Рішення виконавчого комітету
від 24.01.2019 № 72 "Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у парках і скверах м. Хмельницького"
Україна
Хмельницька міська рада
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ
від 24.01.2019 № 72
Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у парках і скверах м. Хмельницького
Розглянувши клопотання управління торгівлі та з метою вдосконалення і впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у парках і скверах м. Хмельницького, керуючись Законами України “Про благоустрій населених пунктів”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи «Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, «Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства», затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 № 219, Правилами благоустрою території міста Хмельницького в редакції затвердженій рішенням міської ради від 25.06.2014 №71 із внесеними змінами та доповненнями, виконавчий комітет міської ради:
ВИРІШИВ:
1. Внести на розгляд сесії міської ради пропозиції про розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у парках і скверах м. Хмельницького, а саме:
1.1. Доручити управлінню архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів спільно із управлінням торгівлі, управлінням екології та контролю за благоустроєм міста, балансоутримувачами, до 01 березня 2019 року розробити комплексні схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (надалі – КС) у відповідних зонах парків ім. М.К. Чекмана, ім. І. Франка, скверу ім. Т.Г. Шевченка, дендропарку «Поділля». Для парків «Молодіжний», «Подільський», «Заріччя» КС розробляються за наявності подання балансоутримувача на міського голову.
1.2. Установити наступне:
1.2.1. КС у відповідних зонах парків ім. М.К. Чекмана, ім. І. Франка, «Молодіжний», «Подільський», «Заріччя», скверу ім. Т.Г. Шевченка, дендропарку «Поділля» затверджуються виконавчим комітетом.
1.2.2. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у парках та скверах м. Хмельницького відбувається на конкурсних засадах виключно у відповідних зонах на місцях, визначених комплексними схемами розміщення таких споруд.
1.3. Затвердити Порядок розміщення у парках та скверах м. Хмельницького тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (додаток 1).
1.4. Форма договору особистого строкового сервітуту для розміщення тимчасових споруд у парках та скверах міста Хмельницького затверджується виконавчим комітетом .
1.5. Установити, що розрахунок початкової ціни реалізації лоту за розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у парках та скверах проводиться за формулою:
П = Вм х S х Кф,,
де:
П – місячна плата за розміщення тимчасовї споруди, грн.
Вм – річна вартість об’єкту благоустрою, яка дорівнює вартості 1 м2 земельної ділянки у відповідному місці, грн. Для розрахунку місячної плати за розміщення об'єктів суб’єктам господарювання – переможцям конкурсу за основу береться розмір плати за договором особистого строкового сервітуту, встановлений під час електронних торгів.
S – площа тимчасовї споруди, м2;
Кф – коефіцієнт функціонального використання тимчасової споруди торговельного призначення для здійснення підприємницької діяльності затверджується виконавчим комітетом.
1.6. Встановити наступне:
1.6.1.тимчасово до затвердження комплексних схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності відповідного парку (скверу):
1.6.1.1. управлінню архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів при наявності згоди балансоутримувача парку (скверу) продовжити термін діючих на час прийняття даного рішення паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у парках (скверах) міста на три місяці;
1.6.1.2. балансоутримувачам парків (скверів) у разі належного виконання умов діючих на момент прийняття даного рішення договорів пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою та при наявності паспорта прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності продовжити дію даних договорів на термін дії паспорта прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
1.6.2. тимчасово після затвердження комплексних схем розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності відповідного парку (скверу):
1.6.2.1.управлінню архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудуванння та земельних ресурсів за умови відповідності місць розташування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності комплексній схемі розміщення тимчасових споруд відповідного парку (скверу) при наявності згоди балансоутримувача парку (скверу) продовжити термін діючих на час прийняття даного рішення паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у парках (скверах) міста на три місяці;
1.6.2.2. балансоутримувачі у разі належного виконання умов діючих на момент прийняття даного рішення договорів пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою та при наявності паспорта прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності мають право щоразу по закінченню продовжувати дію даних договорів на термін дії паспорта прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників міського голови А. Бондаренка, В. Гончарука, А. Нестерука та управління торгівлі, управління архітектури та містобудування, управління житлово-комунального господарства.
