Новини
Безсмертні Крути
27.01.2021 10:11
В історії України є дата, що 103 роки тому розбудила і визначила свідомість народу. Це 29 січня 1918 року, коли 300 юнаків, студентів і гімназистів стали на захист української державності.
Цей нерівний бій закінчився фізичною перемогою ворога, але жертва не була марною.
Дух самопожертви, героїзму й лицарства крутянців живе й досі в Небесній Сотні майдану та на Сході, де захищають рідну землю українці. Триватиме й у майбутньому, щоб завершилася перемогою битва за Україну – сильну й незалежну соборну Державу!
Хмельницька міська «Просвіта» щорічно вшановує пам’ять героїв Крут. У читальні Народного Дому розгорнута тематична книжкова виставка, де про Крутянську жертву розповідають часописи української діаспори з Бельгії, Канади та США.
Відвідувачі Народного Дому можуть протягом тижня ознайомитися з архівними знахідками, публікаціями в часописах «Крилаті», «Авангард», «Самостійна Україна» та інших. Увагу привертають й поетичні твори Богдана-Ігоря Антонича, Павла Тичини, Поля Половецького, присвячені світлій пам’яті крутянських героїв.
За інформацією з Народного Дому «Просвіти»