Історія підприємства
У грудні 1976 року, відповідно до рішення облвиконкому, створюється управління капітального будівництва Хмельницького міськвиконкому. На щойно створену структуру покладалася відповідальна функція єдиного замовника, який контролюватиме і фінансуватиме будівництво всіх об’єктів житлового і соціального-культурного призначення у місті.
До середини 80-х років було збудовано і здано в експлуатацію ряд значних об’єктів охорони здоров’я і соціального призначення, серед яких стоматологічна поліклініка по вул. Прибузькій, терапевтичний корпус міської лікарні, дитяча обласна лікарня, поліклініка № 4 по вул. Молодіжній, будинок „Малюка” по вул. Хотовицького, школа № 25 і педучилище по вул. Проскурівського підпілля. Майже кожен рік здавалось 50-60 тисяч кв. метрів житла та кожні два роки по одній загальноосвітній школі та дитячому садочку.
З другої половини 80-х років на проспекті Миру розпочинається будівництво міжміського автовокзалу та поліклініки № 2. По вул. Театральній, 12 – завершується реконструкція приміщення податкової інспекції та трьох загальноосвітніх середніх шкіл – дві з яких зросли в мікрорайоні Гречани і одна по вул. Водопровідній.
Будівництво одного з перших в Україні критих ринків, УКБ розпочало 1986 року. Як на той час, унікальність його полягала у застосуванні нових технологій з використанням залізобетонних складчастих розпірних конструкцій, виготовлених на Хмельницькому заводі ЗБК.
Зведення довгоочікуваного хмельничанами автовокзалу відбулося 1987 року. Для його швидкого спорудження було прийнято проектне рішення виконання споруди у каркасно-панельному варіанті.
Протягом трьох років тривало будівництво споруди. І 1990 року місто отримало один з найкрасивіших автовокзалів України.
На початку 90-х років, інфраструктура обласного центру поповнюється критим ринком, поліклінікою № 2, хірургічним корпусом обласної лікарні, двома корпусами інфекційної лікарні, шпиталем в с. Ружичанка та найпотужнішим в Україні аптечним складом по Львівському шосе.
В травні 1988 року будівельники міста забивають перший кілок у районі Озерна. Згідно Генерального плану в мікрорайоні передбачалося будівництво житла на 50 тисяч мешканців з розвиненою інфраструктурою шкіл, дитячих садочків та закладами торгівлі і побутового обслуговування. До речі, на початку 90-х років, управління з причини нестачі державних коштів, одне з перших в Україні розпочало будівництво за рахунок дольових коштів інвесторів і, таким чином, запровадило новий метод господарювання у будівництві житла. Невдовзі у місті зросло 9 житлових будинків. Зведення їх проводилося згідно нової технології, яка передбачала використання для зовнішнього облицювання силікатну цеглу з утепленням стін та встановлення у кожній квартирі лічильників води і газу.
До святкування 500-річчя м. Хмельницького, у 1993 році, споруджується пам’ятник Богдану Хмельницькому по вул. Гагаріна та підземний перехід на перехресті вулиць Кам’янецької і Подільської.
Загалом, протягом періоду з 1976 року по 1996 року, управління виступило замовником будівництва: 9 дитячих садків, 10 середніх шкіл, і близько 60 житлових будинків.
Впродовж 90-х років управлінням була відведена земля під індивідуальне будівництво житлових будинків у мікрорайонах Лезнево і Дубово, а також у районі Озерна і старого аеропорту в кількості майже 6 тисяч ділянок. В цей же час виділяється ще 5 тисяч ділянок під будівництво гаражів в різних районах міста. Отож, про масштаби будівництва свідчив той факт, що то була найбільша загальна кількість ділянок, виділених під будівництво серед обласних центрів України.
У 1996 році, у зв’язку з реорганізацією управління капітального будівництва, створюється державне комунальне підприємство „Хмельницьк-будзамовник”. У 1998 році підприємство стає одним з організаторів спорудження пам’ятника жертвам голодомору „Ангел Скорботи”.
З початком 2000-х років, підприємство виступає замовником ряду об’єктів соціально-культурного призначення. Це, зокрема, реконструкції старовинної будівлі по вул. Гагаріна (теперішнє приміщення РАГСу) будівництва школи в Лезнево, школи у мікрорайоні Книжківці та спортивного комплексу по вул. Кармелюка, торгового дому по вул. Подільській та стадіону „Поділля” по вул. Проскурівській, скверів ім. Т. Шевченко і І. Франка.
Будівництво стадіону, розпочате в 2001 році із застосуванням незвичних металевих конструкцій вітчизняного виробника з м. Житомира, вже через два роки було здане в експлуатацію.
В період з 1998 по 2013 рік хмельничанам побудовано 83 тисячі кв. метрів житла.
В 2010 введено в експлуатацію протитуберкульозний диспансер по вул. Житецького в м. Хмельницькому вартістю 13 млн.грн.
Підприємство провело реконструкцію скверу ім. Шевченка та вулиці Проскурівської вартістю 3817 тис.грн., збудувало ДЮСШ № 3, пам’ятник Жертвам Чорнобильської катастрофи та скульптурну композицію „Віра, Надія, Любов” (Пісні землі Подільської) на майдані Незалежності.
Підприємство відновлює діяльність у сфері будівництва, так підприємство зареєструвало декларацію про готовність об’єкта до експлуатації по закінченому будівництвом будинку за адресою: вул..Лісогринівецька ,буд. 4/1 по 1,3,4, секціях. Станом на 31.09.2017 року підключили воду,електрику, а також виконали пуск газу. Вищезазначені секції передали на баланс ОСББ. Підприємство поновило ліцензію на будівництво об’єктів 4-ї категорії складності.