Рішення міської ради

Звернення

 

Голові Верховної Ради України

Дмитру РАЗУМКОВУ

 

Прем’єр Міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Депутати Хмельницької міської ради вважають, що Міністром освіти і науки має бути людина із бездоганною репутацією та досвідом роботи, така, що користуватиметься повагою освітянської і наукової спільноти, яка активно продовжить розпочаті реформи, спрямовані на підвищення ефективності та конкурентоздатності української науки та освіти, їх інтеграцію у європейський та світовий науковий простір.

В засобах масової інформації оприлюднено інформацію про системні прояви академічної недоброчесності при захисті дисертаційних робіт в галузі економічних наук в Чернігівському національному технологічному університеті, який очолював Шкарлет С.М.

В червні 2020 року було оприлюднено інформацію про плагіат у наукових працях Шкарлета С.М. Сорок провідних науковців і освітян звернулися з публічним листом не підтримувати його кандидатуру на посаду Міністра. Вже за час перебування Шкарлета С.М. на посаді виконуючого обов’язки Міністра освіти та науки, стан та основні показники діяльності у цих сферах суттєво погіршилися. Партнери із Євросоюзу звертають увагу на згортання проведеної раніше реформи державної служби у Міністерстві освіти і науки.

Крім того, з оприлюдненої в засобах масової інформації стало відомо, що голосування за призначення Шкарлета С.М. Міністром освіти і науки відбулося внаслідок не персонального голосування деяких народних депутатів України.

Вищезазначене засвідчує, що Міністр не може забезпечити формування та реалізацію державної політики у відповідних сферах діяльності Міністерства, адже не має бездоганної репутації та не користуватиметься повагою в освітянській науковій спільноті, у зв’язку з чим підлягає звільненню із займаної посади.

Просимо Вас терміново розглянути та прийняти проєкт Постанови № 4525 «Про звільнення Шкарлета Сергія Миколайовича з посади Міністра освіти і науки України».

 

Звернення прийняте на черговій другій сесії Хмельницької міської ради 23 грудня 2020 року