Новини

Вітальний концерт напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. У Хмельницькому для людей з обмеженими фізичними можливостями організували вітальний концерт. Артистами були самі ж люди з інвалідністю. Після завершення концерту кожен отримав продуктовий набір. Про все, що робиться для людей з обмеженими фізичними можливостями у Хмельницькому, присутнім у залі розповів міський голова Олександр Симчишин. Почесними грамотами нагородили благодійників, котрі підтримують соціальні ініціативи. Так, в місті розроблені заходи щодо поліпшення соціального захисту малозхищених верств населення. Діє Комплексна програма «Піклування» на 2017-2021 роки, яка спрямована на систематичне вирішення основних питань соціально-економічного, медичного, матеріально-побутового, культурно-оздоровчого характеру цієї категорії осіб. Більше 60-ти відсотків пунктів програми «Піклування» забезпечують умови для реабілітації та інтеграції в суспільство осіб з обмеженими можливостями. В управлінні праці та соціального захисту населення створено Централізований банк даних з проблем інвалідності, де запроваджено облік інвалідів та дітей-інвалідів, які забезпечуються за рахунок державного бюджету:
- технічними та іншими засобами реабілітації;
- спеціальним автотранспортом;
- санаторно-курортним лікуванням;
- одноразовою матеріальною допомогою;
- грошовою компенсацією замість санаторно-курортного лікування; на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.

Ведеться робота щодо працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями. За особистими зверненнями, інвалідів працевлаштовують через міський центр зайнятості, а також направляють на навчання та стажування за різними професіями.
Сьогодні на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває понад 24 тисячі одержувачів державної соціальної допомоги та понад 46 тисяч одержувачів субсидій. В Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги зареєстровано майже 55 тисяч осіб. На 2017 рік передбачено 50 тис. грн для проведення безоплатних капітальних ремонтів житла для інвалідів війни; учасників бойових дій періоду ВВв; членів сімей померлих (загиблих) ветеранів війни; осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; колишніх малолітніх в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання визнаних інвалідами; дружин (чоловіків) померлих жертв нацистських переслідувань.

За рахунок міського бюджету у 2017 році замінено непридатне газове обладнання для 17 осіб на 140 тис. грн. Встановлюються лічильники для вимірювання об’ємних витрат газу у квартирах соціально -вразливих категорій населення для 190 осіб на суму 523 тис. грн. Лічильники обліку спожитої води встановлені для 42 осіб на суму 115 тис. грн.
Щороку фінансується проведення виплати одноразової грошової допомоги з міського бюджету мешканцям міста, які її потребують. З початку 2017 року виплачено – 17291 особі на суму 13 млн 666 тис. грн.
Для прийому громадян, які звертаються в управління праці та соціального захисту населення за призначенням усіх видів соціальної допомоги, житлових субсидій, пільг, діє 5 громадських приймалень, які розташовані в усіх мікрорайонах міста та на першому поверсі будівель. Там створені оптимальні умови для відвідувачів.
Відповідно до рішення комітету забезпечення доступності осіб з обмеженими можливостями та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста всі управління та відділи органів виконавчої влади, підпорядковані установи встановили інформаційні таблички з надрукованими рельєфними знаками. В установах, які розміщені в орендованих приміщеннях і знаходяться на 2-4 поверхах, встановлено на першому поверсі засіб сигнального виклику персоналу та спеціальний знак для інваліда.
У місті діє соціальне таксі для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями (візочників) з міського бюджету у 2017 році виділено 320,00 тис. грн.
З метою розв'язання проблем окремих соціальних груп, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати, у місті створено, успішно функціонують та реалізують надання комплексу соціальних послуг п’ять соціальних закладів.
Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Школа життя"- дає можливість набути навики елементарного самообслуговування, правил спілкування та орієнтування у близькому оточенні, здобуття рівня знань в міру можливостей дітей.У центрі покращено матеріально-технічну базу, завершено благоустрій прилеглої території, впроваджено нові послуги (іпотерапія).
У Центрі «Родинний затишок» створені прекрасні умови для проходження реабілітації і адаптації у суспільство молодих інвалідів з розумовими обмеженнями. В установі функціонує майстерня зі свічковиливання та гончарства, що дає можливість здійснювати професійну реабілітацію.
Протягом 2016-2017 років ведеться капітальний ремонт другого поверху Центру для створення гармонійних умов для осіб з інтелектуальними порушеннями. У 2018 році планується надання послуги цілодобового догляду у разі кризової ситуації в сім’ї.