Міський голова О. Симчишин
Додаток 1
до рішення виконавчого комітету
від 24.01.2019 №72
Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у парках і скверах м. Хмельницького
Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території парків та скверів м. Хмельницького (надалі - Порядок) розроблений з метою впорядкування розміщення таких споруд у парках та скверах м. Хмельницького.
Порядок поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб - підприємців, які мають намір розмістити тимчасові споруди (далі - ТС) для провадження підприємницької діяльності у парках та скверах м. Хмельницького.
Дія даного Порядку не поширюється на розміщення ТС у парках і скверах м. Хмельницького під час проведення святкових загальноміських та державних заходів, ярмарків та фестивалів.
Порядок розроблений у відповідності до вимог Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про благоустрій населених пунктів”, Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, Правил благоустрою території міста Хмельницького, в редакції, затвердженій рішенням Хмельницької міської ради від 25.06.2014 № 71 із внесеними змінами та доповненнями.
Розміщення ТС у парках та скверах м. Хмельницького здійснюється відповідно до комплексних схем розміщення ТС, затверджених рішенням виконавчого комітету для кожного відповідного парку та скверу.
Цей Порядок передбачає, що право на розміщення ТС у парках та скверах м. Хмельницького виборюється на електронних торгах.
1. Поняття, що використовуються в даному Порядку.
Адміністратор – юридична особа, що володіє центральною базою даних електронної торгової системи Prozorro. Продажі та забезпечує функціонування електронної торгової системи Prozorro.Продажі.
Електронна торгова система (ЕТС) – інформаційно-телекомунікаційна система, що забезпечує можливість створення, розміщення, оприлюднення та обмін інформацією і документами в електронному вигляді, необхідної для проведення публічних торгів.
Електронний майданчик - апаратно-програмний комплекс, який функціонує в Інтернеті, підключений до центральної бази даних та забезпечує Замовнику та заявникам (учасникам) можливість користуватися сервісами електронної торгової системи з автоматичним обміном інформацією щодо процесу проведення аукціонів в електронній формі.
Електронні торги (аукціон) – спосіб проведення конкурсу на право розміщення пересувної тимчасової споруди на території парків і скверів міста Хмельницького шляхом проведення електронних торгів (аукціонів) у ЕТС через електронні майданчики. За результатами конкурсу учасник, що в ході електронних торгів запропонував найвищу ціну та погоджується на умови замовника, стає переможцем конкурсу та отримує право на розміщення пересувної тимчасової споруди.
Замовник (власник) - сторона в договірних відносинах на право користування об’єктом благоустрою або його частиною, балансоутримувач відповідного парку, скверу.
Крок аукціону – мінімальна надбавка, на яку в ході електронного аукціону може здійснюватися підвищення цінової пропозиції.
Лот – пропозиція, в якій вказані умови конкурсу (аукціону), на укладення договору на право розміщення тимчасової споруди у парках і скверах м. Хмельницького, що виставляється на електронні торги (аукціон).
Оголошення щодо проведення конкурсу на право розміщення тимчасової споруди у паках і скверах м. Хмельницького (оголошення) - відомості та інформація, що містять дані про місце розміщення та умови конкурсу, що публікується у ЕТС та на веб-сайті Хмельницької міської ради.
Оператор електронного майданчика - юридична особа, що має право на використання електронного майданчика, який підключено до ЕТС та діє відповідно до договору, укладеного з адміністратором.
Договір особистого строкового сервітуту (далі Договір ОСС) – договір, який укладається на право користування об’єктом благоустрою або його частиною між власником та суб’єктом господарювання.
