Проекти рішень виконавчого комітету

Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження Програми підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки та втрату чинності рішення двадцять дев’ятої сесії міської ради від 13.02.2019 р. № 31

Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про затвердження Програми підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки та втрату чинності рішення двадцять дев’ятої сесії міської ради від 13.02.2019 р. № 31

 

Розглянувши клопотання управління житлово-комунального господарства, з метою створення умов для створення ОСББ та здійснення заходів з енергоефективності в будинках, де створено ОСББ, керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про енергозбереження»,  «Про Фонд енергоефективності», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

1. Внести на розгляд сесії міської ради пропозицію:

1.1. про затвердження Програми підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки згідно з додатком 1;

1.2. про затвердження Порядку відшкодування витрат ОСББ на впровадження  заходів, Програми підтримки ОСББ  м. Хмельницького на 2020-2023  роки згідно з додатком 2.

1.2. про втрату чинності рішення двадцять дев’ятої сесії міської ради від 13.02.2019 року № 31 «Про затвердження Програми відшкодування частини відсоткових ставок та кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження відновлювальних джерел енергії та заходів з енергозбереження, термомодернізації багатоквартирних житлових будинків у м. Хмельницькому на 2019-2022 роки та Порядку відшкодування відсоткових ставок та кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження відновлювальних джерел енергії та заходів з енергозбереження, термомодернізації багатоквартирних житлових будинків у м. Хмельницькому на 2019-2022 роки».

2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови А. Нестерука.

 

Міський голова     О. СИМЧИШИН

 

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

 

1. Ініціатори розроблення програми

Управління житлово-комунального господарства

2.Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

 

3.Розробники програми

Управління житлово-комунального господарства

4. Головний виконавець програми

Управління житлово-комунального господарства

5. Учасники програми

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, фінансово-кредитні установи

6. Терміни реалізації програми

2020-2023 роки

 

 

 

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету

від «____»________20__ р. № ___

 

 

 

ПРОГРАМА

 

підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020 – 2023 роки

 

м. Хмельницький

 

1. Загальні положення.

Програма підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки (далі – Програма) розроблена на підставі законів України  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про особливості здійснення права власності багатоквартирному будинку», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», «Про енергозбереження»,  «Про Фонд енергоефективності», постанови Кабінету Міністрів України від 5.09.2018 року № 712 «Про затвердження Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком та типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком».

 

2. Необхідність у прийнятті Програми.

Удосконалення системи управління, збереження, покращення технічного стану багатоквартирних житлових будинків, впровадження системи раціонального використання енергетичних ресурсів  - однин з найважливіших напрямків співпраці міської влади і жителів багатоповерхівок в м. Хмельницькому.     

Впровадження реформ у житловій сфері з боку Хмельницької міської ради відбувається шляхом підтримки спільноти відповідальних співвласників багатоквартирного будинку, які розуміють, що утримання багатоквартирного будинку справа власників квартир та нежитлових приміщень.

Найактуальніша організаційна форма утримання житла, що  відповідає реаліям сьогодення це об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ).

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – Об’єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Станом на 01.01.2020 р. у 399 будинку м. Хмельницького створено об`єднання співвласників багатоквартирних будинків, в тому числі 26 ОСББ, яким послуги з управління надає управитель, решта здійснюють обслуговування власного будинку шляхом самозабезпечення.

Основною перешкодою, яка уповільнює темпи переходу до такої форми управління як ОСББ є хибна думка мешканців, що в будинку, який обслуговує управитель (ЖЕК) питання поліпшення стану житлового будинку, в тому числі проведення капітального ремонту чи реконструкції будинкових мереж  вирішує міська влада.  

На сьогодні всі питання володіння, збереження, користування, утримання, проведення поточних і капітальних ремонтів  вирішують співвласники самостійно, шляхом проведення загальних зборів.

Отже, Програма спрямована на подолання стереотипу мешканця-споживача багатоповерхового будинку, який не відчуває себе власником житла та не може вплинути на обсяг і якість отриманих комунальних послуг, оплачених з його кишені.

Створення ОСББ надає власникам житлового  будинку такі переваги:

- право визначати тривалість, черговість і обсяги робіт з утримання та ремонту, будинку;

- здійснення реального контрою за якістю житлово-комунальних послуг, за використанням внесків та інших платежів;

- зменшення витрат на житлово-комунальні послуги та підвищення їх якості;

- можливість використання трудового внеску мешканців будинку замість плати за утримання будинку або збору додаткових внесків;

Але, головною перевагою є готовність держави і міста до фінансової підтримки для співвласників, що мають бажання створити ОСББ та впроваджувати заходи з енергоефективності у власних багатоповерхівках.

Необхідність прийняття Програми обґрунтовується потребою в забезпеченні підтримки тих співвласників, які готові створити ОСББ та нести відповідальність за утримання власного майна, впроваджувати заходи з енергоефективності, результатом яких має стати раціональне та заощадливе використання енергоресурсів в місті Хмельницькому.

 

3. Опис Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків  «ЕНЕРГОДІМ».

3.1. Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» (далі - Програма «ЕНЕРГОДІМ») — це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних житлових будинках, де створено ОСББ.

Програма затверджена Наглядовою радою державної установи «Фонд енергоефективності» (далі – Фонд) 16 серпня 2019 року та діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій.

Програма розроблена відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» №2095-VIII від 08 червня 2017 року та визначає умови та порядок надання державною установою «Фонд енергоефективності» Грантів Бенефіціарам (безповоротної фінансової допомоги ОСББ) для часткового відшкодування Прийнятних витрат (тобто витрат, які були перевірені та підтвердженні Фондом), пов’язаних із здійсненням Заходів з енергоефективності.

3.2. Заходи Програми «ЕНЕРГОДІМ»

3.2.1. Пакет «А» («Легкий») включає заходи з гідравлічного балансування системи опалення, встановлення індивідуального теплового пункту, теплоізоляцію або заміну трубопроводів тощо.

3.2.2. Пакет «Б» включає всі обов’язкові заходи пакету «А» та комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування огороджувальних конструкцій будівлі: зовнішніх стін, цоколю, горищ (технічних поверхів) та дахів; заміну або ремонт зовнішніх дверей, віконних блоків та блоків балконних дверних у приміщеннях (місцях загального користування).

До пакетів «А» і «Б» входять необов’язкові заходи, які також можуть бути виконані за рішенням співвласників.

3.3. Етапність впровадження Заходів:

- проведення енергетичного аудиту;

- розробка проєктної документації та її експертизи (в тому числі обстеження об’єкту (будівлі));

- впровадження Заходів з енергоефективності, що включає вартість робіт (послуг), обладнання та матеріалів;

- послуги з технічного та авторського нагляду;

- сертифікація енергетичної ефективності будівлі після реалізації проєкту;

- обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи із забезпечення  енергетичної ефективності під час реалізації Проекту.

3.4. На загальних зборах ОСББ ухвалює рішення про участь у Програмі «ЕНЕРГОДІМ», визначає перелік енергоефективних  заходів (пакет «А» чи «Б») та максимальну вартість проєкту. До участі в зборах можуть бути долучені фахівці  Фонду енергоефективності. Додаткову інформацію про участь в програмі ОСББ можуть отримати на офіційному сайті, в управлінні житлово-комунального господарства та у регіонального представника Фонду.

3.5. Грандові кошти  відшкодовуються трьома траншами:

3.5.1. Перший транш – часткове відшкодування прийнятних витрат на проведення попереднього енергетичного аудиту.

3.5.2. Другий транш – часткове відшкодування прийнятних витрат на розробку проєктної документації та її експертизу (в тому числі обстеження об’єкту (будівлі)).

