Основна мета діяльності Хмельницького міського перинатального центру – максимально якісно реалізувати надання лікарсько-акушерської допомоги вагітним, роділлям і новонародженим.
На 2019 рік було визначено наступні пріоритетні напрямки :
-якісна підготовка до медичної реформи;
- оптимізація діяльності підприємства;
- підвищення якості надання медичних послуг.
В результаті реформування системи охорони здоров’я у травні 2019 року відбулася зміна господарсько – правового статусу міського перинатального центру з бюджетної установи в комунальне підприємство. З метою забезпечення ефективної адаптації до нової системи фінансування та підготовки до нових умов надання медичних зроблено наступне :
- оформлено дозвільні документи (ліцензії на право здійснення господарської діяльності з медичної практики ; з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання);
- отримано вищу акредитаційну категорію;
- розпочато автоматизацію лікувально-діагностичних процесів (придбано 10 одиниць комп’ютерної техніки);
- частково створено локальну мережу та налагоджено роботу з медичною інформаційною системою «Medics».
Протягом 2019 року пацієнтів обслуговували 562 працівники. Рівень укомплектованості медичним персоналом - 99,8 % . Близько 70 % – медичні працівники вищої та першої категорій.
У звітному періоді штатна чисельність становила 618,0 штатних одиниць, в тому числі:
-лікарі - 118,5 посад;
-середній медичний персонал – 242,0 посад;
-молодший медичний персонал – 152,5 посади;
-адміністративно-господарський персонал – 105,0 посад
Розпочато процес оптимізації наявного штатного персоналу у кількості 20,0 штатних одиниць з перерозподілом навантаження працівників, підсиленням одних відділень та скороченням інших у зв’язку з економічною недоцільністю.
Прийнято також ефективні управлінські рішення щодо оптимізації витрат підприємства, які не впливають безпосередньо на якість надання послуги, але знижують її собівартість :
-технічне переоснащення паливної системи автомобільного транспорту ;
-залучення служби «таксі» з метою доправлення чергових лікарів у заклад натомість цілодобового чергування водіїв закладу
Впродовж року прийнято 5 961 гінекологічних хворих, вагітних, роділь та породіль у цілодобовому стаціонарі, 478 жінок у денному стаціонарі та зареєстровано амбулаторно 208 444 відвідувань.
Показники використання ліжкового фонду:
-робота ліжка – 299 днів на рік;
-середній тривалість перебування – 10 днів.
Позитивним є факт відносно високого рівня зайнятості стаціонарного ліжка порівняно з попереднім роком та тенденція до зменшення кількості днів лікування.
Продовжувалась робота по забезпеченню комфортних умов перебування у закладі. Протягом звітного періоду проводились поточні ремонти у приймальному відділенні, розпочато ремонт сімейної пологової зали з покращеними умовами перебування.
Основний акцент було зроблено на медикаментозному забезпеченні вагітних, роділь та породіль. Вартість по медикаментах для вищезгаданої категорії пацієнтів :
-в частині фізіологічних пологів – 297,22 грн на особу;
-в частині пологів, проведених шляхом кесарського розтину – 1 621,23 грн.
Найменування показника
|
Витрати, грн.
|
Собівартість медичної послуги у стаціонарі, всього
|
7 830,00
|
Собівартість відвідування в амбулаторних умовах
|
60,80
|
За рахунок коштів бюджету розвитку міста придбано та введено в експлуатацію апарат УЗД експертного класу – 2 258,7 тис.грн.
Надійшла благодійна допомога на суму 1 289,8 тис. грн.,
у тому числі:
-ліжка – 61 шт. – 1 220,0 тис. грн.;
-твердий інвентар – 69,8 тис. грн.
Отримано обладнання для відділення інтенсивної терапії новонароджених 125,4 тис. грн. (дихальний реаніматор, повітряний компресор).
Директор А.Г.Ропотан