Об’єкт благоустрою - територія площею в м2, розташування та межі якої зазначено в паспорті прив’язки тимчасової споруди, що є невід’ємною частиною Договору ОСС.
Пересувна тимчасова споруда для провадження підприємницької діяльності (далі ПТС) - споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей (крім персоналу), у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності. До ПТС, зокрема, відносяться торговельні автомати, автомагазини, авторозвозки, автопричепи, пересувні заклади мобільного харчування тощо.
Стаціонарна тимчасова споруда (далі СТС) - споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 м2.
Комплексні схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у парках і скверах м. Хмельницького (далі - КС) затверджені рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради текстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розташування ТС у парках та скверах, розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою, Правил благоустрою території міста Хмельницького.
Учасник конкурсу (електронного аукціону) - заявник, що подав через електронний майданчик заяву про участь в електронних торгах, сплатив гарантійний внесок та плату за подання заяви про участь в електронних торгах на рахунок оператора електронного майданчика, відповідає вимогам, встановленим Замовником та пройшов процедуру реєстрації для участі в електронному аукціоні.
Центральна база даних – сукупність технічних та програмних засобів, у складі бази даних та модулю електронного аукціону, що забезпечують можливість проведення електронних торгів (ЦБД).
Цінова пропозиція - сума (за рік), намір та можливість сплати якої власноруч декларується учасником конкурсу в особистому кабінеті та подається через оператора електронного майданчика в ЕТС.
2. Основні вимоги до розміщення ТС у парках та скверах.
2.1. Розміщення ТС у парках та скверах здійснюється виключно переможцем електронних торгів на підставі протоколу переможця електронних торгів, паспорта прив'язки, у відповідності до КС, Договору ОСС та авансової плати за Договором ОСС за 3 місяці.
2.2. Право на розміщення ТС надається переможцям конкурсу на умовах, визначених цим Порядком: терміном до 5 років – для стаціонарних ТС, до 2 років – для пересувних ТС.
Строк, на який буде укладено договір, обов’язково зазначається в оголошенні про проведення електронних торгів.
Розміщення ТС переможцями конкурсу можливе тільки після оформлення паспорту прив’язки, укладання договору особистого строкового сервітуту та здійснення авансової плати згідно договору за 3 місяці. Договір ОСС укладається на термін дії паспорту прив’язки.
2.3. Плата за розміщення ТС визначається за результатами конкурсу. Розмір плати переглядається щорічно у разі зміни розмірів коефіцієнтів інфляції.
2.4. ТС повинні гармонійно вписуватися у навколишнє природне середовище парку або скверу, відповідати необхідним естетичним, санітарним вимогам та повинні бути виконані відповідно до архетипу, погодженого з управлінням архітектури та містобудування.
2.5. Забороняється зміна функціонального використання ТС, яке було зазначене переможцем конкурсу.
2.6. Під час розміщення ТС не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.
2.7. Підключення ТС до інженерних мереж повинно здійснюватися з дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж.
2.8. Біля кожної ТС власники повинні встановлювати урну для сміття і укласти угоду про вивезення твердих побутових відходів.
2.9. Власники ТС несуть відповідальність за порушення Правил благоустрою міста Хмельницького.
2.10. На доступному для огляду місці у ТС повинна бути розміщена інформація про суб’єкта господарювання, якому належить ТС (копія витягу з ЄДРПОУ, копії ліцензій відповідно до законодавства України (у випадках, передбачених чинним законодавством), копія встановленого режиму роботи. Рекламно – інформаційне оформлення повинно бути типовим для даного господарюючого суб’єкта та здійснюватись державною мовою.
2.11. У разі, коли ТС перешкоджає проведенню реконструкції, ремонту інженерних мереж, території парку або скверу, тимчасово змінюється її розташування.
Власник письмово повідомляє власника ТС про необхідність проведення планових робіт не пізніше ніж за 1 місяць до запланованого тимчасового перенесення ТС.
