Рішення міської ради

Звернення

 

Президенту України

Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

Асоціації міст України

Кличку В.В.

 

Звернення

Ми, депутати  Хмельницької  міської  ради  VІІ  скликання,  обурені  прийнятою  в І - ому читанні постановою Уряду від 19.10.2018 №838, якою вже з 1 листопада поточного року встановлюється ціна газу для населення у 8,55 грн. за куб. м., що на 23,5% вища за нині діючу. Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов’язань.

Вважаємо, що підняття ціни на газ для населення є неприпустимим і таким, що порушує права громадян України на доступні житлово – комунальні послуги для всіх споживачів. Ми, депутати Хмельницької міської ради, не маємо морального права стояти осторонь даної ситуації, яка склалась з підвищенням ціни на газ. Одночасно з підвищенням ціни на газ, Урядом заявлено про зменшення фінансування на субсидії з 71 млрд. грн. у 2018 році, до 55 млрд. грн. у 2019 році, що впаде непосильним тягарем на 10 мільйонів домогосподарств.

Переконані, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичної. «Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з надр України понад 20 млрд. кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд. кубометрів. Тобто українцям абсолютно і повністю достатньо для споживання свого газу. Експерти зазначають, що об’єктивна вартість українського газу від 1500 до 2000 грн за тисячу кубометрів. Відтак, про яке підвищення ціни на газ для населення можна заявляти? Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення.

Захищаючи інтереси та права мешканців нашого міста, звертаємося до Вас, Президенте України, як гаранта Конституції України, виконати свій обов’язок перед власними громадянами: скасувати постанову Уряду №838 від 19.10.2018. Вжити усіх заходів, щоб населення України отримувало природний газ та електроенергію за собівартістю, комунальні підприємства, підприємства виробничої сфери різних форм власності з націнкою не більше 20% від собівартості, поступово знижуючи ціну на енергоносії.

Шановне керівництво Асоціації! Звертаємося до Вас з проханням негайно провести зібрання міських голів – членів Асоціації, на якому розглянути питання про ціноутворення в Україні на газ, автомобільне пальне, ліки, тощо. Сподіваємося на Вашу підтримку нашої ініціативи, адже зазначена проблема актуальна і має важливе значення не тільки для населення міста Хмельницького.

 

Звернення прийняте на позачерговій 26-й сесії Хмельницької міської ради VІІ скликання 26.10.2018

 

File link
Розмір: 205 КБ
Формат: pdf