96 команд), чемпіонат та Кубок міста з міні-футболу (51 команда).
Проведено міські Спартакіади серед учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів, чемпіонати міста та міські турніри з легкої атлетики, регбі, кульової стрільби, художньої гімнастики, волейболу, гандболу, тенісу, шахів тощо).
Проведено змагання «Нова пошта напівмарафон», «Khmelnytskyi Love Island Swim» (понад 200 учасників з України). У рамках молодіжно-спортивного фестивалю «My fest» відбулися змагання найсильніших атлетів України на чолі з В. Вірастюком.
Проведено змагання з дуатлону (плавання, біг), триатлону (плавання, велосипед, біг), де приймали участь спортсмени олімпійської збірної команди України.
Проведено День здоров'я, у рамках якого відбулись спортивні змагання з різних видів спорту.
Здійснено виплату персональних стипендій міської ради 20 кращим спортсменам та премій кращим 20 тренерам.
Продовжуються роботи з будівництва Палацу спорту.
Охорона навколишнього природного середовища.
Забезпечувалось виконання природоохоронних заходів, передбачених Програмою охорони довкілля Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки. Зокрема, організовано проведення заходів з прибирання зелених зон під час місячника санітарної очистки та благоустрою.
18 вересня 2021 року спільно з представниками Хмельницького національного університету, Хмельницького регіонального офісу водних ресурсів, громадськими активістами від Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» проведено акцію «Всесвітній день прибирання».
За результатами моніторингу стану атмосферного повітря загальний рівень забруднення по місту за останні 5 років коливається від 4,2 до 4,6 (індекс забруднення атмосферного повітря (ІЗА)) і характеризується як середній.
З метою збереження та поліпшення стану навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів проводились заходи з біологічної меліорації водойм (вселення хлорели у Хмельницьке водосховище); обстеження прибережних смуг річок Південний Буг, Плоска, Кудрянка, водних об’єктів та гідротехнічних споруд на території громади; встановлення (поновлення) знаків-аншлагів, межових знаків на території об’єктів природно-заповідного фонду; проведення науково-технічних конференцій і семінарів, організація виставок, фестивалів та інших заходів щодо пропаганди охорони навколишнього природного середовища, видання поліграфічної продукції з екологічної тематики тощо; заходи щодо запобігання інтродукції та поширення чужорідних видів рослин, які загрожують природним екосистемам - викошування борщівника Сосновського.
З метою утримання у належному стані заплав та русел річок, водойм, їх захисту від забруднення та засмічення проводяться роботи з обкошення та прибирання від стихійних сміттєзвалищ прибережних смуг річок Плоска, Кудрянка, Південний Буг.
Продовжувались роботи з капітального ремонту-розчистки русла річки Південний Буг від намулу, відкладів, завалів у межах міста (від вул. Трудової до вул. С. Бандери).
На території парків, скверів, уздовж алей, у межах смуг вулиць і доріг висаджено понад 365 дерев та кущів, упорядковано газони та квітники.
Виконується землевпорядна документація на 7 земельних ділянок під їх відведення під парки, сквери, зелені зони.
За результатами здійснення контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства та Правил благоустрою території міста Хмельницького складено 306 протоколів про адміністративні правопорушення (за аналогічний період 2020 року – 204 протоколи).
Продовжується робота над реалізацією проєкту «Розумне довкілля. Хмельницький».
Розпочато роботу над Планом дій «Зелене місто» у рамках Програми ЄБРР «Зелені міста».
Розроблено техніко-економічне обґрунтування з поділом на черги проєкту «Реконструкція полігону твердих побутових відходів з метою запобігання виникнення надзвичайної екологічної ситуації за адресою: Хмельницький, пр. Миру, 7», отримано позитивний експертний висновок.
Завершується робота над розробкою проєкту «Нове будівництво самопливного каналізаційного колектора Хмельницького полігону ТПВ за адресою: м. Хмельницький,
пр. Миру, 7».
Придбано бульдозер для виконання робіт на полігоні твердих побутових відходів.
29 вересня 2021 року відкрито навчальний центр поводження з відходами «Гуфі-центр» - простір, де у інтерактивній формі школярі, студенти, дорослі знайомляться з впливом відходів на довкілля, особливостями поводження з відходами та специфікою роботи сміттєпереробного комплексу.
Придбано 25 комплектів контейнерів для роздільного збирання відходів та 25 боксів для батарейок для продовження практики сортування сміття у закладах освіти.
З метою зменшення негативного впливу небезпечних відходів, для збору та подальшої утилізації небезпечних відходів продовжує працювати екобус, за допомогою якого зібрано та передано на утилізацію батарейки (2 т), лампи люмінесцентні та енергозберігаючі (7,9 тис. шт.), термометри (873 шт.). Працює Центр управління відходами (м. Хмельницький, пр. Миру, 7). Проводиться робота з ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території громади.
Завершено роботи з встановлення підземних контейнерів на вул. Соборній, 26, вул. Володимирській, 78.
Постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота у засобах масової інформації про екологічний стан громади, дотримання Правил благоустрою, сортування сміття, заборону спалювання залишків сухої рослинності та відходів, шкоду та небезпеку при спалюванні штучних квітів тощо.
Техногенна безпека, забезпечення правопорядку, охорона праці.
Підготовка цивільного захисту громади здійснювалась з урахуванням реальної оцінки техногенного, природного та екологічного стану, вірогідності виникнення можливих надзвичайних ситуацій.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 року №338-р Хмельницька міська ланка територіальної підсистеми ЄДС цивільного захисту працює у режимі надзвичайної ситуації.
Ведеться облік захисних споруд цивільного захисту, найпростіших укриттів та споруд подвійного призначення. Обстежено 12 захисних споруд цивільного захисту комунальної власності, 22 – приватної, 12 – державної.
Проведено спільні об’єктові тренування оперативних служб щодо реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру на потенційно небезпечних об’єктах області та об’єктах з масовим перебуванням людей.
Проводились перевірки системи оповіщення з включенням електросирен.
Пройшли навчання у сфері цивільного захисту 96 осіб.
З метою набуття навичок з виконання спеціальних робіт та заходів за умов надзвичайних ситуацій, перевірки в цілому до готовності проведено спеціальні тренування (навчання) на МКП «Хмельницькводоканал», МКП «Теплокомуненерго», КП «Південно-Західні тепломережі»,
КП «Хмельницька міська лікарня», ПрАТ «Хмельпиво».
Здійснено підготовку та проведення практичних заходів щодо безаварійного пропуску на водних об’єктах льодоходу та весняного паводку з відпрацюванням планів взаємодії з службами цивільного захисту.
Поведено щорічний конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».
Вживались заходи щодо сприяння створенню безпечних та нешкідливих умов праці на підприємствах міста, профілактики та запобігання нещасним випадкам на виробництві, зокрема проведено 36 планових перевірок стану охорони праці на підприємствах, у закладах комунальної форми власності, 59 обстежень щодо безпечної експлуатації дитячих атракціонів, 14 перевірок щодо організації безпечного перебування дітей у освітніх закладах, вивчення стану роботи з питань безпеки життєдіяльності та попередження дитячого травматизму.
Бюджетно-фінансова політика.
За 9 місяців 2021 року зведений обсяг доходів бюджету громади склав 2425,8 млн. грн., що на 511,4 млн. грн. більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
До загального та спеціального фондів бюджету громади надійшло власних доходів у сумі 1752,1 млн. грн., що становить 105,6% до запланованих обсягів. У порівнянні з відповідним періодом 2020 року надходження збільшились на 330,3 млн. грн. або на 23,2%.
У структурі доходів загального фонду бюджету громади (без урахування трансфертів) найбільша питома вага належить податку на доходи фізичних осіб – 64% (1119,7 млн. грн.), єдиному податку – 16% (284,5 млн. грн.), платі за землю – 8,0% (138,9 млн. грн.), акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами (разом з пальним) – 6,0% (105,2 млн. грн.), податку на нерухомість - 1,6%
(14,6 млн. грн.).
Отримано субвенції з державного та обласного бюджетів у сумі 572,2 млн. грн., у т. ч. освітня субвенція – 458,5 млн. грн., субвенція на будівництво Палацу спорту на вул. Прибузькій, 5/1А – 53,8 млн. грн., субвенція на будівництво школи на вул. Залізняка, 32 – 16,0 млн. гривень.
Отримано дотацію з обласного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у сумі 9,1 млн. грн.
Власні надходження бюджетних установ склали 92,4 млн. грн., що на 33,4 млн. грн. більше, ніж за 9 місяців 2020 року. З бюджету громади до державного бюджету перераховано реверсну дотацію на зміцнення бюджетної забезпеченості інших територіальних громад у сумі 55,0 млн. гривень.
Видатки бюджету громади склали 2378,1 млн. гривень. Найбільший обсяг видатків спрямовано на фінансування галузей освіти – 1268,2 млн. грн. (53,3%), житлово-комунального господарства – 284,3 млн. грн. (12,0%), капітального будівництва – 165,0 млн. грн. (6,9%), соціального захисту населення – 160,4 млн. грн. (6,7%), культури – 98,5 млн. грн. (4,1%), спорту і молоді – 76,2 млн. грн. (3,2%), охорони здоров’я – 73,5 млн. грн. (3,1%).
Обсяг видатків бюджету розвитку громади склав 228,3 млн. грн., що майже на рівні показника за відповідний період минулого року.
Управління майном територіальної громади.
Для забезпечення прозорості передачі у оренду нерухомого майна комунальної власності на офіційному сайті міської ради (порталі відкритих даних MyCity, розділ «Влада» - «Відкриті дані») оприлюднено перелік об’єктів комунальної власності (будівель, приміщень), які передані у оренду та користування, перелік відомостей про договори безоплатного та постійного користування, перелік вільних приміщень, які можуть бути передані в оренду.
Надання у оренду комунального майна та продовження строку дії договорів оренди здійснюється через електронні аукціони, що проводяться у режимі реального часу із використанням електронної торгової системи «Прозорро.Продажі». Створено два типи переліків, які включають інформацію про майно, яке надається через аукціони (комерційно-привабливе майно), та майно, яке може надаватись у оренду без аукціону.
Всього у орендному користуванні знаходиться 784 об’єкта нерухомого майна комунальної власності (площею 86 тис. кв. м), що на 26 од. менше, ніж за відповідний період 2020 року, що пов’язано із встановленням загальнодержавного карантину та протиепідемічних обмежувальних заходів.
Станом на 01.10.2021 року проведено 378 аукціонів з оренди нежитлових приміщень на суму 1,7 млн. грн. За результатами проведених аукціонів передано у оренду 82 приміщення, продовжено строк дії договорів оренди 114 орендарям. Отримано орендної плату у сумі 17,9 млн. грн., що на 2,9 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2020 року.
Аукціони з продажу об’єктів нерухомого майна комунальної власності громади проводились із використанням електронної торгової системи «Прозорро.Продажі». Станом на 01.10.2021 року було виставлено 7 об’єктів зі стартовою ціною 5,4 млн. грн. (сума, заявлена переможцями, становила 9,4 млн. грн.).
Продовжується реєстрація права власності на нерухоме майно, яке перебуває у власності громади (зареєстровано право власності на 100 об’єктів нерухомості).
Виконано роботи з поліпшення стану об’єктів комунальної власності на суму 725,5 тис. грн.
За підсумками І півріччя 2021 року загальний фінансовий результат комунальних підприємств громади збитковий і становить 64,7 млн. грн. (І півріччя 2020 року - прибуток у сумі 78,4 млн. грн.).
Кількість прибуткових підприємств - 25 (64,1% від загальної кількості підприємств), сума прибутків - 43,5 млн. грн. Від виконання додаткових робіт, надання послуг комунальні підприємства отримали доходи у сумі 39,5 млн. грн., що 18,3% більше, ніж у відповідному періоді 2020 року.
Кількість збиткових підприємств - 14 (35,9% від загальної кількості підприємств), сума збитків - 108,2 млн. грн.
2 .ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ.
2.1. Промисловість та підприємництво.
Проблемні питання.
Недостатність кваліфікованих робітничих кадрів, управлінського персоналу суб'єктів малого та середнього підприємництва, спроможного розвивати бізнес у складних економічних умовах.
Низький рівень кооперування підприємств різних галузей промисловості.
Відсутність ефективної для бізнесу системи фінансової підтримки інвестиційних проєктів.
Незначна державна підтримка, що регулює інвестування капіталу на території України, у деяких випадках відсутність фінансування програм та заходів з провадження інвестиційної діяльності.
Відсутність достатньої інформації про стан регіональних і міжнародних ринків.
Мета: забезпечення конструктивного діалогу з підприємницьким середовищем, створення умов для підвищення конкурентоспроможності промисловості та підприємництва.
Пріоритетні завдання.
Забезпечення нових можливостей для розвитку промисловості, зміцнення співпраці між підприємствами, інвесторами та іншими зацікавленими сторонами.
Забезпечення доступу суб’єктів підприємництва до фінансових ресурсів.
Сприяння у підвищенні кваліфікації персоналу суб’єктів господарської діяльності.
Сприяння у пошуку нових ринків збуту, популяризація місцевого виробника.