У повідомленні зазначається тимчасове місце розташування ТС і термін тимчасового розміщення у зв’язку із проведенням реконструкції або ремонту.
Перенесення ТС (у тому числі повернення на попереднє місце) здійснюється за рахунок замовника робіт у строк не більше одного місяця (при аварійних роботах – тижневий строк) після закінчення таких робіт та включається в кошторис вказаних робіт.
2.12. Перенесення ТС на нове місце можливе також у разі змін, які відбулися у планувальній документації парку або скверу, будівництва на їх території нових чи зміні розташування існуючих будівель, споруд, інженерних мереж. У такому випадку замовник (власник) письмово протягом місяця не більше двох разів повідомляє власника ТС про можливі варіанти розміщення .
Паспорт прив'язки у таких випадках може переоформлюватись на строк дії існуючого паспорта прив'язки або на новий строк, рішення про що приймається одночасно із уточненням схеми розміщення ТС.
У разі незгоди власника ТС із двома запропонованими йому новими місцями для розміщення, Договір ОСС розривається в односторонньому порядку та ТС підлягає демонтажу у Порядку, затвердженому рішенням міської ради. Платежі, сплачені власником ТС авансом, повертаються пропорційно строку розірвання договору.
2.13. Контроль за відповідністю місця розташування ТС схемі та дотриманням Правил благоустрою території міста Хмельницького у відповідності до наданих повноважень здійснюють посадові особи замовника (власника) спільно із посадовими особами управління архітектури та містобудування, управління торгівлі, управління екології та контролю за благоустроєм міста, комунального підприємства «Муніципальна дружина».
2.14. За порушення вимог законів України „Про захист прав споживачів”, „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, „Про безпечність та якість харчових продуктів”, „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, „Про благоустрій населених пунктів”, Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. № 833, Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, затверджених наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08.07.1996 р. № 369, Правил благоустрою території міста Хмельницького в редакції, затвердженій рішенням Хмельницької міської ради від 25.06.2014р. № 71 із внесеними змінами та доповненнями, інших нормативно-правових актів, які регулюють торговельну діяльність, а також цього Порядку власники ТС несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
2.15. Договір ОСС може бути розірваний Власником в односторонньому порядку в разі:
- закінчення строку дії паспорта прив’язки;
- анулювання паспорта прив’язки у випадках передбачених чинним законодавством;
- самовільної зміни «Сервітуарієм» функціонального призначення ТС;
- порушення умов щодо плати за користування особистим строковим сервітутом, визначених Договором ОСС
- невнесення «Сервітуарієм» плати за користування особистим строковим сервітутом в
повному розмірі, передбаченому Договором ОСС, протягом двох календарних
місяців підряд;
- незгоди власника ТС із двома запропонованими йому новими місцями для розміщення у разі перенесення, згідно п.2.12 цього Порядку;
- порушення вимог п.2.19 цього Порядку;
- притягнення суб’єкта господарювання до адміністративної відповідальності за порушення Правил благоустрою території м. Хмельницького, Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів 2 рази протягом строку дії Договору ОСС .
2.16. Контроль за дотриманням умов Договору здійснюється Власником.
2.17. Демонтаж ТС, розміщених у парках та скверах, здійснюється у відповідності до порядку, затвердженого міською радою .
2.18. Суб’єктам господарювання, власникам ТС, рекомендується встановлювати для найманих працівників повну норму тривалості робочого часу з оплатою праці не нижче розміру мінімальної заробітної плати, встановленої чинним законодавством, укладати трудові договори між найманими працівниками і суб’єктами господарювання.
2.19. Передача в оренду ТС або їх частин забороняється.
3. Проведення електронних торгів на право розміщення ТС у парках і скверах у м. Хмельницького
3. 1. Загальні положення.
3.1.1. Цей розділ визначає процедуру підготовки та проведення електронних торгів на право розміщення ТС у парках та скверах Хмельницького.
