Рішення міської ради

Звернення

 

Звернення

На сьогодні Україна переживає одні з найважчих часів свого становлення. В час, коли країна виснажена російсько-українською війною, коли люди «затягли паски» і мобілізували усі свої ресурси щодо захисту своєї землі, «внутрішній ворог» завдав чергового удару у спину – збільшивши ціну на газ в рази.

З 1 травня 2016р. уряд запровадив єдину ціну на споживання газу для промисловості та населення – 6879 грн. за тисячу куб.м. 5 травня Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, ухвалила, що з 1 липня 2016 року тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення підвищаться в середньому в країні на 75-90%.

Підтримуючи політику МВФ та на догоду місцевим олігархам, уряд продовжує заганяти український народ в тарифну утопію. На даний час суми в квитанціях вже перевищують розмір мінімальної заробітної плати і тим більше мінімальної пенсії. Якщо порівняти ціну на газ з рівнем доходів населення, то ціна на газ в Україні становить найвищу частку в доходах населення порівняно з іншими країнами ЄС, оскільки в Україні найнижчий в Європі рівень зарплат. За останні 2,5 роки тарифи на опалення зросли в 5,5-10 разів, а гаряча вода - в 4,8 рази. Зокрема тарифи «Київенерго» з 07.2014 до 05.2016 зросли з 253 грн до 1345 грн за 1 ГК тепла, у разі відсутності лічильника за цей же період, тарифи зросли з 3,1 грн до 31,3 грн.

Від зростання тарифів виграють тільки власники приватних газорозподільних компаній та фактичні управителі державних кампаній, які збільшать свої надприбутки, за умови продовження існуючих непрозорих схем формування тарифу та корупційних схем, пов’язаних з відсутністю тотального обліку енергоносіїв. Простих же громадян годують милостинею уряду у вигляді субсидій, які тим самим в рази збільшують видаткову частину державного бюджету. Окрім того, різке підвищення тарифів на газ для населення – це фактично запровадження ще одного податку, за яким середній клас сплачуватиме субсидії для громадян, для яких такі тарифи на газ є непосильними. Підвищення ціни на газ до європейського рівня можливе лише у разі пропорційного збільшення доходів громадян до європейського рівня. В той же час, коли підвищення тарифу на газ і тепло в 2014-16 рр. відбулося в кілька разів, мінімальна зарплата зросла не більше ніж на 20%.

Більшість українського газу видобувається державною компанією "Укргазвидобування". Керівництво компанії визнавало, що для прибуткової роботи достатня ціна 3500 грн за кубометр. За даними голови наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука, в ціні 3500 грн за 1 тис. куб. м близько 600 грн — інвестиційна складова. Цього вистачає, щоб бурити нові розвідувальні свердловини і облаштовувати видобуток. Отже, ціна українського газу, навіть у разі включення в нього інвестиційної складової на розширення видобутку, є нижчою, ніж імпортного. Прив'язка ж вартості газу для українців до ціни на німецькому хабі протизаконна, оскільки в законі «Про функціонування ринку природного газу» та в Постанові Кабінету міністрів №758 зазначено, що населення споживає газ власного видобутку.

Ми, депутати Хмельницької міської ради застерігаємо Кабінет Міністрів України від економічно необгрунтованого підняття ціни на газ для населення України та вимагаємо від Верховної Ради України і Президента України не допустити чергового знущання над народом України та запровадити наступні пріоритети:

  1. Ухвалити законопроект щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України (№ 2408а від 17.07.2015). Проектом Закону передбачено встановлення першочергового використання природного газу українського видобутку для потреб населення України, теплогенеруючих та теплопостачальних організацій, бюджетних установ та організацій.
  2. Запровадити прозорість формування тарифів під контролем суспільства.
  3. Запровадити тотальний облік газу та інших енергоносіїв.
  4. Запровадити тарифну політику, яка стимулюватиме енергозбереження:
  • чим більші обсяги споживання, тим вищий розмір тарифу має бути встановлений;
  • невикористаний обсяг субсидій має бути наданий громадянам на енергозбереження.

В протилежному випадку така політика уряду виглядає справжнім геноцидом 21 століття щодо українського народу. Лише впровадження цих складових у політику уряду врятує народ України від тотального зубожіння та поверне довіру громадян.

 

Звернення, прийняте на черговій шостій сесії Хмельницької міської ради 18 травня 2016 року.