3.5.3. Третій транш – часткове відшкодування прийнятних витрат на послуги з технічного та авторського нагляду, сертифікацію енергетичної ефективності після реалізації проєкту, обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи з енергоефективності під час реалізації проєкту, прийнятних витрат на будівельні роботи.

3.6. Засади грантової політики, порядок визначення розміру та порядок сплати Гранту  визначено в Додатку 1 до Програми  «ЕНЕРГОДІМ». Розмір фінансування робіт Фондом і ОСББ наведено в таблиці.

 

                                                                                                                                             Таблиця 1

 

 

 

Назва прийнятних витрат

 

Внесок Фонду енергоефективності:

 

Внесок Беніфіціара

(О С Б Б)

 має становити не менше:

ПАКЕТИ ЗАХОДІВ

«А»

«Б»

 «А»

 «Б»

1. Для перших 300[1]заявок на участь у Програмі , які були схвалені Фондом :

1.1. Прийнятні витрати на підготовку та реалізацію проєктів[2]

70 %

70 %

30 %

20%

1.2. Прийнятні витрати на будівельні роботи[3]

60 %

70 %

40 %

20%

2.Починаючи з 301  заявки на участь у Програмі, схваленої Фондом

2.1. Прийнятні витрати на підготовку та реалізацію проєктів

70 % (але не більше 15% від прийнятних витрат на будівельні робіти)

70 % (але не більше 5% від прийнятних витрат на будівельні робіти)

 

 

 

 

40%

 

 

 

 

20%

2.2. Прийнятні витрати на будівельні роботи

 

40 %

 

50 %

 

 

3.7.Строк реалізації проєкту

- для проєктів з пакетом заходів «А» – через 12 місяців з дати приєднання;

- для проєктів з пакетом заходів «Б» – через 24  місяці з дати приєднання.

 Бенефіціар (ОСББ) має право подати Заявку на продовження строку, в порядку та на умовах, передбачених порядком дій Програми «ЕНЕРГОДІМ», за умови схвалення якої строк реалізації проєкту може бути продовжений не більше ніж на 12 місяців.

3.8. Фінансова оцінка заявки/проєкту – перевірка фінансовим офісом Фонду фінансової складової заявки разом з доданими до неї документами належності понесених заявником/бенефіціаром (ОСББ) витрат до прийнятних витрат, відповідно до умов Програми «ЕНЕРГОДІМ».

3.9. Верифікація виконаних заходів з енергоефективності (далі – Верифікація) – остаточна перевірка якості та результатів реалізації проєктів з енергоефективності та енергозбереження, встановлення (підтвердження) відповідності виконаних заходів умовам заявки та Програмі «ЕНЕРГОДІМ», Фондом або особами, обраними у схваленому Наглядовою радою Фонду порядку, та/або Донорами чи партнерами Фонду (у разі співфінансування ними Гранту).

 

4. Виготовлення технічної документації на будинок.

4.1.Пунктом 67 Правил надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 5.09.2018 року № 712 «Про затвердження Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком та типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком» (далі – Правила) передбачено, що не пізніше дня, що настає за днем припинення дії договору управління, управитель передає новому управителю багатоквартирного будинку чи особі, уповноваженій співвласниками, або об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку наявну технічну документацію на такий будинок.

4.2. Перелік технічної документації на багатоквартирний будинок, затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 17.07.2018 року № 176, який включає:

4.2.1. Технічний паспорт на багатоквартирний будинок.

4.2.2. Паспорт об’єкта, складений за результатами обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва.

4.2.3. Енергетичний сертифікат і звіт про обстеження інженерних систем.

4.2.4. Проєктна документація зі схемами влаштування внутрішньобудинкових систем.

4.2.5. Документ, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

4.2.6. Технічна документація обладнання котелень.

4.2.7. Технічна документація на ліфти.

4.2.8. План земельної ділянки.

4.2.9. Акти приймання-передавання технічної документації на багатоквартирний будинок.

4.2.10. Паспорти, гарантійні документи, акти випробування, повірки й опломбування та інші технічні документи на системи, мережі, встановлені прилади, устаткування та обладнання у багатоквартирному будинку.

4.3. Приймання-передача технічної документації підтверджується відповідним актом.

4.4. У разі відсутності технічної документації обов’язок щодо виготовлення (відновлення) відсутньої документації покладається співвласниками на управителя. Відповідно до пункту  8 Правил такі витрати відшкодовуються співвласниками в порядку та на умовах, що погоджуються управителем та співвласниками.

4.5. Для підтримки створення ОСББ міська влада бере на себе зобов’язання щодо відшкодування витрат, пов’язаних з виготовленням (відновленням)  частини технічної документації а саме:

- технічного паспорта на багатоквартирний будинок;

- плану земельної ділянки.

 

5. Мета Програми.

5.1. Метою Програми є:

5.1.1. Створення умов для сталого і ефективного функціонування ОСББ;

5.1.2. Впровадження дієвого механізму стимулювання  заходів з енергоефективності, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків;

5.1.3.Підвищення комфорту проживання мешканців.

5.1.4. Зменшення викидів СО2 у атмосферу за рахунок зменшення споживання енергоресурсів.

      

6. Завдання Програми.

6.1. Стимулювання створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків шляхом розробки дієвого механізму фінансування витрат на виготовлення (відновлення) технічної документації житлових будинків,

6.2. Допомога ОСББ в впровадженні енергоефективних заходів, які передбачені у Програмі  «ЕНЕРГОДІМ», шляхом відшкодування частини суми кредитів та відсотків за залученими кредитами.

         

7. Заходи на виконання програми.

7.1. Виготовлення (відновлення) технічної  документації, передбаченої  пунктом 4.5. Програми, в будинках, що належали до комунальної власності, де за результатами прийнятих співвласниками рішень створено ОСББ.      

7.2. Відшкодування частини  кредитів та часткове відшкодування відсотків за залученими кредитами, що сплачені ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності, які передбачені Програмою «ЕНЕРГОДІМ».

 

8. Виконавці програми.

8.1. Виконавчий комітет Хмельницької міської ради, управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

9. Фінансове забезпечення.          

9.1. Фінансове забезпечення програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел фінансування, згідно з чинним законодавством.

9.2. Обсяг фінансування заходів Програми за рахунок коштів міського бюджету затверджується міською радою в складі видатків міського бюджету на відповідний рік.

9.3. Фінансова підтримка з міського бюджету для ОСББ надається виключно на впровадження  заходів Програми  згідно Порядку відшкодування витрат ОСББ на впровадження  заходів, Програми підтримки ОСББ  м. Хмельницького на 2020-2023  роки (Додаток 2 до рішення).

9.4. Заходи та фінансове забезпечення Програми підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки передбачені  в додатку 1 до Програми.

     

10. Очікувані результати від впровадження програми.

10.1. У результаті реалізації заходів Програми буде поліпшено стан житлового фонду, якість надання житлово-комунальних послуг для громадян міста, створено сприятливе середовище для розвитку ОСББ в м. Хмельницькому.

10.2. Результати Програми:

- реалізація принципів сталого розвитку;

- залучення громадян до вирішення  проблем міста;

- забезпечення комфортних умов проживання для мешканців міста;

- поширення механізму співфінансування проектів;

- підвищення енергоефективності житлових будинків;

- економія енергоресурсів.

     

11. Критерії оцінки ефективності реалізації програми.