3.1.2. Електронні торги на право розміщення пересувних тимчасових споруд на території м. Хмельницького (далі – Конкурс) проводяться замовником з використанням ЕТС ProZorro.Продажі через оператора електронного майданчика на підставі відповідного договору.
3.1.3. Електронні торги проводяться в один етап з використанням відкритості пропонування розміру плати за договором особистого строкового сервітуту за принципом аукціону, на якому визначається переможець згідно з умовами електронних торгів, зобов’язаннями та пропозиціями учасника конкурсу (його уповноваженої особи).
3.1.4. Переможець конкурсу, або особа визначена відповідно до п.2.1 цього Порядку , у разі якщо торги не відбулись, зобов'язаний замовити через управління адміністративних послуг та отримати паспорт прив'язки ТС.
4. Умови та процедура проведення електронних торгів.
4.1. Замовник не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення електронних торгів оприлюднює на веб-сайті Хмельницької міської ради та в ЕТС оголошення про намір передати право на розміщення пересувних тимчасових споруд, перелік місць розміщення (відповідно до затвердженої Комплексної схеми ), інформацію про замовника, з яким буде укладено договір на право розміщення пересувної тимчасової споруди, порядок оформлення участі в електронних торгах (аукціонах) та документацію про проведення електронних торгів.
4.2. Оголошення про проведення електронних торгів має містити:
- інформацію про замовника електронних торгів;
- початковий розмір плати за договором особистого строкового сервітуту в гривнях за 1 м² за рік (початкова ціна реалізації лоту ), який враховує функціональне призначення об'єкту;
- кінцевий строк прийняття заяв про участь в електронних торгах (аукціонах);
- строк, на який передбачається укласти договір особистого строкового сервітуту;
- місце, дата та час проведення електронних торгів (аукціонів);
- інформацію про предмет торгів (назва, місцезнаходження, площа, тип ТС, функціональне призначення , термін права на розміщення);
- крок електронних торгів (аукціонів), що визначається в розмірі 10 відсотків початкової ціни реалізації лоту (з арифметичним округленням);
- розмір гарантійного внеску, який складає 10% від початкової ціни реалізації лоту;
- зразок договору особистого строкового сервітуту, який пропонуватиметься для укладання;
- порядок оформлення участі в електронних торгах, перелік документів, які надаються учасниками;
- вимоги до учасника торгів та перелік документів на їх підтвердження;
- Порядок розміщення у парках та скверах м. Хмельницького тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності;
- кількість об’єктів благоустрою (лотів) в одному парку(сквері), щодо яких один учасник торгів може прийняти участь.
Цей перелік є вичерпним.
4.3. Суб'єкти господарювання – юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які мають намір взяти участь в електронних торгах для отримання права на розміщення ТС, подають заяви/закриту цінову пропозицію шляхом заповнення екранної форми в ЕТС, завантажують інші документи, передбачені цим Порядком та підтвердження про ознайомлення із Порядком розміщення у парках та скверах м. Хмельницького тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у довільній формі.
4.4. До заяви на участь у електронних торгах, яка містить реквізити рахунку для повернення гарантійного внеску, додаються наступні документи, визначені замовником:
- завірені належним чином копії установчих документів (юридичні особи) або копія
документа, що посвідчує особу учасника та ідентифікаційний код (для фізичних осіб –підприємців) або належним чином засвідчена довіреність (для уповноваженої особи - представника);
- довідка про відсутність заборгованості до державного та міського бюджетів податків,
зборів, інших обов’язкових платежів.
- цінова пропозиція претендента щодо плати за договором особистого строкового сервітуту, яка не може бути меншою мінімальної стартової плати, зазначеної у оголошенні та підтвердження виконання умов електронних торгів.
