Рішення міської ради

Звернення №1

 

Президенту України

Порошенку П.О.

Міністру освіти та науки України

Гриневич Л.М.

Міністру закордонних справ України

Клімкіну П.А.

Голові Служби безпеки України

Грицаку В.С.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Хмельницької міської ради, звертаємось до Президента України Петра Порошенка, Міністра освіти та науки Лілії Гриневич, Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, Голови Служби безпеки України Василя Грицака щодо нещодавніх заяв сусідніх нам держав, які були викликанні змінам закону про освіту, а саме навчання учнів починаючи з 5 класу українською мовою в районах і містах західної частини України, де до цього учні навчалися мова Європейського союзу.

Ми стурбовані тим, що сусідні держави намагаються нам нав’язувати та примушувати навчати наших неповнолітніх громадян України їхніми мовами, мотивуючи це тим, що вони належать до національних менших, в той же час в Україні жоден акт чи документ цивільного стану не фіксує поняття «національна меншина». Проте, в сусідніх нам державах в жодній держаній школі навчання не здійснюється українською мовою, хоч там також компактно проживають етнічні українці та українські мігранти. Також учні, які навчалися мовами так званих нацменшин за рахунок українських платників податків, показували досить низький рівень ЗНО та після закінчення шкіл виїжджали за кордон.

Ми просимо захистити державну мову, гідність України серед країн Європейського союзу, та не витрачати кошти українських платників податків на навчання дітей мовами національних меншин, що в подальшому може призвести до конфліктів та сепаратиських подій в тих місцях, де не вивчалася державна мова у навчальних закладах, а СБУ перевірити та вжити всіх необхідних заходів щодо усунення можливих майбутніх конфліктів.

 

Звернення депутатів Хмельницької міської ради, прийняте на черговій сімнадцятій сесії міської ради 20 вересня 2017 року