Новини

Відбудеться відкриття міжнародної фотографічної резиденції, яка проходила у Хмельницькому

З 16 лютого у Хмельницькому проходила міжнародна фотографічна резиденція, яку організувала арт-галерея Maslo. Під час резиденції троє відомих фотографів – Валерій Мілосердов (Україна), Маріуш Форецкі (Польща) та Олексій Шинкаренко (Білорусь) створювали нові роботи, у яких намагались відобразити різні грані життя у Хмельницькому. Проект має на меті познайомити мешканців Хмельницького з сучасною документальною фотографією через унікальний колективний портрет міста. Результати резиденції можна побачити під час підсумкової виставки, що відкриється 1-го березня в галереї Maslo.

Інформація про учасників: 

Валерій Мілосердов (Україна)
Працював фотокореспондентом у виданнях ««Киевские ведомости», «Дзеркало тижня», фоторедактором – «День», «Коммерсантъ-Україна», «Сегодня». Наразі – фотограф у фонді культурних ініціатив «Ізоляція». Його серія документальних фотографій «Покинуті люди» про життя шахтарів Донбасу отримала спеціальну премію журі фестивалю візуальних мистецтв Images (1995, Веве, Швейцарія). 

Маріуш Форецкі (Польща)
Фотограф-документаліст. Фіксує зміни у Польщі після 1989 року. Видавець журналу про документальну фотографію «5 klatek». Відомий репортажами з останнього дня захисту Будинку уряду в Чечні (1995), землетрусу у Вірменії (1988), президентських виборів у Білорусі (2001), чисельними фоторепортажами про життя Польщі. 

Олексій Шинкаренко (Білорусь)
Народився і живе в Мінську, Білорусь. Фотограф, куратор, дослідник. Засновник і керівник «Центру фотографії»  і Школи фотографії, лабораторії «Coloroom». Куратор Національного павільйону Білорусі на Венеційській бієнале 2015 року.  

Куратор виставки Олександр Михед стверджує: «Міжнародна фотографічна резиденція Maslo – це спроба створити колективний портрет міста Хмельницького. Це запрошення чужинців у рідний простір, намагання бути відкритими. Це – спроба не знайти відповіді, а поставити запитання. Це прагнення вилаштувати строкату мозаїку крізь оптику сучасної фотографії. І коли фотографи вдивляються в місто, містяни вдивляються в фотографію, знайомляться з тим, якою вона є».

Три майстри з трьох країн. Три пласти життя міста. Непевний туман майбуття, час теперішній і минувшина.
Валерій Мілосердов (Україна) створив фотографічне дослідження «Засоби зв’язку» про місцевих волонтерів і, ширше – про формування нових соціальних зв’язків в українському суспільстві. Маріуш Форецкі (Польща) здійснив цілу одіссею Хмельницьким, досліджуючи коліщатка міського механізму. Олексій Шинкаренко (Білорусь) занурився в історію міста, створив новий контекст фотографій 1950–1980-х років, а з ними і новий контекст для розуміння сучасності.

Почути про проект від самих учасників резиденції та побачити їх роботи можна буде під час урочистого відкриття виставки 1 березня о 19:00 у арт-галереї Maslo (вул. Старокостянтинівське шосе, 20/3). Діятиме виставка до 22 березня.

Вхід вільний!

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!