4.5. До моменту закінчення кінцевого терміну прийняття заяв про участь, учасники мають право анулювати або внести зміни до цінових пропозицій в особистому кабінеті. Вся історія змін зберігається в ЦБД. Після анулювання закритої цінової пропозиції вся інформація про неї видаляється з ЦБД, а гарантійний внесок повертається такому учаснику.
4.6. Пропозиції учасників мають відповідати умовам електронних торгів, зазначеним в оголошенні про електронні торги, та чинному законодавству України. У разі невідповідності документів вимогам чинного законодавства, документації про проведення торгів, цього Порядку, а також у разі подання не усіх необхідних документів, пропозиції цього заявника не розглядаються.
4.7. Учасником не може бути заявник, який:
- знаходиться в стадії санації, ліквідації або реорганізації;
- майно якого знаходиться в податковій заставі або під арештом, або має інші обтяження;
- має заборгованість по сплаті до державного та міського бюджетів податків, зборів, інших обов’язкових платежів, у тому числі пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Хмельницького (відсутність заборгованості підтверджується органами ДФС та відповідними виконавчими органами міської ради);
- тимчасові споруди якого раніше демонтувались у порядку, затвердженому міською радою;
- має заборгованість по сплаті за користування особистим строковим сервітутом протягом двох календарних місяців підряд;
- має намір брати участь у повторних електронних торгах, але відмовився від укладання Договору ОСС, як переможець, у попередніх торгах, або не уклав Договір ОСС у встановлені терміни .
4.8. Якщо в момент закінчення кінцевого терміну прийняття заяв на участь в електронних торгах на право розміщення ТС у парках та скверах м. Хмельницького не подано жодної заяви, ЕТС автоматично присвоює електронним торгам статус «Торги не відбулись».
4.9. У випадку, якщо в момент закінчення кінцевого терміну прийняття заяв на участь в електронних торгах на право розміщення ТС у парках та скверах м. Хмельницького подано одну заяву, такий учасник може бути визнаний переможцем електронних торгів без кроку аукціону. З таким претендентом укладається Договір ОСС у відповідності до п.2.1.
4.10. Якщо в момент закінчення кінцевого терміну прийняття заяв на участь в електронних торгах на право розміщення ТС у парках та скверах м. Хмельницького подано більше 1 (однієї) заяви, ЕТС автоматично активує модуль електронного аукціону. Всі користувачі мають можливість спостерігати за ходом електронного аукціону в режимі реального часу.
4.11. Електронні аукціони проходять в ЕТС та полягають в повторювальному процесі підвищення цін учасниками, що проводиться у три раунди в інтерактивному режимі реального часу. Для проведення електронних аукціонів всі цінові пропозиції учасників розташовуються у порядку від найнижчої до найвищої без зазначення найменувань учасників. Якщо учасники подали цінові пропозиції з однаковим значенням ціни, першим в електронному аукціоні підвищення ціни буде здійснювати учасник, який подав свою пропозицію пізніше, ніж інші учасники з аналогічним значенням цінової пропозиції. Кожний раунд електронного аукціону стартує з найнижчої запропонованої серед учасників цінової пропозиції. Перед початком кожного наступного раунду аукціону визначається нова стартова ціна раунду за результатами попереднього раунду аукціону.
У кожному раунді учасники протягом трьох хвилин, кожен в порядку від менших до більших цінових пропозицій, а у разі збігу цінових пропозицій - від пізніших до більш ранніх, мають право зробити крок аукціону.
Відсутність цінової пропозиції протягом трьох хвилин від учасника вважається такою, що здійснена у поточному раунді за попередньою ціновою пропозицією цього учасника. Відсутність цінової пропозиції учасника в першому раунді за умови подання ним закритої цінової пропозиції, яка перевищує початковий (стартовий) розмір орендної плати не менш як на один крок аукціону, вважається поданою ним ціновою пропозицією.
Учасник може протягом одного раунду електронного аукціону один раз підвищити ціну своєї пропозиції не менш як на один крок від своєї попередньої ціни.