Розвиток молодіжного підприємництва.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Створення індустріального парку «Хмельницький», у т. ч. будівництво зовнішніх мереж газо-, водопостачання, каналізації, під’їзної дороги |
Управління економіки, керуюча компанія, управління капітального будівництва, управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади, обласний бюджет, інші кошти |
Об’єкти інфраструктури – 4 од.
|
Надання фінансової підтримки суб’єктам підприємництва шляхом часткового відшкодування з бюджету громади відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами підприємництва для реалізації інвестиційних проєктів |
Управління економіки
|
Бюджет громади |
Кількість суб’єктів підприємництва, що отримали фінансову підтримку – 10 од. Кількість створених робочих місць – 100 од. |
Проведення засідань Ради бізнесу при Хмельницькому міському голові, зустрічей, круглих столів за участю представників бізнесу |
Управління економіки |
Бюджет громади |
Кількість заходів – 5 од.
|
Проведення часткового відшкодування участі місцевих товаровиробників у ярмарково-виставкових заходах |
Управління економіки
|
Бюджет громади |
Кількість місцевих товаровиробників, що отримали відшкодування – 20 од. |
Реалізація проєкту «Школа молодого підприємця» |
Управління економіки |
Бюджет громади |
Кількість осіб, що пройшли навчання – 50 |
Впровадження маркетингової стратегії проєкту «Купуй Хмельницьке!» |
Управління економіки |
Бюджет громади |
Кількість залучених місцевих товаровиробників – не менше 50 |
Підтримка інформаційно-консультаційного ресурсу для бізнесу |
Управління економіки
|
Бюджет громади |
Кількість відвідувачів ресурсу – 1000 |
Забезпечення функціонування центру підтримки інновацій та підприємництва iHUB |
Управління економіки |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість осіб, що скористалися послугами iHUB – не менше 500 |
Сприяння розвитку ІТ-сектору |
Управління економіки
|
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість заходів – 5 од. |
Підтримка кластерних ініціатив та інших об’єднань |
Управління економіки, ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР»
|
Бюджет громади, державний бюджет, інші кошти |
Кількість заходів – 4 од. |
Сприяння у проведенні fashion-фестивалів, показів |
Управління економіки
|
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість fashion-фестивалів, показів – 1 од. |
Проведення конкурсного відбору підприємницьких бізнес ініціатив (ідей), стартапів |
Управління економіки |
Бюджет громади |
Кількість заявок, поданих на участь у конкурсі – 10 од. Кількість реалізованих ініціатив – 3 |
Проведення міжнародного бізнес-форуму |
Управління економіки, організаційний комітет |
Бюджет громади |
Кількість учасників форуму – 300 осіб |
Навчання вчителів та учнів щодо створення стартапів та написання бізнес-планів, проведення конкурсу учнівських стартапів |
КУ «Агенція розвитку Хмельниць-кого», Департамент освіти та науки |
Бюджет громади, грантові кошти |
Кількість проведених тренінгів – 2 од. Кількість учнів, що взяли участь у конкурсі – 200 осіб |
Забезпечення відповідності підготовки робітничих кадрів та спеціалістів потребам ринку праці громади |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Обсяг регіонального замовлення – 865 осіб |
Активізація впровадження дуальної освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти |
Департамент освіти та науки |
|
Кількість професій – 10 од. |
Очікувані результати.
Збільшення надходжень коштів до бюджету громади від діяльності суб’єктів підприємництва на 5%.
Збільшення кількості діючих суб’єктів підприємництва на 5%.
Збільшення обсягів реалізації продукції на 10%.
2.2. Агропромисловий комплекс.
Проблемні питання.
Відсутність мотивації сільських жителів до розвитку галузі скотарства молочного напрямку.
Відсутність спеціалізованої державної підтримки галузі тваринництва фізичним особам, діяльності виробників органічної сільськогосподарської продукції.
Низький рівень задоволення споживчих потреб населення органічною продукцією місцевого виробництва.
Мета: створення передумов для ефективного розвитку сільськогосподарського виробництва, підвищення продуктивності агропромислового сектору.
Пріоритетні завдання.
Забезпечення зростання обсягів виробництва молока домогосподарствами.
Сприяння розвитку ринку екологічних та органічних продуктів, збільшення ефективності виробництва та переробки органічної продукції.
Сприяння модернізації матеріально-технічної бази сільськогосподарських товаровиробників.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
|
|
Надання фінансової підтримки фізичним особам, які забезпечили приріст поголів’я корів власного відтворення |
Управління економіки |
Бюджет громади |
Кількість фізичних осіб, що скористались підтримкою – 6 осіб |
|
|
Проведення навчань та інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо створення сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів |
Управління економіки |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість проведених заходів – 2 од. |
|
Кількість проведених заходів – 2 |
Часткове відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва |
Управління економіки
|
Бюджет громади |
Кількість товаровиробників, що отримали відшкодування – 3 од. Кількість сертифікатів – 9 од. |
|
|
Сприяння будівництву нових та модернізації існуючих сільськогосподарських об’єктів (господарських, виробничих та допоміжних споруд) |
Управління економіки, сільськогоспо-дарські товаровироб-ники |
Державний бюджет, інші кошти |
Кількість модернізованих сільськогосподар-ських об’єктів – 3 од. |
|
|
Сприяння у оновленні сільськогосподарської техніки, агрегатів та обладнання |
Управління економіки, сільськогоспо-дарські товаровироб-ники |
Державний бюджет, інші кошти |
Кількість придбаної сільськогосподарської техніки, агрегатів, обладнання – 3 од. |
|
|
Сприяння у отриманні державної фінансової підтримки сільгосптоваровиробникам |
Управління економіки, сільськогоспо-дарські товаровироб-ники |
Державний бюджет |
Кількість фізичних осіб, що скористались підтримкою – не менше 35 осіб
|
|
Очікувані результати.
Утворення кластерів та кооперативних об’єднань, од.
Збільшення кількості новостворених робочих місць, %.
Збільшення обсягів реалізації сільськогосподарської продукції на 4%.
Збільшення кількості діючих суб’єктів підприємництва у галузі органічного виробництва, од.
2.3. Зовнішньоекономічна та інвестиційна діяльність.
Проблемні питання.
Законодавче обмеження можливостей надавати додаткові пільги для іноземних інвесторів.
Неврегульованість земельних правовідносин, що звужує ефективне використання інвестиційних ресурсів.
Мета: розвиток міжнародного співробітництва та удосконалення інвестиційної політики громади в умовах пандемії.
Пріоритетні завдання.
Промоція громади та популяризація її інвестиційного потенціалу.
Реалізація міжнародних програм та проєктів для розвитку громади.
Зміцнення побратимських відносин, розширення міжнародних зв’язків громади з муніципалітетами за кордоном.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Підтримка у актуальному стані інформаційно-промоційних матеріалів щодо зовнішньоекономічного та інвестиційного потенціалу громади |
Управління економіки, КУ «Агенція розвитку Хмельницького» |
Бюджет громади |
Інформаційно-промоційні матеріали – 4 од. Електронна презентація – 1 од. |
Інформаційне забезпечення щодо інвестиційних можливостей громади, застосування механізму прямого маркетингу |
КУ «Агенція розвитку Хмельницького» |
Бюджет громади |
Кількість надісланих повідомлень – 500 од. |
Промоційна підтримка розвитку бренду, проведення рекламних кампаній, у т. ч. з використанням каналу комунікації «Хмельмен» |
КУ «Агенція розвитку Хмельницького» |
Бюджет громади, грантові кошти |
Кількість промокампаній – 8 од. |
Налагодження співпраці з представниками міжнародних установ, фінансових інституцій |
Управління економіки |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість заходів – до 15 од. |
Налагодження співпраці з іноземними містами та встановлення партнерських і побратимських зв’язків |
Управління економіки |
Бюджет громади |
Кількість заходів – 10 од. |
Участь представників бізнесу та влади у бізнес-зустрічах, інвестиційних форумах, конференціях тощо |
Управління економіки |
Бюджет громади |
Кількість заходів – 10 од.
|
Сприяння у налагодженні співпраці бізнес спільноти з Офісом розвитку підприємництва та експорту |
Управління економіки |
|
Кількість суб’єктів господарювання – 10 од. |
Сприяння суб’єктам господарювання у отриманні фінансово-кредитних, грантових ресурсів, залученні коштів міжнародної технічної допомоги |
КУ «Агенція розвитку Хмельницького |
|
Кількість розроблених проєктів – 8 од.
|
Здійснення заходів з налагодження ефективної системи супроводу інвестора |
КУ «Агенція розвитку Хмельницького» |
|
Кількість потенційних інвесторів – 5 од. |
Очікувані результати.
Залучення грантових, кредитних, інвестиційних коштів у розвиток громади.
Збільшення обсягів експорту товарів місцевого товаровиробника на 9,0%.
2.4. Споживчий ринок та сфера послуг.
Проблемні питання.
Необхідність модернізації та розвитку інфраструктури ринків.
Незадовільний естетичний вигляд тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Мета: створення сприятливого середовища для розвитку споживчого ринку, покращення якості та забезпечення територіальної доступності торговельного та побутового обслуговування мешканців громади.
Пріоритетні завдання.
Сприяння розвитку інфраструктури ринків, створенню умов для здійснення торговельної діяльності, підвищення якості обслуговування споживачів.
Упорядкування та розвиток мережі торгівлі та сфери послуг.
Популяризація та підтримка місцевих товаровиробників, майстрів, сприяння їх виходу на споживчий ринок.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Сприяння розширенню мережі об’єктів торгівлі та сфери послуг, у т. ч. місцевих виробників |
Управління торгівлі |
|
Відкриття нових об’єктів – 50 од. Збільшення кількості об’єктів фірмової торгівлі – на 5 од. |
Проведення тематичних ярмарків, конкурсів, фестивалів |
Управління торгівлі |
|
Кількість ярмарків – 4 од. Кількість фестивалів- 5 од. Кількість конкурсів – 1 од. |
Сприяння модернізації інфраструктури ринків |
Управління торгівлі, ГО «Асоціація Хмельницьких ринків» |
Інші кошти |
Кількість ринків – 4 од. |
Впорядкування розміщення стаціонарних тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, приведення їх до єдиного архітипу, демонтаж самовільно розміщених тимчасових споруд |
Управління торгівлі, управління архітектури та містобудування |
Інші кошти |
Кількість тимчасових споруд, які змінили архітип – 50 од. |
Проведення конкурсів на право розміщення пересувних тимчасових споруд через систему «Прозорро» |
Управління торгівлі |
|
Кількість об’єктів торгівлі – 4 од. |
Забезпечення дотримання Порядку розміщення відкритих майданчиків для харчування біля закладів ресторанного господарства |
Управління торгівлі |
|
Кількість укладених договорів про встановлення особистого строкового сервітуту – 100 од. Збільшення надходжень до бюджету громади - на 50 тис. грн. |
Очікувані результати.
Розвиток мережі закладів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг.
Збільшення обсягів роздрібного товарообороту на 10%.
2.5. Грошові доходи населення та ринок праці.
Проблемні питання.
Дисбаланс попиту та пропозицій робочої сили.
Наявність «тіньової» зайнятості та «тіньової» заробітної плати.
Працевлаштування осіб, які не здатні на рівні конкурувати на ринку праці, у т. ч. учасників бойових дій–учасників АТО/ООС.
Низький рівень заробітної плати, наявність заборгованості із виплати заробітної плати.
Мета: сприяння зайнятості населення, збільшенню рівня заробітної плати, легалізація «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати.
Пріоритетні завдання.
Сприяння працевлаштуванню безробітним, підвищенню престижу робітничих професій.
Створення умов для підвищення рівня доходів населення, «детінізації» заробітної плати, легалізації трудових відносин, недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Сприяння працевлаштуванню незайнятого населення на вільні та новостворені робочі місця, у т. ч. осіб, які не здатні на рівні конкурувати на ринку праці, внутрішньопереміщених осіб, учасників АТО/ООС |
Міський центр зайнятості |
Інші кошти |
Кількість працевлаштованих незайнятих громадян – 3 тис. осіб
|
Розширення видів та напрямків професійного навчання безробітних під конкретні замовлення роботодавців |
Міський центр зайнятості |
Інші кошти |
Чисельність осіб, охоплених професійним навчанням під конкретні замовлення роботодавців – 250 осіб |
Проведення профорієнтаційних заходів, спрямованих на підвищення престижу робітничих професій та мотивацію молоді до свідомого вибору професій, актуальних на ринку праці |
Міський центр зайнятості, Департамент освіти та науки
|
Інші кошти |
Кількість заходів – 100 од.
|
Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання за місцем здійснення діяльності щодо легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати, додержання законодавства про працю |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
Кількість охоплених суб’єктів господарювання – 5000 од. |
Здійснення контролю за забезпеченням збільшення рівня заробітної плати, своєчасності та повноти погашення заборгованості із виплати заробітної плати, легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
Кількість засідань та нарад – 12 од.
|
Розміщення соціальної реклами, розповсюдження «пам’яток» для роботодавців та працівників, забезпечення роботи телефонів «гарячої лінії» з питань легалізації «тіньової» зайнятості та «тіньової» заробітної плати, відповідальності за порушення трудового законодавства |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
Кількість розповсюджених «пам’яток» - 5 тис. од. Кількість повідомлень у ЗМІ – 12 од. |
Очікувані результати.
Зростання середньомісячної заробітної плати на 7,4%.
Зменшення заборгованості з виплати заробітної плати.
2.6. Інформаційна та адміністративна політика.
Проблемні питання.
Обмеження можливостей щодо розвитку певних видів комунікацій у зв᾽язку із дією протиепідемічних обмежень, пов᾽язаних із поширенням коронавірусної інфекції COVID 19.
Недостатній рівень розвитку цифрової інфраструктури громади, активності та цифрової грамотності мешканців.
Відсутність єдиного центру комплексної координації ситуацій та оперативного реагування з усіма оперативними службами міста.
