Новини
У Хмельницькому можна буде пройти безкоштовно та анонімно експрес-тест на ВІЛ
Щорічно 1 грудня, відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Хмельницьке обласне відділення БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» («100%life. Хмельницький»), як і кожного року, організовує заходи, присвячені цьому дню. Цьогоріч відбудеться під гаслом «Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ!».
Організація запланувала низку заходів.
29 листопада (четвер) на 13:00.
Місце проведення – Хмельницький міський будинок культури.
Буде організовано інформаційно-культурний захід для студентів навчальних закладів нашого міста. Під час події можна буде зробити швидкий, безкоштовний і анонімний тест на ВІЛ, отримати консультацію соціального працівника з питання ВІЛ/СНІД, взяти тематичну літературу інформаційного столу. Буде організовано концертну програму від молодих хмельницьких виконавців. Також під час дійства будуть інформаційні виступи та візуалізація у вигляді соціальних відеороликів.
30 листопада (п’ятниця) на 11:00.
Місце – Регіональний сервісний центр МВС в Хмельницькій області.
Інформаційна зустріч з працівниками та відвідувачами Регіонального сервісного центру МВС в Хмельницькій області. Всі бажаючі також зможуть пройти безкоштовне анонімне тестування на ВІЛ.
3 грудня (понеділок), 10:00 – 16:00.
Місце – Управління охорони здоров'я Хмельницької міської ради (1 поверх).
За сприяння Управління охорони здоров'я Хмельницької міської ради соціальні працівники Хмельницького обласного відділення БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» проводитимуть тестування на ВІЛ всіх охочих. Також можна буде отримати консультацію з будь-яких питань теми ВІЛ/СНІД.
5 грудня (середа), 10:00-16:00.
Місце – Хмельницька міська лікарня.
У кабінеті старшої медичної сестри відділення невідкладної медичної допомоги (2 корпус, 1 поверх) соціальні працівники Хмельницької міської ради соціальні працівники Хмельницького обласного відділення БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» проводитимуть тестування на ВІЛ всіх охочих серед пацієнтів медичного закладу. Така процедура є необхідною, адже зараз існує проблема. Тестування на ВІЛ на стаціонарному лікуванні не завжди є обов’язковим. Разом з тим чимало пацієнтів довгий час лікуються і не можуть одужати. Згодом роблять тест на виявлення ВІЛ-статусу і виявляється мають ВІЛ на пізніх стадіях.
Представники Хмельницького обласного відділення БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» наголошують, що станом на сьогодні в Україні більш, як половину нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях. Це відбувається через необізнаність. Медична реформа розширює можливості для швидшого подолання епідемії ВІЛ в Україні. Безкоштовне і анонімне тестування на ВІЛ можна буде пройти не лише в СНІД-центрі, кабінеті «Довіра» чи в благодійній організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД». З нового року до тестування долучаться також сімейні лікарі. В об’єднані мають на меті, аби кожна пенсіонерка на лавочці і кожен лідер думок та змінотворець знали свій ВІЛ-статус. Для цього у 2019 році в Україну буде завезено більше мільйона експрес-тестів на ВІЛ. Знати свій статус – це дбайливе відношення до свого здоров’я, це доросла та зважена поведінка. Важливо розуміти, що сьогодні, в тому числі і завдяки нашій роботі, від ВІЛ не вмирають. Зараз ВІЛ – не вирок. При своєчасному виявленні і лікуванні люди з ВІЛ живуть повноцінним і довгим життям: отримують доступну і безкоштовну АРТ-терапію, соціально активні, мають сім’ю і здорових дітей, не розповсюджують вірус далі.
Всеукраїнська мережа ЛЖВ за свою 17-річну історію пройшла шлях від групи активістів до найбільшої пацієнтської благодійної організації України. Хмельницьке відділення, яке діє вже 12 років, об’єднує ВІЛ-позитивних дорослих і дітей, їх близьке оточення. Команда організації докладає зусиль, аби зробити життя ВІЛ-позитивних якомога кращим. Тому для всіх тут є надійна рука допомоги: медична, соціальна, психологічна, правова. Окрім того, з початку 2018 року «Мережа ЛЖВ» започаткувала новий напрямок своєї діяльності – супроводження хворих на туберкульоз.
За консультацією та додатковою інформацією звертайтесь у Хмельницьке обласне відділення Благодійної організації «Мережа ЛЖВ» за адресою: вул. Старокостянтинівське шосе, 1/1.
Сайт: https://khmplwha.wordpress.com/
Сторінка у «Facebook»: https://www.facebook.com/100life.khm/