4.12. Збільшення розміру плати за договором особистого строкового сервітуту здійснюється учасниками аукціону з кроком аукціону, який встановлюється замовником у оголошенні та становить 10 відсотків початкової ціни реалізації лоту (з арифметичним округленням).
5. Переможець електронних торгів
5.1. Протокол про результати електронних торгів формується та оприлюднюється в ЕТС автоматично в день завершення електронних торгів.
5.2. Переможцем електронних торгів вважається учасник, визначений п. 4.9 цього Порядку або той, що подав найвищу цінову пропозицію за лот, за умови, що таким учасником був зроблений щонайменше один крок аукціону, а у разі його дискваліфікації, учасник з наступною по величині ціновою пропозицією, за умови, що таким учасником був зроблений щонайменше один крок аукціону, а при однакових цінових пропозиціях - учасник, що подав її раніше, у випадку надання ним згоди на очікування.
5.3. Після завершення електронних торгів переможець зобов'язаний документально підтвердити свою відповідність вимогам замовника у разі, якщо такі вимоги ставилися.
5.4. Протягом 6 робочих днів після завершення електронних торгів протокол про результати електронних торгів (аукціонів), підписаний переможцем та оператором електронних торгів, надсилається замовнику для підписання та публікації підписаного протоколу про результати електронних торгів в електронній торговій системі.
5.5. Переможець електронних торгів зобов`язаний протягом 20 робочих днів замовити та отримати паспорт прив'язки ПТС та після завершення електронних торгів укласти договір особистого строкового сервітуту з замовником і провести необхідні розрахунки з ним. Замовник зобов’язаний протягом 20 робочих днів опублікувати в ЕТС підписаний з переможцем договір особистого строкового сервітуту, на підставі чого ЕТС автоматично присвоїть статус «Торги завершені».
5.6. У випадку невиконання переможцем п. 5.3, 5.4., 5.5. цього Порядку, якщо інше не передбачено Регламентом ЕТС ProZorro.Продажі, замовник має право через особистий кабінет його дискваліфікувати, і ЕТС автоматично визнає переможцем учасника з наступною по величині ціновою пропозицією, за умови надання ним згоди на очікування. У випадку дискваліфікації переможця, його гарантійний внесок перераховується оператором на рахунок замовника.
5.7. У разі відмови або не укладення Договору ОСС у встановлені терміни новим переможцем конкурсу, замовником може бути повторно оголошено електронні торги по визначенню переможця.
5.8. Особи, які відмовилися від укладення Договору ОСС, як переможці, або не уклали Договір ОСС у встановлені терміни, не допускаються до участі у повторних електронних торгах щодо визначення переможця на право розміщення ТС у парках та скверах м. Хмельницького.
5.9. Протягом 3 робочих днів після завершення електронних торгів, оператор електронного майданчика повертає сплачений учасникам гарантійний внесок, крім переможця торгів та учасника, з наступною по величині ціновою пропозицією за умови надання згоди на очікування.
5.10. Переможець сплачує оператору електронного майданчика, через який ним було подано свою цінову пропозицію винагороду в розмірі 3 % від загальної річної суми плати за Договором ОСС. Винагорода утримується оператором електронного майданчика з гарантійного внеску, сплаченого переможцем. Залишок гарантійного внеску повертається переможцю протягом 3-х робочих днів з дати присвоєння статусу «Торги завершені».
Якщо сума винагороди оператора перевищує розмір гарантійного внеску, переможець зобов’язаний провести повний розрахунок з оператором (здійснити доплату) після формування протоколу електронного аукціону, але до моменту публікації Договору ОСС відповідного лоту в ЕТС.
5.11. Всі інші питання, не врегульовані цим Порядком вирішуються згідно чинного законодавства.
Керуючий справами виконавчого комітету Ю. Сабій
Начальник управління торгівлі Р. Сідлецька