Відсутність електронних сервісів надання муніципальних послуг.
Мета: розвиток електронного урядування та електронної демократії, сучасних інформаційних технологій, якісне надання адміністративних послуг.
Пріоритетні завдання.
Покращення інформаційного забезпечення мешканців громади, залучення громадськості до вирішення питань місцевого значення.
Вдосконалення елементів електронного урядування.
Розвиток інформаційних технологій та інформаційних систем.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Забезпечення всебічного та об’єктивного висвітлення економічного, господарського, культурного, соціального життя територіальної громади |
Управління організаційно-інформаційної роботи та контролю |
|
Кількість інформаційних матеріалів – 2000 од.
|
Підтримка громадських ініціатив та сприяння розвитку інституцій громадянського суспільства |
Управління організаційно-інформаційної роботи та контролю |
|
Підтримка громадських ініціатив – 10 од. Засідання громадської ради – 10 од. |
Проведення консультацій з громадськістю з важливих питань життєдіяльності громади |
Управління організаційно-інформаційної роботи та контролю |
|
Консультації у формі відкритого громадського обговорення – 8 од. Кількість учасників громадських обговорень – 1 тис. осіб. |
Придбання обладнання для системи відеоспостереження за громадськими місцями, дорожнім рухом |
Виконавчий комітет міської ради, ХМКП «Хмельницьк-інфоцентр» |
Бюджет громади |
Кількість встановлених відеокамер – 40 од. |
Придбання обладнання для моніторингового центру та створення робочих місць колективного управління, контролю та швидкого реагування за безпекою |
Виконавчий комітет міської ради, ХМКП «Хмельницьк-інфоцентр» |
Бюджет громади |
Кількість облаштованих робочих місць – 3
|
Збільшення кількості адміністративних послуг, які можуть надаватися через управління адміністративних послуг |
Управління адміністратив- них послуг |
|
Розширення спектру послуг |
Збільшення кількості електронних публічних послуг, підключення до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів |
Управління адміністративних послуг, ХМКП «Хмельницьк-інфоцентр», виконавчі органи |
|
Кількість електронних послуг –30 |
Проведення інформаційних кампаній, спрямованих на популяризацію цифрових технологій, навичок та компетентностей |
ХМКП «Хмельницьк-інфоцентр», виконавчі органи |
|
Кількість інформаційно-освітніх заходів – не менше 10 |
Створення інформаційно-розрахункового комплексу системи мереж водопостачання та водовідведення |
Управління комунальної інфраструкту-ри, МКП «Хмельницьк-водоканал» |
Інші кошти |
Кількість систем – 2 од. |
Забезпечення діяльності комітетів самоорганізації населення |
Виконавчий комітет міської ради |
Бюджет громади |
Кількість комітетів самоорганізації населення – 4 од. |
Очікувані результати.
Покращення інформаційного забезпечення мешканців громади.
Розвиток геоінформаційної системи.
Покращення якості надання адміністративних послуг.
3.1. Житлово-комунальне господарство та благоустрій.
Проблемні питання.
Застарілий житловий фонд.
Високий рівень зносу інженерних мереж (водопровідних, каналізаційних, теплових, зовнішнього освітлення тощо).
Фізично та морально застаріле обладнання та техніка підприємств житлово-комунального господарства.
Мета: підвищення ефективності функціонування житлово-комунальної інфраструктури, забезпечення надання якісних послуг з водопостачання та водовідведення, централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання.
Пріоритетні завдання і заходи.
Забезпечення ефективного управління житловим фондом та належного рівня надання житлово-комунальних послуг.
Забезпечення централізованого водопостачання та відведення побутових стоків мешканців сільських населених пунктів.
Поліпшення технічного стану та естетичного вигляду об’єктів благоустрою.
Сприяння створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, залучення населення до управління житловим фондом.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Співфінансування робіт з ремонту багатоквартирних житлових будинків |
Управління житлової політики і майна |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість об’єктів – 30 од.
|
Проведення капітальних та поточних ремонтів прибудинкових територій
|
Управління житлової політики і майна, управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – 150 од. |
Проведення капітального ремонту дитячих та спортивних майданчиків |
Управління житлової політики і майна |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – 30 од.
|
Сприяння у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків |
Управління житлової політики і майна |
|
Кількість створених ОСББ – 15 од.
|
Створення зон активного відпочинку на березі р. Південний Буг (парк ім. М. Чекмана, парк «Молодіжний») |
Управління комунальної інфраструкту-ри, КП «Парки і сквери міста Хмельницько-го» |
Бюджет громади |
Кількість зон – 2 од. |
Придбання техніки та обладнання для підприємств житлово-комунальної сфери |
Управління комунальної інфраструкту-ри, комунальні підприємства |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість техніки –
|
Будівництво/реконструкція, центральних теплових пунктів |
Управління комунальної інфраструкту-ри, КП «Південно-Західні тепломережі» |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість об’єктів – 3 од.
|
Продовження робіт з будівництва другої черги водогону від с. Чернелівка Красилівського району до міста Хмельницького |
Управління комунальної інфраструкту-ри, МКП «Хмельницьк-водоканал» |
Державний бюджет, обласний бюджет, бюджет громади |
Будівництво водогону – 14 км
|
Реконструкція системи водопостачання (ВНС-10 у |
Управління комунальної інфраструкту-ри, МКП «Хмельницьк-водоканал» |
Бюджет громади |
Відповідність нормам екологічної якості питної води |
Реконструкція артезіанських свердловин |
Управління комунальної інфраструкту-ри, МКП «Хмельницьк-водоканал» |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість свердловин – 3 од. |
Реконструкція головної каналізаційної насосної станції на вул. Трудовій, 6Б |
Управління комунальної інфраструкту-ри, МКП «Хмельницьк-водоканал» |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану |
Будівництво/реконструкція мереж водопостачання та водовідведення у мікрорайонах міста |
Управління комунальної інфраструкту-ри, МКП «Хмельницьк-водоканал» |
Бюджет громади, інші кошти |
Відсоток охоплення мешканців міста централізованим водопостачанням – 87%. Відсоток охоплення мешканців міста централізованим водовідведенням - 84% |
Будівництво/реконструкція мереж водопостачання та водовідведення у сільських населених пунктах (с. Шаровечка, с. Пирогівці, с. Богданівці, |
Управління комунальної інфраструкту-ри, МКП «Хмельницьк-водоканал» |
Бюджет громади, інші кошти |
Забезпечення мешканців якісною питною водою
|
Будівництво каналізаційних мереж у мікрорайоні Озерна |
Управління капітального будівництва |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану |
Будівництво мереж водопостачання у мікрорайоні Лезнево 1, 2 |
Управління капітального будівництва |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану |
Будівництво артезіанської свердловини, водонапірної башти та водогону у с. Малашівці |
Управління капітального будівництва |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану |
Виконання робіт з капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення |
Управління комунальної інфраструкту-ри, ХКП «Міськсвітло» |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – |
Будівництво центру поводження з тваринами на вул. Заводській, 165 |
Управління комунальної інфраструкту-ри, ХКП «Спецкомунтранс» |
Бюджет громади |
Відсоток виконаних робіт - 60% |
Відшкодування МКП «Хмельницькводоканал» частини витрат, пов’язаних із забезпеченням послуг водопостачання споживачів, які підключені до водогону від |
Фінансове управління |
Бюджет громади |
Обсяг коштів – Забезпечення надійного водопостачання |
Виконання заходів з ліквідації негативних наслідків діяльності об’єктів спільного користування |
Виконавчий комітет міської ради |
Бюджет громади |
Забезпечення надійного водопостачання |
Покращення рівня надання житлово-комунальних послуг.
Поліпшення технічного стану житлового фонду, інженерних мереж, об’єктів благоустрою.
Збільшення кількості об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
3.2. Енергоефективність та енергозбереження.
Проблемні питання.
Постійне зростання тарифів на енергоресурси.
Висока вартість енергоефективного обладнання, обмеженість фінансових ресурсів для впровадження заходів з енергоефективності.
Мета: оптимізація споживання енергоресурсів стимулювання впровадження енергозаощадливих технологій та обладнання.
Пріоритетні завдання.
Впровадження енергозберігаючих заходів закладами/установами, підприємствами.
Підвищення енергоефективності у житловому фонді.
Підвищення культури енергоспоживання.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Реконструкція та модернізація об’єктів бюджетної сфери та комунального господарства з упровадженням енергозберігаючих технологій |
Відділ енергоменедж-менту, Департамент освіти та науки, управління охорони здоров’я, управління культури і туризму, управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість термомодернізованих закладів – 6 од. Зменшення викидів СО2 |
Використання нетрадиційних джерел енергії на об’єктах бюджетної та комунальної власності |
Відділ енергоменедж-менту, Департамент освіти та науки, управління охорони здоров’я, управління культури і туризму, управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість встановлених теплових помп - 5 од. |
Енергоефективна модернізація внутрішнього та зовнішнього освітлення |
Управління комунальної інфраструктури, ХКП «Міськсвітло», відділ енергоменедж-менту |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість замінених світлоточок – 395 од. Протяжність відремонтованих мереж – не менше 20% |
Модернізація та технічне переоснащення котелень, центральних теплових пунктів |
Управління комунальної інфраструктури, МКП «Хмельницьк-теплокомун- енерго», |
Бюджет громади, інші кошти |
Надання якісних послуг теплопостачання |
Переобладнання теплових мереж із заміною трубопроводів на попередньоізольовані |
Управління комунальної інфраструктури, МКП «Хмельницьк-теплокомун- енерго», |
Бюджет громади, інші кошти |
Надання якісних послуг теплопостачання |
Реконструкція КНС на вул. Вокзальній, 135 |
Управління комунальної інфраструктури, МКП «Хмельницьк-водоканал» |
Бюджет громади |
Забезпечення належного санітарного стану |
Здійснення щоденного моніторингу використання енергоресурсів бюджетними установами |
Відділ енергоменедж-менту |
|
Зменшення обсягів споживання енергоресурсів на 5% |
Сприяння у реалізації заходів з енергозбереження мешканцями багатоквартирних житлових будинків на умовах співфінансування з бюджету громади |
Управління житлової політики та майна |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість об’єктів – 5 од.
|
Надання консультацій, проведення тренінгів, семінарів щодо впровадження заходів з енергозбереження на об’єктах бюджетної комунальної власності та приватних домогосподарствах |
Відділ енергоменедж-менту |
|
Кількість тренінгів/семінарів – 4 од. |
Проведення «Днів Сталої Енергії» у рамках Європейської ініціативи «Угода Мерів» |
Відділ енергоменедж-менту |
|
Загальна кількість залучених осіб – 40 тис. |
Забезпечення енергоефективної експлуатації будівель.
Скорочення викидів СО2.
Заощадження паливно-енергетичних ресурсів, зменшення витрат на електроенергію.
3.3. Дорожньо-транспортна інфраструктура.
Проблемні питання.
Суттєва зношеність покриття вулично-дорожньої мережі.
Недостатній рівень забезпечення дорожнього руху та пропускної спроможності вулично-дорожньої мережі.
Недостатнє охоплення електротранспортом окремих районів міста.
Значна зношеність рухомого складу та основних засобів ХКП «Електротранс».
Недостатня кількість транспортних засобів, пристосованих до перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями.
Дублювання приміськими автобусними маршрутами маршрутів міського транспорту.
Недостатній рівень організації та обслуговування місць для паркування транспортних засобів.
Мета: забезпечення комфортного перевезення громадян та умов комфортного очікування громадського транспорту, вдосконалення дорожньо-транспортної інфраструктури та підвищення безпеки руху.
Пріоритетні завдання.
Оновлення рухомого складу транспорту загального користування, у т. ч. пристосованих для перевезення осіб з обмеженими можливостями.
Покращення технічного стану дорожньо-транспортної інфраструктури, забезпечення безпеки дорожнього руху, у т. ч. для велосипедистів.
Впровадження сучасних автоматизованих систем електронних платежів у транспорті.
Проведення заходів з контролю за дотриманням правил паркування та виконанням вимог правил зупинки та стоянки.
Сприяння відновленню роботи КП «Аеропорт Хмельницький».
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Обстеження пасажиропотоку на автобусних маршрутах |
Управління транспорту та зв’язку , ХКП «Електротранс» |
|
Удосконалення мережі |
Вдосконалення маршрутної мережі автобусних, тролейбусних маршрутів, відкриття нових маршрутів |
Управління транспорту та зв’язку, |
|
Кількість переглянутих маршрутів – 3 од. |
Продовження роботи з впровадження автоматизованих систем електронних платежів у громадському транспорті |
Управління транспорту та зв’язку |
Інші кошти |
Рівень впровадження – 100% у великогабаритному автотранспорті |
Придбання автобусів та тролейбусів (низькопольних, на автономному ходу) |
Управління транспорту та зв’язку, |
Бюджет громади, кредитні кошти |
Кількість тролейбусів –50 од. Кількість автобусів – 19 од. |
Встановлення на зупинках громадського транспорту нових павільйонів для очікування пасажирами громадського транспорту |
Управління транспорту та зв’язку, управління комунальної інфраструктури |
Інші кошти |
Кількість нових павільйонів – 10 од.
|
Будівництво нових доріг, вулиць, транспортних розв’язок |
Управління капітального будівництва, управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – 6 од. |
Проведення капітального та поточного ремонту вулично-дорожньої мережі міста, розширення проїзних частин центральних вулиць з улаштуванням заїзних «кишень» на зупинках громадського транспорту |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – 145 од.
|
Проведення капітального ремонту доріг сільських населених пунктів (с. Копистин, с. Богданівці, с. Олешин, с. Давидківці, с. Велика Калинівка, с. Малашівці, с. Іванківці, с. Шаровечка, с. Мацьківці) |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – 11 од.
|
Будівництво велосипедних, пішохідних доріжок, пішохідно-велосипедних зон, облаштування велосипедних смуг, встановлення велопарковок, велостійок |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Кількість велосипедних доріжок – 2 од. Кількість пішохідних доріжок – 15 од. Кількість велопарковок/ велостійок – 50 од. |
Облаштування пристроїв для обмеження дорожнього руху, світлофорів, у т. ч. для людей з обмеженими можливостями |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – 3 од.
|
Запровадження автоматизованої системи контролю оплати вартості послуг з паркування, облаштування майданчиків для платного паркування |
Управління транспорту та зв’язку |
Бюджет громади |
Кількість парко-місць – 177 од.
|
Співфінансування заходів з відновлення роботи КП «Аеропорт «Хмельницький» |
Управління економіки |
Бюджет громади |
Забезпечення належного функціонування КП «Аеропорт «Хмельницький» |
Удосконалення транспортної мережі.
