Звіт про відстеження результативності рішення десятої сесії Хмельницької міської ради від 12.02.2003 р. №16 «Про затвердження правил торгівлі на ринках  м. Хмельницького»

Звіт про відстеження результативності рішення  десятої  сесії Хмельницької

міської ради від 12.02.2003 р. №16 «Про затвердження правил торгівлі на ринках  м. Хмельницького»

 

           Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується: рішення  десятої  сесії Хмельницької міської ради від 12.02.2003 р. № 16 «Про затвердження правил торгівлі на риках м. Хмельницького»

Дата прийняття: 12.02.2003 р.

Номер документа: рішення  десятої  сесії  №16.

Назва виконавця заходів з відстеження: управління торгівлі Хмельницької міської ради.

Цілі прийняття акта:

- створення належних правових та організаційних умов для функціонування ринків;

- забезпечення комфортних умов для купівлі-продажу товарів;

- визначення загальних умов провадження торговельної діяльності на ринках, попередження правопорушень, пов’язаних із порушеннями Правил продажу продовольчих, непродовольчих товарів, Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення.

            Строк виконання заходів з відстеження: з 18 лютого по 01 березня 2019 року.

Тип відстеження: періодичне  відстеження.

Методи одержання результатів відстеження: відстеження результативності регуляторного акта здійснюється на  підставі аналізу інформації державних органів, суб’єктів господарювання, що задіяні у виконанні рішення.   

           Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

            Станом на 01.01.2018 в місті Хмельницькому організовано суб’єктами різної форм власності  41 ринок, 26 торгових майданчиків  та рядів. Загальна площа земельної ділянки, зайнятої під ринками становить  46 га, в тому числі під ринками в районі Львівського шосе та   вул. Геологів - 29 га. На ринках, які розташовані  по Львівському шосе та  вул. Геологів, встановлено  біля 16200 контейнерів, щоденно на них перебувають понад                                30 тис. відвідувачів. Діяльність ринків регламентується низкою законодавчих  та нормативних актів: Ветеринарно-санітарними правилами  для ринків, Правилами  роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затвердженими наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України 11.07.2003 р. №185 і зареєстрованими  у Міністерстві юстиції України 23.07.2003 р. №628/7949, Правилами  роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженими  наказом Міністерства економіки України від 19.04.2007 р. №104     і зареєстрованими  в Міністерстві юстиції України  08.11.2008 р.  №91-22/176, Правилами роботи дрібнороздрібної торгової мережі, затвердженими наказом МЗЕЗторгу України  від  08.07.96 р. № 369 і зареєстрованими  у Мінюсті України 23.07.96 р. №372/1397, Правилами користування засобами вимірювальної техніки у сфері торгівлі, правилами  пожежної безпеки на ринках, безпеки дорожнього руху та інше. 

           Правила торгівлі на ринках міста Хмельницького  із змінами та доповненнями узагальнюють  в собі основні вимоги   вищезазначених документів .

           З метою  вдосконалення функціонування ринків міста Хмельницького, на виконання наказу  Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 03 липня 2003 року №172/702/332/108 «Про внесення змін до наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 26.02.2002 №57/188/84/105»  було прийнято  рішення  шістнадцятої сесії Хмельницької міської ради від 18.03.2004 р. № 14 «Про внесення  доповнень в додаток до рішення десятої сесії міської ради від 12.02.2003 р. №16 «Про затвердження Правил торгівлі на ринках м. Хмельницького»

Також було прийнято  рішення тридцять другої сесії міської ради  від 23.12.2009 р. №13   «Про внесення доповнень до рішення десятої сесії міської ради від 12.02.2003 р. №16», яким  затверджено   нову редакцію Типової угоди. Всім суб’єктам господарювання, якими організовано ринки на території міста Хмельницького, було доведено до відома прийняте рішення та рекомендовано укладати з підприємцями угоди про надання в користування торгового місця  згідно  нової Типової угоди.

          У зв’язку з набранням чинності Податкового Кодексу України з 01.01.2011  припинено   справляння ринкового збору  на ринках. Враховуючи зміни у податковому законодавстві та  інші зміни в законодавчих актах України,  прийнято рішення шостої сесії міської ради від 27.04.2011 р. №11 ”Про внесення змін та доповнень до  рішення десятої сесії міської ради від 12.02.2003 р. №16”.

