Рішення міської ради

Звернення №3

 

ЗВЕРНЕННЯ

15 листопада 2015 року відбувся другий тур виборів міського голови Кривого Рогу, який став для України своєрідним "поверненням в минуле", зважаючи на масштаби допущених порушень.

На жаль, демократичні перетворення, які відбулися в Україні після Революції Гідності, не торкнулися Кривого Рогу, у якому при владі залишилися прибічники Януковича зі старою звичкою фальсифікації виборів.

Формальні результати повторного голосування були затверджені "ручною" Криворізькою виборчою міською комісією ще 16 листопада, і, не зважаючи на наявність скарг про порушення виборчого процесу, оперативно проведено інавгураційну сесію. Така "перемога" була досягнута шляхом стовідсоткового голосування на спецдільницях, а також аномальною явкою та високим результатом лише в одному з районів Кривого Рогу.

Після оскарження результатів виборів кандидатом від "Об’єднання "САМОПОМІЧ" судом було встановлено порушення та зобов’язано районні в місті виборчі комісії розглянути відповідні скарги, за результатом чого необхідно провести перерахунок голосів.

Однак, як з’ясувалося після зміни складу територіальних виборчих комісій, такий перерахунок провести в легітимний спосіб неможливо, оскільки бюлетені та виборча документація не зберігалася належним чином, було допущено зовнішнє втручання. Ці факти були підтверджені також тимчасовою слідчою комісією, створеною Верховною Радою України для перевірки обставин порушень на виборах у Кривому Розі. Проміжний висновок підтверджує, що у Кривому Розі були допущені суттєві порушення та неможливо встановити реальне волевиявлення виборців.

7 грудня 2015 року Криворізька міська виборча комісія прийняла рішення про неможливість виконання вимог законодавства, а саме здійснення повторного підрахунку голосів та звернулася до Верховної Ради України про призначення повторних виборів Криворізького міського голови.

Вимагаємо від Верховної Ради України та Президента України забезпечити реалізацію гарантованого Конституцією України виборчого права шляхом призначення повторних виборів Криворізького міського голови.

 

Звернення депутатів Хмельницької міської ради прийняте на позачерговій другій сесії міської ради 22 грудня 2015 року.

File link
Розмір: 244 КБ
Формат: pdf