Доступність об’єктів транспорту для людей з обмеженими можливостями.
Створення умов для безпечного руху.
3.4. Житлова політика, містобудування, регулювання земельних відносин.
Проблемні питання.
Необхідність розроблення та оновлення містобудівної документації новоутвореної громади.
Необхідність приведення у належний стан зовнішній вигляд вивісок, рекламних конструкцій, тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
Недостатня кількість житла, коштів на його будівництво/придбання для пільгових категорій громадян.
Недостатня кількість земельних ділянок, які могли б бути запропоновані громадянам для будівництва згідно з чергою та учасникам АТО/ООС позачергово.
Мета: підвищення ефективності управління розвитком територій громади, забезпечення ефективного планування та забудови, забезпечення необмеженого доступу громадськості до містобудівної документації та інших затверджених документів у режимі онлайн.
Пріоритетні завдання.
Розроблення та затвердження містобудівної документації.
Створення містобудівного кадастру.
Формування інформаційних ресурсів геоінформаційної системи, геопорталу.
Забезпечення відкритості та прозорості процедури продажу земельних ділянок, надання у користування та у власність земельних ділянок комунальної власності.
Забезпечення житлових прав окремих категорій громадян.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Створення містобудівного кадастру |
Управління архітектури та містобудування |
Бюджет громади |
Містобудівний кадастр – 1 од.
|
Виконання робіт з наповнення геопорталу громади |
Управління архітектури та містобудування |
Бюджет громади |
Підвищення рівня поінформованості населення |
Розроблення комплексного плану просторового розвитку території громади |
Управління архітектури та містобудування |
Бюджет громади |
Розроблена документація – 1 од. |
Виготовлення цифрових ортофотопланів території |
Управління архітектури та містобудування |
Бюджет громади |
Актуалізація картографічної документації |
Доопрацювання проєкту містобудівної документації «Коригування (внесення змін) генерального плану м. Хмельницький» та розробка експертного звіту |
Управління архітектури та містобудування |
Бюджет громади |
Розроблена документація – 2 од. |
Розроблення проєкту містобудівної документації «Детальний план території «Старе місто» |
Управління архітектури та містобудування |
Бюджет громади |
Розроблена документація – 1 од |
Розроблення проєкту містобудівної документації «Детальний план території мікрорайону Заріччя (існуюча забудова)» |
Управління архітектури та містобудування |
Бюджет громади |
Розроблена документація – 1 од |
Розроблення проєкту містобудівної документації «План зонування території м. Хмельницького (зонінг)» |
Управління архітектури та містобудування |
Бюджет громади |
Розроблена документація – 1 од |
Виконання робіт з відцифрування наявної містобудівної документації |
Управління архітектури та містобудування |
Бюджет громади |
Кількість документів – 1 од. |
Розроблення та затвердження дизайн-коду вулиць Кам’янецької, Подільської |
Управління архітектури та містобудування |
Бюджет громади |
Кількість розроблених дизайн-кодів – 2 од. |
Забезпечення житлом окремих категорій населення, зокрема учасників АТО/ООС, Революції Гідності, членів сімей загиблих учасників АТО/ООС, у т. ч. за рахунок виплати грошової компенсації, надання співфінансування
|
Відділ обліку та розподілу житлової площі, управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади
|
Кількість сімей – 23
|
Проведення розподілу земельних ділянок між громадянами, які перебувають у черзі з надання земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки), у нових масивах індивідуальної забудови |
Управління земельних ресурсів |
|
Кількість забезпечених земельними ділянками громадян – 60 осіб |
Проведення інформаційних заходів з організації аукціонів з продажу прав на земельні ділянки (оренда, власність) |
Управління земельних ресурсів |
Бюджет громади |
Кількість біл-бордів – 50 од. Кількість брошур – 2 тис. од. |
Проведення комплексу землевпорядних, земле оціночних робіт з підготовки ділянок до продажу |
Управління земельних ресурсів |
Бюджет громади |
Кількість актів добору земельної ділянки – 10 од. Кількість експертно-грошових оцінок земельних ділянок – 30 од. |
Проведення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів Хмельницької міської територіальної громади |
Управління земельних ресурсів |
Бюджет громади |
Кількість документацій – 3 од. |
Затвердження порядку встановлення особистого сервітутного користування ідеальною часткою земельної ділянки та порядок визначення ідеальної частки |
Управління земельних ресурсів |
|
Облік земельних ділянок, на яких знаходиться нерухоме майно, межі яких не можуть бути встановлені у натурі (на місцевості) |
Очікувані результати.
Підвищення ефективності використання території громади.
Забезпечення надходжень до бюджету громади від проведення аукціонів з продажу прав оренди земельних ділянок у сумі 1,0 млн. грн., продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення на неконкурентних засадах – 3,0 млн. грн., відшкодування збитків за використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів – 1,0 млн. гривень.
4.1. Соціальний захист населення.
Проблемні питання.
Зростання кількості громадян, які потребують отримання розширеного кола соціальних послуг.
Мета: поліпшення соціального клімату, підвищення якості життя мешканців громади.
Пріоритетні завдання.
Підтримка соціально вразливих верств населення, забезпечення повноти та своєчасності виплати усіх видів соціальної допомоги.
Збільшення спектру соціальних послуг та забезпечення розвитку соціальних закладів.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Виплата одноразової грошової допомоги соціально вразливим категоріям населення |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість осіб – 12,0 тис.
|
Здійснення доплати до пенсії колишнім політв’язням та репресованим, членам сімей репресованих та реабілітованих |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість осіб – 112
|
Виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість осіб – 368
|
Відшкодування за пільговий проїзд автомобільним, електричним, залізничним транспортом пільгових категорій населення |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість осіб – 72 тис. осіб
|
Проведення капітальних ремонтів житлових будинків/квартир, встановлення засобів обліку комунальних послуг соціально вразливим категоріям населення |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Проведення ремонтів – 3 особам. Встановлення засобів обліку – 100 особам |
Проведення газопостачання у житлові будинки та заміна непридатного до використання газового обладнання найбільш малозахищеним верствам населення |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість осіб, яким проведено газопостачання – 100% від тих, хто звернувся. Кількість осіб, яким замінено газове обладнання – 8 |
Відкриття громадської приймальні на вул. М. Трембо-вецької |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Відкриття приймальні |
Створення притулку для осіб, постраждалих внаслідок домашнього насильства або насильства за ознакою статі та мобільної бригади соціально-психологічної допомоги |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість осіб – 50 |
Будівництво опалювальних пунктів модульного типу, капітальний ремонт мереж водопостачання, водовідведення, опалення, фасаду (утеплення) та покрівлі будівель Рекреаційного центру «Берег надії» |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість опалювальних пунктів – 2 од. Кількість будівель, у яких виконано ремонтні роботи – 3 од. |
Капітальний, поточний ремонт соціальних закладів, приміщень управління праці та соціального захисту населення, придбання техніки, обладнання |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість закладів – 4 од. |
Здійснення перевезення людей на візках, супроводження осіб з інвалідністю по зору І групи |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість перевезень – 5 тис. од. |
Надання фінансової підтримки громадським організаціям соціальної спрямованості, у т. ч. громадським організаціям інвалідів та ветеранів |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість громадських організацій – 55 од.
|
Проведення заходів, приурочених до свят, визначних дат тощо
|
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість заходів – 34 од. |
Придбання мікроавтобуса для Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Родинний затишок» та шкільного автобуса для міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Школа життя», капітальний ремонт електромобіля (Хмельницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)) |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість техніки – 3 од. |
Реалізація проєкту «Допоможемо кожному» (міський центр соціальної підтримки та адаптації) |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість учасників – 300 осіб щомісяця |
Реалізація проєкту «Розповідаємо про нас» (міський центр соціальної підтримки та адаптації) |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість учасників – 7 тис. осіб |
Очікувані результати.
Покращення якості та доступності соціальних послуг мешканцям громади.
Поліпшення соціального клімату.
4.2. Підтримка сім’ї, дітей та молоді.
Проблемні питання.
Залежність дітей та молоді від соціальних мереж, поширення у молодіжному середовищі шкідливих звичок.
Низька соціалізація молодих людей з інвалідністю.
Недостатнє фінансування на отримання кредитів для придбання житла молодими сім’ями.
Мета: створення сприятливих умов для всебічного розвитку молоді, забезпечення захисту прав дітей та зміцнення сімейних цінностей.
Пріоритетні завдання.
Здійснення соціальної підтримки дітей та пропагування сімейних цінностей.
Здійснення заходів щодо попередження насильства у сім’ї.
Забезпечення національно-патріотичного виховання, формування громадської позиції, моральності, духовності, загальнолюдських цінностей у дітей та молоді.
Підтримка діяльності молодіжних громадських організацій.
Вирішення житлових проблем молоді шляхом надання пільгового довготермінового кредиту на придбання житла.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Сприяння реалізації права дитини на виховання у сім’ї, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування |
Служба у справах дітей |
|
Збільшення кількості дітей, влаштованих на сімейні форми виховання, на 16% |
Виплата грошової допомоги на кишенькові витрати дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість осіб – 160 |
Надання проїзних документів багатодітним сім’ям, жінкам, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня» |
Управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість сімей – 300 |
Проведення заходів щодо попередження ґендерно зумовленого насилля у сім’ї |
Управління праці та соціального захисту населення, управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Кількість заходів – 10 од. |
Проведення заходів національно-патріотичного спрямування, правового виховання дітей і молоді |
Управління молоді та спорту, Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Кількість заходів – 10 од. |
Проведення заходів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, тих, які проживають у сім‘ях, що опинились у складних життєвих обставинах, дітей з багатодітних родин |
Служба у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення |
Бюджет громади |
Кількість дітей – 200 осіб
|
Організація та забезпечення діяльності Пластового центру |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Кількість реалізованих проєктів – 20 од.
|
Проведення заходів, спрямованих на сприяння інтелектуальному самовдосконаленню молоді, творчому розвитку особистості, у т. ч. для молодих людей з особливими потребами |
Управління молоді та спорту
|
Бюджет громади |
Кількість заходів – 35 од.
|
Проведення заходів, спрямованих на запобігання негативних соціальних явищ у молодіжному середовищі, пропаганду здорового способу життя та культури здоров’я серед молоді |
Управління молоді та спорту
|
Бюджет громади |
Кількість заходів – 25 од.
|
Надання підтримки молодіжним і дитячим громадським організаціям та обдарованій молоді у організації та проведенні молодіжних творчих акцій та проєктів |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Кількість проєктів – 10 од.
|
Організація оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади, обласний бюджет, державний бюджет |
Кількість дітей, охоплених відпочинком – 150 осіб
|
Надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім’ям, одиноким молодим громадянам на придбання житла |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Кількість кредитів – 3 од. |
Збільшення кількості дітей, влаштованих на сімейні форми виховання, на 16%.
Підвищення рівня громадянської активності молоді.
4.3. Освіта.
Проблемні питання.
Перевищення гранично допустимого наповнення навчальних закладів.
Необхідність забезпечення освітнього процесу спеціальним обладнанням і навчальним матеріалом.
Мета: забезпечення доступної та якісної освіти, запровадження інноваційних технологій у освітньому процесі.
Пріоритетні завдання.
Підтримка та розвиток системи національно-патріотичного виховання учнів.
Розширення мережі закладів та груп дошкільної освіт, задоволення потреб у початковій та базовій середній освіті за мікрорайонами проживання здобувачів освіти.
Впровадження у освітній процес інноваційних технологій.
Підвищення рівня оснащеності профільних кабінетів, залучення учнів до природничо-математичної освіти.
Оновлення та модернізація матеріально-технічної бази закладів освіти.
