Новини
Щоб легалізувати зайнятість
Управління праці та соціального захисту населення продовжує системну роботу, направлену на недопустимість використання не задекларованої праці та виплати заробітної плати «в конвертах», та, як наслідок, наповнення бюджету міста Хмельницького. Робота проводиться як з роботодавцями, так і безпосередньо з працівниками.
Окрім щотижневих нарад в управлінні та роз’яснювальної роботи у закладах торгівлі, громадського харчування, перукарнях та на ринках міста, цьогоріч запроваджене відвідування швейних, столярних та інших виробничих приміщень.
Під час проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців працівники відділу праці розповсюджують пам’ятки про відповідальність за порушення трудового законодавства, а працівникам вручають пам’ятки стосовно важливості та переваг офіційного працевлаштування.
Роботодавцям наголошують на тому, що не варто ризикувати своїм бізнесом, адже штраф за одного неоформленого працівника – 125,2 тис. грн, а цієї суми вистачить, щоб виплачувати мінімальну заробітну плату працівнику протягом більше, ніж два роки.
Матеріали за наслідками відвідувань направляються до ГУ ДФС у Хмельницькій області та Управління Держпраці у Хмельницькій області, з проханням вжити заходів, в межах наданих повноважень.
Працівники відділу праці відвідують виробничі приміщення, безпосередньо перед початком робочого дня в цеху (о 7-30 – 9-00), аби мати можливість поспілкуватись з працівниками перед входом в приміщення чи на територію підприємства.
Так, днями відвідування виробничих цехів проводились на вулицях Курчатова, Чехова, Зарічанській, Заводській, Кам’янецькій. 8 лютого відвідали «швейників» на території ТОВ «Взутекс». Зокрема, працівники відділу праці побували у 12-ти швейних цехах, власники яких орендують приміщення на території цього підприємства. Тут виявлено 7 неоформлених працівників.
Слід відмітити, що представники швейного бізнесу після проведеної роз’яснювальної роботи свідомо відреагували на вихід робочої групи. Один з приватних підприємців того ж дня подав повідомлення до ГУ ДФС у Хмельницькій області про прийняття на роботу 4-х працівників.
Згідно досягнутої домовленості з керівництвом ТОВ «Взутекс», 13 лютого у приміщенні підприємства управлінням праці та соціального захисту населення організовано нараду з орендарями, у якій взяли участь представники ГУ ПФУ в Хмельницькій області та Хмельницького міського центру зайнятості.
Заступник начальника управлінням праці та соціального захисту населення Юрій Коновалов проінформував, що легальні трудові відносини для працівника вигідніші. Адже працюючи нелегально, він отримуватиме мізерну пенсію та допомогу по безробіттю, за лікарняними та при втраті здоров'я через нещасний випадок на виробництві. Та й роботодавець, працюючи у "тіні", також почувається невпевнено, адже ризикує втратити бізнес, якщо до нього завітають з перевіркою.
Заступник начальника відділу праці Галина Кокорєва проінформувала про основні положення законодавства про працю, яких потрібно дотримуватись при прийомі працівників на роботу, нарахуванні та виплаті заробітної плати, про недопустимість підміни трудових договорів договорами цивільно-правового характеру. Також відмітила, на що першочергово звертається увага інспектора під час проведення інспекційних відвідувань.
Працівники відділу праці також звернули увагу «швейників» на необхідність створення та дотримання безпечних умов праці (освітлення, вентиляція і опалення, водопостачання і каналізація, пожежна безпека тощо), відповідно до «Правил охорони праці для працівників швейного виробництва», затверджених Наказом МНС України 12.12.2012 року, за № 1416, які поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, що використовують найману працю та здійснюють діяльність, пов’язану з виробництвом швейних виробів.
Представники ГУ ПФУ в Хмельницькій області проінформувала присутніх про зміни в пенсійному законодавстві та про те, як відбувається зарахування страхового стажу для призначення пенсій. А Хмельницького міського центру зайнятості – про можливість роботодавця приймати працівників на стажування, користуючись послугами центру зайнятості. Також наголошено на можливості отримання компенсації зі сплати ЄСВ, в разі прийняття працівника на новостворене робоче місце.
Варто зазначити, що застосування штрафних санкцій не є самоціллю у роботі управління праці та соціального захисту населення для досягнення мети виведення з «тіні» нелегальних працівників та заробітної плати.
У подальшій діяльності також буде проводитись широкомасштабна роз’яснювальна робота, направлена на розуміння роботодавцем того, що добробут громадян у місті залежить від нас самих, у тому числі від тих роботодавців, які забезпечать гідну заробітну плату та умови праці і не штовхнуть працівника шукати «щастя» за кордоном.
У місті Хмельницькому трудові відносини мають бути офіційними та максимально прозорими, задля успішного ведення бізнесу та гідної мотивації до праці у працівників.
Нагадуємо, що у разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, працівникам необхідно звертатись до управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 32 або за номерами телефонів у відділі праці: 70-41-46, 65-22-81 та 65-73-90.