          11.1. Показниками ефективності реалізації програми є:

          - кількість створених ОСББ;

          - кількість ліквідованих ОСББ;

          - кількість ОСББ, в яких проведено капітальні ремонти;

          - кількість проектів із запровадження енергозберігаючих заходів;

         

 

 

Керуючий справами виконавчого комітету                                Ю. САБІЙ

                                  

Начальник управління

житлово-комунального господарства                                          В. НОВАЧОК

 

Додаток 2

до рішення виконавчого комітету

від «____»________20__ р. № ___

 

Порядок

відшкодування витрат ОСББ на впровадження  заходів Програми підтримки ОСББ   

м. Хмельницького на 2020-2023  роки

 

  1. Мета Порядку.

1.1. Порядок відшкодування витрат ОСББ на впровадження  заходів, Програми підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки (далі – Порядок) розроблений з метою визначення механізму відшкодування:

1.1.1. Витрат ОСББ, що понесені на виготовлення (відновлення) технічної  документації в будинках, що належали до комунальної власності, де за результатами прийнятих співвласниками рішень створено ОСББ.      

1.1.2. Відшкодування частини кредиту та часткового відшкодування відсотків за залученими кредитами, що сплачені ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності, які передбачені Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» (далі – Програма «ЕНЕРГОДІМ»).

 

  1. Фінансування заходів, передбачених Програмою.

2.1. Фінансування витрат на виконання Заходів, передбачених Програмою здійснюється із таких джерел, якими є: банківські кредити, отримані ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності, кошти міського бюджету.

2.2. Управління житлово-комунального господарства передбачає кошти  міського бюджету для відшкодування витрат, що передбачені заходами Програми:

2.2.1. На відшкодування понесених ОСББ витрат з виготовлення та відновлення технічної документації, що передбачені у пункті 4.5. Програми у розмірі 100% понесених витрат.

2.2.2. Відшкодування частини кредиту ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності, які передбачені Програмою «ЕНЕРГОДІМ» навадено в таблиці:

                                                                                                                                             Таблиця 2

 

 

 

Назва прийнятних витрати

 

Внесок Фонду енергоефективності + внесок ОСББ

 

Кошти міського бюджету

 

ПАКЕТИ ЗАХОДІВ

«А»

«Б»

 «А»

 «Б»

1. Для перших 300 заявок на участь у Програмі , які були схвалені Фондом :

1.1. Прийнятні витрати на підготовку та реалізацію проєктів

70 % + 30%

70 % + 20%

 

-

 

10%

1.2. Прийнятні витрати на будівельні роботи

60 % + 40%

70 % + 20%

2.Починаючи з 301  заявки на участь у Програмі, схваленої Фондом

2.1. Прийнятні витрати на підготовку та реалізацію проєктів

до 70 % (але не більше 15% від прийнятних витрат на будівельні робіти)  +  40%

до 70 % (але не більше 5% від прийнятних витрат на будівельні робіти) + 20%

 

 

 

 

10%

 

 

 

 

10%

2.2. Прийнятні витрати на будівельні роботи

40% + 40%

50% + 20%

 

2.2.3. Відшкодування з міського бюджету частини тіла кредиту, отриманого ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності, які передбачені Програмою «ЕНЕРГОДІМ» відбувається після отримання ОСББ третього траншу з Фонду енергоефективності та верифікації виконаних заходів.

2.2.4. Розмір відшкодування частини відсотків за надані кредитно-фінансовими установами кредити дорівнює 15% відсоткової ставки річних за кредитами, виданими на заходи які передбачені Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» та здійснюється з міського бюджету на протязі 24 місяців з дати отримання кредиту в банківській установі.

 

3. Алгоритм дій ОСББ та Головного розпорядника коштів міського бюджету -управління житлово-комунального господарства.

3.1. Алгоритм дій ОСББ та Головного розпорядника для здійснення відшкодування з міського бюджету витрат понесених ОСББ на виготовлення технічної документації.

3.1.1. Голова ОСББ звертається з заявою довільної форми до  Головного розпорядника коштів міського бюджету - управління житлово-комунального господарства (далі – Головний розпорядник) з проханням відшкодувати витрати на виготовлення технічної документації, що передбачена пунктом 4.5. Програми.

3.1.2. До заяви додаються копії наступних документів.

- акт приймання-передачі технічної документації від управителя до ОСББ;

- установчі документи ОСББ;

- банківські реквізити для перерахування коштів;

- документи, що підтверджують факт виготовлення технічної документації (договора на виконання робіт (послуг) по відновленню документації, акти виконаних робіт, платіжні документи, що підтверджують факт здійснення оплати тощо).

3.1.4. У випадку відсутності залишку бюджетних коштів, передбачених на виконання Програми, представник головного розпорядника зобов’язаний повідомити про це ОСББ в усній формі – в момент отримання заяви на відшкодування, а також у письмовій формі - не пізніше 10 робочих днів з моменту її отримання.

3.2. Алгоритм дій ОСББ  та Головного розпорядника для здійснення відшкодування з міського бюджету частини відсоткової ставки кредитів та частини кредиту, отриманого в банківській установі на впровадження заходів Програми «ЕНЕРГОДІМ».

3.2.1. На загальних зборах ОСББ ухвалює рішення про участь у Програмі «ЕНЕРГОДІМ», визначає перелік енергоефективних заходів (пакет «А» чи «Б») та максимальну вартість проєкту.

3.2.2. Для планування коштів на відшкодування частини витрат на впровадження заходів при формуванні бюджету міста на відповідний рік, ОСББ подає Головному розпоряднику попередню заяву довільної форми (далі - Заява 1) та витяг  з протоколу зборів про намір провести заходи Програми «ЕНЕРГОДІМ».

 3.2.3. ОСББ обирає Банк-партнер, відкриває поточний рахунок (якщо в ОСББ немає поточного рахунку в Банку-партнері) та подає заявку до Фонду енергоефективності на участь у Програмі «ЕНЕРГОДІМ» на часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності  та супровідні документи на участь в Програмі «ЕНЕРГОДІМ» через Банк-партнер.

3.2.4.     Після розгляду заявки  Фондом та отримання письмового та електронного повідомлення про підтвердження намірів (надання гарантій) часткового відшкодування вартості Заходів з енергоефективності Фонжом, за умови їх відповідної реалізації, для резервування бюджетних коштів, керівник або уповноважена особа ОСББ звертається до Головного розпорядника з Заявою про резервування коштів складеною за формою, наведеною у Додатку 1 цього Порядку (далі – Заява 2), до якої додає:

3.2.4.1. Копію останньої (чинної) версії опису проєкту.

3.2.4.2. Копію Виписки або Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

3.2.4.3. Копію документів, які підтверджують повноваження уповноваженої особи.

3.2.4.4. Копію паспорта,  уповноваженої особи (1, 2 сторінка та сторінка прописки), завіреного цією особою.

3.2.4.5. Копію ідентифікаційного коду, завірену уповноваженою особою.

3.2.4.6. Копію повідомлення ДУ «Фонд енергоефективності» про схвалення заявки на участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ».

3.2.5. Представник Головного розпорядника зобов’язаний прийняти та зареєструвати Заяву 2  від голови або уповноваженого представника ОСББ.

3.2.6.У випадку наявності залишку незарезервованих коштів, передбачених на виконання Програми, занести відповідні дані до реєстру заявників, який ведеться на сайті ради. Про резервування коштів представник Головного розпорядника інформує ОСББ в усній формі – в момент отримання Заяви 2, а також у письмовій формі - не пізніше 10 робочих днів з моменту її отримання, із зазначенням граничного терміну резервування коштів не більше трьох місяців.

3.2.7. Головний розпорядник включає ОСББ в реєстр заявників (додаток 2 до Порядку).

3.2.8. У випадку відсутності залишку бюджетних коштів, передбачених на виконання Програми, представник Головного розпорядника зобов’язаний повідомити про це ОСББ в усній формі – в момент отримання Заяви 2, а також у письмовій формі - не пізніше 10 робочих днів з моменту її отримання.