Переважна більшість змін, які прийняті вищезазначеним рішенням, пов’язана із скасуванням ринкового збору, припиненням його справляння і адміністрування та іншими змінами у чинному законодавстві України.

            Після внесення змін були виключені зобов’язання торгівців сплачувати ринковий збір, уточнено завдання управління торгівлі, фінансового управління, податкових органів, порядок продажу товарів, сплати підприємцями коштів за послуги ринку, визначено умови зайняття додаткової площі.

Постійна  увага  приділяється  питанням  діяльності  та  розвитку інфраструктури ринків. З директорами ринків проводяться наради, на яких розробляються спільні заходи з покращення функціонування ринків. Всього у 2018 році з представниками адміністрацій ринків, торгових рядів та майданчиків  міста проведено 10 нарад за участі керівників структурних підрозділів Хмельницької міської ради, КП «Хмельницькводоканал», представників ГУ ДФС України у Хмельницькій області, Хмельницького міськрайонного управління ГУ ДСНС України в Хмельницькій області.

За результатами  проведених  робочих нарад  для виготовлення проектно-кошторисної документації  по облаштуванню та виносу оновленої мережі водогону в межах речових ринків по вулиці Геологів між ТОВ «Автотехкультсервіс»  та проектантом фізичною особою – підприємцем  Буркуном О.М.   укладено договір  від 26.03.2018 .

           Рішенням виконавчого комітету від 19.07.2018 № 515 надано дозвіл на безоплатну передачу на баланс міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал»      проектно-кошторисної документації «Будівництво мереж водопроводу  та напірної каналізації по вул. Геологів  в м. Хмельницькому». Всього вартість робіт згідно виготовленої  проектно-кошторисної документації складає 4997108,00 грн. Фінансування  робіт здійснюється  на умовах співфінансування з ринками: з міського бюджету виділено              2,5 млн. грн., субвенція з державного бюджету – 1,75 млн., ГО  «Асоціація Хмельницьких ринків» вирішується питання  виділення  ринками коштів для завершення робіт.                          КП «Хмельницькводоканал» було укладено договір на виконання частини робіт з               ТОВ «Техмонтаж-Юком» на суму 2415293,340 грн. Станом на 01.01.2019 проведено роботи згідно проекту, прокладено  1444 м  водогону.

Господарюючими суб’єктами – ринками  постійно вживаються заходи для забезпечення функціонування ринків, створення належних умов для здійснення торговельної діяльності на ринках.

Адміністраціями ринків постійно вживаються заходи щодо  покращення  умов для здійснення торговельної діяльності на ринках. Адміністрацією ПП -ринок «Дарсон»,            ПП «Еверслі» проведено роботи по благоустрою території ринку (асфальтування, щебінь)    на закупівлю матеріалів витрачено 20 тис. грн. Впорядковуються торгові місця на                ПП ринок «Ізіда» по Львівському шосе – підприємством здійснюється осучаснення зовнішнього вигляду кіосків в однотипному стилі (фарбування в сірий колір), відремонтовано та замінено понад 400 м² покрівлі на металопрофіль.                                               

           МКП - ринок «Ранковий» на ринку по пров. Гвардійський,21 проводиться реконструкція (заміна павільйонів, благоустрій території). Здійснено будівництво стаціонарних кіосків, вкладено 2211,8 тис. грн. та введено в експлуатацію 60 шт., здійснено будівництво електричних мереж та щитових вартістю 141,2 тис. грн.                                         На ринку з продажу непродовольчих товарів по вул. Геологів,13/1 (Бартер) виконано відновлення електричних мереж, ремонт кабельної лінії  - 530,8 тис. грн., асфальтування території ринку - 507,3 тис. грн., будівництво туалету, септику – 302,8 тис. грн., придбання прибиральної техніки –   800 тис. грн. 

              ТОВ «ТСЦ «Кооператор» на продовольчому ринку по вул. Соборній,11, здійснено реконструкцію торгових місць, вкладено близько 2 млн. грн.

