Рішення міської ради

Звернення №2

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Освіта – одна з найважливіших основ успішної розбудови держави. На рівні з сильною армією, інтелектуальний потенціал нації становить фундамент для майбутнього України. Студентство приймає активну участь у розвитку суспільства, і також, безпосередньо, в обороні держави, у якості волонтерів та добровольців. Наразі, певні кроки влади по відношенню до студентства можуть привести до унеможливлення проживання та навчання молодих українців, коли країна перебуває у стані неоголошеної війни та економічної кризи. Сьогоднішня політика державного апарату щодо скорочення видатків на освіту може підняти хвилю студентських протестів по всій країні. Подальший перебіг подій призведе до інтелектуальної міграції.

Відповідно до п.6 ст.62 Закону України «Про вищу освіту» №1556-18 розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти не може бути меншим, ніж розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць. Розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів ступеня молодшого бакалавра не може бути меншим, ніж дві третини розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць. На сьогодні розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць складає 1496 грн., а розмір стипендії для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти складає 825 грн. до 2017 року. Тобто, кожен студент, якому згідно з Законом України «Про вищу освіту» №1556-18 було призначено стипендію, недоотримував 671 грн. кожного місяця.

Депутати Хмельницької міської ради вимагають не скорочувати видатки на стипендії у Державному бюджеті на 2017 рік, не скорочувати видатки на стипендії у Державному бюджеті та дотримуватися Закону України «Про вищу освіту»; повернутися до попереднього порядку отримання стипендій, за яким 75% студентів денної форми навчання, які навчаються за кошти державного бюджету, отримували стипендію.

Ми вважаємо, що необхідно виважено підходити до питання реформування стипендіального забезпечення. Це дасть можливість уникнути багатьох потенційних проблем, від можливої затримки виплати стипендії і до можливих акцій протесту студентів через невдоволення запропонованими змінами, що зменшують кількість студентів, які отримуватимуть академічну стипендію. Адже сьогодні, студенти які втратили стипендію змушені будуть пропускати навчання, перевестися на заочну форму навчання, неофіційно працювати та отримувати зарплатню в конвертах і в гіршому випадку емігрувати, а це в свою чергу призведе до зниження рівня знань  та професійних якостей молодих фахівців.

Ми пропонуємо спрямувати державні кошти на освіту сьогодні, щоб остаточно не загубити розумовий потенціал молодого населення в майбутньому. У разі гострої потреби заощадження бюджетних коштів, ми можемо запропонувати скоротити фінансове забезпечення державних структур, якість роботи яких залишається сумнівною. Економте на міністрах, а не на студентах, доки не стабілізується ситуація в країні, не буде подолана корупція, не збільшиться соціальний рівень життя громадян. Ви маєте забезпечити гідне майбутнє Україні.

 

Звернення депутатів Хмельницької міської ради прийняте на черговій одинадцятій сесії міської ради 25 січня 2017 року.