3.2.9. З урахуванням прийнятих від ОСББ заяв про резервування коштів, Головний розпорядник протягом одного місяця укладає договори про відшкодування частини відсотків за кредитами та частини кредиту з тим банком/банками, з яким/якими планують укласти кредитні угоди заявники - ОСББ  (якщо такі договори з цими банками не було укладено раніше). Ці реєстри повинні містити інформацію розмір кредиту та про нараховані ОСББ відсотки за кредитами виключно на впровадження заходів Програми «ЕНЕРГОДІМ».

3.2.10. Форма Генерального договору  про часткове відшкодування відсотків за кредитами отриманими ОСББ на впровадження заходів Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» наведена в додатку 3 до Порядку.

3.2.11. Форма Договору про взаємодію з відшкодування частини кредиту на впровадження заходів Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» наведена в додатку 4 до Порядку.

3.2.12. Після отримання інформації від Головного розпорядника, що договір з Банком-партнером  укладено, ОСББ укладає кредитний договір з банком.

3.2.13. Керівник або інша уповноважена особа ОСББ зобов’язаний особисто подати на адресу Головного розпорядника заяву про укладання ОСББ договору з Банком-партнером (додаток 5 до Порядку (далі  - Заява 3)), до якої додає завірену банком копію кредитного договору з усіма додатками, у тому числі графік погашення кредиту.

3.2.14. У разі, якщо з вини ОСББ  не буде укладено кредитний договір з Банком-партнером протягом трьох місяців з дати подання Заяви 2, дія такої заяви анулюється, про що у Реєстрі робиться відповідна відмітка з одночасним вилученням лише даних про суми відсотків. Анулювання заяви про резервування коштів не позбавляє права повторного звернення за резервуванням коштів.

3.2.15. У разі, якщо Договір з Банком-партнером не буде укладено протягом трьох місяців з дати подання Заяви 2 не з вини ОСББ, дія такої заяви продовжується.

4. Механізм здійснення відшкодування.

4.1. Проведення відшкодування витрат, понесених ОСББ на виготовлення технічної документації.

4.1.1. Відшкодування витрат на виготовлення технічної документації проводиться Головним розпорядником шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок ОСББ, відкритий в банківській установі в місячний термін після надходження заяви від ОСББ та документів, що зазначені в пунктах 3.1.1.-3.1.2. Порядку.

4.2. Механізм відшкодування  відсоткової ставки по кредиту.

4.2.2. Часткове відшкодування відсотків за кредитами здійснюється на підставі  Генерального договору, що наведений в додатку 3 до Порядку, відповідно до фактично сплачених відсотків ОСББ банківській установі.

4.2.3. Якщо для реалізації Програми «ЕНЕРГОДІМ» ОСББ залучало кредитні кошти, Головний розпорядник здійснює відшкодування часткове відшкодування відсоткової ставки такого кредиту (кредитів). У разі невиконання чи неналежного виконання цільового призначення коштів, ОСББ повертає кошти, отримані не за призначенням.

4.2.4. Відшкодування частини відсотків здійснюється 24 місяці з дати отримання кредиту в банківській установі, незалежно від терміну дії кредитного договору.

4.2.5. Розмір відшкодування відсотків за надані кредитно-фінансовими установами кредити дорівнює 15% відсоткової ставки річних.

4.2.6. Кредитно-фінансові установи щомісячно, не пізніше десятого числа наступного місяця подають реєстр позичальників (Додаток № 1 до Договору, передбаченого в Додатку 3 Порядку), які взяли кредити в цих установах, де зазначається сума відшкодування в розмірі 15 % (п’ятнадцяти відсотків) відсоткової ставки за кредитом за конкретний місяць.

4.2.7. Відшкодування частини відсотків за залученими в банківській установі кредитами відбувається помісячно, шляхом перерахунку Головним розпорядником коштів міського бюджету на один передбачений  договором транзитний чи поточний рахунок відповідної кредитно-фінансової установи, яка, у свою чергу, розподіляє ці кошти на поточні рахунки позичальників, про що головному розпорядникові коштів надаються відповідні виписки чи підтверджувальні документи.

4.2.8. Відшкодування коштів здійснюються в обсягах, відповідно до фінансового забезпечення Програми та в межах бюджетних призначень, та за умови участі ОСББ у Програмі  «ЕНЕРГОДІМ».

4.2.9. Не допускається повторне відшкодування відсоткових ставок на Прийнятні витрати, якщо вони вже були включені у розрахунок розміру Гранту, який виплачений Бенефіціару (ОСББ) Фондом відповідно до умов Програми (наприклад, якщо після отримання від Фонду часткового відшкодування Прийнятних витрат на розробку проектної документації та її експертизу (в тому числі обстеження об’єкту (будівлі)), у ОСББ виникла необхідність повторного виготовлення проектної документації (внесення змін тощо); при цьому, Головний розпорядник не обмежує право Бенефіціара на замовлення та оплату таких послуг) але відшкодування відсотків за залученими кредитами з таких витрат не здійснює.

4.2.10. Якщо ОСББ припиняє участь в програмі «ЕНЕРГОДІМ»  на етапі виконання підготовчих робіт (проведення попереднього енергетичного аудиту, розробка проєктної документації та її експертиза (в тому числі обстеження об’єкту (будівлі)) відсоткова ставка за залученими кредитами, яка відшкодована за період проведення таких робіт має бути повернута ОСББ до бюджету міста Хмельницького.

4.2.11. Відсоткова ставка не відшкодовується позичальникам, що визнані банкрутами, стосовно яких порушено справу про банкрутство, проводиться санація та які реорганізовуються або ліквідуються.

4.2.12. Головний розпорядник коштів має право здійснювати заходи щодо перевірки пакетів документів позичальників та контроль за цілями використання кредитів, отриманих відповідно до цієї Програми, за умови попереднього письмового повідомлення про це кредитно-фінансової установи за 10 робочих днів.

4.2.13. Складання і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів та контроль за їх цільовим використанням здійснюється в установленому законодавством порядку.

      

4.3. Механізм відшкодування частини кредиту ОСББ на впровадження заходів Програми «ЕНЕРГОДІМ».

4.3.1. Відшкодування з міського бюджету частини тіла кредиту, отриманого ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності, які передбачені Програмою «ЕНЕРГОДІМ» відбувається після надання ОСББ документів, що підтверджують верифікацію Фондом енергоефективності виконаних заходів.

4.3.2. Відшкодування з міського бюджету наданого кредитно-фінансовою установою кредиту становить:

4.3.2.1. Для перших 300 заявок ОСББ на участь у Програмі, які обрали пакет заходів «Б» та  були схвалені Фондом  10% (десять відсотків) сукупної вартості впровадження заходів, а саме: прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проєктів та прийнятних витрат на будівельні роботи.

4.3.2.2.  Починаючи з 301  заявки ОСББ на участь у Програмі, які обрали пакети заходів «А» або «Б» та  були схвалені Фондом - 10% (десять відсотків) сукупної вартості впровадження заходів, а саме: прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проєктів та прийнятних витрат на будівельні роботи.

4.3.3. Відшкодування здійснюється після отримання ОСББ третього траншу з Фонду енергоефективності та надання документів ОСББ, що підтверджують верифікацію виконаних заходів.

4.3.4. Відшкодування частини кредиту здійснюється на підставі  договору на відшкодування частини кредиту  на впровадження заходів Програми «ЕНЕРГОДІМ», що наведена в додатку 4 до Програми, між Головним розпорядником та кредитно-фінансовою установою, а саме: з Банками-партнерами, які формують реєстру заявників.   

