Новини
У Хмельницькому вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Напередодні відзначення 34-ї річниці найбільшої техногенної катастрофи на території України в Хмельницькому вшанували, тих, хто в далекому 1986 році не задумуючись ризикував не лише своїм здоров’ям, а й життям. До пам’ятника «Героям та жертвам Чорнобиля», що на розі вулиць Кам’янецької і Прибузької, та до пам’ятника «Героям-пожежникам, які врятували світ від ядерної катастрофи» на вулиці Героїв Чорнобиля поклали квіти.
За даними управління соціального захисту і праці Хмельницької міської ради, нині у місті проживають майже 1600 хмельничан, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них — 810 таких, що брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС.
Довідково
З 1986 до 1989 року 132 працівники пожежної охорони Хмельниччини брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Вогнеборці відкачували «важку» воду, очищали від графіту вентиляційні труби четвертого блоку, працювали на подачі води в розчинні вузли, дезактивовували заражені території, здійснювали постійний контроль за виконанням протипожежного режиму в районі третього та четвертого блоків, виконували профілактичні роботи на різних об’єктах.