Новини
Хмельницький доєднався до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства»
В Україні триває щорічна Всесвітня акція «16 днів проти насильства». Метою кампанії, яка стартувала 25 листопада, в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, і триватиме до 10 грудня, є привернення уваги громадськості до проблем гендерно зумовленого насильства.
У рамках міжнародної акції державні установи та будівлі інших форм власності підсвічуються помаранчевим кольором у темну пору доби. Хмельницький також доєднався до кампанії шляхом підсвічення будівлі Хмельницької міської ради у вечірній час помаранчевим кольором.
У рамках акції «16 днів проти насильства» в обласному центрі відбувся флешмоб «Бузкова стрічка та Синя стрічка», у якому взяли участь керівники міста й області, працівники соціальних служб і роботи з молоддю, представники Управління дотримання прав людини Національної поліції України та Головного управління національної поліції у Хмельницькій області. Учасники інформаційно-просвітницького заходу тримали у руках стрічки бузкового та синього кольору – символи захисту жінок і дітей від насильства в усіх його проявах і буклети «Дій проти насильства!».
Поліція фіксує факти домашнього насилля. Найбільше від цього ганебного явища потерпають жінки та діти. Головною проблемою у цьому питанні на думку працівників Національної поліції є те, що ще чимало жінок та дівчат не знають, як потрібно діяти у разі вчинення щодо них чи їхніх дітей насильства. А ще більше – бояться залишитись наодинці з проблемою. Тому однією із основних своїх функцій вважають просвітницьку роботу. Спільними зусиллями працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, поліції проводять інформаційно-просвітницькі заходи серед населення. Громадськість інформують про роботу спеціалізованих служб підтримки, роз’яснюють жінкам чинне законодавство. Розповідають як діяти, якщо хтось з громадян став жертвою насильства, про допомогу, яку вони можуть отримати безкоштовно, про центри і притулки, де можуть зупинитися у разі потреби тощо. У Хмельницькому активно працюють патрульні мобільні групи з реагування на факти вчинення домашнього насильства “Поліна” (проєкт «Поліція проти насильства»).
Долучитися до інформаційно-просвітницької кампанії можуть усі охочі та протягом періоду дії акції, до 10 грудня, використовувати помаранчеву підсвітку будівель, або розмістити інформацію з протидії насильству у мережі Фейсбук під хештегом #діємо_проти_насильства.
Довідково:
Міжнародну кампанію «16 днів проти насильства» ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини та підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року.