4.3.5. У разі, коли сума заборгованості за кредитом ОСББ на час надходження коштів з відшкодування частини кредиту є меншою від розміру відшкодування частини кредиту, Банк–партнер перераховує різницю таких коштів на поточний рахунок ОСББ відкритий в фінансово–кредитній установі.

4.3.6. Після отримання, від Банку-партнера  реєстру позичальників, Головний розпорядник коштів протягом десяти робочих днів подає реєстр у фінансове управління для отримання фінансування у сумі, розрахованій  згідно з пунктом 4.3.2. даного Порядку на один передбачений  договором транзитний чи поточний рахунок відповідної кредитно-фінансової установи, яка, у свою чергу, розподіляє ці кошти на поточні рахунки позичальників, про що головному розпорядникові коштів надаються відповідні виписки чи підтверджувальні документи.

4.3.6. Головний розпорядник проводить відшкодування у порядку надходження від Банків-партнерів реєстрів позичальників та у межах бюджетного фінансування на виконання Програми.

4.3.7. Останній день подання Банком-партнером документів у поточному році є 1 грудня.

 

 

Керуючий справами                                                                                              Ю. САБІЙ

 

Начальник управління житлово-комунального

господарства                                                                                                           В. НОВАЧОК

 

т

Додаток 1 до Порядку 

__________________________________________

                                                                         (Назва Головного розпорядника коштів)

___________________________________________

                                                                  (посада керівника Головного розпорядника коштів)

                                                                       від Голови правління (уповноваженої особи) ОСББ

                                                    (потрібне підкреслити)

                                                                     гр. __________________________________________

                                                                                                             (ПІБ)

                                                                      Адреса ______________________________________

                                                                      Тел. _________________________________________

                                                                      Адреса будинку, де має бути проведено заходи

                                                                      Програми «ЕНЕРГОДІМ»______________________

 

Заява про резервування коштів

 

ОСББ «___________________________________» має намір, за підтримки ДУ «Фонд енергоефективності» здійснити у будинку за адресою _________________________________ комплекс заходів в рамках участі у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» ДУ «Фонд енергоефективності».

Прошу, у відповідності до Програми підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки, зарезервувати кошти на відшкодування часткове відшкодування відсотків за кредитами  та частини кредиту не впровадження заходів. Орієнтовні умови кредитування:

1

Гранична вартість проєкту, грн.

 

2

Планова сума кредитного ліміту, грн.

 

3

В якій установі банку планується взяти кредит 

 

4

Очікувана дата укладання кредитної угоди

 

5

Очікувана % ставка

 

6

Очікуваний розмір відшкодування з Фонду, %

 

7

Прогнозована сума відшкодування відсотків:      до 31 грудня 202___ р.

:                      до 31 грудня 202___ р.

 

8

Прогнозована сума відшкодування частини тіла кредиту з міського бюджету, грн.

 

Додатки:

Голова правління (уповноважена особа) ОСББ          

(потрібне підкреслити)

___________________________________              __________________________

                                          (ПІБ)                                              (підпис)

Додаток 3 до Порядку

 

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДОГОВІР №

про часткове відшкодування відсотків за кредитами отриманими ОСББ на впровадження заходів Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ»

 

м. Хмельницький                                                                      «___»_________202_ року

 

Управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради (далі – Управління), в особі начальника______________________________________________ , який діє на підставі Положення з однієї сторони та ________________________________________________________ (далі – Кредитно-фінансова установа), в особі __________________________________________, який діє на підставі ________________________________, з іншої сторони, уклали цей Договір про наступне:

1. Предмет Договору.

1.1. Предметом цього Договору є встановлення основних умов та принципів співпраці Сторін у процесі надання Управління часткового відшкодування відсотків за кредитами об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, (далі – Позичальникам), які отримали кредит у Кредитно-фінансовій установі на цілі та в межах коштів, передбачених Програмою підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки, затвердженою рішенням Хмельницької міської ради від « _____» 20__ року № __ (далі – Програма) на впровадження заходів Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ», у розмірах та порядку, що визначено цим Договором.

1.2. Кредитування Позичальників здійснюється Кредитно-фінансовою установою відповідно до внутрішніх нормативних документів Кредитно-фінансової установи.

1.3. Управління надає часткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами на заходи з енергозбереження згідно з Порядком.

1.4. Кредити надаються в національній валюті, на строк не більше 3 (трьох) років.

2. Основні завдання Сторін.

2.1. Для  досягнення цілей за цим Договором Сторони зобов'язуються:

-  спрямовувати зусилля на виконання умов Програми;

- проводити заходи щодо пошуку Позичальників, які бажають отримати кредит у Кредитно-фінансовій установі та отримати право на часткове погашення відсотків за кредитом, відповідно до умов Програми;

- обмінюватися наявною в їх розпорядженні інформацією, що стосується предмету цього Договору, проводити спільні консультації і переговори, встановлювати науково-технічні та комерційно-фінансові зв’язки з третіми особами й інформувати один одного про результати подібних контактів.

3. Обов'язки і права Управління:

3.1. Управління зобов'язується:

3.1.1. Прийняти, розглянути сформовані Кредитно-фінансовою установою Реєстри Позичальників, які отримали кредит на цілі, передбачені в додатку 1 до цього Договору.

3.1.2. Резервувати за Позичальниками кошти, необхідні для часткової компенсації відсотків за Кредитним договором, відповідно до Реєстру Позичальників, наданого Кредитно-фінансовою установою, згідно з п. 3.1.1. цього Договору.

 3.1.3. Прийняти, розглянути сформовані Кредитно-фінансовою установою зведені реєстри Позичальників, згідно з п. 4.1.4 цього Договору.

3.1.4. Не пізніше двадцять п’ятого числа наступного місяця перераховувати кошти часткового відшкодування відсотків, згідно із зведеними Реєстрами на транзитний рахунок №________________________ відкритий у Кредитно-фінансовій установі.

3.1.5. Надавати Кредитно-фінансовій установі на її письмову вимогу (але не частіше одного разу на місяць) довідку-розрахунок про суму коштів, які зарезервовані за Позичальниками і використані на часткове погашення відсотків за Кредитними договорами.

3.1.6. Повідомляти Кредитно-фінансову установу про всі зміни, що можуть вплинути на виконання Сторонами умов цього Договору за 3 дні до набрання ними чинності.

3.1.7. Не розголошувати відомості, які становлять банківську та комерційну таємницю Кредитно-фінансової установи, а також відомості, які стали відомі Управлінню у зв'язку з виконанням обов'язків за цим Договором.

3.1.8. Виконувати інші зобов’язання  за цим Договором.

3.2. Управління має право:

3.2.1. Вносити на розгляд Кредитно-фінансової установи пропозиції щодо вдосконалення правовідносин за цим Договором, а також схеми кредитування Позичальників.

3.2.2. Здійснювати контроль за дотриманням Кредитно-фінансовою установою умов цього Договору.

3.2.3. Здійснювати заходи із перевірки пакетів документів Позичальників та контроль за цільовим використанням кредитів, отриманих за Програмою, відповідно до умов цього Договору, при умови попереднього письмового повідомлення про це Кредитно-фінансової установи за 10 робочих днів.

4. Обов'язки і права Кредитно-фінансової установи.

4.1. Кредитно-фінансова установа зобов'язується:

4.1.1. Надавати кредити Позичальникам на цілі, передбачені в додатку 1 до цього Договору, у порядку, встановленому внутрішніми нормативними документами Кредитно-фінансової установи.

4.1.2. Визначати суму коштів, яка необхідна для часткової компенсації відсотків за Кредитним договором для кожного Позичальника, виходячи з умов передбачених у п.1.3 цього Договору, та відобразити це у зведеному реєстрі.

