Рішення міської ради

Звернення №1

 

Голові правління ПАТ "Хмельницькгаз"

Юрченку М.Б.

В.о. генерального директора АТ «Хмельницькобленерго»

Козачуку О.І.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Жителі міста, особливо малозабезпечені, справедливо скаржаться на завеликі суми банківських комісійних при оплаті комунальних послуг, особливо за газ та електроенергію через відділення банків.

Міські постачальники комунальних послуг надали населенню міста можливість проводити платежі за комунальні послуги готівкою безпосередньо в касах підприємств без додаткової оплати комісійних.

Проте, підприємства АТ «Хмельницькобленерго» та ПАТ «Хмельницькгаз» відмовляються приймати платежі за надані ними послуги готівкою (без комісійних) безпосередньо від громадян, що породжує справедливі незадоволення та нарікання малозахищених верств населення.

Зазвичай, люди похилого віку та інваліди з малими пенсіями неспроможні скористатися дешевими розрахунковими послугами складних систем інтернет -розрахунків, банкінгами, мережею платіжних терміналів та центрів самообслуговування, які рекомендують постачальні компанії, а здійснюючи платіж в касах банків вимушені додатково сплачувати комісійні від 5 до 20 грн. за платіж, що являється непосильним тягарем для  малозабезпечених  верств населення.

Типовим договором на постачання природного газу побутовим споживачам (п.4.5.), затвердженим Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30.09.2015р. №2500, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015р. за №1386/27831 та Примірним договором про постачання електричної енергії споживачу (п.5.6.), затвердженим Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 14.03.2018р. №312, передбачений  порядок проведення розрахунків за спожиті газ та електроенергію, при цьому споживач не обмежується у праві здійснювати оплату шляхом внесення готівки через касу постачальника.

Хмельницька міська рада звертається до керівників енергопостачальних компаній з проханням-вимогою забезпечити населенню міста реалізацію права здійснювати оплату за отримані послуги шляхом внесення готівки через касу  підприємства –постачальника.

 

Звернення прийнято на черговій двадцять п’ятій сесії Хмельницької міської ради 10 жовтня 2018 року.