Забезпечення рівних можливостей для здобуття освіти та всебічного розвитку дітей з особливими освітніми потребами;
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Розширення мережі і кількості місць у закладах освіти |
Управління капітального будівництва, Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Кількість місць – 480 |
Інформатизація системи освіти та впровадження ІТ-технологій, інноваційних методів навчання |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Охоплення закладів освіти – 100%
|
Забезпечення участі педагогічних працівників та учнів закладів освіти у освітніх програмах, грантах, конкурсах, проєктах, у т. ч. міжнародних |
Департамент освіти та науки, Центр професійного розвитку педагогічних працівників |
Бюджет громади |
Кількість закладів - 10 |
Створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Кількість закладів – 53 од.
|
Забезпечення реформування та розвитку закладів професійної (професійно-технічної) освіти |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Отримання ліцензій на підготовку нових професій – 2 од. |
Продовження роботи з впровадження електронного журналу у закладах загальної середньої освіти |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Охоплення закладів – 100% |
Розширення мережі гуртків у закладах освіти у сільській місцевості |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Кількість закладів - 11
|
Організація військово-патріотичного табору з денним перебуванням для учнівської молоді 5-8 класів |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Кількість закладів – 1 од.
|
Здійснення виплати персональних стипендій міської ради обдарованим дітям, талановитій молоді та премій міської ради кращим педагогічним працівникам закладів освіти |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Кількість дітей – 32 особи. Кількість педагогічних працівників – 36 осіб
|
Надання матеріальної допомоги студентам пільгових категорій для навчання у закладах вищої освіти України усіх форм власності |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Кількість осіб – за кількістю поданих і розглянутих комісією заяв |
Оновлення комп’ютерної техніки у закладах освіти, у т. ч. придбання смартбордів, мультимедійних комплексів |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Охоплення закладів – 100% |
Оновлення матеріально-технічної та навчальної бази кабінетів закладів загальної середньої освіти |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Охоплення закладів – 100% |
Проведення реконструкції, капітальних, поточних ремонтів у закладах освіти |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Кількість закладів – 20 од. |
Встановлення автоматичної системи пожежної сигналізації у приміщеннях закладів освіти |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Кількість закладів – 4 од. |
Оновлення обладнання харчоблоків закладів освіти |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Кількість закладів – 12 од. |
Вдосконалення оновленого збалансованого меню у закладах освіти |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Охоплення закладів – 100% |
Продовження робіт з капітального ремонту палацу творчості дітей та юнацтва |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Обсяг виконаних робіт – 100% |
Очікувані результати.
Покращення якості освіти.
Зменшення наповнюваності класів закладів загальної середньої освіти.
Збільшення кількості дітей, охоплених дошкільною освітою.
4.4. Охорона здоров’я.
Проблемні питання.
Обмеження доступу населення громади до повного спектру медичних послуг (профілактичні огляди, планові госпіталізації, у т ч. планові оперативні втручання, зубопротезування тощо) в умовах карантину.
Необхідність перепрофілювання та залучення додаткових коштів для матеріального забезпечення закладів охорони здоров’я в умовах пандемії COVID-19.
Підвищення показників захворюваності населення.
Мета: забезпечення мешканцям громади доступу до отримання високоякісної медичної допомоги на усіх рівнях.
Пріоритетні завдання.
Забезпечення закладів охорони здоров’я необхідними лікарськими засобами, витратними матеріалами та виробами медичного призначення, зокрема, під час надання допомоги хворим на COVID-19.
Відкриття відділення медичної реабілітації для надання послуг пацієнтам при захворюваннях у підгострому та відновному періодах.
Відкриття нових амбулаторій загальної практики-сімейної медицини.
Придбання обладнання, оснащення та устаткування для ефективної роботи закладів охорони здоров’я.
Модернізація медичних інформаційних систем та інших інформаційних технологій.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Оснащення закладів охорони здоров’я сучасним діагностичним та лікувальним обладнанням |
Управління охорони здоров’я |
Бюджет громади |
Покращення якості медичного обслуговування |
Забезпечення закладів охорони здоров’я виробами медичного призначення, витратними матеріалами та лікарськими засобами для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 під час стаціонарного лікування |
Управління охорони здоров’я |
Бюджет громади |
Кількість забезпечених осіб – 100% пацієнтів під час стаціонарного лікування |
Облаштування амбулаторій загальної практики сімейної медицини у мікрорайонах міста та сільських населених пунктах |
Управління охорони здоров’я |
Бюджет громади |
Кількість амбулаторій – 4 од. |
Продовження робіт з комп’ютеризації закладів охорони здоров’я, удосконалення роботи з медичними інформаційними системами |
Управління охорони здоров’я |
Бюджет громади |
Комп’ютеризація закладів -100% |
Забезпечення пільгових категорій мешканців громади у частині безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі їх амбулаторного лікування |
Управління охорони здоров’я |
Державний бюджет, бюджет громади |
Кількість забезпечених осіб – 100% від тих, хто звернувся |
Організація та проведення вакцинації від COVID-19 |
Управління охорони здоров’я |
Державний бюджет, бюджет громади |
Частка вакцинованого населення – не менше 80% підлягаючого населення |
Проведення капітальних та поточних ремонтів приміщень закладів охорони здоров’я |
Управління охорони здоров’я |
Бюджет громади |
Кількість закладів – 7 од.
|
Відкриття стаціонарного відділення медичної реабілітації для надання послуг пацієнтам при захворюваннях у підгострому та відновному періодах |
Управління охорони здоров’я |
Бюджет громади |
Початок роботи відділення |
Відкриття відділення паліативної та хоспісної допомоги |
Управління охорони здоров’я |
Бюджет громади |
Початок роботи відділення |
Очікувані результати.
Стабілізація показників здоров’я населення.
Досягнення нормативного рівня охоплення населення заходами профілактики.
4.5. Культура, туризм.
Проблемні питання.
Необхідність оснащення культурних установ, мистецьких шкіл сучасним звукотехнічним, світловим обладнанням, інструментарієм, меблями, відео- та комп’ютерною технікою.
Вирівнювання якості надання культурних послуг у населених пунктах громади.
Мета: розвиток сфери культури та мистецтва, підтримка митців і юних дарувань.
Пріоритетні завдання.
Залучення мешканців громади до участі у культурно-мистецьких заходах.
Вивчення та збереження подільського фольклору.
Підтримка проведення заходів щодо популяризації культури етносів, що проживають на території громади.
Підвищення професійного рівня артистів муніципальних колективів, викладачів мистецьких шкіл.
Популяризація хорового мистецтва, підтримка молодих композиторів.
Підтримка розвитку творчих здібностей у дітей та молоді.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Організація нових мистецьких просторів у закладах культури |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість просторів – 2 од. |
Створення центру фольклористики та етнографії при школі мистецтв «Заріччя» |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість заходів – 10 од.
|
Забезпечення діяльності форум-клубу «Хмельницька родина» на базі центру національного виховання учнівської молоді |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість заходів – 3 од.
|
Організація імпровізованих концертних майданчиків просто неба та проведення літнього концертно-просвітницького сезону у Мистецькому дворику, парках і скверах міста, на пішохідній частині вулиці Проскурівської |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість заходів – 15 од. Кількість глядачів –2 тис. осіб
|
Реалізація проєктів «Молода еліта міста», «Ветеран» |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість вистав – 50 од. Кількість глядачів – 1,6 тис. осіб |
Створення АРТ-ХАБу на базі школи мистецтв «Райдуга» (територія «Мистецький сад») |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість заходів – 8 од. Кількість глядачів – 1 тис. осіб |
Започаткування нових мистецьких проєктів «Вікенд з новою українською музикою», «Фокус на сучасне мистецтво» |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість заходів – 3 од. Кількість глядачів – 6 тис. осіб |
Проведення іміджевих заходів |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість заходів – 8 од. Кількість глядачів – 200 тис. осіб |
Проведення фахових майстер-класів |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість заходів – 3 од. Кількість учасників – 100 осіб |
Реалізація проєкту «Кінозал просто неба» у населених пунктах громади |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість фільмів – 10 од. Кількість глядачів – 5 тис. осіб |
Реалізація проєкту «Вони любили наше місто, а ти?» |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість заходів – 3 од. Кількість учасників – 3 тис. осіб |
Організація концертних турів муніципального естрадно-духового оркестру та академічного муніципального камерного хору містами України |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість заходів – 20 од. Кількість учасників – 1,5 тис. осіб |
Створення першого хорового мюзиклу та виготовлення його відео версії |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість глядачів – 2 тис. осіб |
Організаційна та фінансова підтримка обдарованих дітей, творчих колективів |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість дітей та учасників колективів – 200 осіб |
Надання пільг обдарованим дітям у оплаті за навчання у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість пільговиків – 800 осіб
|
Проведення музичних, художніх, хореографічних виконавських конкурсів |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість конкурсів – 5 од. Кількість залучених учасників – 700 осіб |
Проведення авторського концерту Станіслава Ярецького та видання його збірки хорових творів |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість глядачів – 500 осіб |
Створення аудіо гідів українською та польською мовами для музеїв та представлення їх у мобільному додатку |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Кількість аудіогідів - 2 од. |
Проведення капітального та поточного ремонтів закладів культури |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Покращення матеріально-технічної бази закладів |
Придбання техніки, меблів, обладнання, апаратури, книг, музичних інструментів, експонатів тощо для закладів культури |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Покращення матеріально-технічної бази закладів |
Реконструкція існуючої будівлі краєзнавчого музею під музейний комплекс історії та культури на вул. Свободи, 22 |
Управління культури і туризму |
Бюджет громади |
Залучення мешканців до вивчення історії |
Реставрація будівлі дитячої музичної школи №1 |
Управління капітального будівництва |
Бюджет громади |
Обсяг виконаних робіт – 50% |
Реставрація міського будинку культури на вул. Проскурівській, 43 |
Управління капітального будівництва |
Державний бюджет, бюджет громади |
Обсяг виконаних робіт – 100% |
Очікувані результати.
Збільшення кількості культурно-мистецьких заходів.
Естетичний розвиток дітей та молоді.
4.6. Фізична культура і спорт.
Проблемні питання.
Недостатня кількість сучасних спортивних споруд та багатофункціональних спортивних майданчиків для проведення навчально-тренувального процесу.
Мета: розвиток сучасної спортивної інфраструктури, популяризація здорового способу життя, залучення до занять спортом мешканців громади.
Пріоритетні завдання.
Проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, у т. ч. серед людей з обмеженими можливостями.
Залучення мешканців громади, особливо дітей, підлітків та молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом, створення умов для організації активного відпочинку хмельничан.
Забезпечення розвитку олімпійських, параолімпійських, дефлімпійських та неолімпійських видів спорту.
Забезпечення модернізації спортивних залів та майданчиків.
Заохочення спортсменів та тренерів у розвитку спортивної майстерності.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Проведення фізкультурно-спортивних заходів з олімпійських та неолімпійських видів спорту (у т. ч. для інвалідів), марафонів, велопробігів |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість заходів – 120 од.
|
Забезпечення підготовки та участі спортсменів (збірних команд) у змаганнях усіх рівнів, надання підтримки командам з ігрових видів спорту |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Досягнення високих спортивних результатів |
Забезпечення виплати персональних стипендій кращим спортсменам та премій кращим тренерам |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Кількість спортсменів – 20 осіб. Кількість тренерів – 20 осіб |
Придбання обладнання та інвентарю для дитячо-юнацьких спортивних шкіл |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Кількість закладів – 3 од. |
Придбання автомобілів для здійснення супроводу дітей, обстежень родин у сільських населених пунктах |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Кількість автомобілів – 3 од. |
Будівництво багатофункціональних спортивних майданчиків із штучним/трав'яним покриттям, тренажерним обладнанням, тенісними столами, у т. ч. на території навчальних закладів сільських населених пунктів (Шаровечківська ЗОШ) |
Управління комунальної інфраструкту-ри, Департамент освіти та науки |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – 3 од. |
Завершення будівництва приміщення з улаштуванням футбольного і тренажерного майданчиків на |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Кількість споруд – 1 од. |
Реконструкція футбольного поля з штучним покриттям ДЮСШ №1 на вул. Спортивній, 17 |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – 1 од. |
Будівництво мінi-футбольного поля та двох баскетбольних майданчиків з тенісними кортами на території стадіону «Локомотив» СКЦ «Плоскирiв» на вул. Курчатова, 90 (ІІ черга) |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – 3 од. |
Будівництво Палацу спорту на вул. Прибузькій, 5/1А, Льодового палацу на вул. Прибузькій, 7/3А, спеціалізованого залу боксу на території спортивного комплексу «Поділля» ДЮСШ №1 на вул. Проскурівській, 81 |
Управління капітального будівництва |
Державний бюджет, бюджет громади |
Кількість споруд – 3 од. |
Реконструкція тенісних кортів ДЮСШ №3 на вул. Прибузькій, 3/1 |
Управління молоді та спорту |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – 1 од. |
Реконструкція спортивних об’єктів на території ДЮСШ №4 на вул. Парковій, 4 |
Управління молоді та спорту |
Державний бюджет, бюджет громади, інші кошти |
Кількість споруд – 1 од. |
Будівництво спортивного комплексу на території спортивного ліцею |
Департамент освіти та науки |
Бюджет громади, державний бюджет, обласний бюджет |
Відсоток виконання робіт - 100% |
Продовження робіт з облаштування зони для занять спортом навколо водойми у мікрорайоні Озерна
|
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Кількість споруд – 1 од. |
Очікувані результати.
Покращення умов для занять фізичною культурою та спортом.
Збереження передових позицій успішної участі спортсменів громади у змаганнях різного рівня.
5. ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА, БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.
5.1. Охорона навколишнього природного середовища.
Проблемні питання.
Недотримання норм чинного законодавства у галузі охорони навколишнього природного середовища, земельного та містобудівного законодавства.
Забруднення атмосферного повітря викидами забруднюючих речовин від стаціонарних джерел та автотранспорту.
Забруднення навколишнього природного середовища та поверхневих водних об’єктів унаслідок скидання недостатньо очищених стоків.
Перевантаженість полігону побутових відходів.
Недостатній рівень екологічної культури мешканців громади.
