Новини

Виставка до 30-річчя створення Народного Руху України експонується в музеї історії міста

9 вересня цього року виповнюється 30 років з часу створення Народного Руху України. З цієї нагоди у музеї історії міста Хмельницького працює виставка «Шлях до незалежності України». Експозиція вибудована на світлинах, документах та архівних матеріалах, пов’язаних із діяльністю НРУ у Хмельницькому та області. Сьогодні із виставкою ознайомилися п’ятикласники навчально-виховного комплексу №10. Працівники музею розповіли дітям про нелегкий шлях України до незалежності та визнання, як самостійної держави. Окремо зупинилися на надзвичайно важливій ролі, яку відіграли учасники Народного Руху України в цих історичних процесах.

Процес становлення Народного Руху України в Хмельницькому відбувався у складних умовах боротьби з тоталітарним режимом. Головними напрямками діяльності рухівців була боротьба за демократизацію суспільства, розбудова громадсько-політичних структур в області, відстоювання національних цінностей, української мови, культури,історії,громадянських прав.

НРУ підняв прапор боротьби за суверенітет України, за відродження та розбудову української державності. РУХ – сила, яка вела українців до здобуття незалежності.