4.1.3. Формувати та зберігати в Кредитно-фінансовій установі щодо кожного Позичальника, який отримав кредит у Кредитно-фінансовій установі, відповідно до умов цього Договору, необхідний пакет документів.

4.1.4. Формувати та подавати Управлінню, не пізніше п’ятнадцятого числа наступного місяця, зведений Реєстр Позичальників, згідно з формою додатку 3 до цього Договору.

4.1.5. Перераховувати скеровані Управлінням на рахунок Кредитно-фінансової установи кошти, призначені для часткового відшкодування відсотків на поточні рахунки Позичальників, відповідно до умов цього Договору та інших договорів, укладених у межах цього Договору.

4.1.6. Повідомляти Управління про дострокове погашення кредиту на наступний робочий день після його погашення, а залишок коштів, призначених на часткове відшкодування відсотків за кредитом, повертати на рахунок Управління.

4.1.7. Здійснювати заходи з популяризації Програми, зокрема щодо надання часткової компенсації відсотків Позичальникам, які отримали кредит у Кредитно-фінансовій установі на цілі, передбачені в додатку 1 до цього Договору.

4.1.8. Виконувати інші зобов’язання  за цим Договором.

4.1.9. У Кредитних договорах, які укладатимуться з Позичальниками, у графі «Ціль кредитування» зазначати «Програма підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки в частині  впровадження заходів Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ»

4.2 Кредитно-фінансова установа має право:

4.2.1. Відмовити Позичальникові в наданні кредиту у випадку:

- невідповідності Позичальника вимогам Кредитно-фінансової установи та умовам цього Договору;

- прийняття кредитним комітетом Кредитно-фінансової установи рішення про відмову у видачі кредиту.

 

 

5. Відповідальність Сторін.

5.1. У разі невиконання чи неналежного виконання зобов’язань, передбачених цим Договором, винна Сторона відшкодовує іншій Стороні всі завдані у зв’язку з цим збитки.

5.2. Кредитно-фінансова установа несе відповідальність за невключення осіб, які отримали кредит за Програмою, у Зведений реєстр згідно з додатком 3 до цього Договору.

5.3. Управління не несе відповідальності за несвоєчасне, до 2-х місяців, перерахування коштів часткового відшкодування відсотків Позичальників з міського бюджету.

5.4. Кредитно-фінансова установа не несе відповідальності за відмову Управлінню здійснювати часткове погашення процентів за кредитами, згідно із сформованими Кредитно-фінансовою установою зведеними Реєстрами.

6. Форс-мажорні обставини.

 6.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання будь-якого з положень цього Договору, якщо це стало наслідком причин, що не контролюються невиконуючою стороною. До таких причин належать: стихійне лихо, екстремальні погодні умови, перебої в постачанні електроенергії та вихід з ладу телекомунікацій, збої комп’ютерних систем, пожежі, страйки, військові дії, і таке інше, але не обмежуються ними.

7. Строк дії Договору.

7.1. Цей Договір набуває чинності з дня його підписання Сторонами і діє до повного виконання Сторонами зобов’язань.

7.2. Цей Договір може бути розірваний лише за згодою Сторін. Сторона, що бажає розірвати Договір, подає заяву не раніше, ніж за 30 днів до пропонованого дня припинення дії Договору.

7.3. Після закінчення дії Договору Управління зобов’язується здійснювати часткове погашення відсотків за кредитами, згідно із сформованими Кредитно-фінансовою установою зведеними Реєстрами, до повного виконання Позичальником зобов’язань за кредитом.

8. Прикінцеві положення.

8.1. Будь-які зміни і доповнення  до цього Договору вносяться лише за згодою Сторін, шляхом укладання додаткових договорів.

8.2. У разі виникнення спорів у ході виконання цього Договору Сторони намагатимуться вирішувати їх шляхом переговорів. Зацікавлена Сторона має право звернутися до господарського суду, якщо під час переговорів Сторони не дійшли згоди щодо врегулювання спору.

8.3. Цей Договір складено у двох оригінальних примірниках, по одному для кожної із Сторін, кожний з яких має однакову юридичну силу.

8.4. Управління підтверджує, що Позичальники, внесені до зведених Реєстрів згідно з кредитними договорами та умов цього Договору, є учасниками Програми та зобов’язуються відповідно до умов цього Договору здійснювати часткову компенсацію процентів.

9. Місцезнаходження та реквізити Сторін

 

Кредитно-фінансова установа
________________
________________
_________________
_________________
_________________
 

М. п.

Управління

________________
________________
_________________
_________________
_________________

М. п.

 

Додаток 1

до Генерального договору

про співробітництво №______

від «____»__________202_ року

 

 

 

Зведений реєстр № ________

Позичальників, які отримали кредит у ________________

за Програмою підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки в частині  впровадження заходів Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ»

 

за _______________  20__ р.

                                                                                                                                         (місяць)

Реквізити  кредитно–фінансової установи:

__________________

_________________

№ з/п

Прізвище, ім’я та  по батькові

фізичної особи/найменуван-ня юридичної особи

 

 

 

Ідентифікаційний номер

 

 

 

Ціль кредиту

№ і дата Кредитного

договору

Строк Кредитного договору

Сума кредиту,

грн

 

Відсоткова ставка за користуван-ня кредитом, %

 

Розмір

Компенсації,

%

 

 

Розмір

компенсації,

грн

 

 

Сума, з якої нараховується розмір компенсації, грн

 

 

Період, за який нараховуються відсотки

(у днях)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усього

 

 

 

 

Кредитно-фінансова установа:
______________________________________________________________________________
“____“ _____________________ 201__р. ________________________ ______________
(посада, прізвище та ініціали) (підпис)
 

М.П.

управління житлово-комунального
господарства            

“____“ _____________________ 201__р. ________________________ ______________
(посада, прізвище та ініціали) (підпис)
 

 

До даток 2 до Генерального договору про співробітництво №______

від «____»__________202_ року

 

 

 

 

Календарний графік фінансування

 

Найменування

2020 рік

грн.

2021 рік, грн.

2023 рік, грн.

 

ВСЬОГО, грн.

Орієнтовні обсяги фінансування Програми

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кредитно-фінансова установа
________________
________________
_________________
_________________
_________________
 

М. П.

Управління

________________
________________
_________________
_________________
_________________

М. П.

 

                                                                                                                     

 

 

Додаток 4 до Порядку

 

ДОГОВОІР ПРО ВЗАЄМОДІЮ  №____

з відшкодування частини кредиту отриманого ОСББ на впровадження заходів Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ».

 

 

м. Хмельницький                                                                           “___“_________ _____року

 

Управління житлово-комунального господарства (надалі – Головний розпорядник коштів), в особі начальника управління ___________________ _________________________________, який діє на підставі Положення про управління з однієї сторони та ______________________________________(надалі – Кредитно-фінансова установа), в особі __________________________, який діє на підставі _______________________________ з іншої сторони (надалі – Сторони), уклали цей договір про таке:

 

1. Предмет договору

1.1. Предметом цього договору є встановлення основних умов та принципів співпраці Сторін у процесі відшкодування Головним розпорядником коштів частини кредиту, отриманого ОСББ за Програмою підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки, затвердженою рішенням Хмельницької міської ради від « _____» 20__ року № __ (далі – Програма) на впровадження заходів Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ», у розмірах та у порядку, визначеному цим договором.

1.2. Головний розпорядник коштів відшкодовує частину кредиту, отриманого ОСББ (надалі – Позичальники) на впровадження заходів Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» у кредитно-фінансовій установі у розмірі згідно розрахунку, що передбачений Порядком відшкодування витрат ОСББ на впровадження  заходів Програми підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023  роки (далі – Порядок).
1.3. Кредитування позичальників здійснюється кредитно-фінансовою установою відповідно до внутрішніх нормативних документів кредитно-фінансової установи та законодавства України.

