Рішення міської ради

Звернення №3

 

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної Ради України

Дмитру РАЗУМКОВУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Хмельницької міської ради до Президента України та Верховної Ради України щодо створення у Верховній Раді України Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення членами так званої приватної військової компанії Вагнера кримінальної відповідальності та завдати шкоди національним інтересам України

 

Ми, депутати Хмельницької міської ради, висловлюємо велику стурбованість відсутністю належної реакції від Президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради України на «злив» інформації про спецоперацію із захоплення найманих вбивць так званої ПВК Вагнера.

«Злив» інформації про спецоперацію чотирьох розвідок із захоплення найманих вбивць ПВК Вагнера – це державна зрада, що завдала непоправної шкоди країні. Особливо небезпечно, що інформація стала відомою Росії після наради у Президента України, що вказує на наявність зрадника у його найближчому оточенні.

Але ще більшою проблемою є брехня та відсутність реакції влади, яка пів року протидіє спробам провести об’єктивне розслідування з цього приводу.

15 вересня 2020 року лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що виступає категорично проти створення ТСК для такого розслідування.

19 вересня 2020 року керівник Офісу Президента Андрій Єрмак називав це детективною історією, вигаданою від початку і до кінця.

Лише коли замовчати можливу зраду в оточенні президента не вдалося, після зміни президента США, партія «Слуга народу» погодилася на створення ТСК і лише у комплексі з розслідуванням інших питань. Такий підхід створює небезпеку, що влада спробує перешкоджати депутатському розслідуванню.

За пів року після витоку інформації не було порушено кримінальної справи за підозрою у державній зраді, що зробило б непотрібним створення ТСК.

Тим часом скандал підриває довіру до України з боку міжнародних партнерів і ставить під загрозу українсько-американські відносини та військово-технічну допомогу Заходу, без якої Україні буде дуже важко встояти проти однієї з найпотужніших армій світу – російської.

У ситуації, що склалася, Хмельницька міська рада як представницький орган засвідчує позицію Хмельницької територіальної громади і звертається до Президента України та Верховної Ради України щодо негайного створення у Верховній Раді України Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення членами так званої приватної військової компанії Вагнера кримінальної відповідальності та завдати шкоди національним інтересам України.

 

Звернення прийняте на черговій п’ятій сесії Хмельницької міської ради 21 квітня 2021 року.