Рішення міської ради

Звернення №4

 

Міністру освіти і науки України

Гриневич Л.М.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми депутати Хмельницької міської ради звертаємось до Вас з проханням  спрямувати на галузь освіти міста Хмельницького додатковий обсяг освітньої субвенції на 2018 рік у розмірі 37 000,00 тис. грн.

Наше звернення обумовлено тим, що розподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам здійснено головним розпорядником коштів - Міністерством освіти і науки України  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» за єдиним підходом для усіх адміністративно-територіальних одиниць.

На відміну від формули 2017 року, де основним показником для розрахунку розміру освітньої субвенції було використано касові видатки фонду заробітної плати педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти з нарахуваннями за 2015 рік, нова формула розподілу освітньої субвенції враховує основні параметри, однак не враховує обсяг видатків на фінансування поділу класів на групи відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128.

У місті Хмельницькому кількість учнів у закладах загальної середньої освіти з кожним роком все більше зростає, відповідно що призводить до збільшення  кількості педагогічних ставок, а відповідно збільшуються видатки на заробітню платню. Також відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128 при вивченні окремих предметів запроваджується поділ класів на групи. І відповідно до цього наказу у місті Хмельницькому додатково фінансується 367, 24 ставок вчителів.

Хмельницька міська рада докладає зусиль для розширення мережі закладів загальної середньої освіти для задоволення потреб громадян. Зокрема до 2020 року планується провести реконструкцію з надбудовою приміщень у НВК №10, СЗОШ №18 ім. В. Чорновола, НВО №1, завершити будівництво навчально-виховного комплексу на вул. Залізняка, 32 , що дозволить привести наповнюванність класів до нормативної. Проте середня наповнюваність класів у 2018/2019 навчальному році очікується на тому ж рівні, що потребуватиме додаткового фінансування оплати праці педагогів.

Розуміючи важливість успішного впровадження та підтримуючи  Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», з бюджету міста у 2018 році буде виділено більше 12 млн.грн. на створення освітнього середовища та придбання переліку засобів навчання для учнів 1-го класу НУШ.

У 2018 році видатки з міського бюджету на підготовку кадрів у шести професійно-технічних закладах міста Хмельницького становлять 80257,9 тис.грн, з них 53062 тис.грн на оплату заробітної плати з нарахуваннями.

З метою забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати педагогам шкіл, при затвердженні міського бюджету на 2018 рік за рахунок власного ресурсу додатково до освітньої субвенції було виділено 11,0 млн. гривень.

Виходячи з вищевикладеного, для забезпечення виконання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» та № 23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» місто потребує додаткового обсягу освітньої субвенції на 2018 рік у розмірі 37000, 00 тис. грн.

Ми депутати Хмельницької міської ради сподіваємося на Ваше розуміння обставин, що наразі склалися у місті Хмельницькому щодо обсягу державної освітньої субвенції і прийняття необхідного у цій ситуації рішення щодо виділення додаткового обсягу освітньої субвенції на 2018 рік у розмірі 37000, 00 тис. грн. для успішного результату та необхідності реалізовувати освітні реформи за кошти державного бюджету, а не вчергове перекладати все на бюджети місцевих рад.

 

Звернення депутатів Хмельницької міської ради, прийняте на черговій двадцять першій сесії міської ради 11 квітня 2018 року.