1.4. Кредити ОСББ на здійснення заходів Програми надаються виключно у національній валюті.

2. Основні завдання Сторін

2.1. Для досягнення цілей за цим договором Сторони зобов'язуються:

2.1.1. Спрямовувати зусилля на виконання умов Програми.

2.1.2. Обмінюватися наявною в їх розпорядженні інформацією, яка стосується предмету цього договору, проводити спільні консультації і переговори, встановлювати науково-технічні та комерційно-фінансові зв’язки з третіми особами й інформувати один одного про результати подібних контактів.

3. Обов'язки і права Головного розпорядника коштів

3.1. Головний розпорядник коштів зобов'язується:

3.1.1. Прийняти, розглянути сформовані кредитно-фінансовою установою реєстри позичальників які отримали третій транш з Фонду енергоефективності та верифікацію виконаних заходів Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ».

3.1.2. Відшкодовувати частину кредиту за кредитним договором, відповідно до реєстру позичальників, наданого кредитно-фінансовою установою, згідно з підпунктами 3.1.1 цього договору.

3.1.3. Прийняти, розглянути сформовані кредитно-фінансовою установою зведені реєстри позичальників згідно з підпунктом 4.1.6 цього договору.
3.1.4. Не пізніше тридцятиденного терміну від дати отримання акту виконаних робіт на   підставі зведеного реєстру від кредитно-фінансової установи перераховувати кошти відшкодування частини кредиту за залученими кредитними коштами ОСББ І ЖБК, відповідно до зведених реєстрів на транзитний рахунок №_______________, що відкритий у кредитно-фінансовій установі та відповідно до фінансового забезпечення Програми.

3.1.5. Повідомляти кредитно-фінансову установу про всі зміни, що можуть вплинути на виконання Сторонами умов цього договору за 3 дні до набрання ними чинності.
3.1.6. Не розголошувати відомості, які становлять банківську та комерційну таємницю кредитно-фінансової установи, а також відомості, які стали відомі Головному Розпоряднику коштів у зв'язку з виконанням обов'язків за цим договором.

3.1.7. Виконувати інші зобов’язання за цим договором.

3.2.  Головний розпорядник коштів має право:

3.2.1. Вносити на розгляд кредитно-фінансової установи пропозиції щодо вдосконалення правовідносин за цим договором, а також схеми кредитування Позичальників.
3.2.2. Здійснювати контроль за дотриманням кредитно-фінансовою установою умов цього договору.

3.2.3. Здійснювати заходи з перевірки пакетів документів, переданих позичальниками через кредитно-фінансову установу та на їх підставі контроль за цільовим використанням кредитів, отриманих за Програмою, відповідно до умов цього договору.

4. Обов'язки і права Кредитно-фінансової установи

4.1. Кредитно-фінансова установа зобов'язується:

4.1.1. Надавати кредити Позичальникам на цілі, передбачені у Програмі, у порядку, встановленому внутрішніми нормативними документами кредитно-фінансової установи та законодавством України .

4.1.2. Визначати суму коштів, яка необхідна для часткової компенсації основної суми кредиту за Кредитним договором для кожного Позичальника, виходячи з умов передбачених у п.1.2 цього Договору, та відобразити це у Зведеному реєстрі Позичальників.

4.1.3. Формувати та зберігати в Кредитно-фінансовій установі щодо кожного Позичальника, який отримав кредит у Кредитно-фінансовій установі пакет документів наданий Позичальником.

4.1.4. Формувати реєстр позичальників, які отримали кредит у кредитно-фінансовій установі на цілі, передбачені цим договором, згідно з формою, наведеною у додатку 2 до цього договору.

4.1.5. Не рідше двох раз на місяць подавати Головному розпоряднику сформований за цей час Реєстр нових Позичальників, які отримали погодження в Управлінні житлово-комунального господарства та отримали кредит за Програмою.

4.1.6. Формувати та подавати Головному розпоряднику, щомісячно не пізніше 10 числа місяця, Зведений реєстр Позичальників, згідно з формою (додатку 2) до цього Договору, починаючи з місяця наступного за місяцем видачі кредиту.

договір подає заяву не раніше ніж за 30 днів до пропонованого дня припинення дії договору.

4.1.7. Перераховувати скеровані розпорядником на рахунок Кредитно-фінансової установи кошти, призначені для зарахування часткової компенсації основної суми кредиту на позичкові рахунки позичальників, відповідно до умов цього договору та інших договорів, укладених у межах цього договору, для погашення основної суми кредиту (тіла кредиту) позичальника.

4.1.8. Повідомляти Головного розпорядника про дострокове погашення кредиту на наступний банківський день після його погашення.

4.1.9. У разі, коли сума заборгованості за кредитом позичальника на час надходження коштів з відшкодування частини кредиту є меншою від розміру відшкодування частини кредиту, перераховувати різницю таких коштів на поточний рахунок Позичальника відкритий в фінансово – кредитній установі.

4.1.10. Здійснювати заходи з популяризації Програми щодо відшкодування частини кредиту позичальникам, які отримали кредит у кредитно-фінансовій установі на цілі, передбачені у Програмі.

4.1.11. Виконувати інші зобов’язання за цим договором.

4.1.12. У Кредитних договорах, які укладатимуться з Позичальниками, у графі «Ціль кредитування» зазначати: «за Програмою підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки, затвердженою рішенням Хмельницької міської ради від « _____» 20__ року № __  на впровадження заходів Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ»

4.1.13. Не допускати повторного подання на відшкодування відсоткових ставок на Прийнятні витрати, якщо вони вже були включені у розрахунок розміру Гранту, який виплачений Бенефіціару (ОСББ) Фондом відповідно до умов Програми (наприклад, якщо після отримання від Фонду часткового відшкодування Прийнятних витрат на розробку проектної документації та її експертизу (в тому числі обстеження об’єкту (будівлі)), у ОСББ виникла необхідність повторного виготовлення проектної документації (внесення змін тощо); при цьому, Головний розпорядник не обмежує право Бенефіціара на замовлення та оплату таких послуг) але відшкодування відсотків за залученими кредитами з таких витрат не здійснює.

4.1.14. Перевіряти цільове використання коштів за наданим нею кредитом.

 

4.2. Кредитно-фінансова установа має право:

4.2.1. Відмовити позичальнику у наданні кредиту у разі:

4.2.1.1. Невідповідності позичальника вимогам кредитно-фінансової установи та умовам цього договору.

4.2.1.2. Прийняття кредитним комітетом кредитно-фінансової установи рішення про відмову у видачі кредиту.

5. Відповідальність сторін

5.1. При невиконання чи неналежного виконання зобов’язань, передбачених цим договором, Сторони керуються чинним законодавство України.

5.2. Кредитно-фінансова установа несе відповідальність за не включення осіб, які отримали кредит за Програмою у зведений реєстр згідно з додатком 2 до цього Договору.

5.3. Кредитно-фінансова установа не несе відповідальності за відмову розпорядника коштів здійснювати відшкодування частини кредиту згідно зі сформованими кредитно-фінансовою установою зведеними реєстрами.

5.4 Кредитно-фінансова установа несе повну відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів відповідно до Бюджетного кодексу України.

6. Форс-мажорні обставини

6.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання будь-якого з положень цього договору, якщо це стало наслідком причин, що є поза сферою контролю невиконуючої сторони. Такі причини це: стихійне лихо, екстремальні погодні умови, перебої електроенергії та телекомунікацій, або ї комп’ютерних систем, пожежі, страйки, військові дії, громадське безладдя і тощо, але не обмежуються ними.