Мета: покращення екологічного природного середовища та естетичної привабливості території громади.
Пріоритетні завдання.
Реалізація заходів, спрямованих на збереження поверхневих водних ресурсів, природно-заповідного фонду, охорону і раціональне використання зелених насаджень.
Інформування населення про стан атмосферного повітря.
Реалізація проєкту «Розумне довкілля. Хмельницький».
Підвищення рівня екологічної свідомості громадян.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Здійснення моніторингу стану атмосферного повітря на території громади
|
Управління з питань екології та контролю за благоустроєм |
|
Кількість інформаційних повідомлень про стан атмосферного повітря - 12 од. |
Виготовлення землевпорядної документації та винесення в натуру (на місцевість) меж усіх парків, скверів та зелених зон
|
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Кількість новостворених об’єктів природно-заповідного фонду – 1 од. Кількість виготовленої землевпорядної документації – 3 од. Збільшення асиміляції парникових газів |
Реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Заріччя», парку «Подільський» |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Кількість об’єктів – 2 од. |
Створення паркової зони у заплаві р. Південний Буг від |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Збільшення площі зелених насаджень. Збільшення асиміляції парникових газів |
Озеленення території населених пунктів громади |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Кількість висаджених дерев та кущів – 450 од. Збільшення асиміляції парникових газів |
Будівництво локальних очисних споруд поверхневого стоку у водоохоронних зонах |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану водойм |
Здійснення заходів щодо біологічної меліорації водойм |
Управління з питань екології та контролю за благоустроєм |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану водойм |
Капітальний ремонт-очищення русла р. Кудрянка, р. Південний Буг та водовідвідних каналів від вул. Трудової до Східної об’їзної |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану водойм |
Реконструкція скидного колектора та розчистка |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану водойм |
Продовження будівництва самопливного і напірного колекторів та каналізаційної насосної станції (ІІ черга), реконструкція каналізаційно- насосної станції з мережами водопроводу та каналізації у мікрорайоні Лезневе |
Управління капітального будівництва |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану |
Будівництво сучасних каналізаційних очисних споруд господарсько-побутових стоків на вул. Вінницьке шосе, 135 |
Управління комунальної інфраструкту-ри, МКП «Хмельницьк-водоканал» |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану |
Будівництво каналізаційної насосної станції та систем водовідведення господарсько-побутових стічних вод масиву індивідуальної забудови «Катіонівський» |
Управління комунальної інфраструкту-ри, МКП «Хмельницьк-водоканал» |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану |
Будівництво/реконструкція каналізаційних очисних споруд господарсько-побутових стоків у с. Богданівці, с. Копистин |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану |
Будівництво/реконструкція каналізаційно-насосної станції господарсько-побутових стоків та біоочистної станції у с. Пирогівці |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану |
Реконструкція очисних споруд ст. Богданівці |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Покращення санітарного стану |
Інвентаризація зелених насаджень |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Обсяг робіт з початку реалізації – 5% |
Збір небезпечних відходів, що містяться у складі побутових відходів, від мешканців громади (екобус) |
Управління комунальної інфраструкту-ри, ХКП «Спецкомун-транс» |
Бюджет громади |
Збереження навколишнього середовища
|
Забезпечення роздільного збирання побутових відходів у Центрі управління відходами |
Управління комунальної інфраструкту-ри, ХКП «Спецкомун-транс» |
Бюджет громади |
Збереження навколишнього середовища. Зменшення викидів парникових газів
|
Будівництво майданчиків для сортування відходів |
Управління комунальної інфраструкту-ри, ХКП «Спецкомун-транс» |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість об’єктів – 9 од. |
Реконструкція існуючого сміттєзвалища, будівництво двох нових карт складування твердих побутових відходів, встановлення нової системи очищення фільтрату |
Управління комунальної інфраструкту-ри, ХКП «Спецкомун-транс» |
Бюджет громади, інші кошти |
Збереження навколишнього середовища
|
Придбання компактора та бульдозера |
Управління комунальної інфраструкту-ри, ХКП «Спецкомун-транс» |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість техніки – 2 од. |
Будівництво самопливного каналізаційного колектора полігону побутових відходів |
Управління комунальної інфраструкту-ри, ХКП «Спецкомун-транс» |
Бюджет громади, інші кошти |
Збереження навколишнього середовища
|
Будівництво малого модулю компостування для чистих органічних відходів та фаза I проєктування та будівництва модулю з відновлення матеріалів (МКБ), II фаза проєктування та будівництва модулю з відновлення матеріалів, підключення системи очищення стічних вод MRF з комунальною очисною станцією |
Управління комунальної інфраструкту-ри, ХКП «Спецкомун-транс» |
Бюджет громади, інші кошти |
Покращення санітарного стану. Зменшення викидів парникових газів |
Ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ у населених пунктах громади |
Управління комунальної інфраструктури |
Бюджет громади |
Збереження навколишнього середовища. Зменшення викидів парникових газів |
Проведення заходів, спрямованих на поширення екологічних знань, підвищення рівня екологічної культури населення, у т. ч. розповсюдження екологічної реклами |
Управління з питань екології та контролю за благоустроєм, Департамент освіти та науки, управління комунальної інфраструк- тури, ХКП «Спецкомун-транс» |
Бюджет громади |
Кількість заходів – 6 од. Кількість інформаційних листівок – 1 тис. од. |
Очікувані результати.
Розширення площі озеленення території громади.
Покращення стану полігону побутових відходів та відповідність його санітарно-екологічним нормам.
Зменшення негативного впливу господарської діяльності на природнє середовище.
5.2. Техногенна безпека, забезпечення правопорядку, охорона праці.
Проблемні питання.
Недостатній рівень оповіщення населення у випадку виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Наявність випадків травматизму виробничого характеру.
Мета: забезпечення безпеки та захисту населення громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, дотримання безпечних умов праці.
Пріоритетні завдання.
Оперативне та своєчасне інформування населення, підвищення рівня готовності сил цивільного захисту та населення до дій у надзвичайних ситуаціях.
Проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві, випадкам невиробничого характеру.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Вдосконалення системи оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій |
Управління з питань цивільного захисту населення і охорони праці |
Бюджет громади
|
Перевірки системи оповіщення – 4 од. |
Виконання заходів з приведення захисних споруд цивільного захисту до стану, придатного до використання |
Управління з питань цивільного захисту населення і охорони праці |
Бюджет громади, інші кошти
|
Кількість обстежених споруд – 11 од,, укрить – 420 од.
|
Забезпечення ефективного функціонування ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту |
Управління з питань цивільного захисту населення і охорони праці |
Бюджет громади
|
Забезпечення безпеки та захисту населення
|
Здійснення моніторингу стану травматизму виробничого і невиробничого характеру |
Управління з питань цивільного захисту населення і охорони праці |
|
Зменшення рівня травмованих внаслідок нещасних випадків - на 10%
|
Проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві та випадкам травматизму невиробничого характеру |
Управління з питань цивільного захисту населення і охорони праці |
|
Кількість перевірок – 50 од.
|
Надання фінансової підтримки закладам, які утримуються за рахунок державного та обласного бюджетів та відіграють важливу роль у життєдіяльності громади |
Виконавчий комітет міської ради, управління охорони здоров’я |
Бюджет громади
|
Забезпечення життєдіяльності громади |
Очікувані результати.
Забезпечення своєчасного оповіщення населення та оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Зниження рівня травматизму виробничого та невиробничого характеру.
6. РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ.
6.1. Бюджетно-фінансова політика.
Проблемні питання.
Наявність заборгованості із сплати податків до бюджетів усіх рівнів.
Мета: підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами громади, проведення ефективної податково-бюджетної політики.
Пріоритетні завдання.
Забезпечення відкритості та прозорості фінансової політики.
Здійснення ефективного управління бюджетними коштами, оптимізація бюджетних видатків.
Спрямування коштів на фінансування стратегічних напрямків соціально-економічного розвитку громади.
Забезпечення надходжень податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджету громади.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, недопущення виникнення кредиторської та дебіторської заборгованості у бюджетній сфері |
Фінансове управління |
|
Відсутність заборгованості у бюджетних закладах |
Інформування громадськості щодо надходжень та використання коштів бюджету громади |
Фінансове управління, управління організаційно-інформаційної роботи та контролю |
|
Кількість інформацій – 4 од. |
Підвищення рівня декларування акцизного податку, моніторинг суб’єктів господарювання та предмет отримання ліцензій |
ГУ ДПС у Хмельницькій області |
|
Збільшення надходжень до бюджету громади |
Вжиття заходів, спрямованих на погашення боргу із сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів до бюджету громади |
ГУ ДПС у Хмельницькій області |
|
Зменшення суми боргу на 20%
|
Залучення до оподаткування додаткової кількості платників єдиного податку, посилення контролю за дотриманням вимог чинного законодавства суб’єктами господарювання при спрощеній системі оподаткування |
ГУ ДПС у Хмельницькій області |
|
Збільшення надходжень до бюджету громади на 2,9 млн. грн. |
Залучення до оподаткування підприємств, які зареєстровані у інших регіонах, проте здійснюють господарську діяльність на території громади |
ГУ ДПС у Хмельницькій області |
|
Збільшення надходжень до бюджету громади на 600,0 тис. грн. |
Реалізація громадських мікропроектів (Програма «Громадські ініціативи») |
Управління економіки |
Бюджет громади, інші кошти |
Кількість реалізованих мікропроєктів – до 13 од. |
Збільшення надходжень до бюджету громади (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 5,8%.
6.2. Управління майном територіальної громади.
Проблемні питання.
Недостатня інвестиційна привабливість об’єктів комунальної власності громади, які пропонуються для передачі у оренду та продажу на аукціонах.
Наявність заборгованості з оплати за оренду нежитлових приміщень, що належать до комунальної власності громади.
Збитковість діяльності комунальних підприємств.
Недостатній рівень залучення кредитних коштів для виконання заходів, що мають швидкоокупний ефект.
Мета: підвищення ефективності використання комунального майна та управління об’єктами комунальної власності, створення передумов для забезпечення стабільного надходження коштів до бюджету громади.
Пріоритетні завдання.
Забезпечення оперативного управління та ефективного використання комунального майна.
Скорочення заборгованості з плати за оренду комунального майна.
Покращення стану об’єктів комунальної власності, які передаються у оренду;
Забезпечення результативної та ефективної роботи комунальних підприємств.
Зміст заходу |
Виконавець |
Джерела фінансування |
Індикатори виконання |
Виконання робіт з поліпшення стану об’єктів комунальної власності, які передаються у оренду |
КП «Агенція муніципально-го майна» |
Інші кошти |
Кількість об’єктів – 5 од.
|
Продовження робіт з реєстрації права власності на нерухоме майно територіальної громади |
Управління житлової політики і майна, балансоутри- мувачі нерухомого майна |
|
Кількість зареєстрованих об’єктів – 50 од.
|
Замовлення оцінки нерухомого майна та рецензування звітів про оцінку майна |
Управління житлової політики і майна, балансоутри- мувачі нерухомого майна |
Інші кошти |
Кількість об’єктів – 5 од.
|
Забезпечення погашення заборгованості за договорами оренди майна, що належить до комунальної власності територіальної громади |
КП «Агенція муніципально-го майна», балансоутри- мувачі нерухомого майна |
|
Рівень оплати – не менше 100% |
Забезпечення виконання комунальними підприємствами фінансових планів та отримання позитивного фінансового результату від здійснення господарської діяльності |
Відділ планування діяльності та стратегічного розвитку підприємств міста, виконавчі органи міської ради, комунальні підприємства |
|
Кількість прибуткових підприємств – 28 од. |
Впровадження комунальними підприємствами заходів інвестиційних програм |
Відділ планування діяльності та стратегічного розвитку підприємств міста, комунальні підприємства |
Інші кошти |
Кількість заходів – 30 од. |
Залучення кредитних коштів для оновлення матеріально-технічної бази комунальних підприємств |
Відділ планування діяльності та стратегічного розвитку підприємств міста, комунальні підприємства |
Інші кошти |
Кількість підприємств – 5 од. |
Надання фінансової підтримки, допомоги, відшкодування різниці між встановленими тарифами та фактичними витратами на виробництво послуг комунальним підприємствам |
Фінансове управління |
Бюджет громади |
Якісне, своєчасне, безперебійне надання послуг |
Очікувані результати.
Залучення широкого кола потенційних орендарів майна та забезпечення надходжень до бюджету громади.
Зростання рентабельності та інвестиційної привабливості комунальних підприємств.
