Новини

Служба у справах дітей опікується дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах

Впродовж 2017 року служба у справах дітей Хмельницької міської ради зосереджувала зусилля на забезпеченні соціального захисту дітей, подоланні бездоглядності, профілактиці правопорушень у підлітковому середовищі.

Виконавчий комітет за поданням служби у справах дітей ухвалив 112 рішень, що стосуються захисту інтересів дітей, зокрема про призначення опіки (піклування), надання дозволів на здійснення правочинів щодо відчуження нерухомого майна, співвласниками або користувачами якого є малолітні (неповнолітні) діти тощо.

За звітний період проведено 65 профілактичних рейдів ("Діти вулиці", "Вокзал", "Підліток"), відвідано 367 сімей.

Службою ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності 84–х батьків та осіб, що їх замінюють, за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Передано в Хмельницький міськрайонний суд 5 позовів органу опіки та піклування щодо позбавлення батьківських прав, 1 касаційну скаргу про відібрання дитини в батьків без позбавлення їх батьківських прав, 2 аналогічні позови до міськрайонного суду.

Протягом звітного періоду суд прийняв рішення про відібрання 7 дітей у батьків без позбавлення батьківських прав, 20 батьків позбавлено батьківських прав стосовно 22 дітей.

Щомісяця проводилися профілактичні рейди з реалізації рішення сесії Хмельницької міської ради "Про обмеження перебування дітей без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях міста та інших громадських місцях м. Хмельницького", а також із перевірки перебування дітей у комп’ютерних клубах у навчальний час.

З 5 вересня 2017 року служба проводила профілактичний захід "Урок" за участю працівників служби у справах дітей, правоохоронних органів, департаменту освіти та науки, управління молоді та спорту. У ході профілактичного заходу "Урок" проведено 50 рейдів, відвідано адреси проживання сімей, комп'ютерні клуби, парки відпочинку, вокзали, ринки, здійснено перевірку стану виховної роботи у всіх загальноосвітніх та професійних закладах міста. Забезпечувався контроль за відвідуванням учнями шкіл, вивчалась система роботи педагогічних колективів з учнями та їхніми батьками, дітьми, які перебувають на внутрішньошкільному обліку як такі, що схильні до правопорушень і часто без поважних причин пропускають заняття. Забезпечено перевірку стану виховної роботи та соціального захисту дітей у всіх загальноосвітніх та професійних навчальних закладах міста. В усіх закладах проведено просвітницько-правоосвітні заходи з питань недопущення пропусків уроків без поважних причин, щодо обов’язковості здобуття середньої освіти, профілактики скоєння неповнолітніми злочинів і правопорушень.

Отримано 19 повідомлень з організацій про вчинення насильства в сім'ї та 12 - від громадян, 1 - виявлено працівниками служби. Вжито заходів негайного реагування.

Державні соціальні інспектори управління праці та соціального захисту населення разом зі службою у справах дітей здійснюють контроль за цільовим використанням допомоги при народженні дитини і створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей шляхом проведення моніторингу виплат і використання допомоги, вибіркового обстеження окремих сімей.

Служба контролює стан утримання житла, право власності або користування яким мають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.

За поданням служби у справах дітей діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, які виховуються в сім'ях опікунів (піклувальників), інтернатних закладах, що досягли шістнадцяти років та потребують поліпшення житлових умов, ставляться на квартирний облік осіб для першочергового отримання житлової площі. Впродовж останніх п׳яти років 27 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа поставлено на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов у позачерговому порядку.

Забезпечено своєчасне виявлення дітей, які опинились у важких життєвих обставинах, посилено роботу щодо активізації сімейних форм виховання. Налагоджено взаємоінформування між управліннями, відділами міської ради, навчальними закладами міста щодо таких дітей. Налагоджену тісну співпрацю з міським Центром соціальних служб для сім׳ї, дітей та молоді, які забезпечують соціальне інспектування сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, правоохоронними органами, спільно обстежують умови проживання дітей, з’ясовують потреби та надають методичну допомогу, проводять профілактичні бесіди.

Наразі на обліку перебуває 9 сімей, кандидатів в усиновлювачі.

У місті Хмельницькому функціонує один дитячий будинок сімейного типу (в ньому виховуються 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) і дві прийомні сім'ї (у них виховуються 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування).

На місцевому обліку з усиновлення перебуває 23 дитини, які можуть бути усиновлені. На первинному обліку в службі 124 дитини, з них 1 перебуває у Хмельницькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей "Подолянчик", 17 - в інтернатних закладах, а саме: 7 - у дитбудинку, 3 - у будинку дитини, 7 - у закладах для інвалідів.

Служба у справах дітей постійно працює над популяризацією влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейні форми виховання.

Протягом звітного періоду прийнято рішення про всиновлення 34 дітей. У 2017 році збільшилась кількість усиновлень українськими сім’ями порівняно з іноземними (у минулому році іноземці усиновили 12 дітей, у 2017 - 5). Під опіку влаштовано 12 дітей (у минулому році - 7).

Протягом року працівники служби взяли участь у 772 судових засіданнях, де зачіпалися інтереси дітей, проведено 32 засідання комісії з питань захисту прав дитини.

Впродовж року проводились святкові заходи для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і тих, які опинились у складних життєвих обставинах з врученням подарунків від міської влади.

Таким чином служба у справах дітей забезпечує захист житлових та майнових прав дітей, реалізацію права дитини на виховання в сім'ї, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, влаштування під опіку, піклування, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї), своєчасне виявлення та превентивне виховання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, здійснення просвітницької роботи та надання правової допомога їхнім батькам.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!