Складовою частиною системи соціального захисту міста є Хмельницький територіальний центр соціального обслуговування, в якому надається більше 100 видів різноманітних соціальних послуг непрацездатним, громадянам похилого віку, ветеранам та інвалідам, а також особам, що проживають самотньо. Варто відмітити також, що тут здійснюють соціально-побутову адаптацію людей, що перенесли інсульт та мають функціональні розлади незалежно від віку, наявності групи інвалідності.
У центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) організовано надання соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку». Уже прийнято 404 заяви на відвідування факультетів Університету, сформовано 30 груп в яких проводиться навчання.

Сьогодні у місті Хмельницькому проживає близько 1000 дітей-інвалідів, окрім того на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 1500 інвалідів з дитинства. І якщо значна частина з них користується послугами міських соціально-реабілітаційних установ, то організація відпочинку для них є проблематичною. Дуже важливо, щоб вони могли жити, працювати, і відпочивати зокрема, серед здорових людей користуватись нарівні з ними усіма благами.

Саме з такою метою діє Рекреаційний центр сімейного типу по відновленню здоров'я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями «Берег надії», що у селі Головчинці, Летичівського району. У закладі оздоровлення проходять не тільки діти, але й дорослі, люди похилого віку, що мають інвалідність. Центр забезпечений автомобілем для перевезення осіб, що пересуваються на візках.

У 2017 році в центрі оздоровилось 392 особи, в тому числі впродовж літніх місяців на базі Центру безкоштовно оздоровлено 56 дітей з м. Старобільськ Луганської області, що є побратимом м. Хмельницького. Розширено коло осіб (а саме учасники АТО та члени їх сімей), яким Центр надає послуги рекреації у 2017 році пройшли курс оздоровлення 68 дітей учасників АТО і 48 – учасників АТО та членів їх сімей.

У центрі покращено матеріально-технічну базу, запроваджено нові послуги (іпотерапія, кисневі коктейлі). На базі Центру на безкоштовній основі в співпраці з громадською організацією «Світ без бар’єрів» організовано та проведено табірний збір для проведення комплексних занять з техніки управління візком, самообслуговування, підтримання психофізіологічного стану жителів міста Хмельницького, що мають вади опорного-рухового апарату та пересуваються на візках.
Варто відмітити, що сьогодні проблемами осіб з обмеженими можливостями активно займаються громадські організації, які відстоюють інтереси людей з особливими потребами і намагаються донести їх до органів влади. Саме за ініціативою таких об’єднань у співпраці з міською владою в нашому місті робиться чимало для людей з особливими потребами.

Налагоджена активна співпраця з 67 громадськими організаціями соціального спрямування, які охоплюють близько 47 тисяч осіб. За активної участі членів громадських організацій, щороку проводяться загальноміські заходи, які присвячені знаменним датам, святам і дням пам’яті для ветеранів війни та праці, інвалідів та інших мало-захищених верств населення. Кожного року понад 10 тисяч осіб беруть участь у зазначених заходах.

Проводяться засідання координаційної ради громадських організацій міста, де обговорюються проблеми і враховуються всі пропозиції щодо покращення життя ветеранів, інвалідів та інших малозахищених верств населення. З міського бюджету громадським організаціям надається фінансова підтримка. У цьому році на статутну діяльність організацій виділено 738 тис. грн, з них 495 тисяч отримали організації, які надають соціальні послуги ветеранам та інвалідам.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!