7. Строк дії договору

7.1. Цей договір набуває чинності з дня його підписання Сторонами і діє до повного виконання Сторонами зобов’язань за цим договором.

7.2. Цей договір може бути розірваний лише за згодою Сторін. Сторона, що бажає розірвати договір подає заяву не раніше ніж за 30 днів до пропонованого дня припинення дії договору.

 

8. Прикінцеві положення

8.1. Будь-які зміни і доповнення до цього договору вносяться лише за згодою Сторін, через укладення додаткових договорів.

8.2. У разі виникнення спорів у ході виконання цього договору Сторони намагатимуться вирішувати їх шляхом переговорів. Зацікавлена Сторона має право звернутися до суду, якщо під час переговорів Сторони не дійшли згоди щодо врегулювання спору.

8.3. Цей договір складено у двох оригінальних примірниках, по одному для кожної зі Сторін, кожний з яких має однакову юридичну силу.

8.4. Розпорядник коштів підтверджує, що позичальники, внесені до зведених реєстрів згідно з кредитними договорами та умовами цього договору, є учасниками Програми та зобов’язується відповідно до умов цього договору відшкодовувати частину кредиту позичальника.

 

9. Місце знаходження та реквізити Сторін

 

Кредитно-фінансова установа
________________
________________
_________________
_________________
_________________
 

М. П.

Головний розпорядник коштів ________________
________________
_________________
_________________
_________________
 

 

М. П.

 

 

Додаток 1

до Договору про взаємодію

 

ПОГОДЖЕНО

Кредитно-фінансова установа

__________________________

 

ПОГОДЖЕНО

Головний розпорядник коштів
_________________________

 

Реєстр № ________

позичальників, які отримали кредит у ______________________________________________________________________
за за _________ 20__ рік.
(місяць)
Реквізити кредитно-фінансової установи:________________________________________________________________________

 

№ з/п

Назва позичальника

 

 

ЄДРПОУ

 

 

 

 

Ціль кредиту

№ і дата кредитного
договору

Строк кредитного договору

Сума кредиту, грн.

 

Прогнозований розмір відшкодування з Фонду

ефективності

 

 

 

Місце реєстрації позичальника
(район, місто)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВСЬОГО

 

 

 

 

Кредитно-фінансова установа:______________________________________________________

________________________________________________________________________________
“____“ _____________________ 201__р. ________________________ ______________
(посада, прізвище та ініціали) (підпис)

М.П.
 

 

Додаток 2

до Договору про взаємодію

ПОГОДЖЕНО

Кредитно-фінансова установа

__________________________

 

ПОГОДЖЕНО

Головний розпорядник коштів
_________________________

 

Зведений реєстр № ______

позичальників, які отримали кредит у ______________________________________________________________________
за Програмою за _________ 201__ рік.
(місяць)
Реквізити кредитно-фінансової установи:
________________________________________________________________________

№ з/п

Назва позичальника

ЄДРПОУ

Ціль кредиту

№ і дата кредитного
договору

Строк кредитного договору

Сума кредиту, грн.

Вартість витрат по зведеному кошторису

Прогнозований розмір відшкодування з Фонду

ефективності

Розмір відшкодування, Головнимрозпорядником грн.

 

 

 

 

 

 

Всього

 

 

Кредитно-фінансова установа:
______________________________________________________________________________
“____“ _____________________ 201__р. ________________________ ______________
(посада, прізвище та ініціали) (підпис)
М.П.

 

 

Додаток 5 до Порядку 

 

__________________________________________________

                                                                         (Назва Головного розпорядника коштів)

__________________________________________________

                                                          (посада керівника Головного розпорядника коштів)

                                                              від Голови правління (уповноваженої особи) ОСББ

                                                    (потрібне підкреслити)

                                                     гр. ___________________________________________

                                                                                                             (ПІБ)

                                                             Адреса _______________________________________

                                                             Тел. _________________________________________

                                                              Адреса будинку, де має бути проведено заходи

                                                              Програми «ЕНЕРГОДІМ»________________________

 

 

Заява

про укладання ОСББ кредитного договору з Банком-партнером для участі у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ», ДУ «Фонд енергоефективності» на 2020-2023 роки»

 

ОСББ «_______________» має намір, за підтримки державної установи «Фонд енергоефективності» здійснити в будинку за адресою _________________________________ комплекс заходів в рамках участі у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» ДУ «Фонд енергоефективності».

Повідомляю що, у відповідності до Програми підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки укладено кредитний договір з Банком-партнером для участі у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» ДУ «Фонд енергоефективності».

Додаток: завірена банком копія кредитного договору з усіма додатками, у тому числі графік погашення кредиту. 

Голова правління (уповноважена особа) ОСББ

                  (потрібне підкреслити)

_______________________________________________              __________________________

                                          (ПІБ)                                                                            (підпис)

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток  1 до Програми

 

Заходи та фінансове забезпечення Програми підтримки ОСББ м. Хмельницького на 2020-2023 роки

№ зп

 

 

Назва заходу

Фінансування з міського бюджету, тис. грн

 

Всього

 

2020 рік

2021 рік

2022 рік

2023 рік

1

2

3

4

5

6

7

1

Виготовлення (відновлення) технічної  документації в будинках

 

200,0

 

500,0

 

500,0

 

500,0

 

1 700,0

2

Відшкодування частини  кредитів, що отримані ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності, які передбачені Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ»

 

5 000,0

 

10 000,0

 

 

 

15 000,0

 

 

15 000,0

45 000,0

3

Часткове відшкодування відсотків за залученими кредитами, що сплачені ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності, які передбачені Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ»

 

500,0

 

2 000,0

 

 

 

 

 

 

 

3 000,0

 

 

3 000,0

 

 

8 500,0

 

Всього по Програмі на 2020-2023роки

5 700,0

12 500,0

18 500,0

18 500,0

55 200,0

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2 до Порядку

           

 

 

 

Реєстр

 

 заяв про резервування коштів на погашення частини відсотків  за кредитами та частини кредитів, що залучені ОСББ, для участь у програмі «ЕНЕРГОДІМ»

             

 

   

Дата документу

Тип документу (заява або договір)

№ документу

Назва ОСББ

Сума кредиту

 

Сума відшкодування частини кредиту та частини відсотків за залученими кредитами, згідно з договором, які підлягають сплаті у:

Примітки*

2020 році

2021 році

2022 році

2023 році

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Обсяг виділених коштів міського бюджету на відповідний рік

 

 

 

 

 

Залишок коштів

0

0

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Дані по заяві ОСББ про резервування суми відшкодування відсотків та частини кредиту в стовбцях 6-9 видаляються при не укладенні договору з Банком-партнером, про зазначається одна з підстав "Укладено договір" або "Договір не укладено"

             

 

   

 

[1] На усі Заявки на участь, що надійшли до Фонду в день надходження 300 (трьохсотої) Заявки на участь, у разі подальшого схвалення Заявки на участь Фондом відповідно до умов Програми, поширюється такий самий розмір Гранту, як і на перші 300 (триста) Заявок на участь. Днем надходження до Фонду 300 (трьохсотої) Заявки на участь вважається дата отримання такої Заявки на участь будь-яким з Банків-партнерів.

[2]Прийнятні витрати на підготовку та реалізацію проектів - витрати на проведення попереднього енергетичного аудиту, розробку проєктної документації та її експертизу (в тому числі обстеження об’єкту (будівлі)), послуги з технічного та авторського нагляду, сертифікацію енергетичної ефективності після реалізації проєкту, обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи з енергоефективності під час реалізації проєкту.

[3]Прийнятні витрати будівельні роботи -  вартість робіт (послуг), обладнання та матеріалів, на впровадження заходів з енергоефективності що визначені в Додатку 2 Програми «ЕНЕРГОДІМ».

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!