Організовано виїзну нараду 20.02.2018 року працівниками управління торгівлі за участі  працівників  комунального підприємства по зеленому будівництву і благоустрою міста, управління житлово  - комунального господарства, представниками адміністрацій         ПП ринок «Ізіда»,  ТОВ «ТД «Тіса», ПФ «Мост» щодо координації дій по санітарній обрізці дерев по   вул. Львівське шосе, в районі речових ринків. Здійснено санітарну обрізку              44 – х дерев . Крім того, на Львівському шосе комунальними підприємством «Міськсвітло» встановлено 100 шт. лед - світильників на суму 640 тис. грн.

 На виконання  заходів передбачених п.1 додатку № 2 до рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 22.03.2018 року № 172 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 25.02.2016 року №125 та затвердження заходів щодо  сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати, затвердження Положення про неї та заходів щодо сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати в місті Хмельницькому на 2018-2020 роки»  працівниками управління торгівлі спільно з працівниками управління праці та соціального захисту населення проведено обстеження та  інформаційно-роз'яснювальну роботу з  торгівцями на  9 - ти  ринках, торгових рядах та майданчиках міста щодо  переваг, які  надає офіційна реєстрація, сплата податків, єдиного соціального внеску.

Під час проведення обстеження торгівцям вручались пам'ятки щодо порядку реєстрації суб'єктів господарювання – фізичних осіб-підприємців,  роз’яснювалась  методика обліку найманих працівників та подання звітності. Також проводилось роз’яснення, щодо  перевірок використання не облікованих найманих працівників та про  відповідальність за порушення  трудового законодавства.

           Питання  забезпечення надходжень до бюджету від сплати  податків в повному обсязі фізичними особами - підприємцями неодноразово розглядалось на робочих нарадах з директорами ринків за участю працівників ГУ ДФС України у Хмельницькій області. Адміністраціям  ринків рекомендовано вжити заходи для недопущення порушень податкового законодавства, укладати угоди про надання в користування торгового місця та/або тимчасової споруди з фізичними особами-підприємцями на 2018 рік після надання підтверджуючих документів про  перебування на обліку, як платників податків, в державних фіскальних органах.

надсилались листи  з рекомендацією укладання угод про надання в користування торгового місця та/або тимчасової споруди з  торгівцями  на 2017 рік після   уточнення  даних  про реєстрацію торгівців в установленому законодавством порядку  як фізичних осіб-підприємців .

           За інформацією Хмельницького управління ГУ ДФС у Хмельницькій області кількість фізичних осіб – підприємців, які здійснюють торгівельну діяльність на ринках міста становить :

01.01.2017

01.01.2018

01.01.2019

1

2

3

9300

6530

6970

 

          Питання  забезпечення надходжень до бюджету від сплати  податків в повному обсязі фізичними особами - підприємцями неодноразово розглядалось на робочих нарадах з директорами ринків за участі  представників ГУ ДФС України у Хмельницькій області, управління праці та соціального захисту населення. Адміністраціям  ринків рекомендувалось вжити заходів для недопущення порушень податкового законодавства, рекомендувалось укладати угоди про надання в користування торгового місця та/або тимчасової споруди з фізичними особами-підприємцями на 2019 рік після надання підтверджуючих документів про  перебування на обліку, як платників податків, в державних фіскальних органах.

          Оцінка результатів реалізації регуляторного акта :

          Даний регуляторний акт є ефективним, результати його дії позитивні.

           На підставі відстеження результативності дії рішення десятої   сесії Хмельницької міської ради від 12.02.2003 р. №16 «Про  внесення  затвердження правил торгівлі на ринках м. Хмельницького» можна зробити висновок, що шляхом впровадження цього регуляторного акту    вдалося досягти цілей, задекларованих при його прийнятті.

 

        Начальник  управління                                                                           Р. Сідлецька  

 

 

 

 

 

Посадові особи виконавчого комітету Хмельницької міської ради, відповідальні за здійснення державної регуляторної політики

ПІБ Адреса
Новодон Оксана Юріївна
начальник управління економіки
м. Хмельницький, вул. Гагаріна, 3 (0382) 65-73-80 O_Novodon@khm.gov.ua
Сахарова Наталія Євгенівна
начальник відділу розвитку промисловості та підприємництва управління економіки
м. Хмельницький, вул. Гагаріна, 3 (0382) 76-21-12 N_Saharova@khm.gov.ua