Керуючий справами виконавчого комітету Ю. САБІЙ
Начальник управління економіки О. НОВОДОН
Додаток 1 до Програми
Основні прогнозні показники
економічного і соціального розвитку на 2022 рік
№ з/п |
Показники |
Одиниця виміру |
2021 рік прогноз |
2022 рік прогноз |
1 |
Доходи бюджету громади всього, у т. ч.: |
млн. грн. |
3151,4 |
3132,6 |
1.1 |
доходи бюджету громади без врахування міжбюджетних трансфертів |
млн. грн. |
2353,7 |
2490,3 |
2 |
Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) |
млн. грн. |
15376,0 |
16913,6 |
3 |
Обсяг реалізованої сільськогосподарської продукції |
млн. грн. |
396,7 |
404,2 |
4 |
Кількість малих підприємств |
одиниць |
3553 |
3730 |
5 |
Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі |
млн. грн. |
10123,6 |
11136,0 |
6 |
Обсяг експорту товарів |
млн. дол. США |
132,9 |
144,8 |
7 |
Обсяг імпорту товарів |
млн. дол. США |
328,1 |
340,5 |
8 |
Загальна площа житлових будівель, прийнятих у експлуатацію |
тис. кв. м |
115,0 |
110,0 |
9 |
Чисельність наявного населення (на кінець року) |
тис. осіб |
294,1 |
296,0 |
10 |
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника |
грн. |
11295 |
12134 |
11 |
Заборгованість з виплати заробітної плати (на кінець року) |
тис. грн. |
1000,0 |
0 |
12 |
Загальна кількість комунальних підприємств, у т. ч.: |
од. |
42 |
42 |
12.1 |
прибуткові |
од. |
28 |
28 |
12.2 |
збиткові |
од. |
12 |
11 |
12.3 |
спрацювали з нульовим результатом |
од. |
2 |
3 |
|
Фінансовий результат комунальних підприємств (чистий прибуток/ збиток), у т. ч.: |
млн. грн. |
-142,3 |
-134,2 |
|
прибуток |
млн. грн. |
55,4 |
63,7 |
|
збиток |
млн. грн. |
197,7 |
197,9 |
14 |
Доходи комунальних підприємств, всього (без ПДВ), у т. ч.: |
млн. грн. |
2752,1 |
2762,8 |
14.1 |
доходи від основної діяльності |
млн. грн. |
2190,3 |
2375,4 |
14.2 |
кошти бюджету громади (для забезпечення діяльності підприємств) |
млн. грн. |
269,5 |
249,5 |
15 |
Середньооблікова чисельність штатних працівників комунальних підприємств |
чол. |
7432 |
7355 |
Керуючий справами виконавчого комітету Ю. САБІЙ
Начальник управління економіки О. НОВОДОН
Додаток 2 до Програми
Перелік основних об’єктів вкладень на 2022 рік
(за рахунок коштів бюджету громади)
№ з/п |
Найменування видатків |
Сума капітальних вкладень, тис. грн. |
Назва головного розпорядника/ одержувача коштів |
|
|
Експлуатація та технічне обслуговування житлового фонду |
13200,0 |
Управління житлової політики і майна |
|
|
Забезпечення надійної та безперебійної експлуатації ліфтів |
9600,0 |
Управління житлової політики і майна |
|
|
Капітальний ремонт прибудинкових територій |
16800,0 |
Управління житлової політики і майна |
|
|
Капітальний ремонт спортивних і дитячих майданчиків |
3000,0 |
Управління житлової політики і майна, управління комунальної інфраструктури |
|
|
Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури (капітальний ремонт) |
80000,0 |
Управління комунальної інфраструктури |
|
|
Капітальний ремонт – установлення технічних засобів регулювання дорожнім рухом, обладнання вулично-дорожньої мережі автоматизованими системами керування рухом, улаштування зупинок громадського транспорту |
10000,0 |
Управління комунальної інфраструктури |
|
|
Реконструкція парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ім. М. Чекмана. Ділянка колеса огляду» (м. Хмельницький) |
6000,0 |
Управління комунальної інфраструктури |
|
|
Будівництво парку «Молодіжний» на вул. С. Бандери (м. Хмельницький) |
5000,0 |
Управління комунальної інфраструктури |
|
|
Заходи з енергозбереження (часткове відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами на заходи з підвищення енергоефективності) |
5000,0 |
Управління житлової політики і майна |
|
|
Встановлення підземних контейнерних майданчиків |
1000,0 |
Управління комунальної інфраструктури |
|
|
Нове будівництво нежитлового приміщення на вул. Заводській, 165 (центр поводження з тваринами) |
1500,0 |
Управління комунальної інфраструктури |
|
|
Капітальний ремонт когенераційної установки у котельні на пс. Миру, 99/101 (м. Хмельницький) |
1500,0 |
Управління комунальної інфраструктури /МКП "Хмельницьктеплокомуненерго" |
|
|
Капітальний ремонт теплових мереж на вул. І. Франка, 8, вул. Кам'янецькій, 38, |
6810,0 |
Управління комунальної інфраструктури /МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» |
|
|
Реконструкція центрального теплового пункту на вул. Інститутській, 8/1 під котельню для гарячого водопостачання (м. Хмельницький) |
5487,3 |
Управління комунальної інфраструктури /КП «Південно-Західні тепломережі» |
|
|
Будівництво теплової мережі на вул. С. Разіна (від ТК-311 до точки «А») |
1649,3 |
Управління комунальної інфраструктури /КП «Південно-Західні тепломережі» |
|
|
Будівництво другої черги водогону від с. Чернелівка Красилівського району до |
10000,0 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Реконструкція водопроводу від вул. Проскурівської по пров. Проскурівському, |
2824,1 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Реконструкція каналізаційної насосної станції на вул. Вокзальній, 135 (м. Хмельницький) |
4227,6 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Реконструкція головної каналізаційної насосної станції (вул. Трудова, 6Б) з переоснащенням систем вентиляції, опалення, будівельних конструкцій і комунікацій (м. Хмельницький) |
3800,0 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Реконструкція каналізаційної насосної станції №1 із заміною насосного обладнання на вул. Шевченка, 55/1К (м. Хмельницький) |
15253,5 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Будівництво мереж водовідведення від пров. Гавришко, 29/1 до |
2241,7 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Будівництво мереж водовідведення на вул. Нечая, вул. Блакитній, пров. Молодіжному (м. Хмельницький) |
2231,4 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Будівництво зовнішніх мереж водопостачання вулиць Старосадова, Яблунева, Пшенична, Ланок, Багалія, Колективна мікрорайону Книжківці (м. Хмельницький) |
2193,5 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Будівництво мережі водопроводу на вул. Руданського (м. Хмельницький) |
1055,9 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Виготовлення проєктно-кошторисної документації на виконання робіт з реконструкції ділянки самопливного каналізаційного колектора на |
356,7 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Будівництво зовнішніх мереж водопостачання у с. Шаровечка (ІІ черга) |
5891,2 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Придбання екскаватора-навантажувача для МКП «Хмельницькводоканал» |
2780,0 |
Управління комунальної інфраструктури / МКП «Хмельницькводоканал» |
|
|
Придбання тролейбусів та великогабаритних низькопольних автобусів |
17950,0 |
Управління транспорту та зв’язку /ХКП «Електротранс» |
|
|
Будівництво Палацу спорту на вул. Прибузькій, 5/1А (м. Хмельницький) |
21455,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво спеціалізованого залу боксу на території спортивного комплексу «Поділля» ДЮСШ №1 на вул. Проскурівській, 81 (м. Хмельницький) |
6015,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво Льодового палацу на вул. Прибузькій, 7/3А (м. Хмельницький) |
2900,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво закладів дошкільної та загальної середньої освіти на вул. Січових стрільців, 8-А (м. Хмельницький) |
7000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Реконструкція приміщень НВО №1 на вул. Старокостянтинівське шосе, 3Б |
16000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Реконструкція з добудовою їдальні до існуючого приміщення СЗОШ І-ІІІ ступенів №8 на вул. Я. Гальчевського, 34 (м. Хмельницький) |
18800,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Реконструкція з добудовою приміщень ліцею №17 під спортивну залу на вул. Героїв Майдану, 5 (м. Хмельницький) |
15000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Реставрація будівлі дитячої музичної школи №1 ім. М. Мозгового на |
5000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Реставрація міського будинку культури на вул. Проскурівській, 43 |
10000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво самопливного і напірного колекторів та каналізаційної насосної станції продуктивністю 1500 куб. м/добу у житловому масиві «Лезневе 1, 2» |
21000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво каналізаційних мереж у мікрорайоні Озерна (м. Хмельницький) |
5000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво мереж водопостачання мікрорайону Лезневе 1, 2 (м. Хмельницький) |
5000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Реконструкція каналізаційно-насосної станції з мережами водопроводу та каналізації у мікрорайоні Лезневе (м. Хмельницький) |
5400,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво артезіанської свердловини, водонапірної башти та водогону у |
3000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Реконструкція вбудовано-прибудованої аптеки під адміністративне приміщення управління адміністративних послуг на вул. Кам’янецькій, 38 (м. Хмельницький) |
5000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво вулиці Мельникова (від вул. Зарічанської до вул. Трудової) |
23000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво вулиці між вулицями Свободи та Старокостянтинівське шосе |
5000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво вулиці Лісогринівецької (від вул. С. Бандери до |
5000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво вулиці від вул. С. Бандери до вул. Західно-Окружної |
5000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво автодорожнього тунелю під залізничними коліями на перегоні Хмельницький-Гречани ПК-12256+71.00 (м. Хмельницький) |
2520,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво внутрішньоквартального проїзду між земельними ділянками на |
15000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Будівництво зовнішніх мереж газопостачання, водопостачання, каналізації, індустріального парку «Хмельницький» на вул. Вінницьке шосе, 18 |
10000,0 |
Управління капітального будівництва |
|
|
Проведення робіт з підготовки документації з питань містобудування, земельних відносин та благоустрою і проведення земельних торгів |
250,0 |
Управління земельних ресурсів |
|
|
Проведення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів громади |
200,0 |
Управління земельних ресурсів |
|
|
Доопрацювання проєкту містобудівної документації «Коригування (внесення змін) генерального плану м. Хмельницький», розроблення експертного звіту щодо доопрацювання проєкту |
500,0 |
Управління архітектури та містобудування |
|
|
Розроблення проєкту містобудівної документації «План зонування території м. Хмельницького (зонінг)» |
2000,0 |
Управління архітектури та містобудування |
|
|
Виготовлення цифрових ортофотопланів території міста Хмельницький М1:1000 |
350,0 |
Управління архітектури та містобудування |
|
|
Розроблення проєкту містобудівної документації «Детальний план території мікрорайону Заріччя (існуюча забудова)» |
350,0 |
Управління архітектури та містобудування |
|
|
Розроблення проєкту містобудівної документації «Детальний план території «Старе місто» |
350,0 |
Управління архітектури та містобудування |
|
|
Розроблення комплексного плану просторового розвитку території Хмельницької міської територіальної громади |
5000,0 |
Управління архітектури та містобудування |
|
|
Доопрацювання геопорталу Хмельницької міської територіальної громади |
300,0 |
Управління архітектури та містобудування |
|
|
Створення містобудівного кадастру |
2200,0 |
Управління архітектури та містобудування |
|
|
Виконання робіт з відцифрування наявної містобудівної документації |
500,0 |
Управління архітектури та містобудування |
|
|
Придбання комп’ютерної та офісної техніки для роботи з геоінформаційною системою, створення комплексних систем захисту інформації (забезпечення інформаційної безпеки баз даних) |
300,0 |
Управління архітектури та містобудування |
|
|
Придбання профільних кабінетів, STEAM-лабораторій закладів освіти |
5000,0 |
Департамент освіти та науки |
|
|
Будівництво та реконструкція спортивних майданчиків на території закладів освіти (СЗОШ №№ 12, 18, НВК №2) |
12500,0 |
Департамент освіти та науки |
|
|
Придбання обладнання для харчоблоків закладів освіти |
2000,0 |
Департамент освіти та науки |
|
|
Капітальний ремонт пожежної сигналізації, встановлення огорож навколо закладів освіти |
5000,0 |
Департамент освіти та науки |
|
|
Капітальний ремонт палацу творчості дітей та юнацтва, ЗДО №№ 21, 55, 56, ЗОШ №21, міжшкільного навчально-виробничого комбінату |
15300,0 |
Департамент освіти та науки |
|
|
Будівництво спортивного комплексу на території спортивного ліцею на вул. Чорновола, 180 (м. Хмельницький) |
2000,0 |
Департамент освіти та науки |
|
|
Капітальний ремонт травматологічного, пульмонологічного відділень, терапевтичного відділення №2, реконструкція частини будівлі (прибудова ліфту) корпусу №4, капітальний ремонт (часткове утеплення фасаду) корпусу №2 |
15300,0 |
Управління охорони здоров’я |
|
|
Придбання ангіографічної системи для КП «Хмельницька міська лікарня» |
23000,0 |
Управління охорони здоров’я |
|
|
Капітальний ремонт покрівлі, утеплення фасаду корпусу №2, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, заміна вікон і дверей у приміщеннях |
10114,0 |
Управління охорони здоров’я |
|
|
Придбання медичної техніки та обладнання, меблів, комп’ютерної техніки для КП «Хмельницька інфекційна лікарня» |
3869,4 |
Управління охорони здоров’я |
|
|
Завершення реконструкції відділення невідкладної медичної допомоги та реанімації, будівництво індивідуальних теплових пунктів, виконання робіт з капітального та поточного ремонту КП «Хмельницька міська дитяча лікарня» |
55037,6 |
Управління охорони здоров’я |
|
|
Придбання обладнання, виготовлення проєктно-кошторисної документації на виконання робіт з капітального ремонту відділення анестезіології та інтенсивної терапії КП «Хмельницький міський перинатальний центр» |
5661,8 |
Управління охорони здоров’я |
|
|
Утеплення та капітальний ремонт фасаду, капітальний ремонт відділення відновного лікування, заміна вікон у поліклініці №4, утеплення фасаду поліклініки №2 |
4810,0 |
Управління охорони здоров’я |
|
|
Придбання медичної техніки та обладнання, комп’ютерної техніки для КП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» |
9920,0 |
Управління охорони здоров’я |
|
|
Капітальний ремонт/заміна вікон, придбання автомобіля для обслуговування пільгової категорії населення на дому, медичної техніки та обладнання для КП «Медичний стоматологічний центр» |
1560,0 |
Управління охорони здоров’я |
|
|
Капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини №8 на |
1880,7 |
Управління охорони здоров’я |
|
|
Придбання обладнання, техніки, меблів, музейних експонатів, музичних інструментів тощо для закладів культури |
2571,5 |
Управління культури і туризму |
|
|
Реконструкція існуючої будівлі краєзнавчого музею під музейний комплекс історії та культури на вул. Свободи, 22 (м. Хмельницький) |
5000,0 |
Управління культури і туризму |
|
|
Продовження капітального ремонту приміщення центру національного виховання учнівської молоді на вул. Курчатова, 1Б (м. Хмельницький) |
2959,1 |
Управління культури і туризму |
|
|
Продовження капітального ремонту прилеглої території дитячої школи мистецтв «Райдуга» на вул. Курчатова, 9 (м. Хмельницький) |
552,6 |
Управління культури і туризму |
|
|
Виготовлення/коригування проєктно-кошторисної документації на виконання робіт з ремонту культурно-мистецького центру «Ветеран», дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (вул. Проскурівська. 60/1), даху центральної міської бібліотеки, даху будівлі музичної школи «Озерна», фундаменту тильної сторони клубу «Книжківці», центру культури і дозвілля |
2870,0 |
Управління культури і туризму |
|
|
Виготовлення проєктно-кошторисної документації на виконання робіт з реставрації фасаду будівлі на вул. Проскурівській, 28 (м. Хмельницький) |
200,0 |
Управління культури і туризму |
|
|
Будівництво мінi-футбольного поля та 2 баскетбольних майданчиків з тенісними кортами на території СКЦ «Плоскирiв» на вул. Курчатова, 90 (ІІ черга) |
3794,5 |
Управління молоді та спорту |
|
|
Реконструкція футбольного поля під штучним покриттям ДЮСШ №1 на |
18537,7 |
Управління молоді та спорту |
|
|
Реконструкція системи освітлення футбольного поля на території СК «Поділля» ДЮСШ №1 на вул. Проскурівській, 81 (м. Хмельницький) |
10000,0 |
Управління молоді та спорту |
|
|
Виготовлення проєктно-кошторисної документації на виконання робіт з капітального ремонту даху будівлі спортивної школи ДЮСШ №1 на |
50,0 |
Управління молоді та спорту |
|
|
Капітальний ремонт даху спортивного комплексу ДЮСШ №3 на вул. Спортивній, 16 (м. Хмельницький) |
1498,6 |
Управління молоді та спорту |
|
|
Завершення будівництва нежитлового приміщення з улаштуванням зовнішніх мереж та футбольного і тренажерного майданчика на водно-спортивній станції ДЮСШ №3 на вул. Нижній Береговій, 2/1 (м. Хмельницький) |
4105,3 |
Управління молоді та спорту |
|
|
Реконструкція спортивного майданчика біля житлового будинку на |
2102,1 |
Управління молоді та спорту |
|
|
Реконструкція тенісних кортів ДЮСШ №3 на вул. Прибузькій, 3/1 |
8062,4 |
Управління молоді та спорту |
|
|
Придбання автомобілів для управління молоді та спорту, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ДЮСШ №4 |
1720,0 |
Управління молоді та спорту |
|
|
Придбання меблів та техніки для «Smart cafe», Пластового центру КУ «Молодіжний центр» |
130,2 |
Управління молоді та спорту |
|
|
Придбання транспортних засобів виконавчими органами міської ради та підпорядкованими їм установами, підприємствами |
4000,0 |
Виконавчі органи міської ради/ підпорядковані установи, підприємства |
|
|
Проведення газопостачання у житлові будинки та заміна непридатного до використання газового обладнання найбільш малозахищеним верствам населення |
150,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Будівництво надгробків на могилах воїнів загиблих учасників АТО/ООС та інших мешканців на кладовищах |
300,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Капітальний ремонт житлового фонду ветеранам війни |
150,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Заміна вхідних дверей з улаштуванням пандуса у приміщення управління праці та соціального захисту населення на вул. Проскурівського підпілля, 32 (м. Хмельницький) |
150,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Утеплення стін приміщення на вул. Інститутській, 18 (м. Хмельницький) |
2500,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Утеплення приміщення Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) |
1250,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Капітальний ремонт електромобіля, придбання кондиціонерів для актового залу Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) |
430,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Капітальний ремонт мереж водопостачання та водовідведення, опалення, фасаду (утеплення) та покрівлі будівлі клубу-їдальні, лікувально-оздоровчого комплексу, приймально-медичного комплексу Рекреаційного центру «Берег надії» |
16849,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Будівництво опалювальних пунктів модульного типу для опалення приміщень Рекреаційного центру «Берег надії» |
4270,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Капітальний ремонт з утепленням фасаду приміщення Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Родинний затишок» |
671,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Придбання техніки, обладнання, дверей, жалюзі для Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Родинний затишок» |
121,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Придбання мікроавтобуса для осіб з інвалідністю для Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Родинний затишок» |
1800,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Придбання шкільного автобуса для перевезення дітей з інвалідністю для міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Школа життя» |
2200,0 |
Управління праці та соціального захисту населення |
|
|
Співфінансування заходів з відновлення роботи КП «Аеропорт Хмельницький» |
10000,0 |
Управління економіки |
|
|
Впровадження проєктів, ініційованих мешканцями, у рамках Програми бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) Хмельницької міської територіальної громади на 2020-2022 роки |
3000,0 |
Управління економіки |
|
|
Розробка програмних документів з питань соціально-економічного розвитку громади |
100,0 |
Управління економіки |
|
|
Придбання техніки, обладнання, виконання ремонтних робіт у приміщеннях виконавчих органів міської ради, у т. ч. виготовлення проєктно-кошторисної документації |
2547,3 |
Виконавчий комітет міської ради |
|
|
Співфінансування заходів КП «Об’єднаний трудовий архів сіл, селища Хмельницького району» |
250,0 |
Виконавчий комітет міської ради |
|
|
Співфінансування заходів за участю Асоціації міст України |
1000,0 |
Виконавчий комітет міської ради |
|
|
Фінансування заходів за рахунок коштів цільового фонду Хмельницької міської ради |
15000,0 |
Фінансове управління |
|
|
Придбання техніки та обладнання для МКП «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» |
322,0 |
Виконавчий комітет міської ради |
|
|
Придбання обладнання для системи відеоспостереження за громадськими місцями, дорожнім рухом, моніторингового центру |
3600,0 |
ХМКП «Хмельницькінфоцентр» |
|
|
Придбання серверного та мережевого обладнання для забезпечення функціонування інформаційно-телекомунікаційних систем, забезпечення діяльності міської ради та її виконавчих органів, у т. ч. для функціонування центру надання адміністративних послуг, включаючи філії та віддалені робочі місця |
2000,0 |
Виконавчий комітет міської ради |
Керуючий справами виконавчого комітету Ю. САБІЙ
Начальник управління економіки О. НОВОДОН
Додаток 3 до Програми
Перелік цільових програм,
які виконуватимуться у 2022 році
№ з/п |
Назва програми |
|
Програма створення та розвитку індустріального парку «Хмельницький» |
|
Програма бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) Хмельницької міської територіальної громади на 2020-2022 роки |
|
Програма «Громадські ініціативи» Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки |
|
Програма міжнародного співробітництва та промоції Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки |
|
Програма популяризації та ефективного впровадження програм у сфері житлово-комунального господарства на 2019-2023 роки |
|
Програма відшкодування частини відсоткових ставок та кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження відновлювальних джерел енергії та заходів з енергозбереження, термомодернізації багатоквартирних житлових будинків у Хмельницькій міській територіальній громаді на 2019-2022 роки |
|
Програма співфінансування робіт з ремонту багатоквартирних житлових будинків |
|
Програма співфінансування робіт з реконструкції покрівель багатоквартирних житлових будинків Хмельницької міської територіальної громади на 2018-2022 роки |
|
Програма підтримки ОСББ Хмельницької міської територіальної громади на 2020-2023 роки |
|
Програма передачі гуртожитків у власність територіальної громади міста Хмельницького з 2009 р.- діє до повного її виконання |
|
Програма розвитку велоінфраструктури м. Хмельницького на 2017-2025 роки |
|
План дій зі сталого енергетичного розвитку міста Хмельницького на 2016-2025 роки |
|
Програма підвищення ефективності роботи та стратегічного розвитку комунальних підприємств м. Хмельницького на 2020-2022 роки |
|
Програма розвитку та вдосконалення міського пасажирського транспорту Хмельницької міської територіальної громади на 2019-2023 роки |
|
Програма розвитку електротранспорту Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки |
|
Програма охорони довкілля Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки |
|
Програма цифрового розвитку на 2021-2025 роки |
|
Програма розвитку геоінформаційної системи Хмельницької міської ради на 2021-2025 роки |
|
Програма розвитку Хмельницької міської територіальної громади у сфері культури на 2021-2025 роки «Нова лінія культурних змін» |
|
Програма підтримки книговидання та читацької культури в Хмельницькій міській територіальній громаді на 2021-2025 роки «Щодня читай українською» |
|
Програма розвитку інформаційної інфраструктури туристичних послуг на 2021-2023 роки |
|
Програма підтримки обдарованих дітей міста |
|
Програма підтримки сім’ї на 2021-2025 роки |
|
Програма соціальної підтримки учасників АТО/ОСС, учасників Революції Гідності та членів їх сімей на 2021-2025 роки |
|
Програма зайнятості населення Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки |
|
Програма розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров’я та надання медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення Хмельницької міської територіальної громади на 2021–2023 роки |
|
Цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території Хмельницької міської територіальної громади на 2021–2025 роки |
Керуючий справами виконавчого комітету Ю. САБІЙ
Начальник управління економіки О. НОВОДОН
Додаток 4 до Програми
Перелік інвестиційних проєктів, які планується реалізовувати у 2022 році
№ з/п |
Найменування проєкту |
Період реалізації |
Результат реалізації проєкту |
Кошторисна вартість проєкту, тис. грн. |
Обсяг фінансування у 2022 році, тис. грн.: |
||||
Усього |
у тому числі за рахунок: |
||||||||
коштів державного бюджету |
коштів обласного бюджету |
коштів бюджету громади |
інших джерел фінансування |
||||||
1. |
Будівництво другої черги водогону від с. Чернелівка до |
2004-2026 роки
|
Будівництво нового водопроводу |
478749,23 |
33594,7 |
18594,70 |
5000,00 |
10000,00 |
0 |
2. |
Будівництво сучасних каналізаційних очисних споруд господарсько-побутових стоків на вул. Вінницьке шосе, 135 |
2004-2026 роки |
Покращення екологічного стану |
874280,74 |
150000,0 |
0 |
0 |
150000,0 |
0 |
3. |
Створення індустріального парку «Хмельницький» |
2021-2022 і далі |
Залучення не менше 50 млн. дол. інвестицій. Створення понад 3000 нових робочих місць. Збільшення надходжень до бюджету громади не менш, ніж на 10% |
230000,0 |
217000,0 |
207000,0 |
0 |
10000,0 |
0 |
4. |
Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери з термомодернізацією будівель ДНЗ №№ 8, 23, 45, 47, 48, СЗОШ №1 |
2021-2023 |
Підвищення енергоефективності будівель, покращення умов перебування, зменшення витрат на енергоносії |
3350,0 тис.євро (згідно з договором) |
11900,0 тис. грн. 3000,0 тис.євро (кредитні та грантові кошти) |
0 |
0 |
11900,0
|
3000,0 тис.євро (кредитні та грантові кошти) |
5. |
Модернізація інфраструктури твердих побутових відходів у |
2021-2022 і далі
|
Покращення санітарного стану |
36500,0 тис євро (згідно з договором) |
64300,0
|
0 |
0 |
12500,0 |
51800,0 – (кредитні та грантові кошти) |
6. |
Будівництво спеціалізованого залу боксу на території спортивного комплексу «Поділля» ДЮСШ № 1 на |
2021-2023 роки |
Збільшення пропускної спроможності для проведення змагань на 587 місць |
114917,6 |
60150,0 |
54135,0 |
0 |
6015,0 |
0 |
7. |
Будівництво Палацу спорту на вул. Прибузькій, 5/1А
|
2017-2022 роки |
Збільшення пропускної спроможності для проведення змагань на 2500 місць |
282862,0 |
214553,0 |
193098,0 |
0 |
21455,0 |
0 |
8. |
Будівництво Льодового палацу по вул. Прибузькій, 7/3А
|
2019-2024 роки |
Збільшення пропускної спроможності для проведення змагань на 450 місць |
291782,4 |
29000,0 |
26100,0 |
0 |
2900,0 |
0 |
9. |
Будівництво автодорожнього тунелю під залізничними коліями на перегоні Хмельницький-Гречани |
2017-2022 роки |
Покращення транспортної інфраструктури |
25749,0 |
25197,0 |
22677,0 |
0 |
2520,0 |
0 |
10. |
Реставрація Хмельницького міського будинку культури на
|
2021-2023 роки |
Розбудова сучасних культурно-мистецьких закладів та просторів задля налагодження комунікації між різними соціальними і культурними пластами громади, стимулювання громадської активності, надання імпульсу для вивчення та популяризації мистецтва, розвитку загальної культури мешканців громади |
21098,6 |
10000,0 |
9000,0 |
0 |
1000,0 |
0 |
11. |
Модернізація громадського транспорту міста Хмельницького |
2022-2026 роки |
Придбання 50 тролейбусів, з них 10 - з автономним ходом та 19 автобусів |
456832,0 |
422932,0 |
0 |
0 |
17950,0 |
404982,0 (кредитні кошти) |
Керуючий справами виконавчого комітету Ю. САБІЙ